» »

Blondinka+bios=težave:)

Blondinka+bios=težave:)

manca84 ::

Lep pozdrav vsem!

Imam sledečo težavo. Računalnik(HP PC DX7400 microtower) mi deluje ok, ko pa sem hotela v bios oziroma bootat iz CD nove Windowse računalnik vedno zašteka. Probala sem že resetirat bios z baterijo oz tistima čepkoma a brez uspeha. Javi tudi nek bios error.

Zanima me če obstaja kakšen enostaven način reinštalacije biosa, sama na HP strani ne najdem ničesar.

Res hvala za pomoč!

Manca

Rippy ::

Lahko malo več detaljev?

Torej trenutno ti računalnik deluje brez problema?
-Lahko greš v operacijski sistem?
-Se prižge?
-Lahko greš v BIOS?

BIOS je načeloma najbolje resetirat, kar v samem BIOS-u (reset to factory defaults in shrani nastavitve, ponovni zagon). Tisto, kar ti iščeš je "BOOT Sequence", kot naprava 1 mora biti CD/DVD in naprava 2 HDD.

BIOS-a načeloma ni možno ponovno namestiti, če je uničen ampak definitivno bi moral "preživeti" odstranitev baterije. Je pa priporočeno, da je računalnik izklopljen iz elektrike, ko se to izvaja. Drugače se ne resetira (in lahko pride do težav oziroma vsaj tako proizvajalci navajajo.

amigo_no1 ::

Javi tudi nek bios error.

Kakšen ?

Letalec ::

Torej samo da razjasnimo problem. Ob boot-u stisneš tipko, ki bi te morala vreči v bios in vse kar se zgodi je "bios error"? V tem primeru tudi sam ne vem kaj bi naredil, sem pa že slišal za odprtokodne biose tako da bi se moralo dati zadevo nekako ponovno naložiti. Aja, pa s tistimi "čepki" si pomojem mislila na jumperje.

manca84 ::

Hvala za hiter odgovor.

Računalik dela, lahko grem v Windowse, delajo vsi pogoni... le v bios oziroma bootat iz biosa ne morem. Ko pritisnem F9,F10,... dobim črn zaslon. Se pravi, da je nekaj narobe z biosom??

Z odstanitvijo baterije in čepki sem hotela ta problem rešit a brez uspeha.

Kaj predlagate?

P3Hi ::

Predvidevam, da gre za namizni tip pcja (HP) - ker pač vem da leptopa nebi šraufala.

Kaj predlagate?

Lahko napišeš model matične plošče?
Je možno na matični plošči odstrani čip, ki vsebuje BIOS program?
- če je možno in če čip ni defekt potem se ga da v programator in ponovno naloži bios.
- spet če ga je možno odstranit se da dobit nov čip za par € iz anglije (če nimaš programatorja)

Zdej js sm dost nor, da bi kljub tem težavam šel flashat bios.. Torej na uradni strani najdi orodje za nadgradnjo BIOSa. Za ta korak se odloči le, če obstaja orodje za DOS in imaš disketni pogon.. Flashanje v windowsih ti odsvetujem, lahko pa poiskusiš..

Še 1x, če nemoreš čipa za bios iz plate vzet pol se ne prevč igrat z flashanjem, ker ko bo 1x zaflashan nebo več rešitve.


Kaj če enostavno uporabiš bližnjico za BOOT iz cdja.. Torej ne da v BIOSu nastaviš boot order ampak, da najdeš tipko, ki "začasno spremeni boot"
nevem, esc, f8, f10, neki že bo neki kar ni bios... A potem boota s cdja?...

Skrajna sila pa je ta.. Uniči disk.. torej nekak prekopiraj podatke in ga formatiraj.. Potem daj not cd od windowsov in, ker bo disk prazen se bo bootal cd namesto diska.. Ampak more bit res tovarniško formatiran..

lp

svenica ::

lahko poizkusiš z updejtom biosa

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...

amigo_no1 ::

manca84 ::

F9(bios), F10(boot), nič ne dela povsod dobim črn zaslon.

Če prav razumem tudi če nekako formatiram disk in inštaliram Windowse, problem z biosom ostane??

Ker mi računalnik tudi drugače kdaj zašteka bi rada vse inštaliranla na novo. Vendar mi ta defekten bios tega ne pusti :(

Janac ::

stisn f12 ali del

amigo_no1 ::

Zgoraj imaš proceduro, kako resetirati bios s tipkami...

Hp logo se prikaže na začetku ?

Turn off the computer, and then remove the power cord.
With the power cord disconnected, press and hold the power button for five seconds.
Reconnect the power cord, and then turn on the computer.
Repeatedly press the F10 key about once every second for five seconds after turning the computer on.
Wait five seconds.
Press the F5 key. This restores the default settings of the BIOS.
Press the Enter key. This accepts the changes.
Press the F10 key. This opens the Save and Exit window.
Press the Enter key. This saves the changes, exits the BIOS, and then the computer restarts.
After the computer restarts, the screen should display the HP logo.

manca84 ::

Računalnik se normalno zažene, kaže logo in vse možnosti F9,F10...in gre v winodows. Računalnik je namizni HP DX7400.

P3Hi ::

Če prav razumem tudi če nekako formatiram disk in inštaliram Windowse, problem z biosom ostane??

Ja, tudi če tovarniško zbrišeš disk in s tem dosežeš boot iz cdja bo BIOS še vedno enak.. Bios je neke vrste OS (kot win) le da je namesto na trdem disku shranjen v čipu - ROM (read only memory)..

Ko štartaš pc on iz tega čipa prebere BASIC INPUT OUTPUT SYSTEM, ki narekuje kako delati z komponentami in kako bootati trdi disk na katerem je potem operacijski sistem..

Poiskusi flashat v windowsih z toolom, ki je na hpjevi strani... http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P3Hi ()

poweroff ::

manca84 je izjavil:

Kaj predlagate?

Coreboot. 8-)
sudo poweroff

fosil ::

Preveri če je tist CD sploh bootable, oziroma če ni kaj poškodovan.
Najbolje na kakšnem drugem pc-ju.
Tako je!

mihec87 ::

Glede na to da računalnik normalno boota v windowse je bios verjetno bolj kot ne ok..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

namestitev sistema na hp6830s

Oddelek: Pomoč in nasveti
222463 (1356) Zheegec
»

Nalaganje XP-jev na HP 6830s

Oddelek: Pomoč in nasveti
162831 (2562) markk1
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153065 (2724) markk1
»

NUJNO! hp nx 7400 Sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162122 (1878) DOOM_er
»

ABIT NF7-S problemi

Oddelek: Strojna oprema
101180 (1076) Tilen

Več podobnih tem