» »

Potrebujem ISO originalnega CD-ja za matično ploščo Asus M2N SLI Deluxe

Potrebujem ISO originalnega CD-ja za matično ploščo Asus M2N SLI Deluxe

ufek ::

Pozdravljeni.

Nujno bi potreboval ISO cd ploščka za matično ASUS M2N SLI Deluxe, saj ga nimam. Namreč hotel sem flashati bios na novejšega ob tem pa je flash program zamrznil čisto na začetku postopka pri "Erasing block". Zdaj je bios pokvarjen in se hoče naložit iz backup-a. Iz USB ključka mi noče naložit saj se ob zagonu AwardBIOS Flash Utility-ja pojavi spodaj samo "Message: Please Wait!", ki utriplje. Dalje od tega pa ne pridem, ker očitno spet zamrzne. Poskusil sem že vse verzije bin datotek pa ne pomaga.. :(

Edine upanje je še Asusov CD, ki ima gor tovarniški flash. Imam pa ploščo z revizijo 1.01G, če kaj pomaga.

Hvala za pomoč.

Duhec ::

Imaš USB ključek v FAT32 formatu in da ni večji kot 8GB?
Prav veliko znanosti ni tle. Skopiraš zadnji (M2N_SLI_DELUXE_1804.BIN) bios fajl xxxxxx.bin na usb ključ, ki mora biti v kompu še predno ga prižgeš. V CD in flopi enoti ne sme biti medija.
Izpisat se ti mora nekaj v stilu:
Award bootblock bios...
Bios rom checksum error...
in začne se iskanje xxxxx.bin datoteke po enotah CD, Flopi in USB. Ko naleti v USBju na ta bios fajl se začne flešanje.
Poročaj, če imaš ti drugačno proceduro in preveri, če je usb na fat32 formatu.

ufek ::

Hvala za odgovor!

Torej, usb je velik 1GB in je v fat sistemu. Zazna ga in naloži z njega awdflash aplikacijo in prepozna bin datoteko biosa. Ampak vse kar se zgodi je, da na ekranu utripa napis "Please Wait". Ne gre več nič izbrati, tipkovnica ne reagira na nič, za izklop pc-ja pa je potrebno držati power gumb 5 sekund, drugače se sploh ne ugasne.

Še slika ekrana:



V glavnem, v navodilih je slika obnove iz cd-ja z awdflash 1.14 in zgleda vmesnik čisto drugače kot ta moj, ki je verzije 1.18. Zato pa bi rad iso originalnega cdja, da vidim če bi tam šlo..

Vesel bom vseh nasvetov!


Lp.

ufek ::

Pozabil sem napisat, da če na ključku manjka awdflash, napiše napako:
!! ERROR -- AWDFLASH.EXE Not Found !!
Replace the DISK AND PRESS ENTER

Duhec ::

Torej ne moreš v Cmos nastavitve biosa, da bi izvedel EZFlash in se ti izvede t.i. Crash Free bios3 funkcija, ker zazna Checksum bios error in ti začne z usb ključka nalagat awdflash.exe, s katerim izbereš xxxxx.bin sliko biosa, v tvojem primeru 5001.bin?

Naredi pravilen Clear Cmosa za to plato (iztakni 220V kabel, vklopi tipko za vklop, da se vse razelektri, odstrani baterijo, prestavi za 10 sek. Clear jumper v položaj 2-3, prestavi nazaj na 1-2, vstavi baterijo, vklopi 220V kabel in komp, da vidiš če bo zdaj kaj drugače.

Renejmaj obstoječ fajl 5001.bin v m2nsli.bin in poizkusi znova.

Poizkusi z verzijo, ki ni beta, torej dl fajl M2N-SLI-Deluxe-1701.BIN, ki ga renejmaš v ime m2nsli.bin.
Če to ne rata, poizkusi isto ime m2nsli.bin z neko drugo verzijo awdflash.exe.

blackbfm ::

Mogoče ti tipkovnica ne reagira ker je na usb? Če je v tem problem, probaj najt eno s ps2 priključkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

ufek ::

Hvala obema.

@Duhec ja, deluje samo še Crash Free bios3 saj je primarni bios uničen zaradi neuspele nadgradnje biosa (glej prvi post). Poskusil sem že s preimenovanjem datotek, nič ne pomaga. Preizkusil sem ne beta verzije, ne prime nobena. AWDFLASH sem našel samo večje od 1.18 in ne delujejo, freezne že pri loading awdflash.exe. Verzije 1.14, ki je na sliki v navodilih pa na netu ne najdem nikjer (zato bi rabil iso originalnega cdja). Sem pa tudi že naredil CMOS reset z baterijo in jumperji, kot si omenil, a ni nič spremenilo..

@blackclw sem tudi na to že pomislil in zamenjal usb tipkovnico s ps2, isti problem. Odklopil sem tudi miš. Nič ne pomaga.

Btw, izklopil sem vso notranjo periferijo (diski, cd-rom, pci kartice, vse rame razen enega..) in ni spremenilo nič. Še vedno samo utripa Please Wait in ne gre dalje pa da se na glavo postavim.. Katastrofa je ta asus, sem bral na netu koliko je problemov s temi ploščami - me je kar minilo.

ufek ::

Tako bi se moral nadaljevati postopek, kot je prikazano od koraka 3.(2): KLIK!

S tem da meni ne izpiše "For (ime plate in datum)", tako da je očitno niti ne identificira.

cekr ::

Pri flashanju uporabi čim starejšo verzijo BIOS-a. Ne uporabljat zadnje, ker ni rečeno, da podpira crash flash.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ufek ::

Najstarejša na netu je 0307, te še res nisem poskusil. Bom danes zvečer, ko pridem domov. Čeprav jaz mislim, da je težava v awdflash verziji. Ker tudi če crash free ne podpira novejših verzij biosa, potem bi moralo vsaj identificirat matično in izpisat kakšno napako, ne pa da utripa tisti Please Wait in se ne premakne nikamor več dalje..

Hvala za nasvete, se pa še vedno priporočam za iso asusovega cd-ja ali pa vsaj awdflash v1.14. :)

borges ::

Lahko poskusiš če je ta isti (sicer je za drugo matično ploščo ...): http://asus.mydriversdownload.com/asus-...

ufek ::

@mn1970 ful ti hvala! Kako si našel to verzijo ne vem, jaz sem jo včeraj 3 ure iskal in nisem našel. :) Poskusim takoj, ko pridem domov. Upam, da bo delalo..

Bom sporočil.

JohanP ::

v sredini linkane strani je povezava na awdflash v1.14 od plate K8N4-E DELUXE

http://www.driversdown.com/drivers.asp?...

oziroma tukajle:
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_So...

Ampak dvomim, da tvoja plata rabi tako star awdflash...

Duhec ::

Če awdflash ver. 1.14 ne bo deloval imam eno verzijo awflash ver. 8.24F z leta 2003. :)

p.s.
Poglej, če ima ta plata kak jumper za Write Protect Bios ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

amigo_no1 ::

ufek ::

No sem poskusil awdflash 1.14 in 1.16 in pri obeh napiše Source File Not Found! tam ko je blo prej Please Wait. Pa sem bios datoteko preimenoval v m2nsli.bin kot tudi 0307.bin (originalno ime).

@Duhec ta plata nima zaščite pred zapisom biosa.

Zmankuje mi idej in kombinacij za poskušanje.. Drgač pa hvala vsem za pomoč.

ufek ::

No zdaj se je pa pokazal nek napredek. Sem dal nazaj awdflash 1.18 in 0307 bios preimenovan v m2n-sli.bin in je izpisalo naslednje:

Flash type - PMC Pm49FL004T LPC/FWH

File name to Program: M2N-SLI.BIN

Erasing flash Memory - 0FE00 OK

Flash ROM is Write-Protected
Please make sure whether lockout jumpers is set to correct or not

Warning: Don't turn off power or Reset System!


Povdarjam, da matična nima tega jumperja za zaščito biosa! Nato sem poskusil z biosom 1203, isti rezultat. Nato sem posnel z asusove strani še 1302, ki pa je tokrat prišla z svojo verzijo awdflash (ki se je kasneje izkazala za v1.31). Fwdflash se zažene, spodaj najprej izpiše znani Please Wait, ki pa se čez nekaj sekund spremeni v napis "Do You Want To Save Bios (Y/N)". Začetno veselje mi je uplahnilo, ko sem videl, da tipkovnica ponovno ne regira na noben vnos. In sem spet poskusil tako z PS2 kot z USB.

In kaj zdaj? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

Duhec ::

No, to opozorilo "Flash ROM is Write-Protected", če plata dejansko nima jumperja za preprečevanje fleša, sem imel tudi jaz. Problem je bil v naoačni verziji awdflasha in verzije biosa.
Mislim, da moraš najti pravo kombinacijo Awdflash programa za tvoj HW, skupaj s pravo kombinacijo biosa.
Ker se verzije menjavajo tudi ni rečeno, da neka starejša verzija biosa že podpira cpu, ki je trenutno v plati itd.., za novejšo ne rečem.

Tu ima tip tako plato kot ti in ima na CD-ju awdflash ver. 1.32.
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=...

To verzijo awdflasha prenesi in razzipaj iz tu:
http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/mb/fla...

Potem pa s to verzijo awdflasha kombiniraj z imenom m2nsli.bin , ali drugimi imeni različnih bios verzij itd.
Vsekakor poročaj.

ufek ::

Sem poskusil tvojo verzijo 1.32 in pri vseh verzijah biosa zagnjavi za jumperje. Najbližje čemur sem prišel je torej awdflash v1.31 z biosom 1302. A kaj ko ne prime tipkovnica.. :(

Nič dovolj mam za danes, sem preveč utrujen, da bi se zajebaval s tem. Duhec drugače pa hvala za nesebično pomoč, kot tudi ostalim, ki so se oglasili na pomoč!

Jutri pa dalje. :8)

JohanP ::

Si ziher, da ne prime tipkovnica, ali si stiskal napačno tipko? Yes je verjetno tipka "Z"

ufek ::

Nimam kaj shranit, ker je bios uničen, zato sem že s prve stiskal N. Potem pa že kar vse tipke na tipkovnici in ne reagira.

Očitno bo šla plata naravnost v smeti. Asus pa nikoli več. Crash safe bios my ass!

JohanP ::

Na og cdju od asus M2NPV-VM plate, imam awdflash z datumom 20.feb.2006. verzija pa ne vem katera je. Verjetno nekaj med 1.14 in 1.18.
Lahko probaš še s tem če daš mail na ZS. Sicer je long-shot, ker ni ista plata, ampak upanje umre zadnje :D

Han ::

Piši na uradni "support"...

Jaz sem presedlal na Gigabyte pred 5 leti, ker Asus enostavno ni imel plate, ki bi mi ustrezala. Nobenih težav + dual bios (dva bios čipa na plati) + velika izbira plat + odličen support govorijo v prid Gigabyte.

amigo_no1 ::

Ufek
Imaš usb tipkovnico ?

ufek ::

@JohanP hvala za file, ampak ga žal ne naloži. Obstane pri Automatic Load AWDFLASH.EXE .....

@Han ja o tem sem tudi že razmišljal, samo vprašanje če še nudijo podporo za to plato. Po mojem se me bodo na ta način lepo odkrižali. Bom pa poskusil. Drugače pa ja, Asus - nikoli več.

@amigo_no1 to smo že nekje zgoraj obdelali. Imam USB in PS2 tipkovnico, nobena ne prime..

ufek ::

Fantje saj ne morem verjet. Uspelo mi je rešit bios in plato! :)) In sicer s kombinacijo AWDFLASH 1.33 in biosom 1804 Beta. In sicer sem pred tem še moral ene 3x narediti clear CMOS in na koncu je uspelo flashat. In spet vse deluje kot je treba. Sem že mislil prenehat, pa mi ni dalo miru. Hvala bogu.

Iskrena hvala vsem skupaj za pomoč in nasvete, brez njih bi težko tako dolgo vztrajal! :)

JohanP ::

:) čestitke...

Mipe ::

Zato ne flasham biosa... Madona, to je ena najbolj neumnih pogruntavščin, ker gre lahko vse narobe! Še pogrešam tiste svoje živce, ki sem jih izgubil...

Duhec ::

Bravo za pravo kombinacijo ! To !
:)

ufek ::

@Mipe flashal sem v štartu zato, ker je matična nekaj zafrkavala in se je obesila pri dodelitvi IRQ-ja za ACPI še preden je bios predal vajeti OS-u. Tako da nisem imel izbire. Sem pa že v preteklosti flashal kar nekaj matičnih plošč, pa nikoli takšnih problemov. Live and learn! :)

Še enkrat hvala vsem. :)

Mipe ::

Jaz se bom težko znebil svoje travme :P

No, čestitke! Vztrajnost je le vrlina.

Enron x86 ::

Čestitam za vztrajnost.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS ROM checksum error

Oddelek: Strojna oprema
351345 (1081) cnZz
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151451 (1132) Azrael
»

Zaflashan bios na ASUS bordu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71289 (1087) Voluhar
»

Flashanje BIOS Bootblocka - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
71048 (980) Gwanaroth
»

Šla plata ob updatu biosa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141443 (1096) ru7

Več podobnih tem