» »

ventilator za ohišje na cpu hladilnik

ventilator za ohišje na cpu hladilnik

clip ::

Cpu hladilnik ima nameščen ventilator dimenzije 92*92*25. Enaki ventilatorji se dobijo na spletu, vendar povsod piše, da so ventilatorji za ohišje. Zanima me ali se tak ventilator da namestiti na cpu hladilnik, ker je ta, ki je orginal nameščen že malo glasen.
Mogoče tudi kakšen nasvet glede ventilatorja ??' Zalman ??
Za vse odgovore se vam zahvaljujem.

lp
Pozdrav od Clipa

klinker ::

Se da, vent je vent. Noiseblocker SilentPro ali Scythe Sleepstream. Poglej samo ce mas na plati PWM (4pin) ali navaden 3pin priklop za vent CPUja.

clip ::

Super hvala. Je 4 pin ja, ker je novejša plata.
Pozdrav od Clipa

dela ::

3-pin ventilator lahko priklopiš tudi na 4-pin (PWM) priklop. Izgubiš PWM regulacijo, ampak če kupiš ventilator, ki ustvari dovolj zračnega pretoka in je hkrati dovolj tih za tvoj okus, te ne potrebuješ.

Noiseblocker XE1 ali XE2 (brez PWM)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dela ::

Če tvoja plošča omogoča tudi regulacijo z voltažo, pa ob priklopu 3-pin ventilatorja v BIOSu spremeniš nastavitev s "PWM" na "voltage" in tako ohraniš tudi regulacijo.

klinker ::

Je pa vseeno boljse da kupi kar PWM vent, za une par € razlike v ceni.

clip ::

Super, hvala za koristne informacije.
Pozdrav od Clipa

dela ::

klinker je izjavil:

Je pa vseeno boljse da kupi kar PWM vent, za une par € razlike v ceni.


Ni težava v ceni, ampak bolj v izbiri 92 mm PWM ventilatorjev (vsaj pri nas, verjetno pa tudi v tujini). Npr. NB blacksilent ventilatorjev, ki so tihi, vzdržljivi, poceni in dobavljivi pri nas, v 92 mm PWM formatu ni. Če namesto tega vzameš npr. arctic cooling F9 PWM (ki je celo cenejši), si kupil manj kvaliteten ventilator (čeprav nekateri pravijo, da je slednji še najmanj slab iz te serije). Če imaš ploščo, ki ima samo PWM regulacijo, in nujno potrebuješ zelo fleksibilen ventilator zaradi vročega procesorja, potem vsekakor raje PWM, v ostalih primerih pa je nepotreben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dela ::

Možno je seveda tudi, da ti bo XE1 pri 1500 obratih (kolikor jih ima privzeto) preglasen. Če plošča ne podpira regulacije napetosti za ventilatorje in hkrati nimaš ali nočeš imeti posebnega regulatorja (npr. fan mate - 4 €), bo verjetno bolje služil PWM ventilator. Če pa imaš omenjena sredstva za zbit vrtljaje non-PWM ventilatorju, bo pri npr. 800 vrtljajih NB XE1 zelo verjetno tišji od vsakega 92 mm PWM ventilatorja, ki se dobi pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

klinker ::

dela ::

Skoraj gotovo najboljši 92 mm PWM vent. Nisem niti vedel, da obstaja v tem formatu. Bi vzel tudi jaz.

Dua'L ::

Prej sem mel priklopljen ventilator na 4 pinski priklop (CHA FAN1) in je čisto počasi deloval sedaj sem ga priklopil na 3 pin priklop (PWR FAN 1) in deluje hitreje vendar mi ga v biosu ne zazna? Matično imam P8Z68V
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

BorutK-73 ::

Dua'L:
Če misliš ventilator od procesorja, ga priklopi na CPU_FAN

Dua'L ::

Tega mislim ki je nasproti grafe
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

BorutK-73 ::

Za Izpuh iz ohišja - fan na ohišju?
Priklopiš pa na CHA_FAN - sta vsaj dva, če ne več

Dua'L ::

BorutK-73 je izjavil:

Za Izpuh iz ohišja - fan na ohišju?
Priklopiš pa na CHA_FAN - sta vsaj dva, če ne več

Fan na ohišju, sedaj imam oba priklopljena na PWR FAN 1,2
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

BorutK-73 ::

Probaj na CHA_FAN. Pa pojdi v bios in Enable CPU Q-Fan control. Pa si nastavi profile za fene. Mislim da je za večjo hitrost extreme.
Če pa hočeš da se vrtijo z polno hitrostjo, pa ugasni CPU Q-Fan (disable)
V windowsih pa lahko nastavljaš hitrost v Speedfanu ali v Asus-ovem programi za sensorje (AI Suite II).

Dua'L ::

Kaj če pa za ventilator za izpuh iz ohišja pustim na PWR FAN na ohišju pa na CHA?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

BorutK-73 ::

tudi lahko

Edit:
Ventilator ki stoji na napajalniku (ne tisti v napajalniku) bi jaz obrnil, da bi pihal svež zrak proti grafični.

Ps
Sem šele zdaj opazil da imaš pleksi stranico.

Zgodovina sprememb…

Dua'L ::

Kakšna pa je sploh razlika med PWR in CHA?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

RejZoR ::

PWR je namenjen za hlajenje napajalnega dela, CHA je splošni priključek za ventilator na šasiji (ohišju). Realno pa lahko gor obesih karkoli, imena imajo zato, da veš kaj spada kam v BIOS nastavitvah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dua'L ::

Sem sedaj enega priključil nazaj na 4 pinski vhod CHA in mi ne deluje zavrti se le ob zagonu in neha?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3 pin to 4 pin CPU connector

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183341 (2166) Miha20
»

ASUS FAN Xpert 2 P8Z77-V PRO

Oddelek: Strojna oprema
202613 (2106) s51as
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123090 (2952) JanezH
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202849 (2353) Pyr0Beast
»

Priklop 120mm 3 pin ventilatorja na maticno s 4 pin konektorjem?

Oddelek: Strojna oprema
51950 (1889) dolenc

Več podobnih tem