» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
3 / 18
»»

||_^_|| ::

uuuUUUUuuUUUuuuuu>:D

Fury ::

ihihiiiihi urosv :)

kuglvinkl ::

To že, ampak proti Unwinderju, če mu uspe, ne bo obrambe. ;)
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Remaking RADEON 9500 64MB into RADEON 9500 PRO by software!

Every day brings new details about remaking RADEON 9500 chips. However, today’s are jus outstanding: there’s a way to transform RADEON 9500 64MB into RADEON 9500 PRO 64MB by software! That’s what Andrew Vorobyev, our video section editor, said:

"...Besides the hardware way of remaking RADEON 9500 128MB into RADEON 9700 by transistor re-soldering, discovered by our colleagues from Overclockers.ru, we, together with Alexey Nikolaychuk (aka Unwinder), the creator of RivaTuner , hoped to perform the same by software. Essentially, it was to find 4 missing rendering pipelines "hidden" by ATI, as R9500 has 4 and R9700 already 8 of them.

Alexey succeeded in finding the blockade and got through using RADEON 9500 64MB. As you know, this card has 128-but bus, so you can’t make R9700 from it, only RADEON 9500 PRO 64MB. But we’ve checked Soft9700 on RADEON 9500 128MB and, voila, we got a complete RADEON 9700.

So, we can state the 100% software pare-down of R300. This method of remaking will be available for everyone in the next version of RivaTuner..."
Your focus determines your reallity

Malecky ::

ti že veš:)))) Ne bom jih dobil od vas tokrat celo dvomim da bodo od Gigabyte-a, če pa bodo pa nimaš ti pri tem nič spraševat..ubitsvu sploh ne boš nikoli vedel kdo je kartice kupil in prinesel na servis...

Kar se pa tiče SMD lotanj... ni šans da mi na tistem uporku dokažeš da je bil premaknjen...

in še neki glede tega...kartica zaradi tega posega ne crkne kr tako, če pa že je pa to stvar proizvajalca in ne stvar dobavitelja.

Fury ::

Malecky upam da si prebral moj post na prejsnji strani :) a ma brt se telefon da me poklice ko bos mel?

||_^_|| ::

hehe..zanimiva stvar: cela avstrija je out of stock>:D

azeed ::

To pa so slovenski uvozniki. urosv, ne razumem te, zakaj je blo treba zdej tukaj grozit... po mojem ste s tvojim postom izgubili najmanj 10-20 prodaj kart >:D, pa tudi sicer ni bila najboljša reklama. Saj vemo: Slovenija je zelo majhno tržišče, konkurence pa veliko.
You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

Pa fora je da samo sam neki tečnari...pa prva stvar k jo boš naredu je vzel enga R9500 in gfa modificiral... zakaj paničariš uros če tebi ne bo nič škode firmi pa tudi ne...noben je nebo zamenjal če bo skurjena ali zaradi tega postopka uničena...če jo pa zamenjajo pa dobite kot generalni uvoznik novo kartico..no HARM done! Sicer pa...sem že zmenjen za druge kartice oz kupljene drugje, se pravi 5KOM že ne boste prodali, vsaj meni ne!

PS!!! Kaj če bi ti že premaknil rit in preveril garancijske zahtevke KI jih v firmi ŽE maš in ne da jaz čakam 3 tedne na zamenjavo popolnoma nemoddano odjebane gigabyte kartice! Najprej poskrb za tekoče delo ne pa se kregat za delo ki ga boš mogoče imel...ena kartica od 10 pa še ta bo crknila zaradi napake proizvajalca ne zato ker je bila navita!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

||_^_|| ::

Plus tega so pa cene najbrž take kokr jih bo mel malecky modificirane:D

Malecky ::

Ja 2KsIT bi ble dražje...oz na istem, zdaj pri drugem proizvajalcu pa mislim da bojo že zmoddane 57500SIT..

kuglvinkl ::

Če se bo ta debata sprevrgla, bom prisiljen ukrepat.
Your focus determines your reallity

Fury ::

no ampak jest bi res eno do petka da 1. probam un soft mod ko pride :D pol pa magari tebi 4k za HW mod :)

Malecky ::

Fury: vse lepo in prav ampak soft mod pride šele čez dober teden...mogoče še več kaj veš...

Se opravičujem Kuglvinkl se ne bo ponovilo

Fury ::

no se bova cez vikend zmenla :) me je panika mal popustila :)

sam skrbi me da zmanka kartic tapravih ... upam da ne bom zamudu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

azeed ::

Hmm. Zdaj obstaja celo tretji način moddanja!

LINK

A kdo ve kje se dobi tako prevodno lepilo?8-O
You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

Yesssss isto foro sem jaz mislil spobat....damnnnn:)))

Hehe da bi že imel kartico p bi mogoče na slo-tech imeli ekluzivno modifikacijo looool:D

ah ja...cena modifikacije pada iz dneva v dan;( |O Še skoz dobr:))

Fury ::

Malecky kdaj bos to probu :) dej hitr :) jest sem totalno zrajcan :) da vidmo ce bos mel artefakte in ce ne bos mel kr tvojo karto kupm :P :P

use vec folka ma artefakte in to ni kul!

Tito ::

Pomojem je edina vrjanta, zakaj se nekaterim pojavijo artifakti, morda celo kakšno trganje tekstur in podobno, da imajo kartice preslab ram in ko flešaš bios preveč naviješ ram... To je zame edina logična razlaga...

Na katerih karticah pa se pojavljajo artifakti?

sharp ::

Jst sm tud mislu isto,samo je logika,da so probal vse stvari da bi delalo..

morphling1 ::

100% je problem z ramom oz. jaz sem prepričan da prenizko voltažo.
Sicer pa mislim da še nisem nikoli doživel, da bi se ponudila tako enostavna modifikacija vsem uporabnikom, da praktično za ceno GF4 dobijo 9700, ma nimaš boljšega, samo da ne bo kartic zmanjkal. Radeon 9700 v vsako slovensko vas :D :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Aja še driverje naj dodelajo pa bo.
Pismu bolj kot razmišljam se mi zdi to namenoma od Atija, mislim predstavljajte se kaj bo to naredilo s prodajo 9500 kartic in kaj s prodajo do zdaj konkurenčne GF4. Tole je popolna ofenziva Atija in če se Nvidia ne bo hitro zbrala, bo težko nadoknadila zaostanek.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Hm po takih cenah ma Ati bolj mal zaslužka,jst bolj mislim da so bili prisiljeni dati grafo na trg kot konkureca ti4200,čeprav jo niso imeli nikjer,kar se pa tiče prodaje je pa po moje kr noro:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

morphling1 ::

Zaslužil res ne bodo velik, samo bodo pa s tem močno udarili po konkurenci kar jim je na dolgi rok dosti bolj važno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Komaj čakam FX za 50k ki ga bom flešnu v 5800pro,Nvidia prosim malo oponašaj Ati-ja:D

kuglvinkl ::

XBIT LABS!


RADEON Modifications: No More Soldering!


As you probably already know, the developer of the RivaTuner utility and SoftQuadro utility, aka Unwinder, has already found a way of enabling all the 8 pipelines in RADEON 9500 based graphics cards on the software level. Those of you who do not feel like resoldering anything, can now wait patiently for the new version of RivaTuner with the built-in driver hacking algorithms.

However, we have every reason to suppose that ATI will do its best to protect its graphics solutions against software modifications, and every new driver version will be provided with new protection means. This is, actually, the way NVIDIA took trying to prevent people from using SoftQuadro. And this means that when the new drivers from ATI are released, we will have to wait again for the new RivaTuner version. Of course, hardware modifications and BIOS reflashing, which we have already discussed here, here and here, do not have these drawbacks. However, far not all overclockers are good at using the soldering iron and can afford to take the risks of modifications like that without being hundred percent sure that they succeed.

Our friends from the Russian Overclockers.ru site shared their new findings with us, which deal with the simplest and safest way of modifying your RADEON 9500 hardware without any soldering. So, thanks to Serg, we are glad to offer you something really sensational.

Well, all you need to put this brilliant idea into life is a tube of conductive glue. Instead of soldering the resistor anew, we simply drew a line connecting contacts 1 and 2, i.e. the contacts, which were supposed to carry the new resistor:

The resistance between pins 2 and 3 remains around 5-6KOhm, however, between pins 1 and 2 the resistance is now just a few Ohm. And as is known, the electric current goes along the path of least resistance :) So, now we just have to reflash the new BIOS, which is an easy task as well.

Attention! Do not let the glue leave larger spots on the chip, which could cover more than two pins at a time. Namely, do not allow anything like this to happen:

...otherwise nothing good comes out of it. If there is a spot like that instead of a nice line, you should wash it off as soon as possible. You can do it with some alcohol or acetone. If you keep failing to draw a neat line, then you could simply isolate all the other pins with some lacquer, for instance, and leave just those two pins, which you need to connect:

After that you can safely draw this line with the glue.

Good luck, guys! No more soldering, choose the method you like most! :)








Link do novice
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Amen to that :D Pa še tbredi B 1700+ ki bodo šli 3000+ na zrak pa smo Doom3 ready za minimalno denarja :)
ps. na žalost pri ramu ni takih skritih bombončkov
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Ja to sem vidu ni slabo,a bi šlo to tud s defogerjem??Drugač pa Riva tuner čez 2 tedna al kdaj že bo.

kuglvinkl ::

iz hardforuma:

Just got my Sapphire 9500 128 non-pro in from new egg
looks like I get the faster 3.3 ram. Here are the markings.


Infineon
DDR SGRAM
HYB250128323c-3.3
A
0234 SUU 36848



ali pa:



Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Ne vem če je to ravno 3.3, ker na slikci je jasnih 3.6ns a si dal to samo za primerjavo ker ta na sliki je Hynix in ne Infineon
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Ne, to je drugi primer (tip je očitno mnenja, da slika pove več kot 1k besed :)).
Your focus determines your reallity

boštjan ::

ko sem zdaj vse skozi prebral me samo nekaj zanima.ali se z o/c 9500pro da ven dobit 9700pro.če ja, kako,če ne ,zakaj ne?

morphling1 ::

Potem pa nisi dobro prebral, ne ne da se dobiti 9700, zato ker je spomin 128 biten in tega z nobenim modom ne moreš spremeniti, pač pcb je na drugi osnovi
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Razlika med R9500Pro in 9700Pro _NI_ samo v frekvenci ram/gpu...
Your focus determines your reallity

boštjan ::

pozabo da ma 9500pro samo 128 biten spomin medtem ko ma 9700pro 256bitnega:8) ,sorry my mistake

slon ::

Možna je tudi sprememba 9500 128 --> firegl mk1 KLIK
PA še njih način spremembe 9500 128 ---> 9700 KLIK
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

||_^_|| ::

kako je pa kej s flashi? so združljivi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

slon ::

kokr sem razumu na enem drugem forumu
so poljaki naredil HW modifikaciji
9500--> MK1 , vendar jim manjka bios od Firegl karte in zato so moderatorja na unmo forumo prosil če lahk posreduje med korejci in njimi. so kao frendi.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Fury ::

evo iz rage3d foruma:

I just modded my Memory I/O voltage from stock of 3.26v to 3.66v, and nothing changed. This is proof that voltage and clockspeeds have nothing to do with it, since I have tried raising both the vcore and vmem I/O, and tonz of ppl have tried underclocking with no avail.

Modding the internal vmem will have no effect because the corruption isn't random, so the ram itself isn't creating any errors. The connection between the GPU and ram could be a suspect, but rasing the memory I/O voltage didn't help.

I just noticed in Q3 that the chessboard is present, but is almost undetectable unless I zoom into a wall and slowly move my mouse. In the "hatching" demo, the chessboard is most visable, with the dark squares being totally black.

There could be a SMT missing somewhere on the PCB on these R95Np boards that is causing this, or a BIOS issue or a driver issue.

Gonna try installing older drivers now.

urosv ::

ja, mogoce sem res zajebal 10-20 prodanih, vprasanje pa je kolko unicenih... vem da se ne da dokazat ce je profesionalno nareto, zato pa razmisljamo o preventivni zasciti "upora"... Malecky, problem je kaj bo Gigabyte nardil z njimi ko bodo ugotovili, pol bomo pa mi pusili.... ne? se ti ne zdi logicno? Edino kar jas verjamem pri teh modifikacijah je, da bodo firme mele velike pizdarije zaradi tega.

p.s. Nisem grozil... mislim da me je nekdo narobe razumel...

Fury ::

check this out :) Unwinder govori! :)

http://www.guru3d.com/forum/showthread....

boštjan ::

urosv,vem kaj skušaš dopovedat,samo pri tem ti nimaš nobenega vpliva,pa če se na trepalnice postaviš.če mene vprašaš lahko samo ati kriviš,ker pač niso na to pomislili.nekaj podobnega je pri nvidi za 4200.4200 lahko komot spraviš na 4600.tako povpraševanje po 4600 pade,saj za mali dnar dobiš 4200,ki jo pol na raven 4600 spraviš.

urosv ::

Hmm, Malecky povej stevilko servisnega naloga. Drugič pa če te zanima kaj se z grafiko dogaja.... poklci ane?

Malecky ::

urosv: Garancijo za grafično mam drugje od enega vašega reselerja...je že on sam dokazal in vam povedal kaj je narobe (rami so pocrkali, artefaktov v špilih kr ogromno) tko da samo čakam, mislim da bo v kratkem nova in jih sam na zalogi nimate če sem prav razumel...nič kritičnega sem mu dal noter GM MX400 za ta čas tako da se tip ne sekira.

Ja verjamem da se sekiraš če boš imel probleme stem...sam moraš računat da tukaj folk ve kaj počne in ve zakaj bo kartica odjebala če bo... sam če se zmano strinjaš redka kartica crkne zaradi takega moda, ker ji ni v bistvu nič hudega, navijanja proizvajalci tudi ne preprečujejo dovolj. Če si ogledaš USA in njihovo walk thru 20 dni garancijo ki jo nekoliko doplačaš in jih ne briga ali so voltmodi še na kartici, preprosto dobiš novo...kako šele to podpirajo proizvajalci.

Zdaj bom dobil prve grafe in to sapphire ker so mi zagotovili novejše revizije ipd, po želji laho modam tudi gigabyte.

Zanima me tle med uporabniki kakšen je vaš odziv zdaj ko vidite da lahko gledate malenkostne artefakte v špilih? fury... sporoč kaj si misliš.

Lp

Alexius Heristalski ::

Unwinder (tisti, ki je softversko sremenu r9500 --> r9700) glede artifaktov pravi naslednje:
"Four boards we've tried to mod demonstrated no artifacts and are rock stable. I'm almos sure that these artifacts ppl crying about are caused by flashing wrong BIOS or something like that. Anyway, we'll know the real success rate after publishing it. _Our_current_ success rate is 100%."
Kul, ne?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Malecky, Morphling1, kaj vidva pravita na softversko odklepanje. Ker mene osebno je to (pa artifakti tud) precej zmedlo, pa zdej ne vem, kaj bi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

azeed ::

To softwaresko odklepanje ni nič drugega kot tweakanje driverjev. S tem se karta ne spremeni - ostane nedotaknjena! Na potezi bo seveda ATI s kako novo zaščito proti tem početju.:8)
You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

AH...jutri dobim kartico, bom vzel samo eno in bom mod KONČNO OSEBNO naredu, ne bom lotal ampak bom naredil samo kontakt s prevodno pasto. Jaz se teh artefaktov ne bojim, sigurno je en razlog zanje in če mu SW-sko uspeva bo HW-sko sigurno bolje samo dojet je treba kaj je narobe. Vedeti morate da stem ko kartica malce artefakte kaže še ni trajno poškodovana...še zdaleč ne tako da se ni teh artefaktov za bat pretirano. nekaj naj bi blo tudi odvisno od revizije same kartice, tako da sem poskrbel da bojo najnovejše in še vedno na R9700 PCB-ju. Kar se tiče SW odklepa pa mislim da bo hitro za to poskrblejneno v naslednjih driverjih in bo ševedno treba delat HW mod...ker ni treba več spajkat je postopek isto enostaven kot SW mod tako da ni panike in tudi ni vredno čakat na SW mod vsaj meni ne.

Jaz mislim da se da to opravit...več bom vedel jutri ko dobim prvo kartico ni važno katera je...

Lp

azeed ::

Tukaj vam pasteam najbolj zanimiva odgovora... več jih pa najdete

TUKAJ


*****

Four boards we've tried to mod demonstrated no artifacts and are rock stable. I'm almos sure that these artifacts ppl crying about are caused by flashing wrong BIOS or something like that. Anyway, we'll know the real success rate after publishing it. _Our_current_ success rate is 100%.


__________________
Alexey Nicolaychuk aka Unwinder, RivaTuner creator

********

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Dzhedaj

Also won't Ati be able to stop Unwinder from doing this with driver level protection?

--------------------------------------------------------------------------------

I don't think so.

********


Ne vem kaj imate rajši vi, ampak jaz raje vidim, da mi karta ostane v garanciji, čeprav bo treba po objavi novih atijevih gonilnikov počakati kak teden ali dva na novo verzijo Rivatuner-ja. :))

Malecky, želim ti vso srečo pri moddanju. Lepo bi bilo, če bi imel digitalca pa malo dokumentiral zadevo. ;)

You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

Bo vse dokumentirano azzzed

Pa en skrbi za garancijo..jaz bom mod opravil tako da boš ob smrti (slučajni v kar močno dvomim) vzel malce alkohola acetona in stvar pobrisal...se pravi brez lotanja....nič se ne bo poznalo in postopek boš lahko odpravil SAM z krpico in acetonom.

Šokantno kaj delamo urošu+:O

««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
422005 (1356) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975380 (4160) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451716 (1233) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422051 (1514) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382280 (2280) TESKAn

Več podobnih tem