» »

Problemi s Pinnacle TV

Problemi s Pinnacle TV

oc0sil ::

Omislil sem si TV tuner Pinnacle PCTVPro za svoj nov računalnik. Kartico sem vstavil, ter instaliral in naložil vso programsko opremo.
Problem ki se mi pojavlja je zelo nejasna slika, še zlasti ko sliko povečam čez cel ekran.Tudi pri pomanjšavi se opazi pikice-kot nekakšen sneg na ekranu. Poizkušal sem tudi že z spreminjanjem ločljivosti, brez uspeha. Če na isti antenski priključek priklopim TV, pa je slika čista. Ne vem kaj naj storim, Pinnacla sem kupil zato, ker naj bi bil kvaliteten. Sicer kartica deluje, le slika je motna.
Razmišljal sem tudi o nakupu antenskega ojačevalca, samo se bojim, da ne bo nič boljše, poleg tega pa kateri ojačevalec, ker so si po ceni zelo različni.
Če je imel kdo podobne težave, prosim za nasvet.
Še to, grafično imam radeona 9000pro in P4.

s4sH ::

verjetno je vzrok preslab signal z antene...kako anteno pa mas?

oc0sil ::

Imam kabelsko anteno, ravno prenovljeno s strani Telemacha (nova inštalacija). Slika na običajnem TV je čisto vredu.

globoko grlo ::

mogoče ti kkšna druga kartica v compu moti tvoj tv

mimgrede sam mam isti tuner in dela bp

Modri dirkač ::

Mam isto kartico kot ti in morem rečt da nikoli ne boš dosegu take čiste slike kot je na tv-ju.

1. V računalniku so motnje. Noben TV -tuner ni imun na njih. Še najmanj se pa iz mojih izkušenj poznajo na atiju pa na pinnaclu.

2. Monitor ni primeren za gledanje tv programov, pa naj bo tuner še tako dober.

3.Jest mam tud kabelsko in mi na primer nekateri programi na compu slabo delajo in sicer tisti od nekje 45 kanala naprej-slika je na parih precej motna. Medtem ko je na tv-ju dobra-mogoč tud mal slabša od ostalih ampak ne tako drastično kot na kompu.
Za ta problem je po moje kriva inštalacija telemachova, ki je za en k****.

Mislim pa da tv doseže boljšo sliko zarad drugačne pretvorbe signala-se pravi interlacingom oz. prepletanjem slike, ki je sestavljena iz dveh delov, manjše ločljivosti in pa narejen je sam za to-gledanje tv.:))
Everybody lies!

strel ::

Mam totalno iste probleme kot ti. Mam kabel pa sem malo vn iz mesta in očitno je kriv signal kabla. Ker sem isto kartico odnesel h v mesto in razlika je več kot očitna. Tudi sam sem razmišlal o linijskem ojačevalcu sam kaj pa vem , niso lih poceni !!! Sporoči če boš kaj porihtal !"#$>:D

rap3r ::

Glede motenj me zanima!Če maš zunanji tuner so tudi motnje?A je slika dost lepša kukr pri notranjem?lp
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509865 (7674) edublin
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918994 (12034) Izi
»

TV Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554126 (3174) tec
»

ojačevalec...problemi z vhodi

Oddelek: Zvok in slika
221610 (1401) yimi
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
291998 (1653) kuglvinkl

Več podobnih tem