» »

Radeon 8500,9000 ali 9100

Radeon 8500,9000 ali 9100

1 2
3
»

kuglvinkl ::

Bodi previden! Čisto mogoče je, da dizajna kart nista popolnoma enaka.

Vprašaj na kakem tujem forumu kako je s tem oz. s točno to karto.

Glede imena, jebiga, to je še vedno dobri stari R200.
Your focus determines your reallity

ferjan ::

kuglvinkl: tnx...bom previden.

Pošiljka Radeonov 9100 prihaja v kokoško v torek 4.2.2003 (tako dobavitelj PCHand).:D

freejack ::

Hmm, kaj ko bi si kakega vnaprej rezerviral. Tk veš, previdnosti ni nikoli odveč. :D

ferjan ::

;( SHIT! Radeone 9100 so že vsi dobili ...samo še nikjer nisem našel verzije z dvema ramdacoma! In to še ni vse nikjer niti ne priložijo Dvi-d to VGA konverterja.

Zaenkrat sem preveril Mlacom 26.000 64MB 250/230 ter PCHand 28.000 128MB 250/200.

A je kdo kje našel verzijo z dvema ramdacoma ter priloženim adapterjem. Ali pa vsaj s priloženim adapterjem.

ferjan ::

Ok...zadevo sem še malo raziskal in ugotovil da obstajata dve verziji DVI priključkov, DVI-D ter DVI-I. Na DVI-D lahko priklopimo samo digitalne monitorje (lcd) medtem ko lahko na DVI-I priklopimo tako digitalne ali preko adapterja tudi analogne (crt) monitorje.

In kako izgledata priključka:
DVI-D


DVI-I


;( Žal imajo vsi Radeoni 9100, ki sem jih do sedaj našel v Ljubljani DVI-D priključek. In ne obstaja niti teoretična možnost, da bi na njih priklopili dva analogna (crt) monitorja.

Uspelo mi je dobiti DVI-I to VGA konverter...tako, da bi lepo prosil, da če kdo zasledi (v Ljubljani) Radeona 9100 z DVI-I priključkom (pomožnosti z dvema ramdacoma), da me o tem obvesti.

freejack ::

Hmm, glede na slikco, sn jst skor 99% prepričan, da ma moj sapphire dvi-i.

Kar se pa ramdaca tiče, pa mislim, da je žal sam eden, sicer pa; a lahk to kk v winsih pogledaš? (sicer sn 99% da ma moja sam enga, internega, sam veeno)

boštjan ::

katrei si kopuje 9100 64MB naj pogleda SEM,cena je 21k

Boky ::

khm.... Kaj je to za ene firme CLUB 3D? Da ni to kaj v rango INNO-ta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

boštjan ::

ne bi reko,v rangu innota je kaki manli,sicer pa sem še na rolanu opazo cool ceno za 9100

Uporabnik ::

ta club sploh nima ramov gor :), vsaj tako je videt

freejack ::

Hehe, kk da ne, a jih ne vidiš? :D
(namig: pod ventom so skriti :D :D )

Ne, resno, tale kartica mi pa še bolj zanič deluje kot kak Manli, al pa Inno. Me spominja bolj na kak S3 z 6,4Mb EDO RAMA, ne pa 64 DDR. :D

128Mb verzija vsaj zgleda nekak "normalno", sam vseen, jst ne bi ravno priporočal nakup kart od Club-a.
(so po možnosti še underclockane, pa nek zanič ram gor)
Tej rajš dam par jurjev več, pa si ubodem vsaj kak Sapphire. :D

ferjan ::

Ta Club 3D 9100 kartica je 250/185 (namesto 250/230), kar pomeni, da ima krepko zanič memorijo....zato tudi cena 22k.;(

boštjan ::

res,ki pa si to bral

ferjan ::

boštjan: to mi je na mojo željo povedal prodajalec po telefonu.

Drugače pa sem pogledal še Rolanovo ponudbo in vas moram ZELOO opozoriti. V internetni trgovini imajo napisano da ima kartica DVI-I in tudi na sliki se vidi drugi ramdac. Vendar je realnost ravno nasprotna ...se pravi dobavijo ti kartico z DVI-D ter enim ramdacom.

Freejack: Dej prosim nekaj preveri. Dozdeva se mi, da je na tvoji kartici nalotan DVI-I priključek dejansko pa imaš DVI-D. To lahko preveriš tako da pogledaš če so na zadnji strani konektorja prilotane oziroma uporabljene vse nožice (vsi kontakti) ali samo nekateri (samo "digitalni"). Ali pa še bolje tako, da poizkusiš preko DVI-I to VGA adapterja priključiti še en analogni (crt) monitor.

freejack ::

ferjan: prilotane so popolnoma vse nožice, razen tiste, ki naj bi šla v tisto črtico, tist - (minus) na strani (a tista sploh more bit al ne, nimam pojma, a to igra kako vlogo?). Drugače pa vse. Tukaj maš link, kako zgleda moja grafična (na sliki je sicer Sapphire Radeon 9100 64Mb DDR Atlantis). (Opaziš lahko, da nimam drugega oz. eksternega ramdaca [pogled na prazen prostor med hladilnikom in ati rage čipom])
DVI-I to VGA adapterja pa nimam (ne tako, niti ni bil priložen zraven kartice)

freejack ::

btw. kolk pa sploh stane ta dvi-i to vga adapter oz. konverter?

kuglvinkl ::

2k SIT
Your focus determines your reallity

SaS ::

Jaz sem si kupil Sapphire 9000PRO in ima DVI-I izhod + adapter
!
Grafika pa je tudi bomba!!

Zakaj pa rabite sploh 9100 in ne kupite 9000PRO??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

kuglvinkl ::

Rabmo zato, ker je 9100 hitrejši od 9000. Torej, edino kar je, je treba njati grafo, ki ima dva RAMDACa.
Your focus determines your reallity

freejack ::

Hmm, ok, kaj pa če bi sam nalotal tist čip gor? Bi delovalo? (če je ta verzija in verzija z dvema ramdacoma identična, pol bi teoretično šlo) :D

kuglvinkl ::

Hja, teoretično ja. Namreč, za Matoxe SingleHead se da dobit Add-on za dualhead.

to, da bi ti limal gor RAMDAc pa po moje ne bo šlo :)
Your focus determines your reallity

freejack ::

No ja,..

Mali oglas:
Kupujem RAMDAC od Sapphire 9100 :D

kuglvinkl ::

OK, sem malo spraševal okoli po tujih forumih, pa se folku ne sanja prav dost. Večina odgovorov je, kupi 8500 (no can do, predragi) ali od Saphire (no go, ker na strani izrecno piše DVI-D).

Pobje, slabo kaže.
Your focus determines your reallity

vasquez ::

Sem prebral zgoraj, da ATI driverjev za 9100 nima na svojih straneh. Ali zna biti to kakšen problem kdaj kasneje? Recimo v kakšni novi verziji Windowsov?

boštjan ::

Ne vem zakaj bi to bil problem.Saj lahko naložiš iz sapphirove strani ali iz atijeve,ker majo vsi radeoni iste šofere

XsenO ::

Eno vprašanje bi imel za vse lastnike ati kartic, kakšen napajalnik imate?
1 + 1 = 1

boštjan ::

Eno vprašanje bi imel za vse lastnike ati kartic, kakšen napajalnik imate?

zaenkrat mam r7000 na 400W PSU,konec februara pa bom gor 9500pro priključo

||_^_|| ::

8500@9100, enermax 430w

vasquez: catalyst 3.0 podpirajo tut ati 9100

Uporabnik ::

evo, jst mam 8500le 128 ter 9100 128, obe sta sapphire, in sta POPOLNOMA idntični kartici, tudi 3dmark pokakže enak rezultat

freejack ::

300W Enhance (5V=5.08 , 12V=12.19 ;(( )

vasquez: to sn tut jst prvo mislil. Pol sn šel na Sapphire-vo stran in dll-jal gonilnike (ver. 7.81 se mi zdi) Pol sn pa nekje videl, da je en tipo uporabil kr catalyst 3.0 gonilnike, sn pa začel mal eksperimentirat in ugotovil, da lahko dobiš driverje na ati-jevi strani. Edina fora je v tem, da ko te vpraša kateri OS in katero grafično (9100 ni na seznamu, ker je niso izdelali) morš dat partner products. Do tega zaključka sn pa prišel tko, ko sn šel gledat en sheet od catalyst 3.0 gonilnikov in sn videl, da gonilniki dejansko vsebujejo 7.81 verzijo. :D

Grimlord ::

9000 PRO 64 MB na 300W PSU.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Kleman ::

HM KAJ MATE ZDEJ TLE JS MAM LIH DNAR IN SM SI MEL NAMEN KUPT RADEONA 9100 ZDEJ MAM 27K A MA KDO KSN PREDLOG KAJ NAJ SI RAJ KUPM ? AMPAK SAM TO DANRJA MAM. MAM 27 PREŠERNOV IN JIH VEC TUT NEDAM...:\

ferjan ::

najprej se nehi dret.:|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397968 (6210) js
»

Izbral bom med temi karticami, toda katero?

Oddelek: Kaj kupiti
311322 (971) Dr_M
»

Gafikulja do kakšnih 25k sit

Oddelek: Kaj kupiti
361859 (1149) goku :)
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884391 (3018) Oblivion
»

Razocaranje 3dmark

Oddelek: Pomoč in nasveti
331657 (1254) ali3n

Več podobnih tem