» »

Par prasanj glede prava.

Par prasanj glede prava.

Tero ::

No mogoce nisem dal ravno pravega naslova..

Drugac jaz sem se to vedno spraseval; Recimo da sem jaz neki heker(:D ja vem da mam domislijo) in recimo vderem in povzrocim neko škodo v nekem ameriškem sistemu... In recimo da me dobijo...
Ali "pride po mene" slovenska policija? Ali sem krsil samo kake ameriske zakone in mi v sloveniji ne morejo nic? Kako je kaj s tem? Nekje sem namrec prebral da so neki ruski hekerji ne vem tocno ze kaj naredli in so jih pol FBI pod pretvezo da gre za neko podjetje povabili v USA in tam aretirali in jim sodli. Torej ce jaz ostanem v sloveniji mi ne morejo nic?


p.s. Mogoce se nisem najbojse izrazil upam da me kljub temu razumete kaj sem hoto povedat.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

TheJack ::

Kolikor mi je znano, slovenskega državljana naša država tuji ne more in ne sme izročiti. Tuja država, v kateri si naredil kaznivo dejanje, mora obvestiti naše organe pregona, ki ti, če je dotično dejanje kaznivo tudi po naši zakonodaji, odvzamejo prostost in ti sodijo pri nas in po naših zakonih (popravite me, če sem se kje zmotil).
Podrobnosti se ne spomnim več, v ZKP pa tudi ne grem gledat, ker mi je oduren. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Tody ::

Kolikor jest vem, če povzročiš škodo ( je to poškodovaje tuje lastnine, da tudi podatki so lastnina)je kaznivo v vsaki kukr tok dobri državi in FBI,LAPD ali CIA za tabo izdajo mednarodno tiralico oz obvetijo POLICIJO SLOVENIJE :D in te modeli aretirajo na na njihove stroške letiš čez lužo tam ti sodjo in te tudi lahko tam vržejo v zapor.Spomni se hekerja ki je napisal LOVE LETTER, ki so ga našli potem v indiji sam nevem kje so mu sodil.

perci ::

Tody, takih bedarij pa še ne. Naša ustava prepoveduje izročanje tujim oblastem. Tako je kot je TheJack reku, z to razliko, da ni treba it gledat v ZKP ampak v KZ.

Tero ::

No pa še to sem si zmislil:
Recimo da jaz odputujem v ameriko in tam nekoga zvezem na stol in namerin v njega neko puško, ki je nadzorovana daljisnko preg interneta..:D
In seveda grem nazaj v slovenijo in ga tu "poknem";)
Kaj mislite da bi se pol lahko zgodilo? (recimo da bi umrl in bi ameriška oblast točno vedla kaj in kako sem izvedel to)


Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

MadMicka ::

Tero, ti maš pa tut cajt :)

10. člen KZ

(1) Kaznivo dejanje je izvršeno tako na kraju, kjer je storilec delal ali bi bil moral delati, kakor tudi na kraju, kjer je nastala prepovedana posledica.

Obsodl te bodo pr nas in sicer za umor, če pa te kdaj dobijo v ZDA, te pa lahko še tm...ne vem pa, če bi te obsodl v ZDA, kako je z vštevanjem kazni, se mi ne da iskat po mednarnodnih pogodba ampak običjano se prestana kazen všteje.

Se prav, če ti dajo pri nas npr. 5 let zapora, v ZDA pa 20, jih boš pri njih odsedu še 15...

TheJack ::

Perci: Ja, imaš prav. Jaz sem gledal tiste zadeve o izročitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Patološki morilec se sprehaja po Sloveniji (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
45040528 (16951) VelkBla
»

Slovenska policija aretirala domnevnega pisca Maripose (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
22169253 (48455) #000000
»

DNK profiliranje po ameriško (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
21753032 (49686) Mandi
»

Pravni nasvet - rop banke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535958 (4831) Ziga Dolhar
»

Članek: Video nadzor na slovenskih avtocestah

Oddelek: Novice / Nova vsebina
376299 (4845) radems

Več podobnih tem