» »

"Timeout" za ventilatorje

"Timeout" za ventilatorje

echoman ::

Pozdravljeni,

Res sem izbral malce čuden naslov teme, ampak nekako si drugače ne znam predstavljati kako bi sledečo stvar opisal. Kar naenkrat se ventilatorji ustavijo/začnejo vrteti z manjšimi obrati (mislim, da bo bolj prava druga izbira), optična enota pa začne preverjati če je v njej kakšen CD/DVD in lučka nekajkrat posveti. Vse skupaj se zgodi zelo hitro v sekundi, sumim pa matično ploščo, saj sem z njo že imel neke težave.

Komponente, ki so v računalniku:
Intel C2D E8400
ASUS P5QL PRO
GeForce GT 430
4 GB RAM Kingston
1 TB WD Green disk
500 W Corsair CX500 (kupil pred dvemi meseci)

Zanimivo je, da sem dobil tudi BSOD s kodo 124, ki pa se je zgodil po odprtju nekega programa -> najprej se je nek del zaslona obarval, nato pa je računalnik še naprej deloval, le da na zaslon nisem mogel dobiti slike. Temperature so normalne, na vseh komponentah imam okoli 30° C, kakšne obremenitve pa mu niti ne privoščim, ker iger ne igram.

Zakaj se to dogaja me zanima predvsem iz radovednosti, ker se nekega popravljanja ne bom loteval, če pa ugotovim vzrok (v primeru, da je kriv hardware) se bom pa podal v zamenjavo težavnih komponent.

Hvala vsem za pomoč in nasvete!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geforce se sesuva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
864536 (3006) filip007
»

Microsoftove novosti: novi Windows 10, Surface Studio, Dial in Book (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7731760 (27965) Qushaak
»

Črn ekran med igranjem iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
242655 (2297) Nejkoy
»

apple ali pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6911187 (9065) m0LN4r
»

Bigbang in njihovo obnašanje in dobavni roki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527164 (4768) Zheegec

Več podobnih tem