» »

Logitech UltraX tipkovnica - čiščenje

Logitech UltraX tipkovnica - čiščenje

mte ::

Ravnokar ugotavljam, kako naj na nedestruktiven način odstranim kakšno tipko na tej tipkovnici, ker je že polna smeti spodaj... Problem je v tem, ker ni kot navadne tipkovnice z visokimi tipkami kjer enostavno vzameš izvijač pa se greš načelo "s silo je vse mogoče" - kolikor vidim spodaj so tiste plastične vzmeti precej krhke za kaj polomit (ena tipka je že bila polomljena ko sem dobil po pošti, pa so mi jo že morali zamenjat).. Tako da me zanima če ima kdo kak nasvet s tem v zvezi...
hvala,
lp Matej

2tiLen ::

Kompresor pa pihaj dokler ne bo čista. Če nimaš kompresorja, kupi piksno s stisnjenim zrakom.

Jakka ::

Jaz tipkovnico kar posesam, in gre vse ven.

Tipke pa lahko ven vzameš. Na zgornji strani jo dvigneš, pa odtrgaš stran.
So na dvodelnem plastičnem nosilcu, ki se lahko hitro zlomi. Ko tipko daješ nazaj,daš najprej nazaj nosilec, nato pa tipko nazaj pritisneš.

Hm, očitno so na tem novem modelu na usb malo popravili nosilce, da niso tako krhki, pa še črni so. Na stari na ps2 so pa beli pa bolj "švoh".:D

kid666 ::

Pred 14imi dnevi sem nabavil tole flatx tipkovnico in mi jo je ratal že naslednji dan polit s kokakolo:\ .
Tipkovnica sicer dela, sam tipke se mi zdej mal lepijo in "škripljejo". Na netu sem našel navodila za temeljito pucanje laptop tipkovnic (http://www.centricorp.com/papers/howtoc..., edini problem je, ker ne vem, kje nabavit ves material:

Cleaning materials:
Cotton swabs
Cosmetic foam rubber cleaning pads (use only with naptha (lighter fluid), NOT alcohol)
Paper towels
Rubbing alcohol
Water
Lighter fluid (naptha)
Fine tipped tweezers
Scissors
Kitchen strainer
Household cleaner, Windex or equivalent
Super Lube Dry Film spray (critical - DO NOT SUBSTUTUTE !) automotive section. This is a PTFE (teflon) based lubricant which dries perfectly DRY and is ideally suited for this application.

Za večino ni problem, zanima me v glavnem tale Super lube dry film spray in pa Cosmetic foam rubber cleaning pads. Če kdo ve kje se pri nas dobi kaj podobnega, bi bil zelo vesel :D. Aja, pa zanima me še kaj je rubbing alcohol po slovensko :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kid666 ()

Jakka ::

kid666, operi jo s tušem, DOBRO posuši, kak dan dva na radiatorju, in delala bo skoraj tako kot nova.
Jaz sem jo polil s cedevito, opral, pa dela naprej. :D

Seveda to delaš na lastno odgovornost.

kid666 ::

Ja, o podobnem pristopu sem razmišljal že sam. Problem je, ker se mi zdi da mi je kokakola (ne original, tista tapoceni 'mercatorjeva' :)) razžrla 'mast' s katero so namazane tipke in tipke ne delujejo več tako gladko kot so prej.
Ok, sej mogoče kompliciram, sam jaz bi vseeno poskusil zgornjo metodo, če bi se le dalo. Baje potem tipkovnica deluje še boljše kot nova.:D

Jochaan ::

moja UltraX tut doletela 3dc soka :D
razdru sem jo pa spral z vročo vodo pod tušom, kako urco da je bla suha pri ventilatorju. sedaj pa dela ko nova
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

Jakka ::

Dobra tipkovnica, ni kaj. >:D

Key Quest ::

Ban Glider.

Sicer pa pri tipkovnicah s tipkami na skarje je cela jeba tole razstavljat. IMO je lazje kupit novo enako tipkovnico, ce ti je ze tako pri srcu, sploh pa kaj ni da se teh UltraX dobi za nek drobiz?

Dr_M ::

Eno ultrax sem ze razbil (najprej polil seveda, pol tipk ni vec delal oz samo napol), sem jo hotem razdret, seveda ne gre...
Enostavno sem kupil drugo in zdej malo bolj pazim.
Navadne tipkovnice pa lepo razdrem, stusiram, posusim in sestavim. Pol ure dela, s susenjem vred.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

noraguta ::

No, po letih mučenja in zabijanja časa še s tem, sem končno našel nekaj, kar je učinkovito, predvsem pa enostavno za uporabo. Gre za krpo/zmes, ki se ji reče Cyber Clean. Najprej sem mislil, da gre še za eno potegavščino v stilu Top Shopa, ampak moram priznati, da tole zares deluje. Več informacij najdete na spletni strani: http://www.cyberclean.net/ ali pa na http://sl-si.facebook.com/pages/Cyber-C... Začuda je res tako kot so predstavili. Zadeva deluje. Predlagam pa nakup malce večjega pakiranja, ker se zadeva zaradi razporeditve po večji površini hitreje očisti.

eh edina učinkotita zadeva so snemljive kapice kot pri ibm M. pobereš dol vržeš v posodo z milnico , spereš natakneš nazaj pa je kot nova.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Key Quest ::

Tricetrt tipkovnic ima snemljive pokrovcke.

noraguta ::

ROTFL
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Key Quest ::

/facepalm

GrimReaper ::

UltraX je zajebana za čistit, ko sem pri moji dal dol vse tipke, jo spucal in dal tipke nazaj, pol tipk ni delalo tako kot bi moralo, to pa zato ker je membrana zunaj, in ni skrita kot pri navadnih tipkovnicah in morš pazit s čim čistiš, sam sem z belim WC papirjem, in se je očitno prijelo gor na membrano.
Membrana je pa tut švoh, tko da naknadno čiščenje nedelujočih tipk ni prišlo v poštev, sem prenehal ko se mi je odtrgala pod eno tipko.
Sicer pa UltraX ni nič posebnega, to opaziš takoj ko se vrneš nazaj na navadno tipkovnico s srednje visokimi/visokimi tipkami.
Zdaj sem na Lenovo Preferred, ki ima še tiste tanajbolj visoke tipke.

Za navadno tipkovnico morš pa samo čas imet da daš vse tipke dol in potem spet gor, zajebat nimaš kaj, ker je membrana pod tipkami in praktično nič ne pride do nje.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ne dajat dol tipk ker boste ziher polomil občutljiv scissor mehanizem. Jezst se izogibam tapkanja z zamaščenimi prsti, kar pa je prahu, las in ostalega sranja pa jo samo obrnem, mal potolčem da pade ven in to je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Moje je blo škoda ker je bla po treh letih še dost nova, samo malo prašna je bla, bi komot samo z brisačo enkrat potegnil.
Mehanizem je pa kr dost trpežen, meni se ni polomil noben, pa sem ene kar fajn krivil da sem jih gor dobil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa za Logitech UltraX Premium

Oddelek: Kaj kupiti
141596 (1014) borisk
»

logitech ultrax nadomestek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13825022 (11579) scipascapa
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272869 (2159) dba
»

Katero flat tipkovnico?

Oddelek: Kaj kupiti
161898 (1371) cortez
»

Kvalitetna črna tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
382356 (1675) bastadu

Več podobnih tem