» »

ISDN to VoIP

ISDN to VoIP

lebang1 ::

Pozdravljeni,
zamenjal sem telefonijo na VoIP, pa mi je operater rekel, da ni nobenih problemov, vsi telefoni bodo delali.... pa se je zgodilo ravno to, da mi telefon gigaset sx205 ne dela več....

Pa me zanima ali obstaja kakšna enostavna in cenovno ugodna rešitev, nekakšen vmestnik med voip in tem isdn telefonom, da bi deloval dalje...?

lp

lebang1 ::

Če noben ne ve tega...
pa podvprašanje:
če kupim gigaset as200, ali bo na njem delovala slušalka od gigaset ax205?
Nekaj sem slišal da če piše na obeh DECT potem naj bi delalo??

lp

MonkeyHead ::

Od operaterja zahtevaj ISDN vmesnik. Vmesnik med modemom in telefonsko bazo. Imaš T-2?

NeMeTko ::

DECT slušalke delujejo tudi od drugih proizvajalcev, problemi so le s specialnimi funkcijami, ki jih imajo določeni telefoni in so namenjene upravljanju določene postaje, za katero so ta telefon naredili.
Se pravi, če kupiš drugo postajo, jo boš upravljal s telefonom, ki ga dobiš ob postaji, staro slušalko boš sparil in uporabljal le za telefoniranje. Moraš pa preveriti, katere tipke se pritisne za interne klice in prevezave, če imaš na neki postaji priključeno slušalko drugega tipa ali proizvajalca. Če je stara postaja in nova Gigaset od Siemensa, bi morale delovati klasične tipke za vse osnovne funkcije.

Pri prehodu na VOIP je pa stvar taka, da je operater morda mislil, da si imel analogni telefon oz. postajo in ti je VOIP 'zaključil' z analognim priključkom. Pri T-2 ti za ISDN postajo ponudijo nekakšen VOIP2ISDN vmesnik (Patton), ki pa moraš mesečno zanj plačati najemnino (1€ se mi zdi?). Če ti pa dajo analogni priključek, dobiš pa neko malo škatlico (proizvajalca Tilgin), ki zmore dve analogni liniji (mislim, da ne zaračunavajo najemnine).
Drugi ponudniki seveda seveda lahko uporabljajo drugačno opremo pod drugimi pogoji.

Priporočam, da še enkrat pokličeš operaterja in se pozanimaš, ali ti je napeljal analogni ali ISDN priključek. Sumim, da sta se nekje narobe razumela in da si dobil analogni priključek, ki pa seveda ne deluje z ISDN postajo (razen če nima tudi analognega vhoda).

Če je tako kot sumim, pa sam presodi, kaj ti bolj ustreza - kupiti novo postajo, ali pa pri operaterju najeti/se dogovoriti za ustrezni vmesnik, ki bo združljiv s tvojo obstoječo ISDN postajo.

Obstaja pa še tretja možnost, da bi ti ponudnik napeljal VOIP trunk, v kar pa dvomim. V tem primeru bi moral imeti VOIP postajo, ki se priključi direktno na mrežo. Pri T-2 zelo neradi dajo to varianto (vsaj ko sem jaz nazadnje spraševal), Telemach baje ne komplicira preveč, za ostale ponudnike pa ne vem. Vsekakor v takem slučaju gigaset AS200 nebi bil prava rešitev.

Torej najprej preveri, kaj si pravzaprav najel in kaj si dobil napeljano. Potem pa vidi kako boš naprej postopal.

lebang1 ::

Ja, operater mi pravi da delujejo pri njih le analogni telefoni.

Kakšnega vmestnika nimajo,
rekli so da mi ta stari telefon pač ne bo delal in lahko pri njih kupim novega...
Gre za amis.

lp

NeMeTko ::

Tisti Patton, ki ga T-2 ponuja za ISDN po moje ni ravno poceni zadeva, tako da me ne čudi preveč, če ga Amis ne nudi.

Torej boš dejansko moral kupiti analogno postajo, če druge opcije ne nudijo. Če boš vzel Gigaset, zagotovo ne boš imel problemov s starimi slušalkami. Jaz imam dva različna tipa Siemens slušalk na Panasonikovi postaji, pa mi tudi brezhibno delujejo. Samo za upravljanje boš pač uporabljal novo slušalko, ki jo boš dobil z novo postajo.

amigo_no1 ::

Gigaset sx205 je isdn dect bazna, to ne dela na voipu, dela lahko samo brezžična slušalka.

Pattona (cena cca 200E) pri t-2 dobiš v najem, 4E /mesec, prej si ga dobil gratis.
http://www.t-2.net/ceniki/telefonija
(Prvi telefonski priključek z ISDN vmesnikom)

Ostali operaterji ne vem če ponujajo to opcijo sploh.

rešitev, isdn bazno pospravi v omaro in nekaj od tega:
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
Tudi na bolhi se valja cel kup takih telefonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

MonkeyHead ::

amigo_no1 je izjavil:

Gigaset sx205 nje isdb dect bazna, to ne dela na voipu, dela lahko samo brezžična slušalka.

Pattona (cena cca 200E) pri t-2 dobiš v najem, 3-4E /mesec, prej si ga dobil gratis.
Ostali operaterji ne vem če ponujajo to opcijo sploh.



ISDN vmesnik Patton 176 €
Še zmeraj ga dobiš zastonj če imaš paket. Izven paketa ni bil nikoli zastonj ampak 4€ kot prva številka.

lebang1 ::

@amigo_no1 Ja, smo že ugotovili vse to :)

Sem že naročil gigaset as200, pa da vidimo kako dela... slušalka od ax205 ;)

@MonkeyHead
Amis ne ponuja tega, če ga moram pa kupit za cca 200EUR, pa raje kupim novi telefon....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebang1 ()

amigo_no1 ::

V BB ga tržijo za 25E, samo moraš najti kje ga imajo:
http://www.bigbang.si/telekomunikacije/...

broken/link ::

tudi če bi kupil ISDN adapter (patton), bi ti ga moral tvoj ponudnik skonfigurirat, da bi deloval. in dvomim, da imajo konfiguracijske datoteke zanje oz da se bodo spravili konfigurirat vmesnik za eno stranko. Sam ga pa brez ustreznih podatkov tudi ne moreš skonfigurirat, tako da to je no-go.

MonkeyHead ::

lebang1 je izjavil:

@amigo_no1 Ja, smo že ugotovili vse to :)

Sem že naročil gigaset as200, pa da vidimo kako dela... slušalka od ax205 ;)

@MonkeyHead
Amis ne ponuja tega, če ga moram pa kupit za cca 200EUR, pa raje kupim novi telefon....


Ne s tem sem samo odg. prejšnjemu. Bom pa jaz vprašal enega monterja na amisu kako je s tem, ker je čudno da nimajo isdn vmensikov.

stleoric ::

Iz prve roke ti lahko povem, da ne bo šlo, razen če se slušalke ne da registrirati na bazno enoto od analognega telefona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen Telefon za Siol IP telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
236413 (4419) x.sci
»

Analogni telefon na razvezanemu dostopu ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
53410 (3335) Chessman
»

ISDN več slušalk

Oddelek: Strojna oprema
91544 (1427) roli
»

IP telefonija in ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
82714 (2446) shock
»

Kje dobit spodobne VoIP telefone z Ethernet vmesnikom ( za T-2 rabim)

Oddelek: Omrežja in internet
203195 (2313) netko

Več podobnih tem