» »

Trenja - DŽAMIJA:)??

Trenja - DŽAMIJA:)??

««
6 / 13
»»

lopov ::

Konec tedna sem bil na ekskurziji na podrocju soske fronte. V kobariskem muzeju je tudi slika dzamije, postavljene nekje v okolici Tolmina ali Kobarida -- z minaretom, kupolo in polmesecem z zvezdo. Ja ni kej, prav lepo se vklaplja v podobo gora v ozadju :)

Sem za -- pa brez omejitev. Ce lahko v BS3 potavijo cerkev tud muftija prezivel (al kako se rece temu mozakarju, ki klice z minareta).

b.

---
Zdajle sem sel brat se starejse odgovore.

- poznam par "pravovernih" slovencev, ki so prevzeli muslimansko vero
- mufti v Ljubljani govori slovensko
- ne istovetiti vseh ljudi iz republik bivse Jugoslavije z muslimani -- moj sosed je 100% srbin (ampak faca!) pa je v zadnjih 10 letih pozabil se tisto slovensko kar je znal (po moje je kriv bife, k so ga odprl v blizini ... muslimani pa tko ne pijejo alkohola ;)
- referendum nix --> ze en napisal da je to ustavna pravica, ker gre za veroizpoved
- koran je preveden v slovenscino in ga imajo (vsaj) v Vale Novak v BTC. Sem pa slisal, da gre za "domac" prevod, ki ni uradno potrjen. Govorice?

In jaz? Nisem veren, mi je pa vsec misel iz flma Usual suspects: ne verujem v boga, se ga pa vseeno bojim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

MadMicka ::

Ena cerkev ali pa ena džamija, vse je to eno in isto. Smešno, ampak res smešno pa je, ko nekateri pravijo, da je džmamija tako verski objekt, kot tudi politični. Morda. Nič ne rečem. Vendar pa to v povsem enaki meri velja tudi za cerkev. Nej že postavjo tisto njihovo džamijo, da bo mir. Namreč, sedaj preprosti ljudje mislijo, da ko bo džamija tukaj stala, bo ratala tu okoli večja barabija :D . Po nekaj letih bodo videli, da je ta barabija le stvar njihovih strahov.

perci ::

Namreč, sedaj preprosti ljudje mislijo, da ko bo džamija tukaj stala, bo ratala tu okoli večja barabija.
Ja, to je res hecno :) .

BigWhale ::

Jaz bom pa postavil Jedi tempelj, kjer bomo vsi pravi jedi-ji poucevali vescine SileTM vseh ostalih, ki podobno mislijo in razmisljajo...

In skupaj se bomo borili proti temni strani!


Force is like a duck tape, it has a light side, a dark side and it binds space together.

Grey ::

Js nism proti izgradnji. Pa tut ne hodm v cerkev ker se mi to zdi brezveze. Js lahko verujem v kar hočem tut v to da je bog drevo:D . Bog ni oseba, Bog je v vsakem človeku. Človek je človek pa naj bo belc, črnc, pravoslavc, kristjan...Zakaj so nekateri tko nestrpni do drugih? Pozabt morte babice pa dedke, ki so ponavadi vzrok tega pumpanja proti rugim rasam, državam, veram. Prihaja nov svet, svet kjer bodo vsa ljudstva združena in enakopravna med sabo. Samo najt je treba skupen jezik.
Tile referendumi so pa brezvezno zapravljanje milijonov, ki bi jih lahko uporabli kje drugje.

Prav tako je uvedba verouka v osnovne šole brezsmiselna. To je propaganda za RKC. In treba je odvzet staršem pravice o odločanju ali bo njihov otrok šel k verouku ali ne. Otrok se mora sam odločit ali se bo pridružil kakšni veroizopvedi ali ne. To je njihova osebna pravica. Js ne čutm nobene potrebe po cerkvi, Cerkvi, verouku itd. To je men nepotrebno.

BigWhale: kokr js vem so tole Jedijevsko vero razglasili za veljavno v Avstraliji če se slučajn spomneš...sicer bi pa blo ql met tako vero oz. klan al karkoli. Vključevala bi borilne veščine, sabljanje, duhovno izpopolnjevanje, odklepanje možnih potencialov(ne resno vzet) in verovanje v Life Force.
To je prava vera ne pa tale jajca od RKC pa muslijev pa pravoslavcev itd.

BigWhale ::

Ni bila priznana.

> To je prava vera ne pa tale jajca od RKC

Kaj je prava vera ni na tebi da sodis in to kar je prava vera zate, je mogoce jajca za nekoga drugega. :)


Dzamija all the way!

madmitch ::

Zagovarjanje neizgradnje Đamije je po mojem mnenju znak majhnosti, zaplankanosti nerazgledanosti in netolerance ljudi, ki se bojijo lastnih strahov. Nehajte muslimane enačiti s turki in brdavsi ter postavitev đamije s turškimi upadi.

Nekje v tej temi sem zasledil tudi urbanistične zadržke proti đamiji. Lepo vas prosim no, da bo đamija razbila harmonijo slovenskega urbanizma. KATEREGA???? Se morda ne bo vklopila v idilo "transformatorske" arhitekture z zametki gorenjskih "gangov" v kombinaciji s kraškimi kamnitimi zidovi in večdesetletnega razbijanja meščanske urbanistike v Ljubljani. Če jim to uspe, bi predlagal še gradnjo kakšnega indijskega in kitajskega svetišča, morda staroegipčanske piramide.

Sicer pa, jaz bi se trenutno bolj bal presvetlega Rodeta (pa čeprav je "naš") kot petih đamij.

Moram pa priznati, da se mi zdi lokacija (bližina Murgelj) prav posrečena. >:D
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Grey ::

BigWhale:
Na komu pa je da sodi kaj je prava vera? To je stvar vsakega človeka, da odloči, kaj je prava vera in kaj ne. Sam bi najraj RKC izbrisu z obličja sveta, ker so v preteklosti pobili veliko nedolžnih ljudi na ta račun "Join us or be destroyed!" Najbolj mi gre na živce tale slimeball Rode ufff...kok ga ne prenašam.

Glede Jedijevske vere pa ne vem no...zdi se mi da se je večina ljudi v Avstraliji, ki niso hoteli spadati pod priznane vere, opredelila za Jedijevsko vero al pa je prišlo do mistranslation in so mislili Jediizem. Lahk da je Jediizem sam izmišljen ampak samo njegov koncept se mi zdi super. Ne rabiš it k nobeni maši, ker cerkve ne obstajajo. Veruješ v silo stvarjenja,...Ne pa to nakrancano cerkev, ki zavaja ljudstvo. To so demagogi.

BigWhale ::

> Na komu pa je da sodi kaj je prava vera? To je stvar
> vsakega človeka, da odloči, kaj je prava vera in kaj ne.

Erm, ja. to sem jaz prej rekel. ;>

Ah, saj ne da sem ljubitelj RKC ampak, pobijali so tudi drugi, ne samo oni. Muslimani, se danes pobijajo... :) Tocno na ta nacin 'join us or be destroyed'. Nevem kaj sicer pise v koranu, ker ga nisem bral ampak v bibiji NE pise tega. :)

> Glede Jedijevske vere pa ne vem no...

20.000 jedijem, ki so se trudili v avstraliji postat uradna 'vera', to ni uspelo. V tem je problem 'uradne vere'. :) Ja, Jedi Masters, yoda and alike.

Sicer pa, kaj tolko hrupa kar se tice dzamije? Pri nas imamo rimokatoliske cerkve, evangelicanske cerkve, protestantske cerkve, adventisticne cerkve vse sicer izhajajo iz krscanstva ampak, to se ne pomeni, da dzamije ne bi moglo biti...

Grey ::

BigWhale:
Js ti dam odgovor na tvoje zadnje vprašanje:
Nekateri ljudje v tej državi so preveliki nacionalisti in so "zavedni Slovenci" in kokr vem taki ljudje vedno povzročajo probleme in nemire ko pride do kakšnih med rasnih sprememb. BTW js ne spadam v to skupino...bljah.

BigWhale ::

> BTW js ne spadam v to skupino...bljah.

Malo prej bi pa zbrisal RKC iz oblicja zemlje?

Hihi...

frenk ::

mah vera more bit znotraj družine ali pa osebe, ne pa da se meša v politiko in podobne zadeve...nisem proti veri če ni vsiljiva;)


se mi pa zdi zanimivo, da nekateri primerjate džamijo in cerkev...to ni primerljivo:D


p.s.: to je tko kot bi primerjal žlico in lopato...pa brez zamere:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

MadMicka ::

frenk, in kaj je zdej lopata, cerkev al džamija? :)

oz. zakaj te dve stvari nista primerljivi? V obeh je osnovna stvar molitev k Bogu, a ne?

frenk ::

lopata je džamija, ker je večja:D

zanima me zakaj muslimani rabijo citypark za molitev, ko drugi rabijo ubistvu malo večjo bajto...ne razumem jest tega:\

MadMicka ::

tega tud jaz ne razumem :D Dejstvo je, da je men precej bližja cerkev in da džamija v Ljubljani tudi meni ni povšeči, vendar, če jo že hočjo postavt in ker to ni prepovedan, jo naj postavjo..

Thomas ::

Meni tudi ni jasno, zakaj rabijo celo sosesko. Mogoče mi je - ampak potem še manj odobravam gradnjo džamije.

A bi lahko to svoje mnenje povedal, ne da bi me Hanžek ali kakšen njegov somišljenik vzel na muho?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Thomas, nč bat, nisi tako pomemben, da bi te Hanžek vzel na muho >:D

Thomas ::

Ampak kakšen njegov somišljenik pa že. :D Trenutni "zagovorniki človekovih pravic", so pravzaprav največja grožnja človekovim pravicam. Naprimer na Bavarskem, kjer so oblasti sklenile prepovedati muslimanske rute v šolah, saj po njihovem mnenju predstavljajo simbol antidemokratičnosti Islama. Simbol zatiranja žensk v Islamskih državah. Zdej se pa "Hanžekovci" tam kregajo na oblasti. Po moje bi se morali na Mule. Brez dvoma. Samo so zblojeni, pa si po oblasteh ki jim ne bodo naredile nič - upajo. Če bi "udarili" po Mulah, bi bila pa fatwa.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madmitch ::

Naprimer na Bavarskem, kjer so oblasti sklenile prepovedati muslimanske rute v šolah,
Kaj pa če bi jim raje dali zvezde, verjetno jim je kakšna še ostala?

Kolikšna je celotna površina vseh cerkva v Sloveniji?
Koliko procentov le-te bo celotna površina tega kolosalnega objekta.

Edino, česar se je bati pri naših veljakih je, da bodo hoteli zraven postaviti Sinagogo. Bodo rekli, da je v Jeruzalemu tudi tako. Potem pa bo štala, ja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Thomas ::

Sklicevanje na naci preteklost je deplasirano. Današnje Bavarske oblasti niso niti nacistične, niti komunistične. Niti Hanžek style levičarske. Ampak zelo razumne, vidim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madmitch ::

JA Thomas, zate je razumen vsak, ki zagovarja totalno nadvlado trenutne ameriške administracije in totalno zatiranje kakršne koli drugačne kulture in načina razmišljanja. Po tvojem pisanju dobi človek občutek, da ideja eugenike še ni zamrla.
Thomas, ne boj se straha. Tisto, česar ne razumeš, ni nujno slabo in nevarno.

Sicer si odprt za različna mnenja, tvoje in napačno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Thomas ::

Dej se ti še nekoliko odpri pamet. Za univerzalizem demokracije in kapitalizma, recimo. Ker očitati closed mind nekomu - če si sam na barikadah (kulturnega relativizma v tvojem primeru) - je nekoliko kratkovidno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Islamski verski in kulturni center bo povezoval molilnico, prostore za verouk, knjižnico, dvorano za rekreacijo, predavanja in družabna srečanja, čajnico in kavarnico, prostore za zbiranje mladine, pisarne, restavracijo odprtega tipa in servisne prostore, mrtvašnico ter stanovanja za osebje. Skupna površina objekta bo približno 4000 kvadratnih metrov, zrasel pa bo na zemljišču, ki skupaj meri približno dva hektarja.

Nekaj takšnega bo. Kaj je dejansko narobe s tem?

Thomas ::

Kaj je s tem narobe? Ena stvar zagotovo: financirnje iz Saudske Arabije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Če je problem samo v financiranju, pol bomo pač sprejel zakon, ki bo prepovedoval financiranje iz tujih držav. Mogoče bi nardil izjemo za financiranje gospodarstva iz tujine, al pa npr. za financiranje iz ZDA?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

frenk ::

a mošeja pa ni dost??...more bit nujno džamija?:\

Mercier ::

frenk:
a mošeja pa ni dost??...more bit nujno džamija?


Mogoče sem naiven, imam cerkev za eno pozitivnih strani civilizicije. Proti knjižnicam pa tudi nimam nič. Gostilne se mi pa sploh dopadejo.

Thomas:
Kaj je s tem narobe? Ena stvar zagotovo: financirnje iz Saudske Arabije.


Če ni dovolj javno stališče lokalcev, da se s tem ničemur ne zavezujejo, še več, da prakticirajo ene druge vrste magijo (in vsa ostala zagotovila "o dobrih namerah"), dejstvo, da se ve za kakšno vero gre in kdo so verniki, dejstvo, da se vse mainstream religije prilagajajo družbi (,ki ga ti dobro poznaš), potem najbrž ne bo dober nobeden argument.

attackiko ::

Evo, še en mali prispevek k debati.

10% Američanov so muslimani.


Od kod ti pa take številke? To bi pomenilo 29 milijonov muslimanov. Število muslimanov ocenjujejo na 2-6 milijonov (ne vem če njihov popis sploh pokriva religijo).

Islamska skupnost bo priključila tudi nekaj avtohtone slovenske populacije. Imela bo pa več prebegov v krščanstvo in še več v ateizem.


Po moje, da ne. Islam ima boljše psihološke trike (npr. klečanje pri molitvi), zato je tudi religija ki se najbolj širi. Zanimivi pa so konvertiranci v islam, ki imajo kot kaže občutek da se morajo oddolžit za prejšnje grehe in so še bolj radikalni kot ostali (Richard Reid itd.).

Drugače pa za razumevanje Islama priporočam obisk foruma islambosna, kjer muslimani (tudi slovenski) pišejo svoje novice. Splača se vsake toliko prebrat Vijesti. Zanimive pa so tudi razne fatwe.

Glede muftija in šeriata je pa itak že povedal - to je za njega najvišji civilizacijski dosežek. Ko so ga vprašali če podpira tudi kamenjanje žensk je rekel, da pač nemuslimani tega ne moremo razumet.

Kot zanimivost dodajam tukaj še čečkarije Malvota - mlajšega od obeh snajperistov. Poglede drugih ekstremistov ste lahko brali v prejšnji Sobotni prilogi ("nekega dne vas bomo vse pospravili in pri tem uživali")

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

frenk ::

saša: al si predstavljaš cerkev+knjižnica+mrtvašnica+gostilna+...:D

sicer se mi pa zdi islam preveč zadrgnjen...ni logičen:|...no ja saj nobena vera ni:D

Mercier ::

mrtvašnica+gostilna

=> sedmina :D

_sas_ ::

>sicer se mi pa zdi islam preveč zadrgnjen...ni logičen...no ja saj nobena vera ni

islam bi še mogoče bil vredu, če nebi toliko zamujal ... način razmišljanja teh ljudi in njihova družbena ureditev je kar nekaj stoletij zadaj.

+ tega, vsak si koran po svoje razlaga; za nekoga je to čist strpna vera, drugi se v imenu alaha z avioni zaletava v stavbe ... in pol so takšni psihopati kasneje še junaki - mučeniki.

sem za izgradnjo džamije ... ampak ko človek bere tisto njihovo propaganda na tisti bosanski strani, dobi kar nekaj pomislekov. jih bo treba imet pod kontrolo, da se nebodo tam sukali kakšni protidržavni elementi ;)

Thomas ::

Moram reči, da tisti podatek o 10% muslimanov v ZDA je moj in je NAPAČEN. po ponovnem preverjanju sem ugotovil, da pa velja za črnce.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_sas_ ::

ja bi naj bilo res ... škoda, da še zdaj uporabljajo to "visoko srednjeveško kulturo" ;)

kuglvinkl ::

Velja ničelna politika tolerance do spodbujanja k narodni, rasni, verski, spolni ali drugi neenakopravnosti, k nasilju in vojni ter izzivanje narodne, rasne, verske, spolne ali drugega sovraštva ali nestrpnosti.
Your focus determines your reallity

Vanich ::

Zanimiv sajt, tale IslamBosna.

Sploh pa forum, še posebej pa oddelki foruma:
Đihad, Politika in pa Sestre (klele morem povedat, da tukaj ni govora o slovenski tranvenstitski pop skupini, ampak je to del foruma namenjen musl.ženskam.Kar je zanimivo je to, da je dostop dovoljen samo ženskam. Zanima me pa, kako to preverjajo ? Nisem prebral administratorjevo razlago)

Sploh so pa zanimivi nekateri avatarji, ki jih uporabljajo, da komentarjev ne omenjam.

I rest my case.
We don't want no mosc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

perci ::

Kaj je s tem narobe? Ena stvar zagotovo: financirnje iz Saudske Arabije.

Financiranje katoliških cerkva iz Vatikana bi pa bilo dopustno? Eh, kako so eni ljudje dvolični. Pa še nič jih ni sram tega, ampak to na glas poudarjajo :\ .

Thomas ::

Dopustno je tudi financiranje Anglikanske cerkve iz Anglije, Jedijske iz Avstralije (ako bi ta bila v Sloveniji priznana) in tudi Pravoslavne iz Srbije in mošeje iz Bosne ali Turčije. Iz Saudske Arabije je pa neumno, in potencialno nevarno. Četudi je zakonsko dopustno - bi bilo za premisliti, če ne bi bilo morda to prepovedati.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Asgard ::

problem džamije ni v tem da bi bilo to versko središče.Problem je to da je to politično središče kjer se razpravlja o marsičem poleg vere. Sej majo tud sedaj molilnice pa nobenga ne motjo. De bi pa džamijo delal je pa absurd. Jest sem proti kakor sem proti da bi širil krščansko vero (čeprav sem sprejel krst, prvoobhajilo in birmo). Ne zdi se mi prav da se vtika cerkev v politiko. Je pa res da un muftija al kaj je ze bi se lahko navadu Slovensko. Takih pa ne odobravam. Če ga srečam mu zapojem zdravljico pa bomo vidli ce bo sploh skapiral zakva se gre :D

JR ::

Dopustno je tudi financiranje Anglikanske cerkve iz Anglije, Jedijske iz Avstralije (ako bi ta bila v Sloveniji priznana) in tudi Pravoslavne iz Srbije in mošeje iz Bosne ali Turčije. Iz Saudske Arabije je pa neumno, in potencialno nevarno. Četudi je zakonsko dopustno - bi bilo za premisliti, če ne bi bilo morda to prepovedati.

Kakšna je razlika med financiranjem iz Saudske Arabije in financiranjem iz Amerike ali pa recimo Izraela?

Thomas ::

V Izraelu in Ameriki gasilci vlečejo ženske iz goreče hiše, ne glede na to, če jih ima sprejeti kakšen moški sorodnik na prizorišču požara. Tistih ki slučajno nimajo nikogar (v bližini) ne tlačijo nazaj, tako kot v Saudski Arabiji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JR ::

V Izraelu in Ameriki gasilci vlečejo ženske iz goreče hiše, ne glede na to, če jih ima sprejeti kakšen moški sorodnik na prizorišču požara. Tistih ki slučajno nimajo nikogar (v bližini) ne tlačijo nazaj, tako kot v Saudski Arabiji.

Ta podatek mi sicer ni poznan.

Za razmislek: V Izraelu vojaki streljajo na neoborožene otroke.V Ameriki ustreljenega posameznika, ki nima zavarovalnega kritja, v bolnišnici samo za silo pokrpajo. A vseeno odobravamo financiranje iz teh držav.

DarkSite ::

Zanima me na kakšni površini se bo ta objekt raztezal in kolk bo velik dimnik>:D ...a ma kdo tud slike, kako bo zgledala? Ker sem na TV vidu...da je to kr precej velka stvar po površini...kot da bi bil BTC..ne vem...mogoce sem napačno sliko vidu...

:\

attackiko ::

Najbrž je debata o tem primeru. Savdska arabija je pač nekaj posebnega. Šele pred časom so pod zunanjimi pritiski spremenili učbenike, da učijo več nestrpnosti do ostalih religij.

Drugače pa priporočam tudi članke Salmana Rushdie-ja ( tukaj je eden).

Samo en citat:

Finally, let's not forget the horrifying story of the Dutch Muslim woman, Ayaan Hirsi Ali, who has had to flee the Netherlands because she said that Muslim men oppressed Muslim women, a vile idea that so outraged Muslim men that they issued death threats against her. :D

Thomas ::

Tole Nobelovo nagrajenko iz Irana je bil tudi hec poslušat. Kljub njeni "previdni uravnoteženosti" jo kaj lahko zadane fatwa. Kot je Rushdija. Pa še ogromno anonimnih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

korn ::

"Islamski verski in kulturni center bo povezoval molilnico, prostore za verouk, knjižnico, dvorano za rekreacijo, predavanja in družabna srečanja, čajnico in kavarnico, prostore za zbiranje mladine, pisarne, restavracijo odprtega tipa in servisne prostore, mrtvašnico ter stanovanja za osebje. Skupna površina objekta bo približno 4000 kvadratnih metrov, zrasel pa bo na zemljišču, ki skupaj meri približno dva hektarja."

Ne vem tocno kolko sekt ma islam...sm pa ziher da je to nova [upajmo da neskodljiva]. Dvomim da bom kakega kristjana vido na kavici. Lahko pa se zmenimo, ko bo zgrajeno gremo na kavico bomo vidli v kokrsi meri bomo dobrodosli. Mislim bedarija ker se ze tako za sebe drzijo ,zdaj se bojo se bolj.....

Mogoce je nacrt nase vlade spravit muslimane iz ceste v nekakersno novodobno taborišče..hmm

koliko molilnic po celi sliveniji bi lahko zgradili za ta denar?

MadMicka ::

Jackass, čist po domač povedan, sej je vseen kurc, kaj ti hočeš. Važn je samo dvoje: kar oni hočjo in če je to, kar hočjo, v okviru zakona.

btw: jaz tud hočem več dnara, več prostega cajta in še kej, pa kaj pol? Če pa hočem kupt bajto in mam dnar, me pa res boli kurac, kaj drugi misljo. In še, če boš ti šol tja, od koder si ti pršu, boš kr dolg cajta hodu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Jackass ::

A men lohk kdo pojasne, s kakšno pravico oni zahtevajo džamijo v Sloveniji?

Prišli so po lastni izbiri, ker naj bi bli tle bolši pogoji za živlenje. Sam neki jimne kapne v glavo, da so tle bolši pogoji zato, ker ni ISLAMA!!
jAcKaSS

Vlady ::

Jst sm za, da jim zgradijo eno manjšo đamijo.
Kot vemo, so v Bosni živeli Bosanci in Srbi skupaj. Bosanci so bili večinoma muslimani, Srbi pa pravoslavne vere. (so bile tudi izjeme...ampak to "zanemarimo"). Ko se je začela vojna, so Srbi (pravoslavni) napdl Bosance (muslimane). Prav tako je nastalo sovraštvo med tema dvema narodoma, ki ga je občutiti še danes. Ampak vojna naredi begunce, ki so se zatekli tudi v Našo Slovenijo. Žal Slovenci znamo bit tudi dobrosrčni in ne samo zavistni do svojega soseda. Jih sprejmemo, vendar ne sprejmemo samo Boasnskih državljanov, pač pa tudi Srbe, ki so živeli v Bosni in so zbežali pred vojno. Sovraštvo med tema narodoma je še vedno prisotno, mogoče ne na vsakem koraku, vendar bi bile lahko posledice z izgradnjo đamije v Sloveniji, saj moramo vedeti, da Srbi živijo tudi pri nas. Pravoslavna cerkev že stoji v Ljubljani in to v neporedni bližini Tivolija. Kolikor sam vem, se noben musliman ni izživljal nad njihvo cerkvijo, za đamijo pa ne moremo rečti da se ne bojo izživljali pravoslavni nad njo (kar lahko pride do veliko kriminala). Men se zdijo Bosanci veliko bolj "kulturni" na področju strpnosti in samega obnašanja. (pa nočem lepo prosim nobenega žalit, ker ste vsi ljudje zame enaki, ločim samo po odnosu do drugih in vedenju). No pač, imam veliko prijateljev, ki so muslimani in so praw v redu ljudje. Vsi govorijo Slovensko, čeprav z malo naglasa, saj doma govorijo svoj jezik. Ampak vseeno se noben z menoj ne pogovarja Bosansko, v šoli govorijo slovensko in so celo bolši pri slovenskem jeziku kot ostali!!! Presenetljivo kajneda? :\ No pač, kar sem hotel še povedat je to, da tisti ostali del beguncev, ki je prišel iz tam dol, dela nesnago v Sloveniji, ker mislijo, da se njihova država pač razširja do Tokia. Samo pozabl so da je Tokio na vzhodu in ne na zahodu >:D Vseeno nimam nič prot njim, so vredu ljudje, samo z njimi moraš biti zelo zelo zelo potrpežljiv... Pač zavedat se moramo, da brez njih nebi bilo danes tu Slovenije.
Sam sem krščen (kristjan) a ne čutim nobenega zadržka, da đamija nebi smela stati v Sloveniji, saj tako ali tako imajo večje molitve v športni dvorani Tivoli, tak da je veliko bolje, da si zgradijo svojo đamijo, kot pa da uporabljajo športno dvorano. Lokacija, bi morala biti nekje zelo na obrobju mesta. Praw tako prosim, da noben ne razume narobe mojega sestavka in misli da sem uperjen proti kateremu narodu iz naše bivše jugoslavije. Pač zame so vsi ljudje isti, samo eni so malo manj razviti eni več. PEACE! :)

Vlady ::

Aja.. pa še tole bi dodal.. tudi krščanske cerkve stojijo na muslimanskem ozemlju, in kriščanstvo ne priznavajo kot kriwo vero. Saj imamo nekatere stwari celo enake.

madmitch ::

Saj imamo nekatere stwari celo enake

Samo "neke" stvari????
Nobody is perfect, my name is Nob Ody
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448775 (45099) Ziga Dolhar
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60730197 (22163) KaiV6
»

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27816293 (11836) Daedalus
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036124 (34619) Gr0unD Zer0

B16 užalil muslimane (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60627715 (21191) kuglvinkl

Več podobnih tem