» »

Katera so najhitrejša logična vezja.

Katera so najhitrejša logična vezja.

1
2
»

TribesMan ::

To kar sestavljam jaz pa stane 2000 sit skupi z tiskanim vezjem in še čem.
Pa še to je une zadeve od grafične imajo precej večje korake kolkr bi si jih jest želel imeti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Brane2 ::

Tista stvar ima korak od par mikroHertzov. Se pravi, lahko rečeš "hočem 27.128 MHz" do zadnje decimalke natančno.

Poleg tega ima VCO v CD4046 svoje meje. Lahko narediš sicer zunanji VCO, kar pa pomeni nov kup problemov....

TribesMan ::

Jupi!

I did it. Torej zadeva je uspela. Po brezupnem iskanju HC4059 sem se odločil da bom pač kupil SMD, ki so ga imali pri ICju na zalogi. Potem sem čip (SMD) prilotal na standardno DIL 24 podnožje in ga uporabil kot običen DIL čip :D . Natega nimaš kej. Potem sem najprej vse sestavil na protoboardu in zadeva je zalafala vendar je bilo vse skupaj bolj šiš miš. (Zgleda da slabi stiki malce zajebavajo pri tako visokih f) potem sem uzel obično tiskano vezje z že najedkanimi otočki za spajkanje. In zadevo naredil tako da so čipi na enem tiskanem vezju, DIP stikala pa na posebnem, to drugo pa je narejeno tako da se pritakne zraven s pomočjo ribbon kabla in SIL podnožja:D . Modularnost bora bit!! Potem sem še enkrat vse skupaj sprobal na osciloskopu in frekvencmetru. Zadeva šopa ko šus. Brez debate, malo sem moral prežtudirati kako delujejo stikalca (sem jih glih zrcalno zvezal :8) tak da sem mogu na novo poštudirat zadevo, kako in kaj). Potem sem naredil še konektor da se vseskupaj priklopi na FDD power konektor in še enega da ga vtaknem, kamor drugače pride Quartz na plati. Zadeva je zalaufala iz prve. Noro FSB lohka spreminjam v korakih po 14KHz (kr natančno a ne??) Da se spreminjat frekvenco tud med delovanjem, vendar se redo sesuje, če delaš kakšne velike korake (več kot 5%) tak da je treba počas pa z maniro).
Edino kar me moti je to da zadeva ni čisto stabilna, frekvenca niha za okoli 50Khz tako da če hitro osvežuješ WCPUID se kažejo malce različne frekvence (najbolj opazno je pri CPUju kjer je FSB še toliko bolj pomnožen) ampk ni panike zadeva dela. Poskusil sem do kje pridem in dosegel sem 160 MHz FSB (pač bo treba naredit konstanten PCI clock če se bomo hoteli kej bl igrat). Drgač sm pa zaenkrat prou navdušen nad zadevo.
Bom probal zadevo montirat še na Compaqovo plato, ki nima omogočenga navijanja pa da vidim, le se da kej nardit z njo >:D .
Zadeva me je koštala 2100SITov in 5 ur dela (če bi delal drugega ga naredim v 2h)

Slike zaenkrat ne morem poslat ker nimam fotoaparata, bom probal kje dobit al pa poskenirat, če se bo dalo.:\

Zaenkrat je to vse.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

gumby ::

hehe, pri visokih frekvencah gre tok res vsepovsod, samo pi žici ne :D

TribesMan ::

he he t.g. nekako tako je ja.

Sm pa naredil se eno izboljsavo zadeve. Uporabil sem oklopljen (coax) kabel za povezavo med plato in PLL `zadevo`. Zdej se zadeva veliko lepse obnasa pri menjavanju frekvenc. Potem sem pa se malce boljsi low pass filter uporabil (reze pri nizjih frrekvencah) in sedaj je zadeva tudi veliko bolj stabilna (ni vec rahlaga nihanja v frekvencah) Tako da je zadeva zeloooooo goood. Dons grem nabavit se 40MHz oscilatorje za konstanten PCI pol pa gremo naprej z navijanjem >:D .

`ll be in touch

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

_Dejan_ ::

Zivjo brane2 jst sm naredu tist pll mod in ga preizkusu na oscilockopu in deluje zdej v soboto pa ga bom dal na ploščo pol pa bom vidu do kam bom prišu s FSB upam da vsaj do 180mhz.
Tok časa pa se nism oglasu zato ker mi je crknu napajalnik.
Tibesman kero plato pa maš da si prišu samo do 160mhz FSB?
pomoje te ram blokira sploh če maš sdram.

_Dejan_ ::

Brane mene zanima samo še neki jst sm na osciloskopu meru in je bil izhodni signal sinusni pri teb pa je bil tut sinusni ampak so konice porezane. Uporabil pa sm čip 74F04.
A je to kej narobe z vezjem al je prov?

Brane2 ::

:D :D

S KAKŠNIM osciloskopom pa si ti to zmeru ?

TribesMan ::

Jest mam abit BH6, tisto z malce porezanimi sinusi pa ni panike, je tud pr men tko pa dela čist ql.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

malo offtopic
ej tota tema pa mi je dala zdaj branja :)
ej samo tabolše so pa fore v tej temi. sploh branetove.

brane2:
A ti zadeve delajo ? Sprašujem bolj iz občutka dolžnosti, ker un tvoj pir dela 100.0%

Drugače pa ti ga jaz sprogramiram za pir (mali 0.33L-hujšam).

PIC16F84 + PALCE 20V8 + 0.5L Union Svetlo

pa še ena modrost:
Stara japonska modrost pravi: KAdarkoli ne najdeš rešitve, spremeni problem...

t.g:
hehe, pri visokih frekvencah gre tok res vsepovsod, samo pi žici ne


lol2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077128 (5260) mare87
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543876 (3175) TribesMan
»

Kar pošten overclock [>:D] (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
557373 (5102) BaRtMaN
»

PLL mod

Oddelek: Navijanje
6893 (863) TribesMan
»

Ideja za hardcore modifikacijo oz. Ko ima človek preveč časa!

Oddelek: Navijanje
72282 (2071) TribesMan

Več podobnih tem