» »

twinmos twister PC3700 C2

twinmos twister PC3700 C2

1
2
3

GUFY ::

TribesMan: moj sistem je opisan v tej temi.>:D >:D >:D

GUFY ::

Ta RAM je čist u k***u še nazivne hitrosti 433 MHz ne doseže s timingi 8,3,3 CL2 in voltažo 2.6 V kot piše na TwinMos-ovi strani. Prime javi napako pa manj kot MINUTI delovanja.
Še sreča da ga nism kupu. :) :) :)

Morf: ker bios pa uporabljaš pr ABIT-ki NF7 Rev.1.2 ?

morphling1 ::

Zadnjič sem ravno flashal z zadnjo ver.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Kokr jest vem naj bi bla napetost za 3500C2 2.7V

Try again. Očitno maš eno zlo škrt zadevo... ali pa še kakšne hujše znake nekompatibilnosti. Probaj samo po eno plačko, mogoče je sam ena fuč...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

TribesMan: Imam samo eno palčko 256 MB RAM-a.

Sedaj sem fleshal BIOS pa bomo vidli če bo kaj bolš, ampak so me pa neprijetno presenetili tele TwinMos RAM-i, najverjetneje bom pri nakupu naslednjega RAM-a ostal kar pri Corsairu.>:D

GUFY ::

Takole, TwinMos Twister PC 3500 C2 256 Mb pri men ne gre več kot na 216 FSB pri timingih 6,3,2 Cas 2 in to pri 2,8 V in 1,7 V SPP. V primeru da povečam voltažo RAM-a ne pridobim niti 1 MHz in tako je tudi pri napetosti SPP-ja. ;( ;( ;( V upanju, da se bo RAM bolje navijal sem ga celo noč matral z memtestom pa vidim da zaman.
Zgleda da moraš imeti VELIKO sreče če hočeš dobiti dober RAM od TwinMos-a.

Tile RAM-t so me FUUULLL razočaral in TwinMos-a v mojem compu ne boste NIKOLI videli!!!;( ;( ;(

TribesMan ::

GUFY nevem kaj maš ti to ene probleme? Moji delajo pri 227MHz CAS2.0-2-3-6 pri 2.6V!! Tako da sem siguren da gredo še višje, samo k me plata jebe.
V kirih testih v Memtestu pa dobivaš napake??

Če v prvih treh je kriv RAM, če v 4,5,10 je kriva plata ali procesor... Testa 8 in 11 sta pa preveč splošna da bi lahko okrivil samo eno komponento.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Pri VSEH testih je vsaj ena napaka. ;((
Se ne bom šel loterije in raje kupil Corsair RAM-e:) , dost mam tega TwinMos-a.

TribesMan ::

Če misliš da boš z Corsairom pa kr 250FSBja iz prve zalaufal se hudo motiš. Še sploh zdej ko ni več BH6 čipov gor... CH5 so približno isti šrot kot tile TwinMOSi s to razliko da so odvisni od visoke napetosti (3.2V niti ni nenavadno).
Sicer pa ti pišeš da tvoji RAMi niso sposobni laufat na deafult nastavitvah... Pejd ke k si kupu pa menjaj...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Nism kupu mi je frend posodu za probo eno palčko.

Seveda vem, da mi ne bo ratal iz prve 250 FSB, vendar mislim da je vseeno več možnosti priti do visokih FSB-jev s Corsair RAM-i, saj glede na mojo in tudi tvojo izkušnjo.

TribesMan ::

GUFY jest sem začel počasi verjet da mora bit nekaj hudo narobe z mojo plato... Zdele testiram morphlingove HyperXe 3500 pa jih tud pod razno ne morem spravit do ene pametne frekvence.
Ko sem začel testirat te RAMe sem mel na plati BIOS d10 in RAMov dobesedno nisem mogel zalaufat na nobeni frekvenci višji od 217MHz, tud u windowse niso prišli in to pri 2.5-3-3-7 @ 3V. Kriza!
Pl sem pa kasneje sflashal BIOS na verzijo d18 (zadnja verzija trenutno) in sem prilezel v winse pri 2.5-3-3-7 @ 3V, ampak zadeva še vedno ni niti pod razno stabilna (prime 95 se sesuje po 5 minutah). Skratka čist čudno... Bom probal še mal BIOSe manjavat. Verzija 14 je bila baje tudi še kr OK. Sam mi ni jasno da recimo BIOS d10 z Twisterji lepo laufa, z HyperXi pa se še zboota ne. Čist mim...
Pa memtest86 javi napako v testu #5 že po nekaj sekundah... in to že pri FSBjih pod 220MHz...

Bom še mal testiral sam sem že čist obupan... zgleda da ni rešitve za moj visok FSB... Moram še enkrat une Corsaire 3700 od kolega dobit, sam kaj ko model živi na Jesenicah, pa ga vidim dvakrat na leto...

Čist možno da sem kej plato poškodoval ko sem jo ven/not dajal... čeprav pri tej AMD/Abit kombinaciji človek nikoli ne ve, tle je veliko odvisno že od atmosferskih uplivov...

Dej morphling če to bereš probaj čimprej mal moje Twisterje stestirat... Po možnosti v AMD in P4 platformi... Jest se bom pa najbrž zdejle lotil brušenja NB čipa...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Glih ko sem zgornji post oddajal se mi je še mašina sesula pri 225MHz, tak da tile HyperXi so me kr mal razočaral...

Zaenkrat so Twisterji boljši... zaenkrat. Pa vidim da je tale HyperX čisti freak na napetost bolj jih šponaš boljši so... Twisterji dosežejo svoj maks že pri 2.8V vse kar je več ne prinese popolnoma nič. HyperXi bi pa pomojem na 5V laufal ko šus... >:D Just kidding... upam da morpha ne bo strah ratal, kaj jest z njegovimi RAMi delam...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Uf končno nazaj...

Sej ne bi verjel kaj sem v tem času vse počel sam... UGOTOVIL SEM V KATEREM TIČU GRMI ZAJEC!! Aja reče se mal drgač...

No zadeva je taka. Stoji pa takole... Po 1149 neuspelih kombinacijah z nastavitvami tega RAMa od morpha in moje plate... sem med testiranjem v Primeu95 malo povoltmetral napajalne linije mojga PCaka. In glej ga zlomka joj prejoj... 3.3V linija je na trenutke padala pod 3.2V GROZA!!! Kr trest sm se začel (no poleg tega da sem preklel trenutek ko sem kupil 400W napajalnik za 5kSIT... nikoli več!!), pol pa jest uzamem v roke načrt ATX napajalnikov (ne boste verjel čist vsi so narejeni po popolnoma istem načrtu... razlika je samo v vrednosti nekaterih elemetov) in začel bojni plan za voltmod 3.3V linije... medtem sem opazil da ima moj napajač tudi funkcijo Vsense na 3.3V liniji, ki pa ni bila zvezana na ATX konektor amapk kar z eno prevezavo direkt na napajalniku (prekleti kinezi škrti niso mogli tistga drata potegnt??). No in to je pripeljalo do tega da sem naknadno potegnil še en drat na ATX konektor ga zalotal na PCB od napajača in odstranil "kitajsko" prevezavo... Situacija se je izboljšala brez da bi kaj dost hackal napajač... 3.3V napetost se je umirila nekje okoli 3.32V in tudi nihanja sploh ni več opaziti (nekje +-0.02V, prej pa okoli +-0.1V!!!) Da ne omenjam navijaških rezultatov... Zdej zadeva zboota pri 333MHz, sam se zaradi nestrinjanja RAMa da bi deloval pri teh frekvencah usuje pri prime 95. Kar ni slabo glede na to da prej ni niti zbootal pri 230MHz...

No whatever važn da sem ugotovil kaj je narobe... aja pa še to NIKOLI NE KUPUJTE NAPAJALNIKA POD 15kSIT... No razen če ste tolk Xtreme da hočte nujno napajalc modat... kar pa ne verjamem pa tud če je res...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Aja morph... a bi se dal... jutri... moj RAM... ma sej veš...No sej če ti ne bo uspel še stestirat lahko pa v četrtek...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Ravnokar sem prišel domov. Bom zdajle notri dal da vidim če so tile twisterji boljši od Corsairja pc3500. Btw to da je +3.3V linija še kako važna vem že nekaj časa, samo nimam pravega napajalnika Antec TC ne morem dvignit nad 3.2V in zna bit da je to tudi en od problemov da ne pridem čez 280. Tud jaz moram dobit en normalen napajalnik ki ima sense žice na vseh glavnih linijah, da jih potem nateram na normalne napetosti (beri +3.3 na ene 3.5V, ostalo pa tako kot mora bit) potem pa samo še vdimm mod in ma da se začne nekaj dogajat ;)

Javim čez 15 kaki so rami.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Jikes. Bad,bad,bad tile rami in moja plata enostavno ne gredo skupaj, komaj sem uspel priti v winse pri 200 MHz DC sinhrono, performanse mode mora bit na standard da se sploh na 200 zbudi in če hočem priti v winse moram dat timinge na by spd, pri cas2-3-3-5 ni šans.
Back to my Corsairs :)

Prinesem jutri s seboj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Hmm strange... tile RAMi so pa prava uganka... Na kateri plati si pa testiral??? AMD ali Intel?

Aja pa napajalniki majo v večini sense linije samo na 3.3V, ker je ta še najbolj na udaru... Pa še ful se pozna vsak padec napetosti, ker je že osnovna napetost zlo nizka... 12V in 5V linija itaq nista tolk važni...
Če znaš načrte brat ti lohk pošljem načrt... pa mal pohekaš... itaq pa ma tvoj napajalnik že Vsense na 3.3 liniji, Tako da je vse kar moraš naredit je da prekineš 3.3Vsense kabel in umes uštukaš 1k[ohm] trimer in to je to... pol pa lahko štelaš napetosti vsaj do 3.6V...

Se vidimo po šihtu... RAMe mam sam CDja pa še zmer nisem posnel... :\

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Men pa ravno ti rami delajo odlično, delujejo tud pri 250FSB in verjetno majo še rezervo.
Mel sem že dvoje Corsair 3200C2 pa jih nisem stabilno spravil niti na 200, tko da jest sem z njimi zadovoljen.

TribesMan ::

Ja mato22 jest že dolgo pravim da so tele AMD, NF2 in kombinacije z različnimi RAMi primerna tema za naslednjo sezon X Fileov. Upam da bom zdej po modu napajalca končno lahko dosegel podobne FSBje tvojim... Sam je spet en k... ker z FSBji nad 230 moja plata po nekaj minutah delovanja izgubi tipkovnico (to baje odstrani APCI disable, ali pa d10 BIOS), druga bolj problematična stvar pa je da sta z tanovimi BIOSi multiplierja 10x in 10.5x mrtva pri FSBjih nad 220.... Skratka še bo veselo!!! Se slišmo dons zvečer... bom dobil RAMe nazaj...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Back to my Corsairs :)

Misliš povedat HyperX-e :D.
Jaz bom verjetno čez kak mesec kupil nove rame, vendar pomoje ne v slo. Kaj je zdaj bolje HyperXi ali Twisterji? Corsairji itak vem, da so razred zase, sem mel naročene za 30k Sit pa je pol oni model nekaj zajebal tak, da jih nisem dobil;((

TribesMan, kakšen napajalnik točno maš? Jaz mam Sunnytecha 400W, 2 vent za 8k SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

morphling1 ::

Ne dejansko back to Corsair. V P4 mašini imam te module, v AMD mašini pa HyperX
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Jaz bom verjetno čez kak mesec kupil nove rame, vendar pomoje ne v slo. Kaj je zdaj bolje HyperXi ali Twisterji? Corsairji itak vem, da so razred zase, sem mel naročene za 30k Sit pa je pol oni model nekaj zajebal tak, da jih nisem dobil


HyperXe boš zelo težko dobil... pa tud cena je 46kSIT za 2*256MB, Twister 3700 je okoli 20kSIT sam je pa tako zgleda da majo en major problem z kompatibilnostjo... Na moji NF7 sem jih zdaj privlekel do 232MHz prime stable @2.8V @ 2.0-2-3-7. Tako da mam procesor pri 11*232MHz max "izkoriščen" saj dela na 2550MHz kar je največja stabilna frekvenca. Slike bodo, ko bom dobil ADSL, ker sem učeraj ostal brez modema, ki mi ga je skurila strela in zdej ne mislim kupovat novega modema... Aja HyperXi, ki se prodajajo trenutno niso glih najbolj hvaljeni glede navijanja, po Xtreme Systems forumu je polno folka ki se pritožuje nad overclockabilnostjo teh RAMov. Twisterji pa če ti delajo delajo super (jest sem zdej čist pomirjen pri 232MHz), če pa maš pa smolo pa lahko tud ob 200MHz obtičiš...

Skratka z RAMi je zadnje cajte prow en kurc, nič pametnega ni za kupit (vsaj pri nas ne) pa še dragi so kot sam žafran... Aja pa če bi še enkrat kupoval bi uzel najbrž Corsaire, na drugem mestu so zaenkrat zame Twisterji, HyperXi mi pa nekako niso najbolj ušeč, saj jih moraš gonit na ogromnih napetostih da kam prideš (3.2V+)... Recimo tile Twisterji so že pri 2.9V maks izkoriščeni...

Če koga zanima moj Mem Bandwith pri 232MHz v Sandri: 3560/3340, slike bodo ko bo net...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Moj napajalnik, pa je eno kitajsko čudo za 4900SIT, kupljen v TechTradeu, firma se mi zdi da je neki kao Mercury (beri "junk") sam nisem sigurn, ker nimam več ohišja od napajalnika (je montiran prosto v mojo kišto, pa en ventilator gor piha... Uglavnm Jajca^2.

Sm pa zdej še zmodal 3.3Vsense linijo tako da sem uštukal en 1k[ohm] trimer v linijo in sem dobil ven 3.5V, gre pa vse do 4.2V. Preizkušeno, sam se nisem hotel igrat da ne bi plato poslal v večna lovišča... Itaq nad 3,5V ni nobene razlike v stabilnosti...

Dons bom šel še ene par kondenzatorjev kupit za bolj gladko napetost... no sej na koncu bo postal pravi stroj tale moj napajač...

Aja v originalu je imel 1 ventilator... >:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Ja sej če boš vse komponente zamenjal potem bo sigurno še kaj ratalo iz napajalca :) Tudi sam moram ta vikend nujno sprobat če se bo dalo naredit sense mod na True Controlu, ker 3,5V is what I need too >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

planetparty ::

Eno vprašanje: Ali je normalno, da imajo moji Samsung rami (DDR 400, druhih podatkov nimam) c2.5 delajo na 2.77v, toliko mi namreč piše v biosu, na avto nastavitvi. Potemtakem so to naviti rami (DDR 333)?;((

TribesMan ::

Dajem uradno izjavo da so Twisterji najbolj twisted RAMi, kar sem jih kdaj mel možnost sprobat. Zadeva je čist mim. Pri 240MHz FSB jih nisem mogel niti zbootat pri nastavitvah v BIOSu by SPD (to je 2.5-4-4-10, sicer ne vem zakaj, ker uradno je by SPD 2.5-3-3-8), pol pa za foro probam eno glupo nastavitev 2.0-3-4-5 (ja ubistvu mi je dopizdlo in sem rekel 2,3,4,5) in voila zadeva zboota in je celo prime stable. Problem je samo še, ker imam keyboard&mouse lockupe pri teh FSBjih, bom moral APIC disable in novo instalacijo winsov.

Ampak to še ni vse. Preden sem probal te glupe timinge mi je vedno, če sem nastavil napetost na 3V zadeva odmah zmrznila, zdej pa kr dela.

Če to niso eni X-fileti pa tud ne vem kaj je.

Bom probal še kej bolj odpulenga... sem jutri itaq doma pa bom mel cajta še pa još...

Aja BTW, če koga zanima kako se popravi od strele sežgan modem... kr uprašte... zadnje cajte sem v samih hadcore modih.

Pa še to zima je uradno začela prihajat v naše kraje... Jest mam temperaturo vode pod 20°C!!! Procesor na full load pa 36°C.

I like it!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Ja res so hecni tile TwinMos RAM-i.

TribesMan: Pa imaš ti doma v sobi 15 stopinj?!8-O

Alexius Heristalski ::

TribesMan, si že pobrusil NB? Si ga samo na suho ali tudi mokro? Če si ga oz. ko ga boš, deli svoje izkušnje z nami.;)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

GUFY ne v sobi mam trenutno 17°C. Ampak takrat ko sem tisto pisal je blo pa precej manj... okoli 14°C.
Sej veš, preprost "window" mod naredi štalo. >:D Ampk prej se moraš fajn oblečt pa obut...

Aleksius NBja se še nisem lotil, ker zdej vidim da ni problem v plati ampak v čudnih RAMih. Mal mi je škoda plate, ker trenutno ni še nič zmodana, edin pencil mod sem naredil na Vdd, ampak sem ga že dol fliknu, ker je 1.8V popolnoma dovolj za 240MHz FSB. Mam pa trenutno en problem 240MHz FSB mi dela samo pri multi 10*, pri 10.5* pa ni stabilno... Spet ena uganka... Sam zgleda da se vse počasi razjasnjuje.

Tile RAMi so pravi sovražniki za nizke RAS-to-CAS. Sama sreča je da ta nastavitev ne vpliva bogvekaj na performance (manj kot 5MB/s iz 3T na 4T). Druga stvar ki je Cycle time pri teh RAMih zgleda da mora bit liha cifra (3,5,7,9,11), ker z temi dela BP, z sodimi pa nikakor ne. Še najbolje se po performansah odrežeta 7T in 11T. zdej malo kolebam med tema dvema... CAS je BP na 2.0T, RAS precharge pa prav tako na 2T. In vse to pri 2.9V @ 240MHz, kaj več sploh ne prinese razlike...

Mogoče jih bom celo pogruntal do konca vikenda...

Sploh niso tak švoh tile RAMi... za 19.5k po komadu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Isto je pri meni Ras to Cas ne smem dat nižje od 4 drgač ni stabilen.
Ker bios maš pa zdej gor??

TribesMan ::

Trenutno imam d10. Ker pri d18 mi z 232MHz FSB crkuje tipkovnica.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

profii ::

d ne bom nove teme odpiru.
a bi ti rami dobr delal na 8rda+?
lp

TribesMan ::

Na to vprašanje ti pa še bog ne bi znal odgovorit. Probaj pa boš videl.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Glede na teste, ki jih je podal TribesMan, so to res odlični rami :D. Pa še dokaj poceni so to je najpomembneje >:D

profii ::

mislm d sm nekje videl corsair xms 3700 512 za 40k. a niso ti rami tud neki tazga financ?8-O

TribesMan ::

Ja sam pozabili ste tudi to, da se isti (moji) RAMi na morphlingovi P4 platformi niso niti zbudili, če jih ni dal na by SPD in 200MHz. Torej govorimo o eni major nekompatibilnosti, ki laho povzroči delovanje BP ali pa samo sranje. Če mene vprašaš so vredni dnarja... Če pa ne delaj pa jebi ga.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

profii ::

potem so ti rami ena loterija?

VASkO ::

nf2 je kriv, ne pa rami

Zheegec ::

Saj jih itaq lahko v 8 dneh vrneš če ti ne delujejo, če kupuješ v Mlacomu najbolje da že prej s prodajalcem govoriš, pa ti zagotovi da to lahko narediš :D >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

profii ::

ja sj ta mlacom je mal problematicen.
kaj pa primerjava z corsair xms 512 3700. keri so bols?

TribesMan ::

Men so corsairi 3700 od frenda delal na 240MHz brez kakih modifikacij... Sam pri slabših timingih in večji napetosti... Tak da če ti rata zrihtat TwinMOSe da laufajo so zakon. Pa tud Corsair 3700 je precej dražji, če se ne motim.
Če kupuješ Corsaire nabavi 3500, ker so sigurno boljši od 3700 (beri boljši čipi so gor, pa CAS2 so)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

ker je 1.8V popolnoma dovolj za 240MHz FSB

TribesMan, kako si brez moda dobil 1.8V na spp-ju?

Pa še, kakšno prepustnost imaš zdaj?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Prekleto, Twister 256MB PC3700 DDR CL2.5 stane že 21.480 sit z ddv. Prekleto ...;(
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

Abitka mi avtomatsko overvolta okoli 0.1V, tako da nastavitev 1.7V BIOSu da 1.82V (zmerjeno z voltmetrom).

Propustnost v Sandri pri 232 (kar uporabljam trenutno) je [3550/3335]MB/s, pri 240MHz pa [3640/3420]MB/s, sam 240MHz je neuporabna, ker mi ne dela na multiju 10.5*, in tako je procesor sam na 2400MHz, kar je slabše kot FSB 232MHz. Slike bodo, ko najdem en program za FTP upload... CuteFTP se nekaj upira da mi je pretekla demo verzija...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Oblivion ::

Total Commander? Odlicen za take stvari delat.

TribesMan ::

Evo za vas mam ene dve slikce (vsi na analognih linijah pazte, ker zadeva je ogromna). Prva je 227MHzže malo starejša slika z malo bolj zategnjenimi timingi, in z Catalysti 3.7 Radeon pa na 306/306MHz
Druga pa 232MHz, glihkar zbenchano z novimi Catalysti 3.8, Radeon pa je deloval z 300/300MHz (nimam pojma zakaj ampak pozabu sem povečat).
240 bo ko bom restartal mašino...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Evo še moj izboljšan rezultat pri 245 FSB.
Klik

Aja pa zdej mi Cpu-z prikazuje pravilno Dual chanell, sem mel prej še staro verzijo naloženo.
Čist pozabu upgrejdat.
Zdej kaže prav.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

DjTonic ::

TribesMan 2,138V na procesorju8-O. S čim hladiš komponente? jaz bom mogoče danes malo zmodificiral plato, pa bo. Maš kakšen načrt od napajalnika za linijo Vsense? Pa rame bi še mogel nove kupit, ker trenutni 333Mhz so že out. Razmišljam o nakupu twisterjev v slo najverjetneje bom vzel kar 2×256, ker 2×512 so predragi.

TribesMan ::

DjTonic hvala za opozorilo glede CPU napetosti... sem se malo igral in sem probal benchat z 2650MHz sam ne gre 2625 je nakako maksimum za 3Dmark z mojim procom... pol sem pa pozabil znižat napetost... Moram prestavit nazaj na 2V. A ti nisem jest načrta že poslal? Če sem poglej del vezja kjer je izhod iz napajalnika za 3.3V linijo tam pride ena povezava ki je označena s puščico... to je Vsense linija. Če to prekineš in daš not trimer lahko štelaš napetost 3.3V linije.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

A lohk še men pošleš ta načrt?

Mail

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382681 (1617) DimmniBurek
»

Twinmos twister pc3700

Oddelek: Navijanje
451803 (1145) PlayTheGame
»

Kateri rami za NF7-S?

Oddelek: Kaj kupiti
241504 (1158) svejk
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308793 (6521) WhiteWolf
»

ktere rame naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
171313 (1088) TribesMan

Več podobnih tem