» »

nategovanje slovencev in slovenk

nategovanje slovencev in slovenk

bosstjann ::

>:D

prvo SLO se pustimo preveč nategovat
2.(luni, primož, tomas se opravičujem za jezik naslov teme itd. NE ZAKLENI prestavi če je potrbno)

3.bistvo :
a)računalniško tekmovanje in proračun...(to že vsi vemo)

B) tu bi rad povedal vse SLABE trgovine Z NAMENOM DA POSVARIM BODOČE KUPCE(luni&Co.)

"BISTVO"= v MEGAHITu sem v ponedeljek 19.2.2001 sem nepreklicno naroču comp. danes je sreda in me še vedno nategujejo

- plačan je bil takoj
-dobavljen pa "naj bi bil v tednu"
-vsak ljubi dan mi rečejo naj poličem jutri
-dones je "bil"ob 16h končno sestavljem
-ko dobim prevoz se ob 16:30 zglasim v poslovalnici v Lj. mi ga že dajo na mizo ko vprašam če je vse noter (previdnost mati modrosti) prodajalec praša tehnika ta se začuda spomne da še ni potr proc. diska in rama
-reče malce počakajte
- koliko?
-eno uro ali malce več
-to potem ko se mučem da dobim prevoz in po 3X zagotovilu da je končan

=epilo še sledi


TUDI VI PIŠITE O PROBLEMIH S PRODAJLCIH IN nategovanju NAS POTROŠNIKOV

andrej ::

nisem cisto ziher, ampak mislim, da lahko ti zahtevas vracilo denarja, ker to ni blo dobavljeno v roku kot je obljubljeno... za kaj vec bos pa mogo poklicat zvezo potrosnikov...
Je pa velikokrat tudi res, da prodajalci ne zavlacujejo zanalasc - velikokrat morajo tudi oni cakat svoje dobavitelje...

Rott-von-weiler ::

mojga frenda so v megahitu tud vlekli za nos kr nekaj časa pol pride tip domov pa nahakla vse skupaj pa mu še windovsov niso inštalirali pa comp ni mali strošek če ga kupiš za 250k pol bi ti lahko malo šli na roko.

Pa meni se je zgodlo da sn comp neso v rač. trgovino da mi pogledajo diske ker mi je en zmanko pa so pol ugotovili da so krivi samo kabli ker niso bli terminirani ok.zdaj pa če je comp že tam pa mi še dajte pod vsak scsi disk ventilatorje pa oni pravijo da ni treba pa ni treba pa tak dolgo niso bli za stvar dokler jim jaz nisn prineso papirof od diskov kjer piše da je priporočljivo dodatno hlajenje pa saj jim to na diskih tud piše(vrjetno višja matematika za njih) pa še en dodatni ventilator so mi montirali od zadaj pridem jaz domov pa začne nekaj ružit obrnem škatlo pa vidim da je tisti ventilator pritrjen samo z enim šraufom pa me zdaj vlečejo za nos po domače povedano že en tedn zaradi 4tirih ventilatorof in enga kabla ko je vse skupaj 1ura dela pa saj bi to jaz sam zrihto ampak je vse skupaj še v garanciji in mislim da je to možno samo pri nas v sloveniji ker je pri nas možno vse?????:O

--------------------------------------------
Piši kao što govoriš

AlchemY ::

kot prvo, sam ne bi nikdar dal vnaprej denarja za cel racunalnik, na tvojem mestu bi zahteval denar nazaj in jih nekam poslal. Uh kako sovrazim te firme, ki se zmeraj delajo povsem po balkansko,...
v glavnem ne smes se jim dat zafrkavat, saj mora bit stranka za njih "bog". racunalnik pa raje kupi drugje,....

OZZY ::

Jest sem enkrat klicu v Megahit in sem se dogovoru za nakup matične plošče (msi k7tpro2+duron+ram). Na dan nakupa kličem, da potrdim in preverim, če je vse na zalogi. Prodajalec gre in preveri vse in mi pritrdi, da naj kar pridem in bojo takoj vštimal. Jaz ves vesel iz Litije pridem k njim pol pa mi prodajalec prjav, da žal nimajo na zalogi plate, saj naj bi jo prej nekdo že pred mano rezerviral. Pol pa mi ponudjo še nek dodatn popust in rečejo, da bo ziher v pondelk pršla okol 12. Ok si rečem pol bom pa v pondelk. Pride pondelk in jest ponovno pokličem a je plata pršla. Ja gospod kar pridte ni blema je tu. Pridem k njim pa mi povejo, da jo nimajo in mi ponudjo Abita raid. Pošljem jih v P****M***** in sem šu kupt stvari k Mlacomu.

Horhe ::

Hmm ja ta Megait.... no prejsen petek sm kupu plato epox pa disk 45 GIG IBM ATA 100, zasraufam u masino pa lepo cez vikend dela .V pondelk mi je plata zablokirala, sm jo nesu nazaj celo kisto pa so rekl en dan, sm jih napizdu..pa je blo cez eno uro zrihtan-jz tud u servisu delam pa vem kolk cajta rabs da to nardis.No naslednji dan przgem zjutri PC je pa se disk crknu... vse so mi lepo zamenal sam mal sm mogu tult.Jz mislm da je so vse stacune en velik nategovanje pa vsak hoce najvec denarja potegnt. Se zmeri najbolj laufa po sostemu stare YU , ce mas veze se da vse zrihtat , ce ne si pa mrzu.....pol pa hocmo u Evropo :)

jokeman ::

Zgleda, da bo res treba zacet kupovat IBM Aptive. Pripeljejo ti ga na dom pa se prikljucijo ti ga. Nato pa lahko se s klikanjem zasluzis.>:D:D>:D:D>:D:D>:D:D>:D

andrej ::

ja, pa se dovolj mocen je!:D

Bucbuc ::

Na koncu lahko tudi vsi malo pomislimo o našem odnosu in
prijaznosti do prodajalcev.Kajti če seješ slabo voljo jo boš tudi žel, kar pomeni da če si ti korekten je tudi prodajalec ali serviser.So pa tudi izjeme na žalost in o teh se večkrat bere tukaj.

Dejte še pohvalt dobre in ustrežljive, ki ji je tud dost.
Ampak ne jim delat odkrito reklamo.8-)
Bucbuc

AlchemY ::

ker sam kupim na mesec okoli 5 - 10 racunalnikov, nisem mnenja, da bi se moral glih pustiti nategovat, no z vecino trgovin kjer kupujem nimam problemov, ce pa so...adijo. dobre izkusnje imam z JAE, Gambitom, PCX, ce dajo pa kaj vec popusta je pa sploh fino :D
Je pa tako, da so prodajalci ponavadi razlog slabe volje, kajti ce jim ti vnaprej das 200k SIT ali vec to ni vec nobena igra, imas pravico biti slabe volje, ce te nategujejo,...

Jinxy ::

V Sloveniji je to ocitno splosno uveljavljena praksa..."v enem tednu bo", "v sredo bo ziher", "v cetrtek dobimo robo, tko da bo v petek 100%"...

da ne govorim o tem, kolkrat se mi je ze zgodilo, da sem kaksno stvar rezerviral po telefonu in so mi zagotovili, da jo imajo na zalogi, potem pa pridem tja pa "Tega pa nimam, kdo vam je pa reku, da imamo?" (Anede Mlacom)

Na tem podrocju bomo pac (po cigavi zaslugi) se dooolg na balkanu

Jeronimo ::

Jaz imam pa dobre izkušnje z Trgovino in servisom KOTAR v Trnovem.
Sploh nisem pri njih kupil računalnika in so si kljub temu (brezplačno) vzeli čas in mi ga naštimaval, ko mi je kaj crknilo. Pa nisem nikakršen sorodnik, niti tam ne delam, da ne bo kdo kaj mislil. Sem se pa pogovarjal tudi z drugimi, ki so ga tam kupili in so vsi zelo zadovoljni. Prodajalci so silno prijazni in ustrežjivi.
Kot se spomnim pred leti, je KOTAR imel kot prva firma v Ljubljani 3 leta garancije na računalnik.
To so moje izkušnje z rač. trgovinami.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

kn3z007 ::

jaz sem še v času 486 naročil pri jerovšku dotično mašino. sestavljena naj bi bila v enemu tednu. Po mesecu in pol je čale rekel, da je policaj in da jih bo prijavil, so mi takoj naslednji dan dostavili na dom mašino.
še ena o jerovšku. pri njih sem hotel kupiti iiyamo na gotovino (cca 150k SIT) pa mi ga ni hotel prodati. ja gospod boste tukaj po predračunu plačali, pridete nazaj pa vam ga damo. Yeah left. grem pač drugam.

ahac ::

Tole sem napisal na mobisux forum, kjer je govor o jerovšku, ampak bom še tuki objavu (tko da se ne čudt če je mal čudn)



Imam dvd Raite 8x.

Sicer ne kupujem pri Jerovšku, ker se je veliko ljudi pritoževalo, ampak v Jokerju je bil kupon za popust, tako da sem kupil.

Ko bere Cdje je včasih zelo glasen, potem pa kar naenkrat utihne in dela normalno. Včasih se kar naenkrat ustavi (tudi med gledanjem DVDja) potem pa spet nadaljuje in včasih zraven požene autorun.inf. Pri Jerovšku niso ugotovili napake, ker verjetno nisi dovolj testirali. Na prvi pogled izgleda, da je vse v redu. Napake se pokažejo pri daljši uporabi. Ko sem DVD priklopil pri prijatelju se je dogajalo isto. Pri driverjih ni napake, ker ne dela dobro tudi v BeOS-u.

Ko sem ga prvič nesel na servis (Domžale) so ga imeli 1 teden, potem pa so rekli, da ni nobene napake in so hoteli, da plačam testiranje. Rekel sem, da ne bom, ker je v garanciji zato je serviser črtal račun. Drugič sem ga dal prijatelju (cel računalnik), ki dela na istem servisu. Tam so ga spet testirali in spet niso našli napake. Če ga bom nesel še enkrat bo verjetno pri njih spet vse v redu, doma pa bom imel probleme. Na servisu sem hotel razložiti, kaj je narobe ampak niso poslušali.

Celega računalnika ne bom še enkrat nesel, ker ga ne mislim tam pustiti cel teden. Bom pa nesel DVD, takoj zahteval šefa in mu poskusil razložiti, kaj je narobe. Če pa ne bo šlo bom pa res poklical na društvo za zaščito potrošnikov.

:O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

3LeR. ::

jst sem zdej nabavu upgrade v megahitu
tb800
ibm45gb
256RAM
abit kt7a raid

prpelem domov (kamnik-litija huh) ves vesel pržgem
ne sam de ni winsov tud praticije in filesystem so mi zbrisal (1h dela)
končn nardim vse naložim q3 pržgem (wow FPS!!)
pogledam temperaturo 65 stopinj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazaj se mi ne da pelat zadeve
breakam garancijo postimam stvar dodam en vent
temperatura max 52 stopinj
k sem mu stvar narazen slikam in mailam slike na servis in se žalim v na veliko
če se ker hoče dobr nasmejat mu lohk posredujem maile k mi jih je pisal s servisa

tipi nimajo pojma
nikol vec v megahit;(;(

srale ::

nisi edini....
sam sem pred kakimi 3 tedni kupu 128 mb sd rama v mehahitu v ljubljani..pa tko za vsak primer pogledam po nalepki..pa je gor pisalo 64 mb...kaj naredit..kličem nazaj če so se slučajno zmotili..je biu trgovec užaljen ker sem posumiu v njega...na koncu se je izkazalo da je bla njegova napaka...niti opraviču se mi ni ker sem mogu pridt iz domžal nazaj...

whatson ::

Heh.. ugotavljamo, da so računalniške trgovine razred zase :D ... Prodajalci so zaradi svoje (ne)inteligence večkrat prav debilni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi s cd-romom in kako vam "koristi" garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
251325 (900) Marina84
»

Zgodba Jerovšek Computers se nadaljuje

Oddelek: Novice / Ostale najave
316939 (6939) nodes
»

Jerovšek

Oddelek: Omrežja in internet
241401 (1040) XCT
»

Naše poštene računalniške trgovine!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6544786 (43399) Tjulenj
»

he he cene rama pr jerovšku

Oddelek: Loža
171556 (1079) Tiger

Več podobnih tem