» »

Kvaliteten RAM

Kvaliteten RAM

««
2 / 12
»»

BoO ::

Pri njih bi se dalo zmenit da uvozijo; vsaj tako piše na njihovi strani.

AtaStrumf ::

Uvozijo že, samo z vsemi dajatvami in svojo mastno provizijo. PC Kotar je enmu mojmu kolegu prodal čist drugo mašino, kot jo je plačal (bistveno slabšo, da ne bo pomote) in zato ne mislim imeti z njim prav nobenega opravka. Ko smo gospoda direktoja in lastnika Kotarja soočili z dokazi, je zamenjal vse po spisku (seveda sem poskrbel, da tokrat v svojo škodo) in se zraven delal neumnega, da bi mu kak naivnež še verjel, da je dobil v bistvu boljšo mašino kot jo je plačal in da naj bo vesel preden bo moral on Kotarju še doplačat za preizkušeno in rabljeno robo, ki jo je dobil namesto nove in netestirane. Skratka BRUH! Če se boste vi menili z njim, se kar dajte, samo imam slab občutek. Napram Kotarju je Mlacom najboljša, najprijaznejša in najhitrejša trgovina na svetu! You have been warned!

BoO ::

Če je tako potem pa nič z njimi.

Mi imamo doma firmo.
Če se je kdo pripravljen s kakim dilerjen ramov in vsemi na forumu vse zmenit in naročit jih lahko uvozimo.
Plačilo pred naročilom; tako da ne bo potem se kdo premislu.

asPeteR ::

Evo un ram od piek ni kaj dost vreden ... V bistu mocno slabsi od mojega prejsnega (PC2700,CAS2,5).
Recimo, na 207MHz, CAS3.0 tud priblizno ne dela ...
Se v winsih komi ... Zalost, no ...
Verjetno se je piek mal zmotu. In mu kar plata lepo SPD da ...
No, ja tko je.

Teli rami cloveku, res zivce pozrejo.;((

morphling1 ::

Sej se mi je zdelo. As če hočeš stestirat Corsairja in Samsunga C.rev TCB3 sam povej pa se bova zmenila. Samo nimam dva komada tako da ne bo dual channel.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

gujs ::

Fantje jst sem najdu na Hrvaškem eno firmo k prodaja Corsair memory! Kle mate stran cenika!

Mal poglejte!

morphling1 ::

Zanimivo Corsair twinx 512 MB (2*256MB) 3200 LL (to so enaki čipi kot 3500, samo spd programiranje je drugo) za 2019 kun z gotovino od tega se dobi še 21% davka nazaj, kar znese okrog 1670 kun oz. 51700 sit, kar je pa zelo, zelo ugodna cena za ta ram.
Če ne bi imel že naročene Kingstone , bi šel definitvivno v to.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Morph sej bi testiral ... Sam me je trenutno minilo vsako testiranje ... Sem mal slabe volje zarad tega :|

Model prau, da dela 215 5-2-2-2 ... Pol pa ugotovim, da so se slabsi od sranja k sem ga mel prej ... Jao.

Sej se mi zdi kaj je blo. On je pac nastavu "fastest" sam to se ne pomen 5-2-2-2!! Pac "fastest" kakor se da na dolocen ram ...

Tko, da bom lepo kupu, eno orenk znamko pa je ...

Ja tole iz hrvaske je pa res zanimivo! Sam bi blo treba it v Zagreb ...

Al ma kdo namen it, *slucajno*?

8-)

c3R4R ::

asPeter- a si se slučajno ušel pri nakupu novih ramov?
a to naj bi bili tisti rami, o katerih si mi govoril??

LP,:D

Alexius Heristalski ::

Upam, da me ne boste pozabili:D, še vedno želim kupiti kvaliteten pomnilnik. Torej, kje?
Ah, saj res, Hrvatje so nas spet prehiteli... naši trgovci pa nič.:(

Morphling1, kje si naročil Kingstone?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Newegg, trading deal z xtreme moderatorjem N8, za lepo ceno :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

piek ::

OK, morph, asPeter in ostali.
Tale Samsung TCC4 deluje nekako takole.

By SPD.....215 MHz
manual CAS3.....208 - 212 odvisno od ostalih timingov
manual CAS2.....193 MHz - vsi ultra timingi

Samo je performance na CAS2 ali pa BySPD skor enak, ker se tudi tisti 20+ MHz na procu pozna. No ja, jaz ostajam pri tem RAM-u, dokler ne pride kaka poceni Kingston varianta. Za tak denar so namrec se vedno zelo dobre zmogljivosti. Itaq pa za morph.-a ni nic dovolj dobro kar ni cez vse limite, rajt?:D

No, povejte kaj boste s Kingstoni/Cruciali ali pa cim tretjim scarali.

Lahko noc,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

bodom ::

hmm...ja lohk bi se to nabavli...sam kaj k zdej ni dnarja:(
pol pa mam res vse vsaj nek vredno:D

atastrumf: drzim pesti, da se bo un 'USA boy' oglasu:8)

LP

morphling1 ::

Piek, rami ti delajo čisto po pričakovanjih in seveda sploh niso slabi, samo če hočeš iti over the top z res hudimi timingi in wptweaki (btw eno veliko bremzo si imel verjetno izklopljeno in to je fast cpu decode) je pa treba kaj boljšega, so pa te TCC4 v enakem razredu kot TCB3 in čisto nič boljši mogoče se bolje odrežejo samo na cas3 pa še to vprašanje jaz tega sploh nimam za nastavit :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

Tale kolega pa zgleda res pridno študira, ker se še vedno ne oglasi, a vikend je že skoraj tu in upam da bo vsaj takrat kaj prišel pogledat na internet.

bodom ::

hmm...kolk je star?
da ni ze v perzijskem zalivu...:D
LP

AtaStrumf ::

Zdaj je freshman/bruc, tako da mislim, da ni glih primeren za med partizane :D.

Charls ::

Včeraj sem bil službeno v Zagrebu in slučajno sem šel pogledat v Formel Computers kot je nekdo že prej omenil in kupil Corsair twinx 512 MB (2*256MB) 3200 LL Ram.Tako kot je rekel morphling1 so rami vredni tega denarja.Rami so prav prirejeni za N-force čipovje.Za njih sem odštel preračunano v tolarje z odbitim PDV(porez na dodatnu vrednost),51.700 tolarjev.Vam rečem rami so prava bomba.Na epoxovi 8rda+ sem do sedaj prišel na 210 oziroma 420 system bus FSB Mhz na voltaži 2,77 volta,z extremnimi tajmingi 2-2-2-5.
Mislim da ,pri malo večji voltaži še imajo nekaj rezerve.
Pozabil sem še povedat .da je garancija 10 let,tako da se lahko prepričate v kvaliteto.
I love jou Corsair.

morphling1 ::

Cool, če si kaj avanturista naredi vdd mod pa bo ta ram poletel do ene 220-230.
Sicer pa Twinx naj bi bili izbrani za delovanje v paru, ampak če mene vprašaš je to marketing, saj večina folka uporablja "navadne" rame, ki jim delajo seveda enako dobro, možno je samo da so izbrani iz enakih serij, če pa kupiš enega pa potem še enega obstaja malenkostna možnost da bo eden malo slabši, ampak s Corsairjem se skoraj nimaš kaj za bati. Drugače ima pa garancijo celo doživljensko garancijo, samo trgovina se je odločila zgleda za 10 let, da jim nebi kdo čez kake 20let uletel z pc3200 ramom ter težil da mu je crknil :D :D
So pa tudi zame to ful dobri rami, za Kingstone Hyperx se govori podobno (tudi doživljenska garancija) upam da jih bom čez kakih 10 dni lahko že mučil :)
Še ena slikca ko so tako sexy
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

hja lepo izgleda:D
o katerih kingtonih govoris morphling? a o tistih, ki ni jih skup narocili al bos dobu ti kje drugje?
LP

Charls ::

morphling1 ko boš imel gotov blok (poglej e-mail)se lahko zmeniva ,da jih prinesem k tebi ,pa da vidim tebe (Profesorja) na koliko jih spraviš.
Avanturista pa za sedaj še nisem in se nebi sam rad igral z vdd modom.

asPeteR ::

Charls: Pa sem vprasal, ce gre kdo v Zagreb ... Ja, skoda, da nis to prej povedu, no ...

A gres se kej v Zagreb v kratkem? Slucajno?:D

Charls ::

asPeteR jaz sem bil službeno v Zagrebu in sem šel že včeraj dopoldan,preden si ti pisal ta post,tako da niti nisem vedel ,da si kaj omenjal.
Seveda bom še šel vendar ne vem točno kdaj.Pa saj Zagreb ni tako daleč ,da se nebi zapeljal.Kajti jaz kupujem ves hardver na hrvaškem (Ve-mil , Formel computers in še nekaj manjših firm) ker je ceneje kot pri nas,pa še trgovci so bolj prijazni.
Do sedaj me še nobena komponenta hardwera ni pustila na cedilu.Mogoče imam pa srečo.

asPeteR ::

U ja. Mal sem timinge zamenu ... ;) Sori.

Lej, upam, da bos sel tja v kratkem!:D

8-)

Alexius Heristalski ::

Tudi jaz se zelo priporočam!
:)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

AtaStrumf ::

Odkrito povedano sta mi tole čakanje na RAM (oz. kolega) in grozno padajoče cene načela entuziazem po kakem hudem RAM-u. Jaz pravzaprav ne rabim nič drugega kot 333 MHz DDR, ki laufa na 166, po možnosti Turbo, lahko pa tudi manj, ne gre pa se mi za neke turbo timing-e 220 MHz dual chanel nastavitve, to pa zaradi plate (Epox 8K3A, KT333) in dejstva, da ne dam 50k za RAM, ker bom za mojga dobil praktično nič (2x 256 DDR 333), ker so cene sedaj tako nizke za DDR333 in 266. Bom že preživel, na Fastest timingih, namesto na Turbo in prišparal tistih 50k raje za novga Radeon-a 9700; tako bom pomoje več pridobil.

Uni, ki pa ste še vedno tolk entuziastični, pa se vam zgleda ponuja odlična priložnost v Zagreb-u.

Charls a lahk čez prineseš tud enga Radeona 9700 128 MB brez DDV-a in carine?

asPeteR ::

Ja Ata skoda, da nau nic ...

A je potem kdo pripravljen it v Zagreb po rame?

A je morda kdo blizu Zagreba doma?(Krsko?)

||_^_|| ::

Zanimiva stvar da v Nemčiji dobiš doživljensko garancijo na ram, na Hrvaškem pa 10 letno.

btw, kaj je bolš:
- 2x256
- 1x512
?

Gejmer ::

Citat:
A je morda kdo blizu Zagreba doma?(Krsko?)


Kako Krško.Jaz sem 12km bližje zagrebu kot Krško!Iz Brežic sem...Tam k so Terme Čatež. >:D
Nanda yo?

bodom ::

gejmer: hmm...a pol bi nam lohk ti kej pomagu?

LP

Gejmer ::

Kako pa?Ej ja mogoče pa grem med počitncam v Zagreb.
Prep nevem če bi lahk.Aja What's in it for me? >:D
Nanda yo?

bodom ::

hja, ksno palcko dobrega rama ne bi skodilo imet v kistici:D

LP

asPeteR ::

"Krsko" je blo misljeno kot "un" konc tam bliz meje ...

In verjamem, da se bo kdo nasel, ki bo se blizje zagrebu; kaksen iz Zofiča recimo ...>:D

Drgac pa je verjeten problem, zarad svercanja. Recimo, ce gres zase, gres pac zase in ce te dobijo, pac smola so me dobili ...

Ce pa recimo gres kupt ram za ene 10 folka je pa bl kriza ... Ce te dobijo, kdo bo placal vse stroske?? Kaj mi bo pol 5GB rama?>:D

Verjetno bom pa jaz uletel v Zagreb, ce ze nben noce!

8-)

bodom ::

ja, ce bi bil jst tm ob meji, bi takoj skocu tja do zagreba. tko, kot bi lohk sou v italijo.
sam tko bi pa res mogli dobit enga ki je od tam, pa se kej zment.
LP

morphling1 ::

Ram čez pripeljat pa ja ne more biti problem, no razen če ga imaš res za ene 50 ljudi :)
Saj jaz bi moral iti ker moram še Gigabyte 8500 kartico na Ve-mil servis odpeljat samo moram račun najti. Če bi se en dan zmenil se mal za benz stroške podelili ni problema, al pa če enkrat jaz peljem drugič pa en drug ko se gre pdv iskat razen če se vse v enem dnevu ne poštima samo jaz bi moral tako in tako še enkrat priti (seveda če bodo kartico poštimal in zamenjal)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

No, ja ... Po eni strani je tud res ... Rami glih niso ladje.:D

Sam Morph, ce ti tako ali tako nameravas it pol boljs da gre sam en. Tist, ki bo ze sel mora pa itak dobit za benz pa za se kaksen pir povrh! :D

Sam Morph kdaj bi pa ti sel, oz. si ze nasel racun? >:D

aambro ::

Morphling: Jaz sem ob zniznaju nabavil se 2x 256 Samsung ram pri AGTju.

Ze obstojeca tablica je bila revizija C, ti dve novi pa sta D. Stara mi je sla z agresivnimi timingi do 198FSB, zdaj pa sem z novimi sele na 190 (relaxed timingi - by SPD)

A mogoce ves, do koliko so se dali navit D razlicica?

Burn-in-am naprej...

Alexius Heristalski ::

Formel ima tudi spletno trgovino.

Morphling, boš šel kmalu v ZG? Lepo bi te prosil za 256mb corsair? Kateri je boljši:
-Corsair XMS 256Mb DDR400 CL2 CMX256A-3200C2 ---> 796 kun (je to z davkom ali brez?)
-Corsair XMS 256Mb DDR400 LL CMX256A-3200LL PT ---> 906 kun

Naj raje kupim Corsair XMS 256Mb DDR433 CL2 CMX256A-3500C2 za 919 kun?

Pa še to - kateri zračni hladilnik naj kupim, da bom lahko spodobno navil Athlona XP 1700+ obenem pa ne bi rad oglušel.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Je tale ram dober?
G.E.I.L. DIMM 256MB PC400 CL2
104 eur
(ni slike)

Kaj pa tale?
G.E.I.L. DIMM 256MB PC433 CL2
119 eur



Pod obema piše tole:
5.0 ns Zugriffszeit. Bei schnellen Timingeinstellungen ist es erforderlich, die Spannung für das Speichermodul im BIOS von 2,5 auf 2,7 Volt oder mehr anzuheben. Das Modul ist für einen Spannungsbereich bis 3,0 Volt ausgelegt.

Prodaja ju KK Computer.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malecky ::

Mislim da se bo v kratkem dalo v Slo dobit Kingston-a in to za zelo zgledno ceno...sam da si zrihtam prve module pa sporočim...

Lp
Grega

bodom ::

oh ja...d best!

malecky...mojo cifro ves8-)

LP

morphling1 ::

Alexius, Geil se nekako ne obnese najbolje na AMD sistemih na P4 je malo bolši, ma malo bom rekel dvomljiv sloves. Če bi ga imel možnost sprobat zastonj bi ga, da bi pa razkiral denar pa ne raje kupim Corsairja, ko vsaj vem kaj dobim.
Če se v Formelu da kupovati v online trgovini in ti pošljejo, potem so pač cene take kot tam, ker naš pa njihov davek ravno odbijeta.
C3200cas2 navaden so Winbond BH-6 čipi
C3200cas2 LL so Winbond BH-5 čipi
C3500cas2 so Winbond BH-5 čipi
Razlika med zadnjima dvema je samo v spd programingu. Prvi je pa na vsak način tudi vreden svojega denarja saj se tudi zelo dobro navija.
Glasnost coolerja je v glavnem odvisna od kvalitete ventilatorja, se pravi dober 80mm vent s fan mateom bo tudi V7+ naredil tihega kot Zalman, hladil bo seveda dosti bolje.

Za Zagreb pa še ne vem, lahko da bom šel drug teden, mogoče celo v soboto.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

WhiteWolf ::

Matr ej!

Pa ka se v tej nasi preljubi Sloveniji res ne da dobit rama, ki bi deloval na 200 in z najbolj agresivnimi timingi??
Ce se SLUCAJNO KJE DA, ali pa vsaj v Avstriji, bi lahko kdo povedal KJE in kaksna je CENA??? A mogoc kdo prodaja tak ram 2*256???

Sam mam samsunga in morm rečt, da so jajca! (TB3 rev d) na 143 z najbolj agresivnimi timingi (5-2-2-2-2) morm voltažo dat na 2.9 da deluje! Ko bi si nabavu ram, potem bi si tud proc. odklenu!

Gejmer ::

Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

Gejmer ::

Tegale bi jaz mel:



3500MHz CL2 - CMX256A-3500C2

Aja ma 5ns a je to kul?
Nanda yo?

štrudl ::

Imam eno vprašanje ker se ne spoznam toliko na te zadeve.
Recimo da bi kupil 333Mhz ram (ki je mimogrede za 5000SIT cenej od 400Mhz) z latenco 2.5. Ali bi lahko temu ramu spremenil latenco na 3 in ga nekako navil na 400Mhz?

OwcA ::

štrudl: četudi, bi ga spravil na 200 MHz (frekvenca RAMa je polovica DDR oznake), bi se precej poznali slabši timingi, tako da je smotr takšnega dejanja vprašljiv, še posebaj pri AMDjih, ki se jih splača poganjati le v sinhronem načinu, torej moraš imeti celoten sistem sposoben prebaviti 200 MHz FSB.

bodom ::

hmm..jst ga laufam v sinhronem nacinu, na 175mhz.
ko sm ga dal v asinhrono, pa sm ga spravu na 125% FSB-ja in je bil na 218mhz....sam ni blo kej prevec stabilno.
upm, da se bo najdu kak dobr ram tudi tule v SLO, ki bi prenesu FSB nad 200, mogoce 210mhz...
a tisti Corsair v Zagrebu bi bli primerni?
LP

WhiteWolf ::

Nekdo je rekel, da imajo pri Pcxu kingston rame! Šel sem pogledat njihov cenik in imajo kingston rame le pc2100!!
Sedaj me zanima glede na to, da imajo rame ddr3200 za 20 jurjev z oznako 2.5 ali to pomeni, da pri 200fsb zmorejo 2.5 latencyja?? Ker potem bi teoretično ce bi ram zvišal na 2.9V moral delati na 2 latencyja pri 200?? Potem bi ga kupil 2*256! Pomoč!

DDR 128MB PC266/PC2100 DDR 256MB PC266/PC2100 DDR 512MB PC266/PC2100
DDR 256MB PC333/2700 DDR 512MB PC333/2700
DDR 256MB PC400/3200, CL2,5
DDR 512MB PC400/3200, CL2,5
DDR 128MB PC266/PC2100 - Kingston ValueRam

AtaStrumf ::

Jaz sem to napisal že dolgo nazaj v eni drugi temi, samo jih je zmanjkalo in sedaj dobivajo samo ene ADATA z Samsung čipi TCC4. Trenutno je PCX v LJ v fazi selitve oz. so komercialo in skladišče že preselili na Šmartinsko v LJ, v stegah je ostal samo še servis. Nisem sicer 100% ampak govori se, da PCX ne bo več prodajal posameznim kupcem ampak le še firmam ipd. tako da lahko PCX vsaj v LJ odmisliš. Če pa si želiš tega RAM-a pa ga en moj kolega prodaja. Piši mu na ta mail in ti jih bo z veseljem prodal. Ima nove in iz PCX-a in je bila zadnja stvar, ki jo je še lahko dobil, preden so zaprli vrata malim kupcem.

Zgodovina sprememb…

««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210436 (7237) celada
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382681 (1617) DimmniBurek
»

Corsair vs. Twinmos vs. Kingston

Oddelek: Kaj kupiti
151862 (1562) WhiteWolf
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308793 (6521) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329068 (5531) AtaStrumf

Več podobnih tem