» »

Iščem dobre - res dobre RAMe

Iščem dobre - res dobre RAMe

1
2
3

morphling1 ::

Ne samo Chiefteka pač pa vsak psu, ki ima povratne senzor linije na Atx priključku, to jih pa imajo vsi boljši.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Alexius Heristalski ::

Samo jaz imam 3.3+ napetost vseskozi dobro (Tudi ob poganjanju prime95)! Napetost ne pade pod 3.34V!

Še enkrat si dobro preberi 6. točko članka. Med poganjanjem Memtesta86, 5. testa, z voltmetrom pomeri napetosti (glej sliko!), boš videl, da bo 3.3 padla. Potem pa modaj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

WhiteWolf ::

Sicer nisem meril z voltmetrom, ampak 3.3+ napetost mi ne pade tudi v testu 5 pod 3.32!
Ja pa tip tam govori o FSB-jih nad 230! Jaz v dual nimam stabino niti na 200!

Mah, sem se odlocil, da ne bom modal! Bom imel kar lepo 1*512 na 210 (8,3,2,2)! Sam mi je vseeno cudno! Sicer dobim drug teden nov napajalc, so mi CHIEFTECA pac zamenjali in dobim novga po posti, bom takrat videl ce bo kaj bolje! Ceprav je vse skupaj zelo cudno. Plata bi morala delati na 2*512 in 200 pri default napetosti, oz. stabilno bi morala delati tudi ostala dva slota! Si bom raje nov disk nabavil v ponedeljek od izkupicak rama in se nekaj dodal pa bo notri IBM 120GB 8MB!

Sem se pa striktno odlocil, da nocem vec nicesar modat, ker pol garancija dijo mijo! Ko sem mel modano 8rda+ sem je potem komaj prodal, ker je bila modana!

Mah, men ni cist nic jasno, zakaj to abitko vsi tolk hvalijo, ma pa tokl problemov, da je joj (noce nekaterih ramov (veliko), nihanje napetosti)!

BoLhCa ::

hvaljo (jaz tudi) jo predvsem zaradi OC lastnosti in moznosti!

VASkO ::

gledas pravo 3.3V in 5V linijo?
sta namrec dve, ena je I/O, ki niha skoraj vsem, kolko vidim, ena pa baterijska, ki je tocno 3.33V
pa 5V sta tudi dve, ena je +5VSB, ki je pri meni tudi nonstop tocno 5.01V, druga pa tista ki steje

WhiteWolf ::

Jep, gledam prave voltaze! Baterijska je dosti visja: 3.6!

Alexius Heristalski ::

TribesMan, čimprej poročaj, ker mene zelo mučijo tile rami ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Prosim vse lastnike Corsair 256mb PC3200 C2 ramov, da povejo, kolikšen fsb so dosegli in na kateri matični plošči.

Hvala!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

Prosim vse lastnike Corsair 256mb PC3200 C2 ramov, da povejo, kolikšen fsb so dosegli in na kateri matični plošči.

To bi lahko tukaj vprašal;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Alexius Heristalski ::

Temi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

sorry my mistake,popravljeno:8) :))

Alexius Heristalski ::

Ma, tukaj sem vprašal zato, ker je bilo v tej temi že dosti govora o navijalskih ramih.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

Neverjetno,a najdo sem shranjeno temo iz oddelka navijanje,ki se glasi kvaliteten ram,mislim da so corsairi tudi not.
Sam pa sem zasledil pri avteri tele rame, DDR 256MB HyperX PC333.Niti niso preveč dragi.

Alexius Heristalski ::

Hja, ta tema je že stara ... Rad bi vedel kako stvari stojijo zdaj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

kolikor se spomnim je bilo v tej "stari temi"dosti napisanega o twinmos/winbond ramih in XMS Corsairih,ter kingstonih

koli99 ::

Da ne bom odpiral nove teme bom vprašal če lahko na NF7-S v2.0 daš CMX 512-3500C2 512MB in če bo vse delalo ok? Vprašam ker je ta ram 434mhz, NF7-S pa naj bi podpirala 400mhz. In zakaj je razlika med CMX 512-3200C2 512MB in CMX 512-3500C2 512MB 16000SIT? Kaj so bh5 čipi dosti boljši za navijanje kot bh6? Ali ima Corsair kakšen 400 mhz pomnilnik z bh5 čipi gor al jih imajo samo Twinmos/Winbond? Kateri pomnilniki so še zelo dobri za navijanje in kje jih prodajajo?

koli99 ::

Sprašujem ali je že kdo kupoval v sapiens.si ker se mi zdijo rami CORSAIR XMS 512 MB DDR 3200C2(s hladilnikom XMS Xtreme Memory Speed)30.585,60 SIT, nekam poceni(v JAE so 8 jurjev dražji). Ali je možno da so slučajno brez garancije?

Zoidberg ::

Kako da enim ne dela ram stabilno na Abit NF7-S 2.0 V prvem slotu za ram imam Kingston HyperX 3500 256MB pa mi lepo dela na 225Mhz in 2 2 2 5 timingih. Aja kakšni čipi so na HyperX 3500 ker jaz najraje nebi dol dajal hladilnikov?
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

TribesMan ::

Zoidberg kdaj si nabavil te HyperXe?? Jest jih čakam baje bodo v ponedeljek ali torek...
Čipi kingstonovi 4.5ns nekateri nekajsanjajoo BH5 sam se mi zdi da jih nikoli niso gor dajal.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zoidberg ::

Kupil sem v mlacomu pred 3-4 meseci nevem točn. A sploh še prodajajo HyperX . Morem kupit še eno ploščico ker ta ram enostavno raztura.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

boštjan ::

koli99,o sapiens.si je že blo govora in mislim da majo stari cenik gor.najbolje da pokličeš

TribesMan ::

Kdaj pa je mel mlacom hyperxe sploh nisem nikoli opazil. Vsaj na ceniku jih nisem nikoli videl.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zoidberg ::

od junija naprej do avgusta samo avgusta je mel samo še 3000
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

koli99 ::

Ali mi lahko še samo odgovori če lahko dam na ABIT NF-S v2.0, 434mhz rame? Al je možno da jih matična nebo prepoznala?

Zoidberg ::

Spoznala ti jih bo kot 400. Potem pa lahko še navijaš :D :D
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

koli99 ::

Ja kaj potem lahko vstaviš 466mhz rame in ti jih bo spoznalo kot 400? Potem naviješ npr. Barton 2500+ 1833mhz 8x233 in rami 2x233 tko da je sinhrono in bo vse delalo ok? Potem jasno navijaš naprej rame in proc:)

TribesMan ::

Ja v teoriji je že tako, sam ne verjamem da ti bo to res uspelo, ker veliko NF2 plat ma težave z doseganjem višjih FSBjev kot 220MHz.
Tako da če kupuješ RAM za NF2 platformo, je trenutno najboljši nakup 3500 RAM od Corsaira, Kingstona ali kaj podobnega. Ker 3700 RAMi so ponavadi samo navite različice prej omenjenih, s tem da delujejo na manj agresivnih timingih, kar se v končni fazi pozna v tem da skoraj ni razlike med 3500 pri 2.0-3-2-6 ali 3700 2.5-3-3-7. NF2 in AMD pa sta še sploh mahnjena na nizke timinge, recimo pri P4 so timingi bolj v ozadju, zato pa tud trenutno najdeš tolk PC4000 šrota, ki deluje na 3-4-4-8 in je za AMD totalno neuporaben.

Jest grem dons al pa jutr iskat PC3500 od kingstona, bom poročal ko dobim (če dobim, ker s temi RAMi jest nimam sreče, jih kupujem že od sredine avgusta). Držte pesti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

koli99 ::

Bom držu. Smem prašat, kje ga boš kupuin kolk boš dal zanj? Ker sem iskal po netu in sm dobu da jih prodaja v sloveniji samo mlacom in še to ne več. Potem je za NF2 plato trenutno najboljši CMX 512-3500C2? Kakšne timinge ima Kingston 3500? Kaj pa pomeni tisti A? CMX 256A-3500C2 256MB DDR? Ker CMX 512-3500C2 512MB DDR ga nima.

TribesMan ::

Kingston ma 2-3-2-6, če se ne motim. Prodaja jih eventus, vendar je glih prejle malo nazaj Thanatos napisal, da jih še ni na zalogi... DAMN!!!!

Bom klical pa vprašal kdaj dobijo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zoidberg ::

Po kakšni ceni se pa zdaj sploh dobijo Kingston 3500 256MB Zato ker takrat ko sem jih jaz kupoval je bila ena ploščica 23k sit.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

TribesMan ::

Komplet 2*256MB PC3500 košta 45kSIT sam ko se jih ne da nikakor dobit.

Sej ti maš zaenkrat sam en modul, a ne Zoidberg? Kiro plato pa maš?

Ker me ob vsem kroničnem pomankanju dobrih RAMov v Slo zelo matra da bi šel preprosto do mlacoma in nabavil 2*3700 Twisterje, ki so mogoče celo za kej uporabni... Kakšnih 225MHz bi že stisnu ven... Zlepa al pa zgrda.
Matra me sam to da so Kingstoni prave Low Latency pošasti, bolj jih zateguješ lepše laufajo... Medtem ko s temi twisterji zelo težko dosežeš 2-2-2-5 že pri 200MHz, Vidim da se v vseh testih najbolje obnesejo z 2-2-3-6 in tiste trojke se nikakor ne da spravit na dvojko... Čudno... Mogoče bi pomagalo mučenje z 3V+ Sam to je že kr dost za every day use.

Bom zadevo prespal pol pa jutri pokličem v Eventus in če mi reče da jih ne dobijo ta teden ... Twister it is!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zoidberg ::

Na abit NF7-S 2.0 jih lepo laufam na 225Mhz 2 2 2 5
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

TribesMan ::

Če maš NF7(-S) v.2.0 potem pizkusi timinge 2-2-2-11. Sej se res čudn sliši sam ti timingi se po performansah obesejo najbolje, vredno je probat tudi 2-2-2-7, ki je tudi hitra. Zna se zgodit da kar na lepem dobiš 200 pik v 3DMarku.
Poizkusi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zoidberg ::

Ja sej enkrat si moram najti čas in stestirak kaj sploh imam v kibli :D :D :D .
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

asPeteR ::

A morda kdo ve, kje bi za bozjo voljo dobil v slo Twinmose/windbond PC3200 z BH5 cipi?
Poslal ze mail Mlacomu in zal nisem dobil nobenega odgovora ...:\
Morda rabljene?
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

težka bo,ko sem sam kupoval,so meli samo twinmos/winbond 3200 512MB in to z ch5 čipi.meli pa so mlacom in eventus.

asPeteR ::

Ja, majo z CH5 cipi ja ... Sam ti rami se ne skladajo najbolj z mojo plato.:| Tako, da potem res ne vem katere rame vzet ... Kajti problem je to, da se imam dve palcki tega rama (Twinmos z BH5 cipi) ...
Torej, ne vem kateri ram sedaj ... Najbolj se se nagibam na Kingstone HyperX 3500 ... Razmeroma poceni in odlicni ...
http://blog.stegnar.com

Tarzan ::

Naj vas razočaram. Corsair XMS 3200C2 na tej plati (Abit nF7-s 2.0) NE dela dobro. Vsaj v mojem primeru (dve plate, dva para 256MB corsarjev). 200Mhz je maksimalna stabilna frekvenca, medtem, ko sem na Epox plati brez problema isti ram zafural na 218MHz (več mi napajalc ni dovoljeval ;)).

Kater RAM naj nabavim za to plato mi pa ni jasno, ko bo kdo zagotovo vedel, kako priti s to plato do 250MHz FSB, bom z veseljem šel po memory, do takrat pa ostajam na 200MHz s Corsarjem :'(

boštjan ::

Najbolj se se nagibam na Kingstone HyperX 3500 ... Razmeroma poceni in odlicni ...

tak iz firbca pitam,kje in za kolko

WhiteWolf ::

Sm mel js HyperX PC3500 2*256 pa se tud niso najbolj fajn navijali! 210 komaj!

Se mi zdi da ma abitka velik problemov z rami! Ker na epoxu se pa lepo delal 228 11,3,2,2!

asPeteR ::

->tak iz firbca pitam,kje in za kolko

Uporabil sem tvoj link, v eni tvoji temi ...:) Fast Forward oz. tak ma title. Majo ga pa za 20k. In glede na to, da naj bi bil nekako ekvivalenten Corsairju 3500 ce ne boljsi, je cena kar ugodna.

Ja, drugace sem pa tudi jaz ugotovil, da NF7 je dost nekompatibilna z rami ... Epoxova je kar se tega tice velik boljs ... Sicer pa bom jaz ta gam ganjal na intel platformi.
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

asPeteR,za 20k, vidim jaz PC3200 kingstone,ki jih mam sam in ne 3500. A si ti mogoče poklico v PCSISTEME? No kako je z nf7-s in temi kingstoni pa bom stestiro v naslednjih dnevih.upam da se dobro da naviti.

asPeteR ::

Hm, nic ne pise keri so, pa sem sklepal da so 3200.:D No, v bistvu se ve po tem 200MHz, cl2 -> 3200 ... No, ucer je blo ze majhen pozn k sem to gledal.:)

boštjan, kaksne cipe pa imajo gor tile kingstoni HyperX 3200?
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

To mi napiše AIDA32, v3.85
Lastnosti spominskega modula
Ime modula Kingston K
Serijska številka 030484B9h
Velikost modula 256 MB (1 rows, 4 banks)
Tip modula Unbuffered
Tip spomina DDR SDRAM
Hitrost spomina PC3200 (200 MHz)
Širina modula 64 bit
Napetost modula SSTL 2.5
Način detekcije napak Noben
Hitrost osveževanja Zmanjšano (7.8 us), Self-Refresh
Maksimalna CAS pritajenosti 2.5 (5.0 ns @ 200 MHz)
druga največja CAS pritajenost 2.0 (6.0 ns @ 166 MHz)

Značilnosti spominskega modula
Early RAS# Precharge Ni podprto
Auto-Precharge Ni podprto
Precharge All Ni podprto
Write1/Read Burst Ni podprto
Buffered Address/Control Inputs Ni podprto
Registered Address/Control Inputs Ni podprto
On-Card PLL (Clock) Ni podprto
Buffered DQMB Inputs Ni podprto
Registered DQMB Inputs Ni podprto
Differential Clock Input Podprto
Redundant Row Address Ni podprto

Proizvajalec spominskega modula
Ime firme Kingston Technology Company, Inc.
Podatki o proizvodu http://www.kingston.com/products/defaul...

asPeteR ::

Ja ... Sam tleke ne ves katere cipe ima gor. A lahko pogledas prav na modul?
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

tega pa žal ne morem pogledat,ker ma heatspredere gor in še jih nisem nikdar dol dajal,niti poskušal.pokliči v trgovino pa pitaj prodajalca(Elvis),mogoče on ve.Če pa ne ve,pa reči naj ti da servis,mogoče bojo tam vedli.

asPeteR ::

Ja zdej sem se odloču, da bom verjetno vzel raje kar corsairja 3500 pa je ... Ceprav je malo drag ...:|
Pa se za tega Kingstona sem mislil, da je 3500, kar bi pomenilo, da je cenejsi kot corsair ... Tako je pa vse eno in isto, kar se tice denarja.
Ceprav se vedno bi bilo najbolj idealno dobiti Twinmose z BH6 cipi gor.
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

24450 so 3500 corsairi.kaj pa 3500 ali 3700 twisteri

asPeteR ::

Ja ti twinsterji niti niso slabi ... Toda, toliko kot stanejo raje kupim corsairja 3500.8-) Men se ne gre za visok FSB, kar je sicer primerno na NF2 sisteme. Meni se gre za cim nizje tajminge pri kar najvisji frekveci, kar pac zahteva i875 cipset za deluje optimalno z ramom. Za take stvari je pa najboljsi ram z BH5 cipi ... Kje so tisti casi ko si dobil 256MB Twinmosa, z BH5 cipi seveda, za 12k.:)
http://blog.stegnar.com

gamer ::

tisti cajti zo že zdavnej mimo... in mi je zlo žou da nism takrt šu pa jih nabavu.... :'( :'(

no ja sej so tile ch-5 čipi tud kr ql...sam so pa uni tolk bolš...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382686 (1622) DimmniBurek
»

Corsair vs. Twinmos vs. Kingston

Oddelek: Kaj kupiti
151867 (1567) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077151 (5283) mare87
»

ktere rame naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
171314 (1089) TribesMan
»

kje dobit 256MB PC3200 twinmos/winbond rame...

Oddelek: Kaj kupiti
181241 (1103) Thanatos

Več podobnih tem