» »

kaj hladit v napajalniku ?

kaj hladit v napajalniku ?

bps1421 ::

kdo bi mi znal povedat kaj je potrebno hladit v napajalniku? kateri elementi se grejejo? predvidevam da zadošča hladit tista dva hladilniku podobna rebra, vendar nisem prepričan. namreč rad bi odstranil vento.

HroSCeK ::

Jup, hladis rebra v napajalcu.. V mojem so aluminjasta, nekateri majo celo bakrene.. Zakaj bi odstranu? Znizaj voltazo...

sash ::

ne hladit ni potrebno hladilnih reber ampak elemente ki so pritrjeni na ta rebra (stabilizatorji, tranzistorji in podobna navlaka)

kako pa misliš ti zadeve hlahit ???
--------------------
Think different...
TOROiD Group

bps1421 ::

rebra bi zamenjal z bakreno vodnohlajeno
ploščo vendar me zanima ali je treba hladiti tudi druge elemente, kateri niso pritrjeni na rebra

sash ::

mislim da ne, vsaj kolk sem gledal take modifikacije noben ni hladil nobenih drugih delov, ker tud nevem zakaj bi hih, če orginalno niso hlajeni.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ferdo ::

mas kakšne slike da mi mal vidmo kako bi to izgledalo?

Pa še nekej... zakaj sploh?kakšen napajalnik maš to, s čim ga pa obremenjuješ in kako, da potrebuješ tako hlajenje...razjasni nam.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

bps1421 ::

sash:ventilator, kateri je pritrjen na napajalcu piha čez celotno vezje in to mi da mal mislit

kar se pa samega napajalca tiče pa ni nič posebnega le brnenja bi se rad znebil

bps1421 ::

aha !!! in glede na to, da sem našu super foro kako do vodnega bom rešu dve muhi na en mah al pa tri-grafična.
nevem pa kok pridobim s hlajenjem grafične?? ali se splača?

ferdo ::

aha !!! in glede na to, da sem našu super foro kako do vodnega bom rešu dve muhi na en mah al pa tri-grafična.

povej nam to foro :) mene to zanima, kr se mi zdi tvoja ideja kr dobra, sm si nepredstavlam kk bi to zgledalo.

še zdej nevem kakšen napajalnik misliš hladit?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

HroSCeK ::

Vn da hoce sam utisat mal racunalnik. Nevem. Mene recimo hrup nc ne mot ker sm znizal voltazo ventilatorja na 7V in je zdj ratal precej tiho. Da bi se pa su zdle igrat z vodnim hlajenjem me pa nc ne mika ker mi je skor brezveze. Itak moras met pol ventilator tolk vecji da ti vodo hladi. Razn ce si tok inovativen kot nekateri da majo zravn skaf vode in notr mecejo kocke ledu.. Ampk pol mas pa se vec dela k moras led skos delat.
Sm pa razmislau ka bi blo ce bi meu zuni ventilator pa hladilnik za vodo. Pac pod oknom al pa kej. Zdle pozim bi blo genialno (sam antifriz bi mogu notr ulit) Sam za polet pa ni lih prakticno pomoje.. Je pa res da mas pol vso ropotanje zunaj in da res nc ne ropota. Sam pol so kle se diski pa to, tko da se jst osebno nebi spuscal v to. Res da lepo zgleda ampk useen..

bps1421 ::

ferdo: napajalec ob kište 300w ampak kot vsak napajalec "ruži"
dejte mi sam povedat kaj se splača hladit katere komponente, zaj pa bob to realiziral in pofotkal da boste lahko vsi proučevali sistem

the_unborn ::

ja primarno moras hladit regulatorje, sicer pa itak vidis katere stvari so prisraufane na rebra, za druge pa lahko z dotikom ugotovis ce se grejejo ali ne

Brane2 ::

Par stvari:

1. A se splača ? Moderni napajalci imajo izkoristek čez 90% na full gasu, tako da se ti pri polni obremenitvi recimo 20W pretvori v toploto

2. Verjetno bi lahko zmanjšal gretje z zamenjavo kake ključne komponente, ker bi s tem povečal izkoristek in tko ubil dve muhi na en mah. Manj štroma bi se spremenilo v toploto v napajalcu in manjša bi bila poraba in napajalnik bi imel daljšo življenjsko dobo.

3. V teh stvareh je visoka napetost in prav lahko se zgodi, da boš za večno ohladil še kaj v sistemu, cel sistem al pa še celo kakega družinskega člana.

4. Če te moti hrup, uporabi večji ventilator na nižjih obratih in temu prilagodi ohišje. Svoje k hrupu pripomoreta tudi vhodna in izhodna rešetka na škatli PSUja...

5. Tudi če bo stvar navidez delovala, lahko z napačnim spojem hladilnih cevi praktično izničiš delovanje prenapetostnih zaščit v napajalniku in ga postaviš v nevaren režim, čeprav bo lahko vse navidez delalo O.K.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Hrček ::

BOk



hm hm... dile ma ja...odvisn je kok močan maš napajalnik...če maš rečmo do 300W pol mislm da bi se dal..tko....da zamenjaš ta hladilna rebra za rahlo večjimi (kolikor ti dopušča ohišje napajalnika), ter zmanjšaš napetost ventilatorja...oz. da daš notri 12V ventilator in v serijo z njim vežeš en upor...da "zbiješ" napetost ne nekje 6 ali 8 V, tako ne bo toliko hrupa...

Samo moraš merkat da se elementi na hladilnikih ne pregrevajo.



LP



8-)
!!! Minimal Rox !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi ki imate GFFX 5900 Leadtek (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
603578 (2196) OwcA
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412594 (1384) PrimozR
»

Hlajenje mosfetov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351645 (1001) Spajky
»

Utišanje napajalca!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111047 (812) Yacksy
»

Ideja za utišanje napajača

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161751 (1238) Yacksy

Več podobnih tem