» »

3d mark 2003

3d mark 2003

««
3 / 12
»»

Mr.B ::

Priporočljivo branje : hardocp.com
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

Hja, rezerve so še samo bo hudo težka >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

vmlejnik ::

a mi lahka kdo pove, ce bi pr testu tud kdaj mogu kej slisat? :) pa pr 2001 tud.., ker pr men ni zvoka...(ki mi sicer povsod normalno deluje)

morphling1 ::

Woohoo, thanks Mr.B tole je bilo pa res fino za prebrati. Sem kar zadel z razmišljanjem o tem programu. Je pa fino videti kako je Nvidia z novimi driverji izboljšala performanse GFFXa, se pravi tu imajo tudi GF4 kartice še nekaj rezerve, ampak hudo je to ko sem videl da je treba imet 128Mb če ne se začne prekladanje textur tudi po glavnem spominu. Moj Leadtek 64 MB oem, bo moral počasi v pokoj :)
ps grem driverje dol potegnit >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

mislim da ne,ker jaz tudi nimam zvoka pri benchmarku

Sergio ::

halo, kje je logika??

3DMark score = (GT1fps * 7.3) + (GT2fps * 37) + (GT3fps * 47.1) + (GT4fps * 38.7)


Podkupljivci anyone? Upam, da jim bo uspelo to formulo utemeljiti.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

no, seveda. prvi udarec:

In closing, Kyle has informed me that [H]ard|OCP will not be using the overall 3DMark03 score to evaluate video cards.


dvomim, da govorijo resnico, sicer. Bomo videli ob naslednjem H|testu grafikulje.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Sergio, kaj ne gre skupaj ? Benchmark je pač narejen za prihodnjost, zato se prvi test tako malo upošteva.
Zadnji stavek pomoje pomeni da bodo testirali samo v game ter cpu testih, kar je dovolj za rezultat. Itak da bodo zdaj vsi testirali tudi z 2k3 testom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

morph, prvi test me še najmanj moti.

zanima me, od kje so dobili koeficiente 37, 47.1 ter 38.7. mislim, kako vraga so oni dobili tako natančne koeficiente?

to mi izgleda preveč sumljivo. 3d mark 2001 je bil kul (low test * 10, high test * 25, nature test * 50) ter je proizvedel logičen rezultat. Tukaj so pa koeficienti tako natančni, da že smrdi. IMHO.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Kje si pa ti te koeficiente za 2k1 izvedel, so to uradni podatki ? Sej bi jih sprobal pa ne pridem na ORB :)
Drugače pa če so tisti koef. res pravi imajo že kak razlog zato. In tudi če bi bile cifre okrogle se slika nebi veliko spremenila. Lahko pa da je Kyle spet malo po svoje pisal in jih sam nekako določil
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TESKAn ::

Zvok more bit pri zadnjem benchmarku - gre skozi enkrat brez zvoka, enkrat z 24 (al 48, se ne spomnim sedaj točno) in enkrat z 60 zvoki.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

Sergio po tvoji formuli za 2k1 bi moral imeti 20704 točk namesto 16005
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

Koeficienti za 3dm 2k1 so javni, odprti ter splošno znani :)
Sej ne rabiš it na ORB. Zaženi 3dm 2k1, klikni potem Details (kokr vem, se ne konekta na ORB za te podatke), pa skalkuliraj.

Te neokrogle številke so mi pa kratkomalo sumljive. No ja... Bomo videli :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Okej, glede koeficientov nič več jasno :D

torej -- low quality test * 10, hi qual * 25, nature * 50?

al je slučajno hi qual * 20? dej še to probaj.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Nope. Ampak je pa točen če je nature koef 20. Se pravi 10*low, 20*high+nature.
Grem preverit še Kylove koef, pomoje so mimo :)

edit koeficienti se kar ujemajo za 2k3 samo 2 piki več po računu. Hja kaj pa vem zakaj so tako naredili, ne vidim pa nobene goljufije v tem, vse kartice imajo enake pogoje, no dx8 generacija je seveda močno omejena, samo za novejše bo po teren izenačen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Zraven folka se je sedaj zbunla se nVidija :).

3DMark 2003 released on GameSpot is report on today's release of the new benchmark that, in addition to another freely accessible mirror link to download it, also offers word on questions about the test's veracity being raised by graphics card giant NVIDIA, saying: "the company believes the benchmark doesn't represent how current games are being designed." They go on to describe reasons NVIDIA feels the test favors ATI hardware, and they also supply a response on the subject from FutureMark.

ginekolog ::

http://www.hardocp.com/article.html?art...

Popolnoma se strinjam z njihovim zaključkom, ki pravi, da je 3dmark03 preveč sisntetičen test in nima prave povezave z hitrostjo v igrah.

Mi pa si želimo ravno hitrost v igrah, ne pa v krnekem testu :))

Divers do it deeper.

Super Sonic ::

in zdej ste usi spluval test zato ker vam, kao, na graficni za 100k vrze vn samo 5000 tock..
3d mark je vedno nakazal kaj BO cez par let na nasih kompih.. in Senitel je npr. ze zdavni reku da r300 podpira samo osnove directx-a 9.0 in to se je tud pokazal.. in men se zdi cist normalen da npr. leta 2004, ko bo prisel ven, ne vem.. need for speed 7, GeForce mx 440 npr, ne bo mel za kruh oz. z njim ne bos mel kej pocet, ne glede na to kaksen komp mas.
3D mark je ze dolg casa taksen kot pac je, in ta novejsi, ce ze ima kej zgresen potem je to letnica 2003, ker pac tega leta ne bomo ugledal kaj prida spilov z taksno grafiko, pricakujem pa jo leta 2004.
in ne nabijete.
Kar se pa tice nVidie, so pa itak za ati-jem in zato imajo-tako kot ati- svoje privzence in hard OCP je vedno bil na njeni strani. V kolikor pa bo nVidi KONCNO spacala kej bolj konkretnega kot ATI, pa bodo tega 2003 marka nazigal pa valjal naprej in nazaj.

p.s.
razumem pa vse tiste k ste odstel 100k za r300, zdej pa kao gledate diapozitive (a ne Mr.B), ampak tak je pac svet grafike:8)

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

hum..sm če gledate..tale 3dmark 2k3 je pa tut slabši.. tisti ki imajo pod 4200 @ 1600mhz proc..bodo gledal diapozitive.. :\

to je kot bi zgradili avtocesto..na kateri lahk vozijo le mercedezi,ferrariji..

sux!

sploh pa dans bom sistem na novo postavu, pa naredu 3dmark 2k3..pa upošteval pravila iz 3dmark 2k1 se

TESKAn ::

Hm, zanimivo...moj rezultat je skoraj identičen onemu, ki so ga dobili na HOPCju...v bistvu je moj sistem razen v prvem in CPU testu povsod hitrejši...kot kaže je pri tem 3dmarku odvisno le in samo to, kako grafično imaš...CPU je pa vseeno ali imaš XPja na 1600 MHz ali pa bartona na 2,4 GHz...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Super Sonic ::

no sej men se zdi to skor logicno..
kaj ti bo komp z procesorjem 2.4, 512 ddr-ja, ce pa mas grafiko Radeon 7000? in npr.. ze nek sem vidu k je tip z procesorjem p3 450, pa GeForcem3 ti500 in 160 sdr rama dubu v marku 2001 se okol 2500 pik- na drugi strani mas pa komp z 1.3 amd tunderbird-om, in 256 ddr in geForcem2 mx 400 in 3000 pik..
nc novega torej..

zigadr ::

3DProphet All-In-Wonder 7500
Catalyst 3.1
====================
P4 1.6@2.14
RAM@178; 2-7-3-3
Score: 300

P4 1.6@2.32
RAM@194; 2-7-3-3
Score: 307

Mr.B ::

Krneki test :Unreal2 , Pa boste retki imeli konkretno čež 30fps , če vse nastavite na MAX. Kaj šele, ko boste dobili doom3 tam nekje jeseni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

vmlejnik ::

1177pik:) radeon 9100 128Mb, amdxpp 2000@2100, 256Sdram

morphling1 ::

Sem tud jaz probal sem spustil cpu za 400 MHz (tudi dosti nižji fsb) in rezultat pade samo za 40 točk. Zadeva zgleda dela skoraj čisto ves test striktno s pomočju gpu-ja. To se mi pa ne zdi najboljše ker glede na rezultate in samo grafiko (dobro ampak vseeno nič res pretresljivega) bi si program lahko veliko pomagal z cpu-jem. To mi ne deluje gamers benchmark saj ni špila in ga verjetno še nekaj časa ne bo, ki nebi bolj izkoristil spomin in procesor. Se pravi 3dmark je en velik GPU torture test in nič drugega. Kar pomeni da po vsej verjetnosti ne bo ravno dosegel priljubljenosti prejšne verzije. :(
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

speacker ::

Athlon tb 1333@1502
Hercules GF 3 ti 200 64mb @250/500
384 mb sdram

1038 3dmarks

(sic) ::

3DMark naj bi bil test zmogljivosti grafične kartice in ne procesorja, ali?
Ne vem kaj eni jamrate, da GF4 dobi tako slab rezultat v primerjavi (recimo) R9500 - kot rečeno je novi 3DMark test DX9 kartic in 3DMark nikoli ni izšel, da bi sprobali kako vam kartica gre v današnjih igrah ampak je bil vedno korak naprej in pokazal kako bo vaši kartici šlo v prihodnosti - in 3DMark 2003 pokaže prav to. Jaz sem z mojim GF256 dobil 116 točk kar mi pove, da v prihodnosti nimam kaj iskati v igrah s takšno grafično (ki je že davno zastarela). Prej ko slej se bodo začele pojavljati igre, ki bodo izkoristile napredne funkcije, ki jih podpirajo DX9 kartice in potem boste videli kako se bo vaš GF4 namučil...
Pa tisto z CPUjem: To, da 3DMark ne rabi močnega procesorja se mi zdi razumljivo - procesorji so dandanes tako hitri, da razlike (v igrah) več niso tako opazne kot včasih. 3DMark pokaže prav to -> kaj ti bo 3 GHz P4, če pa imaš TNT 2...
Po moje igre v prihodnosti ne bodo rabile hudo hitrih procesorje kot je to bilo nekoč - čim več bremena se postavlja na GPU. Le kaj pa naj CPU izračunava? Za skeletno animacijo (se mi zdi, da jo CPU izračunava) je še moj D600 dovolj dober, za napredno fiziko pa bo kakšen XP 1600+ povsem zadoščal. tukaj je zanimiva tudi Carmackova izjava, da bo za Doom povsem zadoščal gigaherčnik...

Takšno je samo moje mnenje...

BTW; Mr. B:
Doom izide 31. julija!

rap3r ::

Dosegu skor 49xx sam ga nikakor ne morm poslat na ORB;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Hojne ::

PIII 450MHz
224 Mb RAM-a
GeForce 2MX



61 pik!!! HAHAHAHAHA!

:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hojne ()

rap3r ::

Evo sam neki mal je...
Vnesite tukaj
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Pizda bom znoru zdej je poslal na orba sam k kliknem tm na published pa dam update kr ni klukce in kr ni naslova!!!;(( ;(( ;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

TESKAn ::

Heh, koliko bi potem jaz dobil z P2 233 in GF2MX? Bi sploh hotelo pognat?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TESKAn ::

Uh, je kdo pogledal, koliko zadeva zasede? 454 mega...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

boštjan ::

in ko greš raziskovat keri fajl je to,je to samo en v glavnem meniju8-O .zakaj skoraj pol giga?:O

zile ::

Sej so za nature test sam texture skor 100Mb velike. Za ostale teste pa po 60Mb.

c3R4R ::

morphling1- a pol pravš, da test v bistvu testira samo grafični del kompjutra! če je to res, pol bom v primerjavi z drugimi mal pridobil:D, zato ker mam en jajc proc (128 Kb prepomnilnika) grafično mam pa kr solidno...:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Fury ::

tzar 4707 pik sem dubu.. sam 1x probal.. v trolls' cave demotu pa je mal mal artefaktov ja.. sam to tut pise v readmeju od catalystov ce pogldas :) tko da ni panike.. bojo popravl..

sicer pa res ne jokite glede GF4k.. pac tko je.. in ja.. to vam da REALEN prikaz za igre CEZ KAKSNO LETO (doom3+)

bodom ::

Fury: a ti so dobu v 3dmarku03 tolk tock? al mas radeona 9700pro?

matr, da nism jst doma...kolk me mika ej...prou tresm se k vidm kake tocke vam padajo...pa nore fotke so na netu.
a bi bil kdo tko fajn, pa bi pokazu cimvec print screenov iz 3dmarka...za tiste, ki jim graficne ne zmorejo spustit celga testa skoz.
dam primer mojga cimra, k mu GF2 MX 64MB spusti skoz samo taprvi test...tista letala, pol pa konca tkoj po preverjanju sounda, LOL:D
moj sistem vem d po spustu skoz...sam do tja je se dalec...do mojga testiranja>:D 8-)

morphling1: a pol si ti ze stesiru tvojo mrcino? kolk je 'izpljunu'? pa to, ce sm prou prebral si reku, da si spustu za par 100MHz...in da ni razlike? pol je res vecidel vazen graficni del masine?

pa veselo testiranje vsem se naprej...

LP

Fury ::

R9500 na 9700 @ 360/300

Matek ::

/me got 105

GF2MX in Tb 1000, 128 rama

Groovy Baby, na trenutke sem celo videl 5 frejmov na sekundo.>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Highlag ::

MadManMato:

To se ti je samo zdelo :D :D

Dušan ::

Šittt, to je čist adijo test. 1450 pik.
Athlon xp 1600, GF4 ti 4200, Epox 8k3a+ 768 DDR 333.
OK, res da ni sistem NIČ navit, ampak po mojem bi blo bolš da se to imenuje recimo MATRIX 2003 (slow motion). Včasih od 1-5 FPS je pa že res huda. Sicer pa, dokler špili delajo BP, raj tega "markota" dol vržem pa se ne sekiram.

kuglvinkl ::

Easy!
Your focus determines your reallity

zile ::

Peace all !
Dejstvo je da so mal zajeb nardil. Mal poglejte na futurmark forumu, kolk je bunjenja :D

Dušan ::

Drugo dejstvo je pa, da so mi bli vsi prejšnji 3d marki v užitek, ta je pa totalno depresiven. Probam logično sklepat: GF4 Ti 4200 ni baš neka slaba kartica, ampak prov zanima me kakšnim karticam je benchmark namenjen, če nam večini zna past FPS na 1-5 ???????

Večina iger še danes prav spodobno dela na GF2 in to res nima nobenga smisla.

A so to namenil za ILM (George Lucas) in njegove mašine za novo vojno zvezd al kaj ???

morphling1 ::

Da ne omenjam same packarije s free verzijo, ki praktično nič ne omogoča, niti shranit ne moreš rezultata za kasnejšo objavo, ampak moraš bit na netu v tistem trenutku in ko nabašeš na nedelujoče serverje, kar se jim zadnje dni ful dogaja gre rezultat po gobe.
Tole so šli delat predvsem z namenom fino zaslužit. Sem kar zelo razočaran. Še enkrat več pa omenim bedo glede razultatov in sistema, ker ne me zezat da bo en sistem ki ima hud proc pa fsb do nebes s kakim dual chanellom po vrhu, enak nekemu povprečnemu sistemu samo ker imata enako grafiko. Tega ne bo nikoli, kar se pa tiče zahtevnosti grafike, meni je doom3 alfa lepše delal (z boljšo grafiko) kot pa ta benchmark in to mi vse pove.
Mogoče bi Senitel znal kaj več povedat zakaj je tako, samo takega špila ki nebi s pridom uporabljal cpu in spomin še lep čas ne bo, oz. ga ne bo nikoli. Ta test res ni vreden izdaje
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Evo tole je moj rezultat tud jz mam neke pikce v trols cave!
http://service.futuremark.com/compare?2...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tha_man ::

Hehe, pa kaj se bunite folk? Meni se zdijo rezultati zelo realni, in se mi v bistvu tole zdi mogoče celo najbolj realen 3D Mark do sedaj. Močno upam da bodo tudi igre (DX9) čimprej šle v smer katero je 3D Mark 2003 nakazal - torej čim manjša poraba procesorja za grafiko. Mar ni točno to bil že namen DX7, pa zaradi neuporabnosti statičnega T&L ni moglo priti do tega?

Kot kaže so DX9 kartice končno postale dovolj programabilne da se to da izvesti. Še bolj se smejem lastnikom R9700 zaradi nizkih rezultatov. Ja kaj za božjo voljo ste pa pričakovali od *prve* DX9 kartice? Tole je *DX9* test, in mislim da zelo nazorno kaže kako se bodo kartice obnašale v *DX9* igrah. Če želite vedeti kako se obnašajo v *sedanjih* igrah, preprosto zaženite 3D Mark 2001!


Edina neumnost ki so jo Futuremarkovci zagrešili je samo ime testa, v katerem ne bi smela biti letnica, ampak verzija DirectX-a kateri je namenjen. Čeprav se nadvse čudim da taka malenkost poznavalce računalnikov na Slo-Techu tako zelo moti ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

morphling1 ::

tha_man to je bs, če imaš na voljo cpu moč in si lahko z njo pomagaš potem je to koristno. Kar se pa tiče tega da se vse dogaja v gpu-ju, ja OK nič proti samo potem se naj to vidi na hitrosti in kvaliteti slike, če tega hw ni sposoben potem ni to noben napredek, z grafiko so naredili zame zelo majhen korak naprej. Tako da manjša poraba cpu-ja čisto čisto nič ne koristi če nima user kaj od tega, big deal če lahko en z slabim procesorjem laufa zadevo na podobnih fps-jih kot en z močnim, oboje je še vedno neigrabilno. Napredek komponent je istočasen in je najlepše če vse skupaj sodelujejo in pripomorejo k boljšemu rezultatu. Pa da ne bo kdo kaj mislil da to pišem zato ker moja gf4 nič ne naredi v tem testu. Ne briga me za to. Moti me obnašanje najboljših kartic na različnih sistemih, strinjam se da je fino če je Gpu tako močan da je sposoben poganjati tako grafiko tudi na počasni mašini, samo hitrejši sistem bi moral dosti več pridobiti. Če so gledali toliko v prihodnjost potem so zgrešili s tem programom in bi ga morali v taki obliki predstaviti 2004, ker 2003 ne bo programovja ki bi se tako obnašalo kot ta test. Zato je zame nerealen. Še enkrat, če bi bila grafika tako dobra da bi se samo čudil, me ne bi čisto nič motilo počasno delovanje, samo da pa govoriš da so gpu-ji s120 mio tranzistorjev tako nesposobni da take grafike niso zmožni dosti hitreje izrisovat pri tako smešni resoluciji kot je 1024*768 ma enostavno ni resno.
Mogoče bi spremenil mnenje če bi se dalo s programom vsaj kaj manipulirati. Recimo, da določene naloge prevzema cpu če je gpu počasnejši, samo še enkrat več sem samo jezen ker se jim gre samo za denar in so vse lepe lasnosti pustili za PRO verzijo,
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Btw to ni dx9 test to je v večini dx8 test zato je zadeva še toliko bolj nerealna. Tudi zadnji game test ne uporablja v celoti ps in vs 2.0 ampak tudi 1.4
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456805 (25537) LittleDevil
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237996 (5143) Jaffa
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337426 (5225) rap3r
»

Kateri radeon 9500 Pro ?

Oddelek: Kaj kupiti
381774 (1314) boštjan
»

YESS 13k+ na axp in GF4 4200

Oddelek: Navijanje
442027 (1245) planetparty

Več podobnih tem