» »

Lenovo E430 - baterija drži samo 3 ure?

Lenovo E430 - baterija drži samo 3 ure?

pirx ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem nabavil nov Lenovo E430 prenosnik (i3, 6 GB RAM-a, 500 GB disk) s pred nameščenim Windows 8 OS-om.

Zanima me, če ima kdo takšen računalnik in kako dolgo mu drži baterija? Pri meni so to samo 3 ure, čeprav piše, da bi naj zdržal 6 ur. Na nekaterih testih poročajo, da jim je to dejansko uspelo.

Ima kdo mogoče kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe? Sicer pa še ena zadeva - WiFi mi na obstoječem routerju ne dela dobro (WiFi kartica v prenosniku je "N", router pa je samo "G"), ampak to bi znala biti kakšna nekompatibilnost. Od punce MacBook PRO ima prav tako težave, medtem, ko je moj stari ThinkPad (z G WiFi-jem) deloval brezhibno.

Hvala!

jest10 ::

Pod "ne dela dobro" misliš kaj?

mihec87 ::

6ur se doseže z power saver profilom,znižana svetilnost ekrana ter lahko delo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

pirx ::

Kar se WiFija tiče: se poveže na net, vendar se ne poveže na Google Chat in Blackboard IM npr., strani nekaj časa sicer delujejo (nekatere ja, nekatere ne), potem pa vse skupaj odpove. Preko kabla je vse OK. Tudi preko Samsung Galaxy Note Hotspota deluje vse OK. Samo preko mojega G routerja šteka.

mihec87 je izjavil:

6ur se doseže z power saver profilom,znižana svetilnost ekrana ter lahko delo...


Jaz ga imam na "Balanced" in svetilnost je vedno na minimumu ali malenkost več.

Delam sicer res svašta (Photoshop, veliko oken, Word, FileZilla, programi v ozadju), ampak vseeno se mi zdi premalo. Tudi če vse izklopim, mi piše samo 3 ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

sandmat ::

izpis ni nujno koreliran z dejanskim stanjem ob takšnem delu. Jaz sem imel laptop eno uro na 7% (vmes pa sem menjal disk na ssd). Naslednjič je ob polni bateriji pokazalo bolj relevantno številko.

pirx ::

Za primerjavo - od punce 3 leta star MacBook 13" deluje BP 6-8 ur. Moj nov ThinkPad pa odpove že po treh urah. Malo sucks...

Bom dejansko štopal, koliko ga uporabljam, ampak zdaj sem na 44% (samo brskalnik z nekaj okni in Word), pa sem ga odklopil kakšno uro pa pol nazaj.

pirx ::

Aja, drugače pa Lenovo Solution Center kaže, da je je battery health good.

r3dkv1c4 ::

mihec87 je izjavil:

6ur se doseže z power saver profilom,znižana svetilnost ekrana ter lahko delo...

....in absolutno brez wi-fi-ja ker wi-fi je kar močan odjemalec.....nekje 30%

RejZoR ::

Kateri WiFi modul pa uporablja ta laptop? Če ima RaLink, potem good luck with that. Sam sem ga po 2 mescih zajebavanja prodal in kupil cheapo Compaq-a z Broadcom modulom, ki pa končno dela kot se spodobi.
Osebno ne bi jemal ničesar kar ni Realtek, Broadcom ali pa Atheros.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pirx ::

RejZoR je izjavil:

Kateri WiFi modul pa uporablja ta laptop? Če ima RaLink, potem good luck with that. Sam sem ga po 2 mescih zajebavanja prodal in kupil cheapo Compaq-a z Broadcom modulom, ki pa končno dela kot se spodobi.
Osebno ne bi jemal ničesar kar ni Realtek, Broadcom ali pa Atheros.


Piše, da je "Intel Centrino WiFi N2230". Pravim, računalnik deluje OK preko mojega GSM-a, če ga naštimam, kot HotSpot. Močno sumim, da je kriv 4-5 let star Asus GT-32 WiFi router, s katerim ThinkPad ni kompatibielen. Vendar mobilec, moj prejšnji ThinkPad (R500) in moj starejši netbook delujejo povsem BP s tem routerjem.

r3dkv1c4 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

6ur se doseže z power saver profilom,znižana svetilnost ekrana ter lahko delo...

....in absolutno brez wi-fi-ja ker wi-fi je kar močan odjemalec.....nekje 30%


OK, pol pa recimo, da se bom kar sprijaznil in ne bom delal panike okoli te baterije. Sicer bom vseeno jutri poklical na Lenovo in vprašal, če imajo kakšne izkušnje, drugače pa bom tudi s tremi urami zadovoljen... Itak prenosnika nikoli ne uporabljam daleč proč od vtičnic. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

hojnikb ::

flashaj dd-wrt na router, če že nisi.
Asusi (vsaj ti ki sn jih jst meu) so mel crap stock fw, kar pa dd-wrt popravi.
#brezpodpisa

pirx ::

Sem že želel, ampak RT-G32 ni kompatibilen z DD-WRT-jem. Je bolj osnoven model. :)

blackbfm ::

Pri meni so to samo 3 ure, čeprav piše, da bi naj zdržal 6 ur.


6 ur so mokre sanje..že 3 ure je mal huda za klasičen laptop

hojnikb ::

dd-wrt stran pravi, da ga podpirajo
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/AS...

maš še pa openwrt
http://wiki.openwrt.org/toh/asus/rt-g32
#brezpodpisa

pirx ::

blackbfm je izjavil:

Pri meni so to samo 3 ure, čeprav piše, da bi naj zdržal 6 ur.


6 ur so mokre sanje..že 3 ure je mal huda za klasičen laptop


:) Potem pa v redu.

hojnikb je izjavil:

dd-wrt stran pravi, da ga podpirajo
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/AS...

maš še pa openwrt
http://wiki.openwrt.org/toh/asus/rt-g32


Hvala! DD-WRT kao ni primeren za B specifikacijo (moje je B1), za Open WRT pa še nisem slišal, ampak očitno pa ta podpira B specifikacije!! :) Bom poskusil... Čeprav na tej strani piše, da je B spec. kao že N router, vendar moj zagotovo ni.

Kakorkoli že, javim, če mi rata. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

pirx ::

DD-WRT ne podpira B1 verzije, Open WRT pa ne znam uštimat. Kaj pa mogoče Tomato? Sicer tudi ne piše, da direktno podpira moj router (Asuse pač, nekatere modele), vendar bi se ga naj dalo namestiti z Asusovim Firmware Update orodjem.

Klical sem na Lenovo SLO in pravijo, da je 3 ure OK za ta model. Ali to res drži, ali pa se jim ni ljubilo ukvarjati z mano. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4125 126 127 128 )

Oddelek: Kaj kupiti
63511211932 (2349) Daniel
»

Nov ruter namesto Asus RT-N16

Oddelek: Kaj kupiti
151460 (1172) BStard
»

NEC podvojil življenjsko dobo litij-ionskih baterij

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
276074 (4400) Pyr0Beast
»

Kateri router?

Oddelek: Omrežja in internet
101257 (1005) jest10

Več podobnih tem