» »

Kaj računalniške trgovine berejo emaile?

Kaj računalniške trgovine berejo emaile?

chuck ::

Ne vem če je samo moja smola vendar.
Pred cca pol leta oddam pri Mlacomu naročilo za printer in napajalnik. Nikoli ne dobim odgovora niti paketa.

Kasneje naročim pri Jae isti printer in še scanner. Ne dobim odgovora, niti paketa.

Še kasneje pri Rolanu. Spet isto.

Potem še enkrat pri Jae in pod opombe napišem, da če nimajo teh komponent me naj pokličejo. Teden kasneje dobim klic in zven da teh komponent ni več možno dobiti v Sloveniji. In to je tudi kao razlog da so me vsi ignorirali. Da bi ostale komponente poslali pa se niti ne spomnijo.

Sedaj pa pred kratkim spet nekaj naročim pri Mlacomu. Tak za foro, če slučajno že berejo emaile. Aha.

Par dni kasneje pa pri AGT računalniki, kjer še kar nekaj naročim, vendar zraven napišem precenj vprašanj glede ventilatorjev. Zato tudi nisem poklical. Seveda mi ne odgovorijo, oziroma je že skoraj 1 teden mimo.

Enkrat ko sem bil pri PCXu se spomnim, da sem rekel da sem jim poslal email. No, oni pred menoj gredo gledam emaila in ko vidim preko 1000 neodgovorjenih (boldanih) emailov mi je vse jasno.
Tako verjetno počno povsod.

Ja, rešitev je vedno oddaj naročilo preko telefona. Vendar zakaj zavraga imajo email.
No, zaradi takšnega odnosa kot vedno naročim preko emaila v Avstriji (tudi Hrvaška), kjer mi vedno odgovorijo in počakajo dokler ne pridem po komponente.
Pa ne gre za male denarce, saj skrbim za 10 PCjev.

PS: Dobre izkušnje sem imel z eno rač., kjer sem kupoval LCD projektor. Verjetno že zaradi vrednosit me niso ignorirali. Tudi pri Madison Systems so mi odgovarjali na emaile.
  • spremenil: chuck ()

BaRtMaN ::

Bolj znana firma --> več mailov majo in spet obratno (manjša firma --> manj mailov, a so 'veseli' vsakega). Verjetno majo najraje samo folk, ki kej malga naroči in ne postavlja dodatnih vprašanj, saj jim je to ob taki količini mailov muka.

xpozed ::

Potemtakem naj ukinijo svoje maile :D

BaRtMaN ::

Lahko pa zaposlijo dodatne mejlobralce. :)

iso2000 ::

Se priporočam...

||_^_|| ::

zato pa večina folka ne kupuje več v sloveniji stvari (no ja, zarad cen tut)

sash ::

sam imam pa malo drugačne izkušnje, ker marsikaj kupim kr od doma, preko maila sem prišel predvsem do ugotovitev da od Mlacoma dobiš odgovor zgolj če kaj kupiš, če pa kaj vprašaš pa skoraj zagotovo ne - vsaj jaz ne ;(( , medtem ko od drugih trgovin, ki si jih naštel (pa še kake zraven) kr dobivam odgovore (občasno se kateri pač zgubi) :\

Najboljše izkušnje z vprašanji in odgovori na njih pa sem imel z RedRat storom in (presenetljivo) Comtronom :D

je pa res žaslostno da objavijo svoje maile in potem nanje ne odgovarjajo ;((
--------------------
Think different...
TOROiD Group

IceIceBaby ::

Jaz sicer ne kupujem veliko prek neta ampak mam pa precej slabe izkušnje.

V Comtronu sem kupil ene 3x stvari. 2x je blo uredu, sem čez 3 dni dobil.
1x sem poslal mail pa nisem imena izpolnu sem kr kst napisal (sem zamenju ime za vzdevek, jebi ga). Drugo je blo vse vredu in mail je bil zraven in telefonska št. Pa čakam 1 teden in ko mi niso poslali pokličem gor pa smo nekak rešli zadevo. Ampak da niti poklicat niso mogli se mi kr mal brezveze zdi.

Mlacom. Spraševal sem za en RAM, nisem dobil odgovora.

JAE, naročil sem cd writerja in en cooler v njihovi "spletni trgovini". Dal sem ga v košarico, vse pravilno izpolnil, dobil nisem nikoli. wtf ?

Zheegec ::

Jaz si z AGTjem že 10 dni vsak dan izmenjam po okoli 2 maila (torej v obe smeri) in res kr zmerom odgovorijo čeprav jim zlo težim.:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

chuck ::

ALIEN3001: potem imaš veliko srečo. Jaz sem poslal naročilo za cca 30k SIT z vsemi podatki in me ignorirajo. Zraven pa še pokazal zanimanje za nekaj drugih komponent.
In da ne bi bilo pomote je tema emaila "Naročilo". Emaile pa 100% sprejmejo, razen če ima Siol kaj proti našim prodajalcem in mailov ne posreduje. Vendar Avstrijski ponudniki ga ne motijo>:D

Še celo profesorji na faksu mi odgovarjajo na emaile.

Ali pa morda čez kakšen mesec pošljejo paket brez potrdila in seveda odgovora na vprašanje. Takšen paket bi seveda zavrnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

km- ::

jst sm poslaw mlacomu mail za zalmana pa nism dobu odgovora ze neki casa bomo vidli ce pride do srede...:)

boštjan ::

kar sem jaz pisal maile so najboljši pri AGT.Se spomnim da sem jim 1 teden za wd400JB težil,pa ga niso meli.pol pa me čez kaki teden obvestijo da so ga dobili,čeprav je bol bogo kazalo na začetku,samo sem ga jaz že prej drugje nabavo,ker se ga praktično ni več dalo dobit.

tito_si ::

Pred kratkim sem poslal maile na več firm (Mlacom, Jae, Chip, AGT, Teal, KFM, Maitim in Anni), da mi pošljejo predračun za računalnik, pa sem od vseh razen od Annija (sploh ni bilo odgovora) dobil odgovor v dveh dneh.

borinho ::

AGT - dobil predračun v enem dnevu
JAE - dobil predračun v dveh dneh
Digital Logic - dobil predračun v destih minutah
Mlacom- mi na kraj pameti ne pade da bi jim sploh pisal

tito_si ::

Očitno ima veliko ljudi slabe izkušnje z Mlacomom >:D . Pa ni skrbi da bi tam kupoval, ker je bil njihov predračun najdražji. Najceneje je bilo pri AGT in Chip. So pa cene čisto odvisne od konfiguracije.

boštjan ::

zdaj sem še jaz naredo mali test ,da vidim kako trgovine odgovarjajo.Pisal sem:TAIPAN,MLACOM,AGT,JAE,E-MISIJA,KFM VELENJE,DIGITAL LOGIC,CHIP D.O.O. in ANNI. Spraševal pa sem po ramih:(VSEBINA):poslano ob 13.36
Dober dan
Zanimam se za dvoje vrst ramov in sicer za:

-CORSAIR TWINX512-2700LL: 512 Mbytes, 333 MHz, low latency module pair, kit consists of two matched CMX256A-2700LL DIMMs 196€ ( http://www.corsairmemory.com/main/PR_tw... ) in

-Kingston HX3500/256-> 256MB HyperX DDR 434MHz DIMM CL2 ( http://www.valueram.com/config/type_par... ) 120€

Medtem sem šel srat:D in nekaj v usta vrečt in na mail pogledo ob 14.10.
Odg.so:
ob 13.43 JAE z vsebino:
CMX 256A-2700C2 256 MB DDR (s hladilnikom ) cena 16.200 + DDV
CMX 512-2700C2 512 MB DDR (s hladilnikim) cena 29.500 + DDV
zaloga v začetku naslednjega tedna


ob 13.47 TAIPAN,nimajo teh ramov
ob 14.03 CHIP D.O.O. samo prebrano
ob 14.03 še 1X JAE,toda tokrat od drugega prodajalca z vsebino:
Pozdravljeni
Postali smo zastopnik za CORSAIR spominske module. Prvo pošilko pričakujemo konec tega tedna. Cena za navedeni par spominov znaša 193USD+DDV ( skupaj 50.000,00 Sit)
Če vas cena zanima navedene Rame lahko naročite.
Lp
Ambrož
JAE d.o.o
Prvi krat je odg.:MILAN od JAE


ghibly ::

Vecina trgovin bere maile, se posebej tiste, ki delajo na pricipu spletne trgovine. Ostale bolje, da poklices po telefonu.

Tarzan ::

Čudn, ne da bi zagovarjal folk v Mlakomu, ker so (al pa so včasih bli) zelo arogantni, ampak zdaj sem jih že ene 5 krat nekaj vprašal, in so še vedno odgovoril. Vprašal sem pa če majo na zalogi >:D .

Gh0st ::

Ja logično, sej se jim gre samo za $$$ ;((
Če v tvojem mejlu vohajo kanček dobička, potem ti odgovorijo takoj.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

tito_si ::

Zakaj pa potem nekateri ne odgovorijo, če jih prosiš za predračun. Saj nihče ne sprašuje če se danes lepo počutijo. Res je da imajo vse računalniške firme cenike na netu, samo nekater jih osvežujejo enkrat na leto, cene na trgu pa se spreminjajo skoraj vsak teden. Pa še to - ker kupujem tudi nov monitor sem malo gledal cene na netu. Razlika med najdražjim in najcenejšim (za zdaj) je več kot 13.000 SIT. Pi... ali živela konkurenca.

boštjan ::

Zdaj sem še dobo en mail za rame in spet od JAE ,že tretjič

zile ::

Zdej ti pa že smetijo mailbox >:D .

lambda ::

AGT so carji. Dans sem jim prpelu moj comp in rečem, da sem ga že čist na glavo obrnu in, da je lahk še sam plata fuč (ki je bla v garanciji :D ). Pa on odgovori, da mi ne verjame, ampak bo vseen pregledu in popravu sistem. Isti dan, torej dans popoldne, me pokliče in reče, da je plata fuč in lahk pridem iskat. Mlakomovci so absolutno hitrejši!!! >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531835 (20677) cholt45
»

JAE in njihovi odzivi na emaile

Oddelek: Kaj kupiti
372470 (1141) pazduha
»

kopujem komponenete v vrednosti 230k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1125125 (3801) boštjan
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024938 (16736) bodom

Več podobnih tem