» »

Strežnik za manjše podjetje

Strežnik za manjše podjetje

Mati ::

V podjetju uporabljamo informacijski sistem, ki dela na windows in sql.
Kot strežnik uporabljamo windows XP home mašino :), na katero se povezuje 6 oseb.
Seveda ima vsak svoj PC in iz "servera" jemljemo samo bazo. XP mašina še deli 2 tiskalnika in izvaja še nekatere preprostejše operacije, kot so backup na externi disk, preračuni, bla bla...
XP mašina je 2,4GHz in 2GB rama...

Odločili smo se, da bi zamenjali mašino in če že menjavamo bi vzeli pravi strežnik za kakšnega jurja + rack + gigabitni switch...Kupili bi windows 7 Pro in ga virtualizirali na podlagi Linux. Kot SQL bi uporabili zastonj express verzijo.

Zanima me ali ima kdo kakšno boljšo idejo. Nekdo nam je priporočil Windows server 2008 R2, vendar je končni preračun licenc in nekateri CAL-i za windows naneslo na 3000€ samo za programsko opremo. Je to potrebno? Zakaj ne Windows 7?

Hvala za odgovore.

Invictus ::

Lahko narediš kot si si zamislil, če si siguren da bo delalo. In zgleda da bo če zdaj laufate na WinXP.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mati ::

Ali je res, da SQL express omogča samo do 5 povezav? Je lahko vzrok, da nam nagaja deljenje printerja in omrežje, zaradi tega ker se nas 6 povezuje na XP home?

Tody ::

Vprašanje je bolj zakaj bi zdaj bolj orng mašino? Kar si ti naštel, bi vrjetno opravljal lahko tudi kak NAS...

Mati ::

Želeli bi urediti infrastrukturo, da bi imeli recimo naslednjih 5 let mir, ter imeli še nekaj rezerve v resourcih, glede na to, da kar hitro rastemo in predvidevamo, da bomo imeli do 2015, dodatnih 5 userjev, ki se bodo povezovali na server.

black ice ::

Nadgradiš, ko je potreba. To je čisto razmetavanje denarja.

Edit: typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Mati ::

Trenutno ne vidim smisla v nadgradnji XO Home mašine, sploh ker domnevamo da nam nagajajo XP-ji pri nestabilnem omrežju...predvsem skupna raba printerjev.

Radi bi investirali do 3.000€ v strojno opremo in iščemo najboljšo dolgoročno rešitev.

darkolord ::

Ali je res, da SQL express omogča samo do 5 povezav? Je lahko vzrok, da nam nagaja deljenje printerja in omrežje, zaradi tega ker se nas 6 povezuje na XP home?
SQL Server Express ima sledeče omejitve:
- 10 GB velikost baze
- uporablja največ en fizični CPU
- uporablja največ 1 GB rama

XP Home pa se mi zdi da ima neko finto glede omejevanja števila povezav.

Isotropic ::

7 home sploh ne smes met v firmi.
pa a licenca win 7 sploh omogoca veckratno virtualizacijo?

black ice ::

Imate kakšne posebne zahteve, da vztrajate na Win platformi?

darkolord ::

Imate kakšne posebne zahteve, da vztrajate na Win platformi?
don't fix what ain't broken?

black ice ::

Glede na to, da uporabljajo Home licenco v firmi je že nekje nekaj narobe.

Mati ::

Licenčno je urejeno. Očitno je potem XP Pro.
Windows platformo potrebujemo, ker uporabljamo Datalabov Pantheon.

mat xxl ::

Prestavi vse skupaj na NAS server mini zadevica obstoječi mašini dodaj malo memorije in naj skrbi samo za Datalabov program !!!

Mati ::

mat xxl, težave imamo tudi z omrežjem. Predvidevamo, da se tepejo xp in windows 7.
Zaradi tega smo mislili vse mašine posodobit na win 7.

Pa tale NAS najbolj ne razumem, zakaj bi bil boljša rešitev, kot da vse preselimo na en server v racku?

Poudarek naj ne bo na ceni, pač pa na tem, da imamo naslednjih 5 let mir in stabilno delovanje.

blackbfm ::

in pol boš vrgu jurja za hw in misliš da bodo problemi kar magično rešeni.. vzami server za neko razumno ceno toliko kot dejansko rabite, in plačajte nekoga da vam zrihta in nastavi vse da bo stvar lepo delovala

Poldi112 ::

Pa bo razen teh win še kakšna virtualka gor? Ker če je edina virtualizacija nekako ni smiselna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Relanium ::

Dont fix if it ain't broken

Pri nas na šihtu tud lavfa strežnik, 8 se nas preko softwera povezuje nanj (kustomizacija in skupna knjižnica) pa deluje OK, poleg tega pa iz njega stalno nalagajo datoteke še nekje drugje iz omrežja (nas 8 pa jih nalaga gor).

Pa tud doma na XPju (x64) v virtualizaciji mi deluje precej sposoben in močen modelirnik, up to date posodobitve.

Torej XP še le ni ravno za v kanto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Mati ::

Itak bomo plačali nekoga, da nam tole porihta, sprašujem le za strežnik, kot tak.
Trenutno se dogaja, da se nam strežnik enkrat na dan resetira, oziroma se odjavi. Ne poznam vzroka. Takrat tudi recimo VNC neha delovat in je potrebno mukotrpno preklapljanje kablov, da pridemo v prijavno okno in se prijavimo. Za monitor in tipkovnico nimamo skoraj nič prostora.

Virtualizaciji bosta pa dve. Windows za Datalab Pantheon, ter Linux za spletno stran.

mitjau ::

Živjo!

Lahko uporabiš Win2k8 Foundation, ki omogoča do 15 sočasnih povezav (uporabnikov) in je ranga 200€ ob nakupu z HW.
In ja, HOME produkti so omejeni na 5 sočasnih sej, ni pa nič narobe če ga imate v firmi. Je čisto licenčno, vendar ima omejitve! In upam da nimate printserver spoolerja na isti particiji kot SQL baze!!

Sam sem v zadnjem času delal dve podobni migraciji na nov strežnik, če želiš več info ali ponudbo me kontaktiraj na ZS ali mitja@mikrosplet.net

ToniT ::

Se pridružujem Mitji. Ne splača se ukvarjati z nekimi namiznimi variantami za strežniške zadeve.

klemenst1 ::

Pozdravljen,

Mi imamo za vas zelo primeren strežnik znamke Lenovo, ki ga lahko dobite za res ugodno ceno in 100% bi zadoščal za vaše potrebe. Svetovali bi vam, da nanj namestite Windows SBS 2011, ki vam za sprejemljivo ceno nudi tudi ostale Microsoft glavne funkcionalnosti (MS Exchange, Sharepoint,..). Strežnik Lenovo še ni v redni prodaji, če vas zanima, me prosim kontaktirajte na klemen@itehlab.si.

Mati ::

Hvala za odgovore.
Odločili smo se za HP Proliant strežnik ranga 2000€.

Vso infrastrukturo bo izvedlo podjetje, ki nam tudi nudi neke vrste garancijo, da so pri nas najkasneje v 4 urah, v kolikor se kaj sfiži.

Hvala še enkrat za vse informacije.

krneki0001 ::

Za 6 ljudi v firmi, ki samo do baze dostopajo, sem včasih dajal mašine iz leta 2003. Dual xeon 3GHZ, 3GB rama, 2x scsi (raid mirror) 74GB disk za sistem in 2X 500GB sata disk (raid mirroring).

Danes pa vzamem raje 2 ITX plate z ATOM procesorjem in po dvema mrežnima karticama, dam na vsako 4GB rama in 160GB disk. prva plata je za procesiranje, druga je za NAS (mora imeti raid kontroler in ji dodam štiri 1TB diske), vse deluje na windows 7pro. Baze so na pa na nasu. In za 500 evrov dobim sistem, ki je za 6 ljudi dovolj zmogljiv, ni potraten z energijo in deluje preverjeno v redu.

Čakam pa na nove atome S12XX, da se malo pocenijo, pa bom dal potem več plat skupaj in delal vse v virtualizaciji (kjer bom lahko dal po 3 plate ali več skupaj, hor HyperV in z system managerjem določil, da so vse 3 plate en računalnik z 12 procesorji in 24GB rama, potem pa glede na obremenitev sam manager sam določa koliko bo plat prižganih (lahko samo ena, lahko pa vse, ampak poraba je pa zanemarljiva proti prejšnjim serverjem, ki so za isto moč trošili vsaj 5x več.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

b3D_950 ::

>> mora imeti raid kontroler

Kater raid kontroler največkrat dodaš k tem atom procesorjem?

levaky ::

Jaz za manjša podjetja uporabljam kar HP Microserver. Ponavadi notri vržem 8GB al 16GB rama, diske v raid in gasa. Do sedaj je bilo to dovolje še za vse firme, nekje jih dela 5, drugje 20...

Je pa seveda precej odvisno od IO obremenitve... A po drugi strani strežnik košta 200€:) Je pa res, da mu manjka iLO, ki bi mi občasno prišel prav, pa ne podpira VT-d, ki bi mi prav prišel za NAS, da mu lahko dam direkten dostop do kontrolerja...

2000€ za server... Hja veliko denarja:) Za takšen denar bi se morda rajši sam lotil gradnje le-tega, ampak če ti stvari niso domače, je mogoče bolje vzeti nekaj sestavljenega in je mir. Na žalost moram jaz ponavadi gledati na vsak € in potem velikokrat stvari sestavljam sam...

Matej

krneki0001 ::

b3D_950 je izjavil:

>> mora imeti raid kontroler

Kater raid kontroler največkrat dodaš k tem atom procesorjem?


Marwell. Ponavadi kupim tako plato, da ima že onboard raid kontroler.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Mati je izjavil:

Hvala za odgovore.
Odločili smo se za HP Proliant strežnik ranga 2000EUR.

Vso infrastrukturo bo izvedlo podjetje, ki nam tudi nudi neke vrste garancijo, da so pri nas najkasneje v 4 urah, v kolikor se kaj sfiži.

Hvala še enkrat za vse informacije.

Upam da ima ta model interni USB port za VmWare ESXi. Tako ti ni treba plačevat dodatnih licenc za druge OSe ali VmWare Server ali Workstation. No, sam ključek ponavadi stane okoli 70 USD.

Če tega v vašem primeru niso ponudili, no nič ne bom rekel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Cowboy6 ::

Jaz bi vzel HP Microserver, nabutal z ramom in gor dal window small business server 2011. Za gostovanje spletne strani pa bi se obrnil na podjetje, ki se s tem ukvarja. Teh je sedaj kot listja in trave.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Mesar ::

Jaz pa bi celerona noter dal, pa 128gb rama polek. ;)

Problem pa je da ti vsa ta ram nič ne pomaga kot ti SQL Server požre vsa CPU.
Your turn to burn!

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

Mati je izjavil:

Hvala za odgovore.
Odločili smo se za HP Proliant strežnik ranga 2000EUR.

Vso infrastrukturo bo izvedlo podjetje, ki nam tudi nudi neke vrste garancijo, da so pri nas najkasneje v 4 urah, v kolikor se kaj sfiži.

Hvala še enkrat za vse informacije.

Upam da ima ta model interni USB port za VmWare ESXi. Tako ti ni treba plačevat dodatnih licenc za druge OSe ali VmWare Server ali Workstation. No, sam ključek ponavadi stane okoli 70 USD.

Če tega v vašem primeru niso ponudili, no nič ne bom rekel ...


A zdej so že tok pocenili zadevo? Nazadnje (kake leto nazaj), je bil 32GB ključek še 187 dolarjev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Ni 32 GB, je 32 MB :D.

Tak ključek sem dal v en IBM server.

Po POSTu BIOS je mašina postavljena v parih sekundah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Ni mi jasno zakaj usb, če lahko turbo memory dajo not. Imel sem 4GB turbo memory-ja v prenosniku (intel turbo memory - 512Mb rabi sistem, 3.5GB pa je kot ultra hiter disk). In če imaš navadne diske ti tole sistem kr dobro pohitri. Samo cena je pa kr visoka za ta ram.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

darkolord ::

Turbo memory ni namenjen namestitvi OSa

krneki0001 ::

Ne,namenjen je za pohitritev sistema, kar bi serverji lahko s pridom uporabljali.

Kakšno funkcijo pa ima potem 32Mb ključek?
Sprobal sem z 32GB USB3.0 ključka inštalirat na HyperV najnovejši windows server, pa je že to noro hitro. Sam server ne vem če se je inštaliral 3 minute, da je bil pripravljen na konfiguracijo serverja. Tok hitro še nisem nikoli postavil mašine.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Na 32 MB ključku je nameščen celoten Vmware ESXi. In ta ključek je "bootable".

Tako da se samo z VmWare klientov povežeš gor in začneš kreirati svoje virtualne mašine.

http://lmgtfy.com/?q=what+is+vmware+esxi

http://www.techopedia.com/definition/25...

Če boste imeli samo en strežnik, je to idealna rešitev za virtualizacijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

levaky ::

Tudi sam ne grem več postavljati serverja brez ESXa...

Nazadnje sem si postavil "all-in-one" esx zadevo in zadeva odlično deluje. Kot SAN služi virtualna mašina s Solarisom in ZFSjem, ki je potem "sharan" preko NFSja nazaj v ESX. Na ZFSju imam vse podatke in virtualne mašine, na "običnem" disku imam samo ESX in Solaris virtualko...

Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396365 (5491) Isotropic
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193923 (2984) slitkx
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687504 (5076) Blisk
»

Strežnik za malo podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
283938 (3151) SasoS
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
327943 (7453) BlueRunner

Več podobnih tem