» »

Računalnik zmrzuje pri obremenitvah

Računalnik zmrzuje pri obremenitvah

Fendt ::

Živjo!

Ko računalnik obremenim s kakšno bolj zahtevno igro, kot je GTA 4, mi enostavno na vsake toliko časa računalnik zamrzne, se pojavi "black screen", po možnosti se pojavi tudi namizje, za približno 1 sekundo in nato se vse lepo vzpostavi nazaj in obratuje tako kot mora. Vse skupaj traja približno 6 sekund. Enkrat sem celo zasledil oblaček v katerem je pisalo AMD se je uspešno vzpostavil nazaj, oz. nekaj takšnega je pisalo, nisem uspel dobro prebrati, ker je prehitro zginil.

Enkrat se mi je to že dogajalo, ampak je potem za nekaj časa nehalo, no res pa da nisem igral več tako zahtevnih iger, ker sem se jih naveličal, sedaj pa se mi je spet malo zljubilo igrati.

Sam mislim da je vzrok grafična kartica in sem tudi že izbrisal gonilnike in ponovno naložil. Predvidevam, da je to zaradi pregrevanja grafične kartice. Kaj menite? Če mislite, da je tako, mi prosim povejte kakšen program, kjer lahko vidim temperaturo grafične, procesorja itd.


Hvala in lp

Xserces ::

OCCT PSU test. Dobro je to da ti izriše grafe in tako vidš tut posamezne voltaže in jedra procesorja kako se obnašajo
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Fendt ::

Downloadal sem si ta program za testirat, katerega mi je predlagal Xserces, torej OCCT. Naredil test CPU:OCCT, vse deluje perfektno, naredil test GPU:3D in rezultat je bil, da sem takoj po obremenitvi dobil "black screen", lučka na monitorju je utripala, miška ni delovala (imam led diode na miški in ko sem barvo spreminjal se ni nič odzvalo), povzetek tega pa je, da je računalnik popolnoma zamrznil in preostalo mi je samo še reset s tipko na ohišju. Aha test pa sem naštimal na 30min, po 25min naj bi OCCT zmanjšal obremenitev, ampak računalnik je še zmeraj deloval obremenjen (zvok računalnika je bil glasnejši).

Vaše mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

Fendt ::

Fendt je izjavil:

Downloadal sem si ta program za testirat, katerega mi je predlagal Xserces, torej OCCT. Naredil test CPU:OCCT, vse deluje perfektno, naredil test GPU:3D in rezultat je bil, da sem takoj po obremenitvi dobil "black screen", lučka na monitorju je utripala, miška ni delovala (imam led diode na miški in ko sem barvo spreminjal se ni nič odzvalo), povzetek tega pa je, da je računalnik popolnoma zamrznil in preostalo mi je samo še reset s tipko na ohišju. Aha test pa sem naštimal na 30min, po 25min naj bi OCCT zmanjšal obremenitev, ampak računalnik je še zmeraj deloval obremenjen (zvok računalnika je bil glasnejši).

Vaše mnenje?

Aha pozabil sem še napisat, da nekaj časa utripa na monitorju analog/digital, potem pa rata popoln "black screen".

Janac ::

AMD Driver BSOD nonstop

Jaz sem imel IDENTIČEN problem.

Xserces ::

PROSIM! napiši kaj imaš v kišti (komponente).

V prvem postu sem zasledil ""AMD DRIVER STOPPED RESPONDING AND HAS SUCCESSFULLY RECOVERED."" (ti si pisal po slo).

Probaj zadnje beta driverje (govorim na pamet ker nevem kero grafično maš) in to so Catalyst 13.3. Unistaleraj sedanje in počisti register z ccleanerjem, potem šele inštaliraj nove. Če problem ostaja lahko probaš povišat voltažo GPU cora. OCCT upam da ti je zrisal grafe (My Documents\OCCT\) in poglej kaj se je dogajalo s temperaturo grafične.

Cat 13.3 b3
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

Janac je izjavil:

AMD Driver BSOD nonstop

Jaz sem imel IDENTIČEN problem.


in nakoncu si imel problem z matično ploščo... rofl identičen
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Fendt ::

Xserces je izjavil:

PROSIM! napiši kaj imaš v kišti (komponente).

V prvem postu sem zasledil ""AMD DRIVER STOPPED RESPONDING AND HAS SUCCESSFULLY RECOVERED."" (ti si pisal po slo).

Probaj zadnje beta driverje (govorim na pamet ker nevem kero grafično maš) in to so Catalyst 13.3. Unistaleraj sedanje in počisti register z ccleanerjem, potem šele inštaliraj nove. Če problem ostaja lahko probaš povišat voltažo GPU cora. OCCT upam da ti je zrisal grafe (My Documents\OCCT\) in poglej kaj se je dogajalo s temperaturo grafične.

Cat 13.3 b3

Komponenti računalnika:
- procesor Intel Core i7-920
- grafična ATI Radeon 4890 HD 1GB
- matična ASUS P6T SE
- RAM 6GB

Grafou od GPU-ja ni, ker je računalnik zmrznil in sem ga moral resetirat s tipko na ohišju.

Hayabusa ::

Pozabil si napisati napajalnik.

Fendt ::

Hayabusa je izjavil:

Pozabil si napisati napajalnik.

- napajalnik LC POWER LC8850 Arkangel v2.2 (torej 850W napajalnik)

Fendt ::

Driverji, ki mi jih je predlagal Xserces za grafično, ne podpirajo serije moje grafične, potem nimam to kaj inštalirati.

Mislite, da je matična ASUS P6T SE kriva?

Hayabusa ::

Kondenzatorji so ok ?
Koliko let je star napajalnik ?
4 linije 12V*18A ni ravno nekaj posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

solatko ::

Hayabusa - kondenzatorji na ploščah 1366 so solid in jih ne vidiš, če slučajno odpovedo, moraš zmerit.
Fendt - poizkusi s kakšnim starejšim gonilnikom. Praviš da ti je nekaj časa delovalo dobro. Si fizično očistil hladilnik grafične in procesorja?
Lahko narediš tudi test RAM-ov.
Delo krepa človeka

Fendt ::

Hayabusa, napajalnik oz. cel računalnik je kupljen dne 14. 08. 2009.

solatko, pred tem, ko sem to temo ustvaril (no ne vem točno, mogoče kakšen dan kasneje) sem očistil računalnik s kompresorjem (spihal) in do zdaj še nisem sprobal GTA 4, če še tako zamrzuje. Danes sem to storil in sicer igral sem cca 2 uri brez, da bi mi zmrzovalo. Takrat mi je zmrzoval približno na 20 min. Računalnik, pa morem reči, da je bil kar dobro odet s prahom. U glavnem zeblo ga ni. :)

Če mi bo spet začelo z zmrzovanjem računalnika, seveda javim pod to temo, do takrat pa je bil vsega tega kriv prah.

Vsem hvala lepa za sodelovanje in odgovore.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

Fendt ::

Neverjetno! Prah ni vzrok. Pri igranju CSS-ja mi vrže "black screen" in čez nekaj časa vidim samo namizje, upošteva pa se kot, da igram, vse lahko delam v igri samo, da tega ne vidim (vidim samo namizje). Slišim hojo, streljanje itd. Preostane mi samo ctrl+alt+delete.

Jutri, če bo čas bom probal inštalirati kakšne stare gonilnike za grafično in pa stestiral bom tudi RAM.


Lp

solatko ::

Nastavi nižjo resolucijo, kupi original igro in instaliraj vse posodobitve.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugaša.

Oddelek: Pomoč in nasveti
191900 (1191) masterx120
»

PC se ugasne :(

Oddelek: Strojna oprema
322103 (1488) Maverick_46
»

AMD FX-9370 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7811604 (9964) gddr85
»

i5 2500k (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678569 (7272) OChack
»

Ko zaženem igro se sistem resetira?na pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
411803 (1359) micfic

Več podobnih tem