» »

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

««
9 / 10
»»

Tilen ::

Jaz enostavno ne razumem, ce ze grejo v extreme in naredijo extremni tak radiator, zakaj pol ne naredijo celotnega iz bakra da bi bil pol res extremno extremen. :) Mimogrede, kje si gledal tole za 90 eur ? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tiborrr ::

I do not tell 0:)

... saj ne: Alphacool.de >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tilen ::

Si se ze kaj pozanimal kaj glede placila in posiljanja k nam? :)
Majo pa se dost drugih za oko zanimivih radiatorjev.



pasivni :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

tiborrr ::

Meni postnina ni problem, narocam v Nemcijo in pol foter dostavi. Tako da placam le normalno postnino.
Ta pasivni je res kul, samo zadnje case najbolj razmisljam o plinski bombi, na katero bi navaril rebra (ploscice pleha npr. 40x5x0.2cm okoli-in-okoli cele bombe). Ena taka bomba z 20, 30L vode bi pomoje drzala temperaturo vode tam okoli 25-30°C, kaj pravite?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Nejc Pintar ::

@hudogriz:Pri ventilatorjih je temperatura še vedno enaka, samo več toplotne energije se prenese na zrak, ker se bakra dotakne več molekul zraka, drugače pa obstaja tudi komercialno pasivno vodno hlajenje.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Mulh ::

Sedaj grem jaz na malo manjši kiler, in oddam moj sedanji kiler, če ga gdo potrebuje, oz. za menjam za kakšno lepo zadevico, recimo kak 120mm vent, ali kaj podobnega, no ZS obstaja. Zadnje 3 mesece, sem z njim comp hladil pasivno, sicer je bila voda kar topla, ne vem točnih stopinj, ventar sem imel temperaturo 41° ob full load, in navito na 11×203 z 1.65V z bartonom 2500+, hladilnik seveda dela še sedaj :D Gor sem tudi nalotal priključke, sam sem ime 10/8 cevi, in pumpo L30, pa se je kar dobro obneslo.
Tukile je ena slika, za več me pa kontaktirajte zasebno... Notri mi je šlo pa dobre 2 litra vode.



>:D

P.S. Em, hladil sem pa CPU, grafo in čipovje (9800se navito)
P.S.2. O teži ne govorim, namenjem je le "norcem" >:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

meganboj ::

pozdravljeni na vaših straneh sem nov pa tudi pri izdelavi vodnega hlajenja nimam preveč izkušenj
rabim en nasvet za hladilnik doma imam naslednje hladilnike :
lada-cu
katrca-al
kadett-cu
jugo-cu
katerega mi najbolj priporočate
lp

e-marko ::

Mislim, da bo najučinkovitejši lada-cu.

Če pa ti je pomembna velikost, potem pa se odločiš glede na to...

LP
...somebody, somewhere...

steev ::

@meganboy: prodaš kšnga od naštetih radiatorjev?
:|

BaRtMaN ::

Jaz sem zainteresiran za Yugota! Če prodaš, mi prosim pošlji zasebno sporočilo.

jernejc ::

Check out.
Radiator?

dela ::

Mene pa zanima, če ima kdo kakšno zadevco, ki je široka manj od 14,5 cm. Na lokalnem odpadu nisem našel nič primernega. Tiste namenske PC zadeve v stilu black ice odpadejo, razen če je cena prava.

Kako pa je s hladilniki od vodno hlajenih motociklov? ima kdo kakšno tako zadevo?

Mulh ::

Dobri so od kroske kolkr sm gledu, vendar je problem cena :\

tiborrr ::

Sem ze imel namen odmontirat iz fotrove Honde, pa me je hitro streznil :D. Pa rezervni deli za motore so svinjsko dragi, takda jih odmisli. Grelec kabine od Katrce bi znal pasat not.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

e-marko ::

Če se ne motim ima katrca alu rebra, ki so tako tesno skupaj, da popolnoma zadušijo pretok zraka... Vsaj tista katrca iz katere sem jaz odmontiral je imela tako. Za moje pojme neuporabno.
Mogoče pa nimajo vse enako, ne vem.

LP
...somebody, somewhere...

m.i.h.a. ::

Ja katrcin grelc je res en k od radiatorja. Imam ga tudi sam in nisem preveč zadovoljen z njim, sicer pa čakam na malo pavze po teh izpitih, da zmontiram yugeca.

jernejc ::

Radiator?
Še enkrat8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejc ()

steev ::

Kako spolirat komore pri Ladi ??? :| :\
:|

m.i.h.a. ::

Sem danes zamenjal radiator od katrce za radiator od yugota in je opazna razlika, ker je temp padla za kakšne 7°C.:D
Samo prekleta pumpa mi je začela ružit, :( jao.

Tilen ::

Men je tut zacela. zakaj mislis? Ker je fuc al ker je zdaj bol obremenjena? Imas daljsi tokokrog? Spremenjeno kaj?Lega... ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BaRtMaN ::

steev: Vzameš bormašino, daš gor žični brusni nastavek in brusiš po dobro pričvrščenem radiatorju, seveda ne po rebrih! Odlična metoda za pripravo površine pred lotanjem lukenj.

Od znotraj je bilo pa že večkrat napisano, kako se sčisti: cillit bang, močan kis, koka kola...

steev ::

Danke schon... 8-)
:|

m.i.h.a. ::

Tilen: dvomim, da je črpalka fuč, verjetno gre res za preobremenitev, ker je že sam radiator relativno velik in voda potuje skozenj dvakrat, za razliko od katre, pri kateri je potovala le enkrat skozi (zgoraj noter in spodaj ven). Ropotanja pri katrcinem ni bilo, vsaj tako glasnega ne.
Bo verjetno treba impeler bolj fiksirat, ker je to edina premikajoča se stvar v črpalki.

Tilen ::

Ja ne, kr ko sm jaz dostuklal dodatnega pol metra al pa se mal ovec je tut zacela ruzit...;((
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dxx ::

Mene pa zanima, če kdo ve kje bi se dal kakšno lado najdt, al pa če jo kdo prodaja.
Pa BTW kolk pa nova pride?

@ljash ::

dxx:Poglej malo po okoliških odpadih.
Novo lado boš pa bolj teško kupil, ker jih ne delajo več...[8-)]

Skizzo ::

Imam radiator od yuge , medenina/jeklo.Zanimam me kako dobro/loše će hladiti i isplati li ga se koristiti?

steev ::

Če je res medenina/jeklo, potem bo hlajenje dokaj slabo (loše).
:|

tiborrr ::

Skizo, verjetno imas medenina/aluminij, ker kolko vem ima Yugo/Zastava samo baker/medenina in alu/medenina grelce kabin. Razen, če imaš radiator motorja od Yugota - takšnega imam tudi sam (medenina/jeklo IMHO) in izgleda takole:

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Skizzo ::

Uzeo sam radiator tj. grijač kabine a ne radiator od motora.Siguran sam da je željezo jer sam isprobao magnetom.I vrlo ga je teško saviti.

Skizzo ::

Koje su dimenzije tog radiatora od motora yugića?I kako hladi?Koliko imaš na njemu ventilatora i koje veličine?

e-marko ::

Klikni na sliko.
Meni se zdi, da ima 4x12 cm vente.

LP
...somebody, somewhere...

steev ::

Mogoče misli, da me še kšnga uzad.
:|

Skizzo ::

Čini se da jesu 120mm, onda bi radiator bio veličine negdje 40×40cm što i nije preveliko.Mogao bi se taman ugraditi na jednu stranu kućišta.

Zerg ::

nije 40x40, nego 24x 24
flip - flop - fly

e-marko ::

Pa se ti ne zdi, da je cel radiator le malo večji kot 24x24? Poglej sliko še enkrat...

LP
...somebody, somewhere...

steev ::

Prav da je radijator tok velk (40x40).
:|

Skizzo ::

Mislim na dužinu od vrha do dna, ne samo površinu rebara.Rekao bi da je minimalno 30 i koji centimetar.

madicho ::

jst sm še čisti začetnik kar se tiče vodnega hlajenje pa mam neki vprašanj:
če bi se sam spravu kupovat vodno hlajenje bi zajbul gledau na tišino.
in me zanima kateri hladilniki bolj hladijo, tisti k jih kupeš v rač. trgovin al tisti iz avtomobilov?
za koliko stopinj se pozna razlika?

kolikor sem preprau prejšnj poste mam filing d so po število ventilatorjev glasnejši avtomobilski hladiniki, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madicho ()

steev ::

Tisti iz avtov, npr. Lada. Če pa kupuješ v trgovini so pa dobri BlackIce (extrem) 2 in 3, sam so zelo dragi.
:|

balocom ::

Kaj pa če bi iz armaturke potegnu poleg radiatorja še un del z ventilatorjem in vsemi žičkami za regulacijo?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

steev ::

Potegn, sam ne vem kaj ti bo.
:|

balocom ::

Mislu sem da bi radaitor mel zunaj ohišja vključno z tistim ventilaorjem, ki je zelo tih pa petoka kar nekaj pa še regulacijo ma.
Ker jst ne najdem dovolj majhnega zasvojo kišto.:8) :\ ;(
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

e-marko ::

Potem pač imej zunaj. Saj to ni noben problem, tudi jaz imam zunaj vse skupaj.:) V comp vodita samo dve cevi in kabel za vente. Nekako tako kot HydroCool (malo poguglaj če te zanima). Mogoče poglej koliko je močan tisti vent iz avta, da imaš dovolj močan napajalnik.

LP
...somebody, somewhere...

skejt ::

Kaj pravite na kilerje iz hladilnih skrinj.Zakaj niso tako popularni kot avtomobilski,čeprav zelo dobro hladijo.

e-marko ::

Zaradi velikosti in pretoka niso uporabni.

LP
...somebody, somewhere...

steev ::

Ne hladijo dobro, ker imajo zelo oske cevi in so brez komor, to pa zelo omeji pretok.
Verjetno bi dobro hladilo, sam bi rabu hidrofor z usaj 5 bar pritiska.
:|

PrimozR ::

Če kdo rab kšno lado, mam eno, sam majster je reku da mal spuša, preverm dons.

kiFni ::

Mene zanima koliko bi bila minimalna velikost radiadorja za hlajenje celerona 733. Res čim manj, če ima kdo izkušnje.

mykeos ::

mene pa zanima,če je že kdo v svoj vodni loop dal dva radiatorja.imam namreč enojnega,dokupil sem dvojnega nexxxos extreme in bi ju povezal skupaj,s 2cm kratko cevko ,zaoporedno enega za drugim (skozi prvega gre voda v drugega in iz njega v blok).imam hydor seltz L 30 in ne vem,če bi to kaj ubilo pretok.imam pa le cpu blok in relativno kratke 10/8 cevi.
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711666 (8728) Privatnik
»

sam bi naredil radiator ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142333 (1873) Karaya 52
»

Kam postaviti radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221674 (1275) njok

Radiator za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91088 (956) TESKAn
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231858 (1460) EX-B

Več podobnih tem