» »

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

««
3 / 10
»»

nikonezna ::

kovina in kisik je enako oksidacija, tako da ti bo vedno oksidiralo :D
hmm...glede prebarvanja pa...hmm...jah, lahko ja sam moraš pazit da pobarvaš samo zunanji del, tista kar se vidi, kajti barva je dober toplotni izolator...ja no, vsaj v tem primeru je:D , mogoče če uporabiš kakšen preparat za puliranje in zaščito bakra (podobne stvarce dobiš v navadnem marcetu ali pa trgovini ko je astra) pa ti bo dlje časa zdžalo, sam verjetno ti bo dokaj hitro ponovno oksdiralo...:\
brez podpisa

T0RN4D0 ::

Sej z bakrom mislim, da ne bo tolk problemov, ker ga je na mojem radiatorju bolj malo:D (slikica zgoraj)

mislim, da je medenina pa Al ali pa Fe :D :\

Sej prebarvu bi samo tista 2 pleha, ki st ob rebrih in MOGOČE tistga (medeninastga) s priklučki in onga nasproti njega :D complicated...

mislim, da ne zgleda nekak lepo, če ti stoji ob računalniku en zrustan kos železja...


e-- kolen, ki je bil dodatno prilotan, je pa bakren!:))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Dr.SmaSh ::

Ma ni sans, da si tam taki neki zarjaveli 10 let stari drek v ohisje...

Se preprosto ne bi ujemalo z mojo idejo lepo modanega ohisja...

Rajs dam 25k za industrijski radiator...jebi ga..drago je...ampak mi je vsec 8-)
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

njok ::

Radiator se da lepo pofarbat. Ce das na vsako stran se lepe nastavke za ventilatorje, ravno tako lepo pobarvane, pride zadevca cisto ok.

T0RN4D0 ::

Meni gre povečini za performans- pa najbrž ne bo v škatli... Zat ne bi rad da je zrustana zadeva

Vem, da od tega radiatorja najbrž tud ne bo nekih performansov, sam čist prva stvar je pa cena :D

s čim bi pa prebarvu? z osnovno barvo?

kake nastavke za ventilatorje? Jst bi to kr nekak prlimu gor al pa neki0:)

Glede na to da je kr vlka površina, kako je najboljš dat gor vente? Da pihajo po radiatorju, al da luft ven vlečejo?

Sej za začetk bo najbrž neki časa samo 2x80 al pa 3x80, al pa še kak 60 zravn...:D
Domači resoursi pač;)

ps: dans sm dubu blok. 8-)] če ma kod kak vesele do pomoči hlajenja potebnih, lahko tu kaj pove/ vpraša


lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

njok ::

Pobarvaš najprej s temeljno, potem pa po želji. Še prej pa fanj popucaš.

Za nastavke se pač malo znajdeš, jaz sem jih lepil.

Da pihajo po radiatorju, al da luft ven vlečejo?

Če maš plac je najbolje kar oboje.

Z ventilatorji pokrij kar čimveč površine radiatorja, približno enako na obeh straneh (če se tako odločiš). Priporočam 120mm ventilatorje.

T0RN4D0 ::

je že poštrihan.

pucu sm ga pa z 5 čistili naenkrat, pol pa fajn spljahnju

za vente pa spet odvisn od budgeta.

jst sm razmišlu o enih pocen 92mm.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zoidberg ::

No seaj sem dobil od lade radiator. Imam pa eno vprašanjeradiator ma bakrena rebra samo tiste cevi ki tečejo skozi pa ne zgledajo bakrene, sem tudi probal malo z olfanožem poprasakt in se res ni zasvetilo v bakreni barvi.

Aja še slikca:

Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Alexius Heristalski ::

Kje pa si ga dobil?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zoidberg ::

Prijatelj je zrihtal iz radovljice. Je en avtoodpad tam zraven.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Malecky ::

Kupim radiator od lade...lahko je od cesarkoli sam da je lep in bakren....

frenk ::

malecky: a spet na vodno saltas?:)

GUFY ::

Tud jast sm končno dubu radiator od Lade. :) :)
Bom lohk prodal moj sedanji radiator od YUGIČA sam, da tega od Lade spravm v kišto.

gamer ::

ej gufy povej ko boš končou :D, PM pa se zmenva za yugotov radiator :D

Malecky ::

Frenk: za 2650mhz sem moral it n vodo....ps bloke od morphlinga mam ze skor 1 leto!:8)

Se vedno poiskusam najdit dober rad...

Jok3r ::

Mene pa zanima ce je tale radijator dober :8) ... Gor bi dal 4x po 120mm vente (2vzpredi in 2 vzadi).

GUFY ::

Dobr je dobr ampak tud drag;((

Jok3r ::

13 jurjev se mi ne zdi veliko... Potem ga bom najverjetneje kupil... Hocem meti čist, nepopraskan radiator :D .

VASkO ::

nekje sem zavohal 5 Ladinih radiatorjev. 1 je ze moj in se ze sveti, 2 bosta verjetno sla h kolegu, torej ostaneta se 2, morda jih ima majster se vec, samo na polici jih je imel samo 5, ko sem bil na avtoodpadu. Kdo kupi? So lepo ohranjeni - ravna rebra in nezmeckane komore

le prikljucke za cevi je treba gor namontirat - ima enak sistem kot jugo, na vijake ali pa ce se zalotajo...

VASkO ::

se slike, edino komore sem spoliral, ostalo je stanje v kakrsnem sem ga dobil









Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

morphling1 ::

Enkraten primerek, enega najboljših coolerjev za vodo, Lada ROCKS :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

njok ::

Ni kaj, lepi radiatorji. Dimenzije?

VASkO ::

ŠxVxG 19x24x6 cm

Tic ::

Noro :)
persona civitas ;>

morphling1 ::

Fantje če ne boste nehal smetit po tej temi, bodo posledice...
Stay on topic. Se pravi koristne informacije o radiatorjih, slike, mere, dobavljivost, občasno mogoče kak off topic odgovor. Vse ostalo v ZS ali novo temo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

(Se pravi koristne informacije o radiatorjih, slike, mere, dobavljivost, občasno mogoče kak off topic odgovor.)

frenk: Slike, mere? :)
persona civitas ;>

Romčy ::

Moj je tudi bakren od opla kadetta in je bil ko sem ga vzel na odpadu za bruhat grd. Zdaj je ko zlat. Samo pulirat, pulirat pa je. Baker se odlično pulira.

frenk ::

romčy: al maš to radiator za kabino al za mašino?:\

rfmw ::

got a Cu Lada radiator in my hands, čist enak kot Vaskotov>:D

na zunaj ga že ne bo problem očistit do sijaja, ampak pogled skozi odprtino v komoro kaže na apnenec ali nekaj podobnega na cevkah. folks, kako ste to notranjo svinjarijo očistili? ne upam "Cilit" not ulit, da ga ne bo celega zgrizlo0:)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

VASkO ::

bref in ostala cistila, ki jih najdes v mamini zalogi + nekaj ur casa da delujejo + izpiranje z mnogo vode

PS. od kod pa si dobil radiator? sem ti ga jaz poslal?

rfmw ::

nope, got it at AvtoOdpad Inc.>:D

ej, če nimam originalnih cevi s flanžo-prirobnico, kako se gor priključiš na ta radiator?
lotal glih ne bi, ker je odvod toplote zelo velik na teh komorah, 300W spajkala pa nimam:8)

a se splača sam narest cev s prirobnico, ali se to da kje kupit?
tnx
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

VASkO ::

upam, da ne bo kdo jezen, da sva malo mimo teme sla, no saj je v vezi z radiatorji (po mojem mnenju)

jaz sem odnesel radiator na VAR (podjetje, ki izdeluje orodje itd.) pa so mi zalotali gor kolena iz bakra, ki sem jih prej malo pozagal, tako, da je skupna visina radiatorja s koleni 27cm
to pa rabim zato, da not spravim vse skupaj v mojo kisto in se disketnik pase noter

sem pa enkrat na yugotovem radiatorju imel tudi narejen prikljucek s prirobnico (naredili so mi v VARu), ce pa se kje da kupit pa ne vem

Keyser Soze ::

Sicer sem dobil hladnjak od Lade. Riva 1500.

Ampak me vseeno nekaj zanima. Ko sem gledal dve Ladi na odpadu. Bil sem "fency" oblečen, pa nisem lazil ravno v kabino, ker nisem imel namena iti na odpad.

V motornem prostoru ima Lada tam pri vetrobranskem steklu na sredini plastično škatlo. V tej plastični škatli je en radiator. Je pa povezan s potniško kabino. Čemu služi ta radiator? Ni takšnih dimenzij kot ga imam jaz(tisti na slikcah zgoraj). Ker imam občutek da je ta montiran v potniški kabini oz. armaturi(jaz sem dobil že odmontiranega).

Spucal sem ga pa s kislino. Rebrca se ve. Ker polirat rebra preprosto ne moreš. Dimenzije so pa 25.5 * 18.5 * 7 - ker so komore rahlo večje od reber. To so dimezije brez priključnih cevk.

Paše pa v Anteca 1040 brez problema(če ti kletke 3.5" niso obveza). Kar pomeni, da gre tudi v Chiefteca.

Aja pa še to. Jaz sem sklenil da bom dal na hladnjak 4*92mm ventilatorje na 7V, pride ceneje kot 120 vent. Lepo pokrije površino reber pa še večji pretok zraka ima.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

poglej, kako sem spasal radiator v chiefteca MIDI pa se kletka za disketnik mi je ostala (link v prejsnjem postu)

ni vse tako roznato, kot se zdi, je glih 5mm presirok in treba nekaj malega zrezat, stranica pa vseeno gor pase

pihata pa luft 2 12cm venta na 5V preko Lade in je vedno hladna - masina je up ze 3 dni

tiborrr ::

Se strinjam, tudi sam imam Lado. Seka :P Pa se dokaz, kako lepo pase Ladin radiator v mojo novo kisto, malenkost predelano - Link do slik tukaj!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

BaRtMaN ::

Grrr. Na hitro, ker sem prej po nesreči zaprl.

Iz kakšnega materiala so pretežno bili radiatorji 101k (Zastava)? Imam priložnost dobiti enega, mer približno 260x160x60. Je neočiščen pa tudi en priključek bi bilo treba porihtat.

Kupim pa lahko radiator od Opla KadetaD, za 5k. Ta meri 178x135.


Pa mogoče lahko dobim še Lado od VASkA. >:D

Hladiti nameravam CPU in grafo, mogoče še NB, a mislim, da po tem ne bo potrebe (Zalman + mogoče 4 cm fan) pa tudi pretok bi to dosti ubilo. Imam pa Bartona 2500+ in Abit NF-7 ter GF4 Ti4200. Klasika. :D Torej, kateri radiator naj vzamem?

Tako. Nasveti prosim. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

e-marko ::

5 jurjev se mi zdi dosti za radiator... Jaz bom dal 2jurja za LADO, pa se mi zdi dosti...
Imam pa radiator od 101-ke in so komore medenina ali nekaj... Poglej malo prejšnje poste in boš videl iz česa so običajno ti radiatorji.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

BaRtMaN ::

Potem radiatorja od Kadetta ne bom vzel. Res je 5k kar nekaj pa še majhen je v primerjavi z 101ko ali Lado.

Torej ostane še Zastavin radiator, frend mi zatrjuje: "Skoraj 100% je čisti baker."
Za Lado pa še ne vem, če jo lahko zrihta VASkO, grem pa konec tedna malo prečekirat avtoodpad.

tiborrr ::

Nevem, ce bo VASkO se kaj nasel. Enega je obdrzal, drugi je bil moj, tretjega je dal enemu kolegu, cetrtega pa prodal. In zdaj jih je zmanjkalo. No, za tvoje dobro upam, da se bodo se kje pojavili.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

BaRtMaN ::

Po vsej verjetnosti ga lahko najdem na avtoodpadu.

Samo me zanima, če naj poiščem Lado ali vzamem radiator od 101ke. Oba sta baker/medenina (za 101 nisem gotov), s tem da je 101 večji. Je morph kar frenzy ustvaril s to Lado. :D

GUFY ::

BaRtMaN: Od stoenke je manjši od Lade pa večji in seveda boljši za hlajenje. Oba pa sta iz kombinacije medenine in bakra.

BaRtMaN ::

OK, potem grem konec tedna na avtoodpad Lada hunting.

tiborrr ::

Cakaj, cakaj. Doma imam eno ocisceno 101ko in eno napol ocisceno. Hoces?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tic ::

tiborrr: Eno tako bi jaz rabil....
persona civitas ;>

BaRtMaN ::

tiborrr: pošlji mi ceno po ZS. Sicer pa tako ali tako bom uagotovo vedel šele konec tedna.

Wad@ ::

Zanoma me, če je soliden hladilnik od escorda, sicer je aluninijast ampak je popolnoma čist, kar mislim da tudi nekaj pripomore...mere so cca. 13cm*30cm..¸..torej je ok, al pa aluminij TOLKO slabši od bakra, če ja okoli 3-5°C ni krize..

Wad@ ::

Kaj nihče ne ve ali je omenjene mere Al hladilnik dovolj?
Pa še to..zdi se mi, da ima zelo gosta rebra, in piha zelo malo skozi..
I need some help:8)

mloncar ::

ko sm mal brau poste na ST, sm se odloču de si sestavim vodno hlajenje...

učeri sm šou na odpad, pa sm dobu hladilnik od Marutija (13x20x4cm), glih pravih dimenzij, de bo pasu v moje ohišje (midi tower). radiator je iz medenine in bakra!

je že kdo od vas uporablu ta radiator? sem se odloču za taprauga?

Keyser Soze ::

Suzuki Maruti??

Ta radiator bi bil po merah idealen zame.
A ima zadeva komore ali zavite cevi?

Če ima komore, takoj zamenjam lado za 2 marutija.:D

P.S.: Če je od marutija se da verjetno dobiti tudi nov.>:D Nič pucanja, nič poliranja.
OM, F, G!

mloncar ::

ja suzuki maruti!!!

ima komore!

jst sm ga na odpadu dobu za 2k, pa zelo lepo ohranjenga, še pucat mi ni ga blo treba velik, sam od zuni sm ga mal podrgnu, pa not mal cilita naliu, pa pustu ene 2ure stat, pol pa za ceu popoldne na ceu prklopu, de se je ornk sprau!
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711666 (8728) Privatnik
»

sam bi naredil radiator ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142333 (1873) Karaya 52
»

Kam postaviti radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221674 (1275) njok

Radiator za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91088 (956) TESKAn
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231858 (1460) EX-B

Več podobnih tem