» »

Digitalizacija kaset

Digitalizacija kaset

Enterprise ::

Zdravo,
doma imam okrog 10 kaset, ki bi jih rad digitaliziral. Večina vas bo verjetno mnenja, da je najbolje, da vseskupaj odnesem v kak videocenter, vendar sem nekako ugotovil, da zna biti še ceneje, če naredim sam.
Vse kar me zaenkrat zanima je samo to, ali imam vse, kar naj bi potreboval?

Računalnik in videorekorder imam (logično). Na računalniku imam nameščen Sony Vegas 12.
- Potem bi kupil tole stvar, za v videorekorder
- Pa na bolhi sem našel en poceni TV-Tuner, ki bojda ima S-Video vhod
- Rabim še en S-Video kabel
- Tole pa sem dobil enkrat zraven Nokie N95, priklopim rdeč in bel kabel v tist adapter na videorekorderju, drugi del pa v računalniku na vhod za mikrofon.

Je to vse kar potrebujem? Bo to delalo?
Najlepša hvala!

Gapi ::

Tole bo delalo samo un kabl od nokie ne dajat v vhod za mikrofon ampak v line-in.
No person is rich enough,to buy back his past.

čuhalev ::

Delalo bo, če ima tudi videorekorder S-Video, pa tisti jack od kabla od Nokie ima en obroček preveč. Zagotovo lahko doma najdeš tak kabel, ki je podoben, le brez rumene vtičnice.

Enterprise ::

Danes sem končno dobil vso opremo.
Nikakor pa ne morem priključiti S-video kabla v TV-tuner. Na Tunerju imam malo drugačen priključek, isto okrogel kot S-video, samo da ima 3-4-3 luknjice v vrsticah. Sem malo googlal pa nič ne najdem. Mogoče kdo ve, kaj je to za en priključek?

pviran3 ::

glede tunerja in tistim vhodom:
Nanj pride adapterček, 1dm dolg kabelček, ki razdeli na tri banance rumeno rdečo belo in svideo. Očitno nisi dobil vsega, kar pride zraven tunerja.

-valvoline- ::

Boljš da si kupu ksen dvd recorder. High tech rabljenih dobiš za 50-100 evrov,malo bolj navadnih pa novih tudi za 70-100 eur. Mogoče bi šlo tudi z kšnim malo boljšim DVB-T sprejemnikom pa posnel na usb kljucek v mpeg4 formatu in ga potem poljubno uredil na racunalniku.
http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

mam isto tv kartico tega leadteka in imajo super software in se da solidno sliko posnet v mpeg2, potem pa s poljubnim orodjem pretvorit v mpeg4 ali divx... Sem presnel cca 40 kaset že kar nekaj časa nazaj.

Enterprise ::

@pviran3
Ne, očitno res ne. Pa se da ta adapter kje naknadno kupit?

@-valvoline-
To sem tudi že sam razmišljal, imam doma Hyndai-ov DVB-T sprejemnik z USB vhodom, vendar ima le antenski vhod, sem probal, pa ne najdem frekvence, na kateri oddaja VCR ...

-valvoline- ::

Hja,verjetno da ti DVB sprejemnik ne podpira analognega signala zato ga ne najde.

Enterprise ::

Ko pa na DVB-T sprejemnik z antenskim kablom priklopim strešno anteno (preko ojačevalca), pa najde vse razpoložljive kanale.
Kaj ni to tudi analogen signal?

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

DVB-T ni analogen, resda je ista antena, ampak najde samo digitalne stvari...

-valvoline- ::

Ne ni.:D
Analogni signal se ne oddaja več.

pviran3 ::

VCR oddaja analognega...

Enterprise ::

Aha, aha, hvala! :)

-valvoline- ::

Sej,problem je ker verjetno mu DVB-T sprejemnik ne sprejema analognih signalo. Predvidevam da ga TV najde?
Maš tudi novejše TVje ku lahk direkt snemajo na USB kljucek.

Zgodovina sprememb…

Enterprise ::

Ja, brez problema.
Pa imam 5 let staro Panasonic plasmo, nima še USB-ja.

Ve kdo mogoče, kje se sedaj tak adapter dobi?

-valvoline- ::

Hm,to ponavadi tudi gre zravn ksne atijeve graficne ku ma VIVO polek. Povprasaj okoli,mogoče nekomur kaj tazga brezveze lezi v kasnem predalu.
Drgac pa so kar dragi takle kabelcki.

Zgodovina sprememb…

Enterprise ::

Se ravno menim z pviran3 :)
Najlepša hvala vama za odgovore!

-valvoline- ::

Video-in video-out @ Wikipedia
Verjetno mas taksen 9 pinski VIVO svideo. Lahko zbrskas shemo ter probas z zičko najdit in povezat zgolj video in. Moglo bi delovat. Maso das na sraufek polek.

krebs11 ::

Za tisto tv kartico rabiš še kabel, ki ima rdeč, bel in rumen činč ter s-video kot ta na sliki
 rca kabel

rca kabel


drugače pa je na tej sliki bolj natančno naslikan
 kartica

kartica

, tako, da če si kupil tisto kartico, nisi dobil vseh kablov zraven.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalni satelitski sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
185160 (4912) green heart
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425958 (3548) francek1
»

dvb-t (mpeg4) sprejemnik - nujno

Oddelek: Kaj kupiti
143464 (2872) JamesQ
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611410 (7870) AngelOfDeath
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507117 (5184) Tiash

Več podobnih tem