» »

Prenosnik problem

Prenosnik problem

slovenc1234 ::

Res nimam sreče glede prenosnika :( Imel sem probleme z grafično kartico(rač. se ni niti "zbootal", ni prišel v windowse), ki pa sem gra rešil tako, da sem grafo spekel v pečici na 200 stopinj za 10 min. mislim da je bilo več ne. No ko grafo vgradim v prenosnik se normalno zboota v winse česar prej ni mogel. Prvo kar me je zmotlo je bilo, da je vent delal na ful. Odprem stranico prenosnika, če se morda preveč pregreva. Tako, da grafa niti ni bila vroča(v primerjavi z običajno delovno tem.) in čez nekaj minut-kake 5 do 10, pa se prenosnik ugasne sam od sebe kot bi mu zmanjkalo baterije( sem ga imel priklopljenega). To mi je naredil še nekajkrat. Kaj je vzrok?

Hayabusa ::

Pregreva se ti procesor, bios izklopi vse skupaj.
Če piha ven hladno imaš crknjen hladilni sistem (heatpipe) ali napačno nameščen hladilnik (termalna pasta je gor ?).

slovenc1234 ::

je termalna je gor samo je stara( je še sveža-lepljiva). Piha topel zrak, hladilnik oz heatpipe je pravilno nameščen bom pa seveda preveril. Kaj misliš to z biosom, kaj naj izklopim?

Valentin ::

Po mojem to kaže na pregrevanje.

Si očistil ventilator? Pa reže hladilnika, tam ko piha ven ? Če so zamašene, hlajenja skoraj ni...

V biosu pa nič ne izklapljaj, to je varovanje proti pregretju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

slovenc1234 ::

Ja prah je spihan. Mogoče, če še enkrat snamem in namestim hladilnik (ziher je ziher), ali pa probam dat novo pasto. Samo pri pasti je tako, da, če je ne namestiš pravilno, narediš ravno nasprotno. Naj vzamem procesor in pogledam, če mogoče ni na podnožju kak kos prahu?

slovenc1234 ::

Ponovno sem odstranil hladilnik pocesorja in namestil novo termalno pasto. Ko prižgem prenosnik se problem ponovi-čez kake 10-15 min se ugasne sam od sebe. Procesor ni vroč na dotik, kakor tudi ni grafična. Ideje?

harmony ::

Plata?

slovenc1234 ::

Samo, če bi bila plata, pol se rač. sploh nebi prižgal. ali se motim? Čudno mi je bilo to, ko mi je prvič crknu se mi je ugasnil po 10 minutah. Drugič pa mi je delal 15-20 min. Če bis e kaj pregrevalo bi mi bilo logično, da se po prvem "krešu" nebi več prižgau, ali pa bi delal krajši čas kot prvič ne pa dlje.

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Preveri kondenzatorje na plati,če je morda kakšen napihnjen.

slovenc1234 ::

kondenzatorji so celi

A je možno, da je napajalnik oz adapter?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341680 (1153) mulc007
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404579 (3348) solatko
»

HP overheating

Oddelek: Pomoč in nasveti
406500 (5882) fr4nc
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454433 (3701) solatko
»

HP Pavilion DV5000 - ugašanje v BIOS-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
6779 (728) dr.Akula

Več podobnih tem