» »

Celeron 333@500 - rabim pomoc

Celeron 333@500 - rabim pomoc

Cosmo ::

Situacija je taka - mam celerona 333 serija sl2wn (costa rica) na 417 mhz pri 2.0 v - ko sem ga probal navit na 500, se mi pri 2 v ni hotel niti zbudit, pri 2.2 v pa zmrzne pri bootanju v winse - zdaj v cem je problem? hlajenje? se mi pol splaca kupit pIII slot 1 orba pa ga predelat za celerona al bi blo dovolj se en ventilator na rebro nasraufat?

Thx za odgovore
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Tjulenj ::

orb al pa se en vent na hladilnik je prblizn isti rezultat. probej, ampak men ni ratal na 500 ga zbudit niti na 2,3V

Cosmo ::

Je kdo probal na 2.4v ?

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

boko34 ::

Veliko je odvisno od procesorja.Imam tudi doma enega c333,ki pa ga na 500 ne morem spravit,da se ubijes.Kolega pa ga lahko navije na 500 pri 2.3V,vendar se mu po eni uri resetira.
Ca imas kaj denarja kupi si raje nov procesor,saj je ze star.Ce pa hoces dobro navijat si omisli cenejse celerone 2 ali pa si za nekaj vec denarja kupi PIII.

rookie ::

Jst mam n 2.10 v 333@417 ! Na 500 ga pa nemorem spravt isto se mi v winsih obes ampak bomo se probal !!!!!:D

Ga bomo ze spravl !!!
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

OZZY ::

Z dobrim hlajenjem bi ga verjetno navil na 500. Samo mal je čudn, ker je večina 333 celeronov šla na 100fsb. Jest sem mel doma tri, resda box varjante, ki so veselo laufal na 112fsb.

Tjulenj ::

jaz ga na 417 laufam z default voltazo. na 500 pa sploh ne gre :(

Cosmo ::

Ve kdo kje bi se dalo dobit cim vecje hladilno rebro priblizno velikosti celerona, pII/III ali athlona?

Na 417 ga mam jaz tud na default (2.0) pa dela bp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

VASkO ::

volcano 2 pri JAE, super hladi

TylerDurden ::

Ce mas na plati turbo frequency ga izklop. Men potem dela rock stable na 2.1 V. Dela ze ene 10 dnsi skoz przgan. Ce pa tisto vklopim, se pa sploh ne zboota. Mam ga GlobalWin hladilnik, proc ma 30 stopinj.

Tjulenj ::

tylerduron: lepa hvala za tale napotek. zgleda sem prej vedno pustil vklopljen turbo.. prejle se je prvic bootal na 500. ampak se vedno ne prileze v winse. malce sumim da bi se moral se igrati z upocasnjevanjem diska, ker winsov niti ne zacne loadati pa ze zmrzne. lahko sem pa dalj casa v biosu pa vse dela. bom kasneje probal se diske bremzat :D

btw: kolk ma lahk l2 cache latency vpliva?

Dalmatinc ::

vulcano ?
>:D

Cosmo ::

hmm volcano je za socket 370, jaz bi rabil za slot 1
any suggestions?

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Tjulenj ::

na 500 se mi zbudi, ampak ko zacne po disku mlet pa zmrzne. probal sem upocasniti disk (mode 0) ampak sem pridobil samo kako sekundo... se vedno zamrzne... se kaksna ideja? proc pomojem ni kriv za zmrzovanje ker lahko kar lep cas laufa v biosu brez zmrzali.

the edge: nasraufaj se en vent na original hladilnik ki si ga dibol zraven celerona (je tako dolg da dva venta lepo paseta gor

ADF ::

Imel sem dva celerona 333 in pri obeh sem pobrusil povrsino procesorja in ne glede na napetost, ni noben delal stabilno na 500 Mhz brez vodnega hlajenja (Windowsi ja, igre ne). Potem sem nabavil Celerona II 566 in se ni zbudil na 850, pa sem mislil da zaradi plate, ker uradno ni podpirala taksne hitrosti, ko pa sem ga prodal je oni rekel, da ga je na Abit-ki spravil do 707 Mhz.
Od takrat dalje sem opravil s celeroni in Inteli nasploh.

Loki ::

A ni ta volcano sam za Durone/ T-birde?
Vsaj tako pise na Jae strani.
I left my wallet in El Segundo

elfin ::

Volcano 2 dela hladi tudi mojega celerona 366.

Sem probal navit na 100 MHz FSB. Pa ne gre.
Tudi pri napetosti 2.2V ne.:|

Danes bom še malo pobrusil in malo termalne paste dodal. Mogoče bo boljše. >:D

Kak nasvet?

Bo že zdržalo, dokler ne nabavim nove mašine s Thunderbirdom. :D

Lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vulcano 2 in celeron 2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311095 (828) Boško
»

c400@672, bodo PCI komp. zdržale?

Oddelek: Navijanje
321366 (1024) burekar
»

C333@515

Oddelek: Navijanje
9937 (845) Tjulenj
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231563 (1315) Loki
»

Celeron 333A ?

Oddelek: Navijanje
101331 (1209) Shadowman-x

Več podobnih tem