» »

OC celerona

OC celerona

webcreator ::

Zanima me kak bi mu povečal faktor ....
Zdej ma multiplier 4x, rad bi ga pa mal zveču ... (se to da???)
Frekvenca je na 100mhz, mam pa celerona 266@400.:|
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

ChiefThunder ::

Faktorja se ne da spreminjat.

msmiha ::

faktor se, da spreminjat samo naAtlonih (Thuderbird in Duron) Spremeniš pa lahko še frekvenco.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

VASkO ::

kratka zgodovina:

faktor se da spreminjat na:

pentium, pentium mmx (pri teh je intel uvedel zaklepanje faktorja, sem sam dobil 200mhz, ki je bil nazalost zaklenjen), AMD k6, amd k6-2, amd duron in Athlon

ostali procesorji se dajo navijat samo preko FSBja.

Za naslednje pa si nisem ziher - se da na cel (prva generacija 233-300) in p2 znizat faktor?

PsiHO ::

jest mam 266@448
z 112FSB
fektor je vseeno 4
ne da se ga spremenit:D:D
i fell the need, the need for mhz speed

badboy ::

kako pa je kej z OC celeron 433 ???
imam eno intelovo plato z vgrajenio graficno in zvocno... a kdo ve kje in kako ?
info@badboy.bihosting.com

NiggerBob ::

Intelove plate niso na seznamu OC želja:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

webcreator ::

Torej, če je proc. zaklenjen se ne da nič. Se ga sploh ne da odklenit al se sam določenih ne da oklenit?
Recimo, da je ravno moj primeren za to ..., kak bi to naredu (al se to pač sam spreminja v biosu??).:|
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Daedalus ::

Za starejše Athlon procesorje se je za spreminjat faktor lahko kupla posebna ploščica, ki si jo pol namontiral na proc. Pri Intelu pa faktorja že dolgo časa ne morš spreminjati. Aja, faktor se da spreminjat samo iz biosa, razen za prej omenjene Athlone. Če boš pa to probal na Intelovem procu, pa ne bo šlo:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Freak ::

No way!;(

Pikachu ::

Popravek:

Faktor je odklenjen tudi pri nekaterih zelo starih Klamathih (Pentium ii). Moj se ze leta lepo pocuti na 4.5x66 (=300). Na njem pa pise 233.

TribesMan ::

Mal za info vsi testni proci od intla nimajo zaklenjenega faktorja, to so tisti ki jih posiljajo na razne teste revij ipd., A je meu ze kd slucajn pomisleke kako so izvedena zaklepanja procesorja, glede na to da je jedro pri vseh enako je najbrz to izvedeno z zunanjimi komponentami(ala upori ipd) Za celerona 2 bi se mogoce dal celo pogruntat ker sta gor le dva uporcka (pri 600 z oznako 120) pri P3 pa je to mal bl zajeban ker ima oko 10 zunanjih komponent na spodnji strani proca.

Dejte lastiki Celerona 2 mal pogledat na spodnjo stran proca in sporocte cifre ki se nahajajo tam doli napisane na dveh elementih velikosti oko 2*5mm

Mogoce je to kljuc do resitve :))
Mal optimizma nikol ne skodi:D
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Celerona 2.00Ghz

Oddelek: Navijanje
8963 (858) PlayTheGame
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281484 (973) Azrael
»

Maksimum iz plate abit BH6

Oddelek: Navijanje
141172 (1048) Buggy
»

Kakšen FSB uporabla C2 800 Mhz?

Oddelek: Strojna oprema
311199 (1022) ABX
»

Zakaj ne dela faktor za pomnozevanje?!?!?

Oddelek: Navijanje
101097 (869) Filo

Več podobnih tem