» »

Radeon 9000pro se izklaplja

Radeon 9000pro se izklaplja

RiNC ::

Mam en cudn problem o katerem sem ze spraseval za nasvete, pa se je vse skup ponovilo.

Kaksna 2 meseca imam Radeona, pa se mi je pojavila ta tezava ze drugic:
kaki dve uri sem irgal NFS6, pa se mi je monitor vgasnil 8-O.
Ok, racunalnik resetiram, pa se noce vec zagnat.

Ko se mi je to prvic zgodilo, sem sprobal vse mozno. Grafo sem dal 100x ven in not iz slota, pa ni nic pomagalo. Resitev je bila ta, da sem dal not starega GeForca, zagnal racunalnik (ta se je prebudil, torej ga je moto samo Radeon), pol pa sem GeForca spet zamenjal za Radeona in ta je ponovno ozivel 8-O!

Vceraj se je ta zgodba ponovila. Kaj naj zdaj naredim?
To se mi ne zdi ravno pravilno obnasanje PCja, ce pa bom neso vse skup na servis, pa mi bojo dali lepo vse nazaj, ces da vse dela BP. Jaz pa bom lahko placal stoske "testiranja".
Sumim da mi bo grafa crknila ravno takrat, ko ne bom mel vec garancije, prej pa bo samo nekaj hlinla. Druge komponente so po mojem ok, ker je s staro grafo delalo vse BP.

Tarzan ::

A so se ti prej pojavljale črte čez cel zaslon?
Se ti je obešal brez veze?
Si mel probleme z višjimi FSBji in/ali višjo voltažo procesorja?

Meni točno to dela star Radeon 64DDR VIVO in sumim, da gre počasi v večna lovišča.:'(

Jure

RiNC ::

Pred tem nisem opazil nobenih sprememb na zaslonu, nicesar. Ekran se na enkrat samo vgasne. Na splosno nimam nobenih tezav z PCjem.

Aja se to, masina je pa taka:
- maticna MSI kt7 pro
- AMD Athlon 1300Mhz
- Ati Radeon 9000 pro 64Mb DVI TV-out
- 2 diska, dvd, cd-rw, tv-karta, modem, mrezna

R33D3M33R ::

Se mi je že zgodilo, samo to je blo v windowsih, ko so se zbudili iz mirovanja. Resetiral, dela o.k .
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

getfrik ::

Živio! mam isti podoben problem sam z Ati radeon 9100 kar naprej se mi sesuvajo winXp ,še sreča da sm jo kupo pred 2 dnevi in mislim da jo bom zamenjo za geforca 4.
LP

boštjan ::

@RiN@C probaj grafo pri kolegu ali pa BIOS update.
@getfrik kero grafo si mel pred 9100?Če je bil geForce,priporočam ali uporaba detonator destroyer ali pa formatiranje.

RiNC ::

Sedaj se mi je to zgodilo tretjic. Fora, da dam starega Geforca not vec ne dela!!!
Ko zazenem racunalnik mi svetijo vse indikacijske led diode na maticni rdece barve.
Racunalnik se ne zazene ne s staro graficno in ne z novo.
Zalaufajo sicer diski in ventilator na procesoru, pol pa ostane pri tem. Nic ne piska, samo maticna mi sveti kot da mam fliper.

Graficno sem neso danes na servis, so mi jo stestirali, pa dela BP.
Pol sem probal se pri sosedu, pa njemu tud vredu dela, meni pa ne.

Je mozno, da mi je sla maticna oz. AGP slot???
Maticna je stara kako leto in pol, tak da ni vec v garanciji.
Maricna je MSI K7T Pro (MS-6330).

Bios na maticni sem updatau pred dvema mescema, novega updata se ni, tak da sem mel najnovejsega namescenega se predno sem kupil Radeona.

Ne vem kaj naj se naredim!

POMAGAJTE prosim!!!

boštjan ::

probaj resetirat bios,več pa se žal ne spomnim.aja pa probaj še kero drugo grafo od kolega

RiNC ::

To se jaz tudi ze razmislal da bi resetiral nekak BIOS samo me zanima kak naj to naredim. Nekatere maticne majo jumper v ta namen, je tak? Mislim da tega moja nima, bom pa vseeno pogledal.

boštjan ::

takoje,bios resetiraš z jumperom,seveda če ga plata ima.če pa ga nima pa v biosu nastavi na load optimum settings

RiNC ::

Sem naso jumper vendar ga nisem rabo, ker vse skupaj DELA 8-O !
Ni mi jasno, cisto nic nisem naredo, samo prizgal sem masino in se je zalaufala.
To je bil kao zadni poskus, predno resetiram bios.

V cem je zdaj tu fora, nimam pojma.
Zdaj si grem downloadat Catalyst 3.2, zdaj sem mel 3.1, pa grem poiskat ce so mogoce kaki driverji za via chipset na moji maticni.
Samo po mojem to nebo nic pomagalo.

Aja se to, mam 250W napajalnik. Samo po mojem, ce bi bil to vzrok, se bi racunalnik ze prej kaj buno, ne pa zdaj kr tak iz lepega?!?

kajak33 ::

No fantje tudi sam sem imel podoben problem. Grafična je bila Sapphire Radeon 9000 pro 64DDR. Ampak meni se občasno računalnik sploh ni hotel zbuditi. V začetku je pomagalo, da sem menjaval grafično z eno staro. nato pa tudi to ni več šlo. Je pa bilo najbolj čudno to, da ko sem ga pustil nekaj časa pri miru je potem vžgal od prve. Nisem pa našel nobene pametne razlage zakaj se to dogaja in sem na kopncu, ko mi ga sploh ni uspelo več prižgati enostavno pri prodajalcu zamenjal kartico. Z drugo problemov ni bilo več. Res pa je da sem imel vse skupaj zelo kratko, tako da še vedno ne vem ali je bila kriva kartica ali matična. Oboje sedaj dela v rezličnih sistemih BP.

lp

RiNC ::

kajak33: ej, tocno vem kak je to. Kot da bi opisal moje tezave. Glede na to, da mam identicno graficno kartico, me zanima kaksna je oz. je bila maticna plosca s katero tvoja grafa ni zelela imeti dobrih odnosov?

Se to, danes sem namestil Catalyst 3.2 in nove driverje za maticno (VIA chipset) 4in1, ponovno namestil tudi dX9.

Rezultati: v 3DMarku03 sem iztrzil celih 622 tock na default. Wtf! Je to normalno za moje racunalo (athlon1300, 512sdram) ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RiNC ()

[MYTiX] ::

Normalo je menda od 800 do 1100 toč pr 3DMarku03.

jest10 ::

Meni pa včasih ob zagonu windowsou slika migeta. Zgleda enako kot če bi pod monitor postaviu mobitel.
Imam pa 9000pro


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tezave z Radeon 9000pro

Oddelek: Strojna oprema
121470 (1286) ali3n
»

Kako pravilno software-sko zamenjati grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
201405 (1098) Marjan
»

NFS6 skurla racunalnik?

Oddelek: Strojna oprema
5859 (750) RamOne
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327164 (5155) ferjan
»

Razocaranje 3dmark

Oddelek: Pomoč in nasveti
331658 (1255) ali3n

Več podobnih tem