» »

Spletna Kavarna KAko z Linuxom?

Spletna Kavarna KAko z Linuxom?

asteriks999 ::

Rad bi postavil spletno kavarno. V gostilni seveda!
Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Rad bi to stvar izvedel v Linuxu!
Svetujte!!!
:O :O :O

Matek ::

Ja na kratko povedano, jaz si predstavljam tako:

Kupiš recimo 8 mašin, mrežne kable, router, in nabaviš 2 al pa 4mbit ADSL.

Potem pač naložiš gor linux, postaviš mrežo, na mašinah pa nastaviš, da je stalno odprt web-browser, ostalega pa na moreš delat, sej se da naštimat da sam nekaj laufa.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gandalfar ::

MMMato ima point.. poleg tega bos rabil se nekoga, da ti bo postavil osnovno masino v kolikor toliko omejenem okolju. Na netu je kar nekaj howtoje.. tale zgleda lustkan za RH: http://www.chuvakin.org/kiodoc/Public-W...

pa se kaj bi se naslo. Ni tako zelo tezko a vseeno se mi zdi nesmiselno pisat popolen postopek kako postavit taksno kisto. Bom kasneje, ce bo se vedno interes.. :)

asteriks999 ::

Točno takšen je načrt, Gandalfar in MMMato!
Strojno je zadeva že urejena, sedaj mi manjka le še programski del, tu nimam izkušenj, niti jih nima bližnja okolica!
Ne potrebujete pisati celotnega postopka ampak samo namige ali pa strani kje bi lahko kaj o tem izvedel!

Zaenkrat bom postavil samo 2 mašini in server. Povezava pa bo verjetno ADSL!

asteriks999 ::

P.S.
Lahko bi tudi igrali brezplačne igre, ki so na linuxu in pa uporabljali brezplačne programe (urejevalnik texta, preglednice ...)
Zanima me, kako bi bil dostop do rač časovno nastavljen?
Npr. Na serverju pritisneš za prvi račun pol ure in gost lahko dela samo tako dolgo potem pa se mu pojavi sreensaver ali kaj podobnega!

Gandalfar ::

hmm za zacetek bi samo pripomnil, da upam da ne nameravas prevec zaracunavat.. ampak ok to je tvoja odlocitev..

Ena moznost je, da imas locen HW stikalo, ki ugasne elektriko monitorju :]

Gledam sedaj kako bi rocno pognal screensaver pa trenutno ne vidim moznosti. Lahko bi mu internet ugasnil na strezniku. Poskusi vprasat se na lugos-list

asteriks999 ::

To z elektriko bi blo preveč šokantno!
Bom poskusil na Lugosu, ne vem kako se nisem tega sam spomnil. EMŠO verjetno :)

ČE še ima kdo kaj za dodat ali predlagat mi lahko pošlje email na joulf@volja.net.

P.S. Zaračunat mislim približno 400sit/h
Kaj vi mislite?

Matek ::

Meni se zdi to dosti, ne vem no, če mene vprašaš, bi računal kakih 100, največ 200 SIT na uro., bolje bi bilo, da maš net tako ceno kot sem rekel, pa recimo zraven da je treba obvezno kupit kavo al pa kaj takega;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

segi ::

kje pa naj bi bila ta kavarna??
v katerem mestu??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Duhec ::

Če me spomin ne vara, hoče Mlacom, ki ima nekaj mašin v Mercator centru na Celovški v Lj.,za uporabo interneta za 1/4 ure 200 SIT !!!

jlpktnst ::

glede cene bo ze sam zbral, sej je biznisman:)
glede zaklepa racunala pa se verjetno da nastavit kak timer, samo kako pa ne vem(sem preneumen)

jlpktnst ::

torej ko je ravno nekaj podobnega, pa bi se jaz nekaj vprasal...
V soli imamo 2 racunala v knjiznici za internet, povezava je adsl...
mislim da sta 233 (tam nekje med 200 in 300) pa 32 mb rama, w98. Zadeva pa je da se sesuvata kriticno, delata pocasi kot 100ke pa se miljon navlake je gor. Se da se na tako skatlo linux gor dat, dela mozilla dovolj hitro??? seveda je problem ram, samo ga verjetno nebo nihce dokupil...

asteriks999 ::

Kavarna misli bit v Ptuju. Natančneje Bar Perutninček, pri semaforjih (na ptuju so samo dvojni!).



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slo-tech slovenjenje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10111849 (8694) moj_nick
»

slo-tech GNU/Linux distribucija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
25315452 (10848) Gandalfar
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
361969 (1534) tec
»

SERVER za FULL DENARJA

Oddelek: Kaj kupiti
482133 (1467) Brane2
»

Imeti svoj server....

Oddelek: Omrežja in internet
171395 (1130) simon

Več podobnih tem