» »

Težave za IP nastavitvami

Težave za IP nastavitvami

fifiland2 ::

Zdravo,
prosim vas za pomoč, če mi lahko kdo pomaga. Kupil sem videonadzor s kamerami (mislim da cccp) ter dvr snemalnik. Imam težave, ko želim spremljati kamere preko tujega omrežja (npr. v Europarku se priklopim na wi fi). Doma mi vse deluje, lahko spremljam preko domačega wi fi preko prenosnika ali preko gsm telefona z apliacijo Meye, v tujem omrežju pa ne gre. Nastavitve na DVR snemalniku so sledeče:
IP ADDRESS: 192.168.1.x (IP DVR SNEMALNIKA)
SUBNET MASK: 255.255.255.0
GATEWAY: 192.168.1.x (IP RUTERJA)
PRIMARY DNS: 192.168.1.X
SECONDARY DNS 8.8.8.8
MEDIA PORT: 34567
HTTP PORT: 80
Z vsemi temi izrazi si nisem nič na jasnem. Zanima me kako moram nastaviti, da bo stvar delovala tudi na drugih omrežjih. Drugače imam statični IP (kabeljski internet), ki pa je spet drugačen kot IP DVR-ja in IP ruterja. Na telefonu imam nastavitve:
ADDRES:192.168.1.X(VPISAN IP DVR SNEMALNIKA)
TCP PORT: 34567

Prosim, prosim mi lahko kdo pomaga????

SeMiNeSanja ::

Na svojem routerju boš moral nastaviti port forwarding.
Ko boš potem na tujem omrežju, pa se boš povezal na javno IP adreso tvojega routerja.

Za port forwarding malo pobrskaj po starih temah, je bilo že velikokrat govora o tem.

fifiland2 ::

hvala, ampak mi ni uspelo. Uspelo mi je vstopiti v nastavitve routerja (TP -Link). Šel sem na Forwarding - Virtual Servers. Nato moram vensti naslednje podatke:
Server port:
IP Address:
Protocol:
Status:
Common servsi port:
Prosim, če morda kdo ve katere podatke moram vnesti, kateri server port, IP address, protocol itd? Kot sem že rekel rad bi dostopal do DVR snemalnika oz. analognih kamer preko prenosnega računalnika ter preko gsm mobilnika iz tujih omrežij (iz mojega wi fi mi deluje). Imam IP-je od dvr-ja, IP-je od routerja in IP-je računalnika (preveril na cmd. Lepo prosim za pomoč!!

 router

router

Hayabusa ::

Service Port 80
IP Address 192.168.1.x (IP DVR SNEMALNIKA) // dvr snemalnik mora imeti fiksen ip (dhcp rezervacija glede na mac naslov)
Protocol tcp
Status enable
Common servis port 34567

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

fifiland2 ::

hvala za pomoč...mi je uspelo :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235950 (4456) nx6325
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232951 (2336) NeMeTko
»

DVR snemalnik LS-9004H - vzpostavitev omrežja?

Oddelek: Omrežja in internet
113146 (3001) Housy
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488375 (7401) Miha_T
»

ruter WRT54GL in eMule z lowID

Oddelek: Omrežja in internet
101705 (1596) mihax00

Več podobnih tem