» »

HP 8770w črte iz sleepmode-a

HP 8770w črte iz sleepmode-a

SkRgY ::

Pozdravljeni,

zanima me če bi kdo vedel odgovor na problem, in sicer ko mi gre prenosnik v sleep mode se ob ponovnem vklopu čez celoten zaslon pojavijo črte. Iz ekrana se ne da nič razbrati. V primeru, da naredim hard-reset je vse ok.
Izgleda, kot da OS ne prepozna zaslona : če imam srečo in ga spustim nekajkrat v sleep in prižgem se včasih zaslon normalno prižge. Sekundarni ekran deluje normalno, v primeru da želim spremeniti resolucijo na primarnem LCD (od prenosnika), je vse sivo in na napačnem osveževanju ter resoluciji.

OS: Win7 ali Win8 (preizkusil na obeh sistemih)
konf: core i7/16Mb/nvidia quadro k4000m

Hvala

Duhec ::

Preveri, če imaš zadnji bios ver. F.43 z dne, 8.oct.2013 in ga po potrebi flešni po navodilih.
Poizkusi namesto sleep moda uporabiti hibernation in še Hybrid sleep, da vidiš, če te tudi pri teh dveh načinih heca.
Preveri, če obstajajo zadnji gonilniki za grafiko.
Poročaj.
http://blackbird.si/

mat xxl ::

Ekran ti odpoveduje, sicer pa po modelu sodeč je še v garanciji, torej naj se oni ukvarjajo z problemom.

SkRgY ::

Pozdravljena,

hvala za pomoč in namige. Prenosnik ima naložen zadnji Bios, posodobljeno grafiko ter tudi ostale gonilnike. Problem se pojavi samo v sleep mode-u, pri hybernation-u pa ne. Trenutno uporabljam ravno hybernation, ampak to vsakič traja, da se ugasne ter upočasnjuje delovanje prenosnika.

Dozdeva se mi, da bi lahko bilo nekaj s prepoznavo ekrana, saj ob vklopu iz sleepmod-a, ko se pojavijo črte in imam vklopljen sekundarni monitor ne morem spreminjati resolucije primarnega. Ta je siva in zaklenjena, ter nastavljena na neko zelo nizko številko (640x480px).

Ali je možnost tudi okvare grafične kartice?

Hvala za namig za servis v tujini.

LPr

Spajky ::

Grafa ni kompatibilna s plato; imel enak problem pred dosti leti ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Če nebi bla kompatablna, nebi sploh delala :))

Imam podobne probleme z 6910p (tudi curruptana slika, če pridem iz sleep) pa zaenkrat še brez rešitve:8)
#brezpodpisa

SkRgY ::

Pri HP tudi ne vedo, kaj bi bil problem. Pravijo, da bi menjali grafično kartico.

lonewolf_ ::

Jaz pa mislim, da je nek slab kontakt... Pri mojem compaq cq70 se pojavi potem pa premaknem lid oziroma ga malo zmigam pa je. Ali pa švoh kabli.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

pegasus ::

Probaj kak drug OS, npr. kak live linux distro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko gre monitor v "spanje" se ne "zbudi" več

Oddelek: Zvok in slika
243581 (1245) neocodexx
»

Utripajoča slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
10869 (544) Ice-Heki
»

Sleep mode problem

Oddelek: Programska oprema
101526 (1113) Han
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162924 (2521) ST-777
»

Sedmica in grafična kartica

Oddelek: Programska oprema
9949 (717) win64

Več podobnih tem