» »

ugašanje prenosnika

ugašanje prenosnika

Shakey ::

mi lahko prosim nekdo svetuje pri naslednjem problemu:

Asus K70 prenosnik se mi spontano ugaša. Zamenjana je bila pasta in temperature so normalne (ca. 70 stopinj pri obremenitvi).

Zanimivo je, da pri obremenitvi (če poženem CPU test v OCCT) prenosnik deluje normalno - nikoli ne crkne, medtem ko pri normalni uporabi, to je internet, včasih tudi samo explorer, spontano crkne - večkrat dnevno.

Na grafih OCCT-ja je vidno močno nihanje VIN0 voltaže (od 0.90 do 1.05 V) in frekvence GPU RAM-a (od 100 do 500 Mhz)

Sam sumim na napako na napajalniku ali pa celo grafični kartici.

Hvala za nasvet.

hojnikb ::

bga kontakti od gpuja ali chipseta ti odstopajo... Že vedeno mnogokrat..
al pečica al pa reflow zadeve..
#brezpodpisa

Shakey ::

Hvala.

se pravi, bi verjetno šlo brez nadomestnih delov, le serviserju za urno postavko ? :-)

Yacked2 ::

Podobno sem imel tudi jaz na HP Pavilion dv7, zadevo sem popravil tako, da sem tist power plan iz balanced spremenil v high power, od takrat se mi je ugasnil samo enkrat, pa je sedaj ene 3 leta od tega.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Shakey ::

tole pa res nisem probal. verjetno je edina pomembna razlika v power planu pri minimum processor state. hvala za nasvet! bom javil, če je kaj bolje s tem.

hojnikb ::

Glede na to da je prenosnik iz obdobja, kjer so bili resni problemi z temi loti, je varjanta slabih BGA lotov bolj verjetna... Sploh če se ti ugasne tako kot če bi kabl ven potegnu.
#brezpodpisa

Shakey ::

power plan metoda ne deluje. ugasne se točno tako, kot da bi kabel ven potegnu. bom nesu na servis. hvala obema za pomoč ;-)

specing ::

Če je grafično jedro NVidia G84M ali G86M, potem je slab lot možen razlog. Vendar pa pri meni (ko crkne) ne ugasne mašine.

Drugi možni razlog je slab RAM (to lahko testiraš brez posegov v notranjost z Memtest)

Shakey ::

Grafična je GT 120M. Sodeč po temle je G96b.

Bom stestiral še RAM, čeprav se mi zdi da sem tud to že enkrat naredil in je blo bp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop se ne ugasne, ne gre v sleep...

Oddelek: Pomoč in nasveti
212785 (2462) jb_j
»

T500 se pod obremenitvijo ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
251774 (1332) solatko
»

Računalnik se ob napiru ugasne (Asrock970 Extreme3 + FX 8120 + HD 6870) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698822 (7800) r3dkv1c4
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171806 (1401) TOP
»

HP EliteBook 8530p problemi z XP

Oddelek: Operacijski sistemi
182291 (1921) Nuke_H2

Več podobnih tem