» »

Vrtiček v Lj

Vrtiček v Lj

marceb ::

Ojla,
z boljšo polovico sva se odločila, da si v Lj nabaviva nekaj v smislu vrtička ali sadnega drevja, ker so dnevi v bloku predolgi :)
Zanima me na kaj je treba biti pozoren pri nakupu takšne nepremičnie?

zee ::

MOL jih oddaja vsako leto z razpisom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fosil ::

Vrtički se običajno ne kupujejo, ampak najamejo.
Če se ti res gre samo za vrtiček in ne misliš potem postopno tam zgradit vikenda, kar so nekateri počeli in je bil potem velik jok in stok ko so zadeve rušili.
Ena varianta je MOL, druga varianta so pa tudi kakšni kmetje.
Odvisno od lokacije.
Tako je!

marceb ::

hvala za nasvet, nisem pomislil na najem, mi je pa hecno da mi slovenska genetika nekje v ozadju šepeta "kupi, treba si je lastiti stvari" :)

fosil ::

Pa še en nasvet, če se le da, glej da je zraven tudi voda.
Ker nosit vodo tja od doma je muka.
Pa fino je čim bližje doma, da greš lahko kar peš tja. Zato bi se jaz razgledal po okolici, kje so kakšni vrtički in potem kar že obstoječe vrtičkarje tam vprašal kako priti do parcele.
Tako je!

martincek1 ::

Sicer ne vem, kako sem zadnjič pristal na enem FB profilu... ampak model je samo na sadje in zelenjavo. Živi v bloku, vendar je našel starejšega gospoda, ki ima vrt - tam mu pomaga oz. prideluje pridelke. Pomojem sploh ni slaba ideja, starejši dostikrat niso več sposobni okopavati, saditi, itd... in bi sprejeli takšno stvar, ti pa pomojem da tudi nisi še prepričan, če boš redno skrbel za vrt ali je to bolj muha enodnevnica :) Je pa res, da kar si človek lasti, to bolj ceni... ampak sigurno boš precej omejen s količino in raznolikostjo.

SkIDiver ::

Kot so ti svetovali je najbolje, da se razgledaš v okolici bloka in poiščeš vrtičkarski raj. Vprašaš enega vrtičkarja za pomoč pri najemu oz. ga povprašaš o možnostih, da prideta še vidva do nekaj kvadratov pa boš hitro izvedel kakšne so možnosti.
Druga opcija je pa kar do kakšne bližnje kmetije. Se hitro lahko najde kakšen kvadrat ali dva, ki so ga pripravljeni odstopiti za nekaj € na leto.

Kar se tiče vodnega vira v bližini je pa že malce večja želja. IMO je bolje, če si poleg vrta omislita tudi en mini nadstrešek iz katerega spelješ vodo v sod ali dva. 220 ali 240L so na bolhi po 20€/kom. Za nekaj kvadratov bo več kot dovolj vode za zalivanje. Nadstrešek se lahko naredi iz lesa relativno enostavno iom ugodno, pod njem pa si lahko omislita tudi kako mizo in klop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

pegasus ::

Mogoče ena varjanta - meni se ne da rit po zemlji, imam pa poln balkon paradižnika v loncih. Prava mala džungla :) Ni problemov s polži in voluharji, vsak dan enkrat zaliješ in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

SkIDiver ::

Mal za lušt&gušt. 7 dni prehitevam sosedo, ki ima rastlinjak:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

...:TOMI:... ::

Definitivno pametna odločitev.

Malo poglej po okolici, če se kje kaj zarašča, se da dobiti celo zastonj v najem, samo, da nekdo skrbi za zemljo.

Lahko pogledaš po okolici Ljubljane, nekaj minut vožnje ven iz mesta, pa dobiš lahko celo njivo ali travnik.

Povprašaj znance, sosede, prijatelje, poglej oglase na internetu, velikokrat zasledim reklamo tudi na oglasnih panojih v trgovskih centrih.
Tomi

marceb ::

Ja se strinjam, če je v bližini voda je fajn stvar.
Se pa dobi nekaj za par jurjev, je pa precejšna razlika v ceni če je v bližini voda:
http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...
voda - http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...

Isotropic ::

poj pa fajn pride ena poplava in zalije

...:TOMI:... ::

Lahko pa kupiš eno večjo parcelo, ter jo oddajaš ljudem, ki ravno tako iščejo vrt.
Tomi

fosil ::

Vidim da ti bi še kar kupoval :D
Ko sem omenil vodo, sem misli tako iz pipe. Na parcelah ki jih oddaja MOL imaš vodo iz vodovoda, ker jaz ne bi zalival vrta z vodo iz Save ali Ljubljanice.
Pa tudi parcela ob avtocesti se meni ne zdi v redu. Niti ni miru, pa še v zelenjavi boš imel polno težkih kovin.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gremo mi v skladišče

Oddelek: Loža
399598 (6972) Not A Number
»

Cene nepremičnin

Oddelek: Loža
3610680 (8885) Machete
»

cene na nepremicnine.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016733 (13806) LeQuack
»

Slovenija med top 25-timi državami (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23829058 (23690) jype
»

Najemnina 400 evrov, plača pa ta čas resnična žalost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13825834 (21429) IceIceBaby

Več podobnih tem