» »

Pretvorba iz H4 žarnice na H7

Pretvorba iz H4 žarnice na H7

accord37 ::

Pozdravljeni,

Kot je že iz naslova razvidno, bi potreboval nasvet kako pretvoriti h4 konektor pri avtu na h7.

Torej imam peugeot 206 letnik 2001. Pred kratkim mi je nekdo razbil luč in odločil sem se da menjam obe in sicer za novejšo obliko luči ki je povsem prozorna.
Pri stari luči sem imel 3 konektorje za h4 in eno žarnico. Sedaj imam en konektor in 2 žarnice h7. Kdo ve kaj bi potreboval da bi speljal zadevo da bi to špilalo?

na internetu sem zasledil nekaj odgovorov kot npr.:

Problem je samo ker ne vem kakšen rele naj vzamem.

Pri konektorju h4 kjer so 3 pini je zadeva sledeča: ena žička je minus, druga žica je za kratke luči in tretja žička za dolge. Problem je samo da ko preklopim iz kratkih na dolge se ugasne pin kjer so kratke. Če povzamem na konektorju je na enkrat napetost samo na enem pinu od dveh (+)

Kaj mi predlagate?

Na internetu sem zasledil da prodajajo samo tole:
http://www.silux.si/izdelki/svetila/zar...

Bi lahko to nekako sam izpeljal če bi mi kdo povedal kakšen rele in kako naj ga priklopim?

ps.: pri h7 lučeh je sistem takšen da kratke luči stalno gorijo (ko jih prižhem). Ko hočem dolge...zasvetijo poleg kratkih tudi dolge. To se pravi da med dolgim snopom luči gorijo kratke in dolge h7 žarnice



hvala vam za pomoč že v naprej


lep pozdrav

RejZoR ::

Pini so z razlogom narejeni tako, da ne moreš tlačit not napačnih žarnic. Poleg tega ima H4 dve nitki, H7 pa samo eno. Že tle je razlika. Enostavnega načina ni, ker pri H7 imaš žarnici fizično ločeni, kar pomeni, da tud žice, ki jih imaš ne veljajo več ampak bi jih moral speljat na te glavne kratke H7 in na dolge, ki so ponavadi H1. Ločeno.

Načeloma si se kar fino zajebal, ker tega skor sigurno sam ne boš mogu poštimat doma. Obisk kakšnega avtoelektričarja bo skor nujna zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

accord37 ::

potem bom moral pa naročiti to zadevo....druge nimam :/

http://www.silux.si/izdelki/svetila/zar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: accord37 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114448 (50420) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815665 (14259) Scorpy84
»

Zamenjava Bi-xenon luči za LED

Oddelek: Na cesti
4813742 (12880) David83
»

Crkavanje zarnic

Oddelek: Na cesti
153291 (2784) dxx
»

H7 zarnice za citroena

Oddelek: Na cesti
245047 (4414) RejZoR

Več podobnih tem