» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
4 / 39
»»

Gandalfar ::

tada :)

zelo, zelo zelo prijazno hostano by hokej.si . Hvala DarkoLord :)

ok zdej pa gremo pocasi ... TO JE RAZVOJNA RAZLICICA .. nic ne zagotavljam, niti ne zagotavljam, da bo sploh karkoli delalo. Znanih je mnogo tezav in problemov in marsikaj ne dela. To NI nova razlicica. Bo pa nekoc iz tega nastala nova razlicica..

Zdej pa k lepsim stvarem..

novosti:
- nov boot logo
- popravljen design
- slovenski openoffice.org 1.0.3 ( pozenete ga tako, da pozenete 'oowrite' iz K->Zazeni .. pozabu zrihtat ikonco .. bo v naslednji verziji)
- c/c++ in java compiler
- jedit
- se kej druzga.. :)


stran na www.hokej.si in md5 stran na www.hokej.si

Zgodovina sprememb…

Marjan ::

Dobra pipica, 120KB const.

Bom probu furat iz WMware...

Tero ::

Jo ravno zaj pisem iz te distribucije..
Je ful svetovna. Mene osebno moti to da xchata ni not. Toti kvir kaj je not se mi nekak nea prevec dopade.


Pa reko da si naj bi bil not open office?
Kje?
jaz tega ne najdem....


p.s.
Ikone so pa kewlske..
:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

hruske ::

@Gandalfar

Hej, iz kje je vzeto to navodilo - ker je zelo kvalitetno... ampak napačno, ker mi napipše "L" in ne "LI".
:D Hvala vseeno. (+ vir?)

Drugače pa menim, da ti je s-t dolžan odstopiti eno stran glede na to, da se knoppix imenuje Slo-Tech Živi Linux? Projekt je živ že kar nekaj časa, na s-t strani pa ni nikjer razbrati povezave do kakšne bodisi uradne bodisi razvojne strani. Kar je, je forum. Ker je tako, se vprašanja ponavljajo itd itd.

Drugače pa: Long live Live S-T Linux!!!>:D
Rad imam tole državico. <3

Marjan ::

Ne boste verjeli, ampak tole pisem iz ST Linux-a!!

To je prvi linux, ki ga laufam in moram rečt, da je veliko enostavneje kot sem mislil. Laufam ga pa iz VMware, kar iz diska. Napak nisem nasel nobenih, raziskujem ta novi fletni OS.

Cestam vsem sodelujocim v projektu. Zadeva preprosto caruje!

:))

Gandalfar ::

mislm, da sem pogruntu kako pozenes openoffice.org :)

K -> Zazeni .. -> /usr/bin/oowriter


:)

ceprav meni se zadeva potem ne zazene do konca.. ali se komu?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

ah saj gre .. sam 'mal' traja...

Marjan ::

Pa še novi ST logo smo dočakali (na ozadnju + ikonica v URL vrstici).

Veste kaj bi bilo super - če bi obstajal "shrani nastavitve", ki bi vse nastavitve zapisal na disk in bi se samodejno naložile, ko bi se naložil Linux.
Ali ima kej takega že VMware?

Sims ::

Pišem iz novega Slo-tech Linux ... Ikone so mi lepe, ozadje mi nekako ne paše zraven, vsaj zelena barva ne .... Tolko glede videza. Ostalo bom pa še pogledal.

LP,

Sims

Marjan ::

Ali se nastavidev nikakor ne da shranit?

Drugače pa miš malo čudno laufa, pa koleščka ne znam naštimat, sem napisal v Konzolo tisti ukaz pa ne dela. Pa nekaj programov se tudi ne zažene, pa črke v Mozlli so nekam čudne, drugače pa super :D

Aja še to - ali je notri kak program za merjenje povezave na internet, hitrost, izklop, vklop, itd?

Marjan ::

Ah, sej ne rabim shranjevat v samem Linuxu!!

Sem najdu čisto fletno funkcijo VMware programa - suspend the VM in ti vse shrani.

Cool, edino nadzorna orodja pa še vedno iščem...

Gandalfar ::

Marjan: ne v tej razlicici...bo pa b naslednji glede na to, da sem dobil kar nekaj zelja po takih programih..

ank ::

He He, v tej različici mi dela tudi modem tako da to pišem kar med preizkušanjem nove slo-tech verzije.Kar se pa open offica tiče sem samo kliknu "Word document" pa mi odprlo brez težav.:D

Marjan ::

Gandalfar: oz. Kdorkoli: Ime programčka, ki ga lahko instaliram v Linuxu in ti kaže nadzor nad internetom (vsaj priklop, odklop,...) rabim.

Ziga Dolhar ::

Marjan: tele distribucije sicer nisem poskušal, vendar poskusi zagnat [alt f2] "kinternet".
https://dolhar.si/

Marjan ::

Ziggga: Navedenega ukaza ni bilo moč pognati.

Sims ::

Bilo bi cool, če bi naredili "uradni" CD cover za slo-tech linux. Recimo tako kot ima Knoppix ...

Gandalfar ::

Marjan: tist programcek je neka Suse fora .. bom vkljucil nekaj GPL, ko ga bom nasel..

Sims: bo .. ko bo cas :) je pa na TODO .. hvala za opozorilo.. meni osebno sploh ni padlo v glavo, da bi kdo hotel dat to v ovitek..

---

Se naloga, ce se da komu kaj razmisljat. Kako bi vi razporedili menije, da bodo najmanj confusing za nove uporabnike?

mathjazz ::

Meniji so zelo pomembna zadeva. Enkrat sem ze predlagal, da bi lahko uporabili Mandrakovo strategijo, oz. SuSEjevo, ker sem opazil, da ma SuSE 8.2 tudi precej sfrizirane menije. A "izpisem"?

Pa se to: a kdo ve, zakaj so v kde 3.1 izkljucili tisto spodnjo crtkano crto v menijih, s katero si lahko meni ali podmeni postavil na namizje kot neko okence? Vsaj suse 8.2 in knoppix in slo-tech linux tega nimajo, zato predvidevam, da je stvar pri kde 3.1.
www.getfirefox.com

Gandalfar ::

mathjazz: prosim

za crtkano crto pa ne vem .. lahko providas kaksen screenshot?

Ziga Dolhar ::

Gandalfar: pa saj se lahko na piksno konektaš :).
https://dolhar.si/

mathjazz ::

Moj predlog glavnega menija je neka kombinacija med menijem v SuSE 8.2 in Mandrake 9.1.

---------------------------
- pet
- "most
- recently
- used"
- programov
---------------------------
- Internet >
- Pisarna >
- Pomoč >
- Razvoj >
- Sistem >
- Večpredstavnost >
- Zabava in učenje >
---------------------------
- Domov
- Poišči datoteke
- Hitri brskalnik >
---------------------------
- Poženi ukaz
---------------------------
- Začni novo sejo
- Zakleni zaslon
- Odjava '[uporabnik]'
---------------------------

Za Razvoj nisem prepričan, če sodi v meni, ker ne vem, ali bo sploh katero razvojno orodje (grafično) vključeno.

Ker je padla odločitev o malem številu programov, vključenih v distribucijo, morda podmeniji tudi niso potrebni oz. jih vključimo le tam, kjer je več vnosov. To bo verjetno v vnosih:
Sistem (cela drevesna struktura KControl + nastavitve KNOPPIXA),
Večpredstavnost (Grafika, CD, Video, Audio),
Zabava in učenje (Nekaj skupin KDEjivih iger, Fun, Edutainment) ter
Hitri brskalnik (Domači imenik, Korenski imenik, Nastavitvene datoteke).

Pomoči nisem vključil v meni, ker zaenkrat še ne vem, kako bo z dokumentacijo (koliko je bo), za KDE pomoč pa je že ikona v Kickerju.

Poleg tega bi v Kicker ob K lahko postavili še en meni, v stilu susejevega Work menija in Mandrakovega -> What to do? (slednji je sicer vkljucen že v Kmenu). Natančno moramo doreči tudi privzete applete in bljižnice v kickerju in na namizju.
www.getfirefox.com

blazp88 ::

No, ko gledam tale menu ..... pa tudi v RedHatu sem že opazil ..... nekako se izmikate dajanju linka do konzole v meniju. mora pa biti tudi spodaj v lajšti, da lahko hitro zaženeš, saj konzolo uporabljamo (vsaj jaz) zelo veliko časa. To mi je nekako iz časov dosa ostalo ..... :)) 8-)

Gandalfar ::

danes sem nasel Mozilla Firebird .deb paketek .. hitro in lepse od Mozille :)

tako, da sedaj razmisljam, da bi se popolnoma znebil Mozille .. cakam samo se na slovenski prevod poprej :)

mathjazz ::

blayco: saj konzola je v meniju. Seveda ne takoj v glavnem. Jaz bi jo v mojem meniju uvrstil pod Sistem. Je pa ze v Kickerju, tako da je čisto pri roki.

Gandalfar: Ja, Firebird je bistveno boljsi, hitrejsi, prirocnejsi. Ampak, znebiti se Mozille? No ja, mogoce do naslednje verzije S-T Linuxa, potem pa ze izide Mozilla 1.5, ki ne bo nic drugega kot Firebird in Thunderbird. Predlagam pa, da Thunderbirda ne vkljucimo, ker imamo pomoje boljso alternativo - evolution/kmail/morda se kontact.

Prevajanje v slovenscino se je ze zacelo, za to je poskrbel Jure Repinc. Ne vem pa, kako dalec je ze.
www.getfirefox.com

blazp88 ::

ok, nekako tako je meti takoj v meniju Control Center, Home direktorij in konzolo. NUJNO! :))

mathjazz ::

Ampak jaz tega preprosto ne razumem. Če maš vse te stvari v pultu, kjer jih dosezes z enim klikom, zakaj bi morali biti tudi v meniju dosegljivi z dvema klikoma? A je kaj narobe, če so s tremi? Fora je namreč, da je pametno imeti čimbolj skrčen in tako pregleden KMenu.
www.getfirefox.com

Gandalfar ::

se strinjam z mathjazzem kar se menijev tice..

evolutiona ni vec v novejsih verzijah, ker privlece zraven se prevec gnoma...

Sims ::

Kaj se internet brskalnuikov tiče, bi imel mozillo, mozilla mail, pa vsi plug-ini (flash,java, real player ...). Ostalo za brskanje po netu in maile bi pa vrgel vem) ...

Gandalfar ::

bolj natancno definiraj _vse_ plugine .. da ne bom kaksnega pozabil :)

hvala :)

Sims ::

Plug-ins


Adobe Acrobat Reader
Macromedia Flash Player
RealPlayer by RealNetworks
Java
mogoče še ta - Apple QuickTime

Gandalfar ::

nov teaser :)


Slotech Linux




da priblizno veste kaj pricakovat .. :)

hruske ::

Všečno. Kateri upravitelj oken pa je to?
Rad imam tole državico. <3

Gandalfar ::

kde s parimi bonboncki :)

zanima me, ce naj tisti bar na dnu bo always on top ali kako bi si zeleli naj se obnasa?

mile ::

karamba je jajc (ampak dobr zgleda :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

mathjazz ::

Karrramba muchachos! A je to Dynamic Bar - Smooth Zoom?

Malo je edino problem, ker Kicker in task bar grafično ne sovpadata. Lahko uporabimo Slickerjev taskbar (na vrhu slike) ali pa če se najde kaka programer, ki bo implementiral tale predlog :-)

Tukaj pa je še en načičkan shot. Kar je preveč, je pa preveč.
www.getfirefox.com

hruske ::

Če ima človek vga ločljivost ali pa 800x600 je tisti bar kar v napoto... se bi dalo, da bi bil bolj prosojen kadar ne bi bil aktiviran in manj kadar bi bil... kaj takega?

Po nepotrebnem sta dve uri...
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Gandalfar ::

@mathjazz: cestitke.. pravilno si prepoznal :) Zahvala gre seveda MMMatotu, ki je zacel popravlja osnovno skripto .. danes sem jaz samo se dokoncal zadevo

Slickerja si bom pa pogledal. Tista ideja cisto na koncu tvojega mosta mi je vsec ampak problem je ker je samo design .. tega se ni sprogramirano :( Oz. vsaj meni se tako zdi.. ce bi kaj taksnega nasel bi takoj uporabil :)

@mk-klavz: zadeva je always on background v tej verziji - torej je sploh ne vidis, ce imas kaksno okno cez in ne zavzema prostora

darkolord ::

zlo fancy so oni disk/ram/cpu in bw metri :D :D

mathjazz ::

Mislim, da sem našel rešitev problema, ki sem ga prej izpostavil. Imenuje se Chillin Bar. Screenie je vreden ogleda tudi zaradi preglednega menija (Mandrake 9.1). In ozadja :-)

Chillin Bar je popolna zamenjava za Kicker, saj omogoča bližnjice do programov, taskbar, uro in zamenjavo namizij.
www.getfirefox.com

Gandalfar ::

Skoda da nima smooth zooma

.. ok sem si na hitro pogledal tole zadevco - je sicer nice za pogledat na screenshotu ampak pri sami uporabi pa daje DynBar s svojim smooth zoomom boljsi feeling - se kicker daje boljsi feeling, ker ikonce vsaj barvo spremenijo, ko gres s kurzorjem ceznje..

Tako da ostaja pri DynaBaru..

Za meni je pa zelo dober zgled

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

a omogoca one fancy dodatke (usage, ram, bandwidth)? :D :D

Gandalfar ::

tisti fancy dodatki so IMHO neuporabni na live cdju - hkrati pa znajo biti problemi z njimi saj sem mnenja, da ne delajo povsod dobro oz. jih je treba malo tweakat..

darkolord ::

šmrc :'( :(

mathjazz ::

Jajks, Chillina sem videl le na sliki, zato nisem vedel da ne daje tako dobrega filinga. Je pa smooth zoom v načrtu, če to kaj pove. Meni je zadeva namreč všeč predvsem zato, ker reši nevšečnost z grafičnoneskaldnim taskbarjem.
www.getfirefox.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mathjazz ()

Gandalfar ::

Ok .. nov developmen snapshot .. zdej bom verjetno na vsakih par dni objavu nekaj taksnega .. do final releasa, ki ga nacrtujem nekje v naslednjih 14 dneh in bo objavljen tudi na prvi strani.

Stvari je uglavnem tolk novih, da se mi niti ne da nastevat.. bonboncki so:

- nov design (thnx to ali3n)
- posodobljen sistem
- 2.4.21 kernel
- boljsa prepoznava in podpora hwju
- slovenski openoffice 1.0.3 (known bug.. sumniki ne delajo v menijih .. nimam pojma kako to popravt)
- nov installer! :) (isce se prostovoljc, ki ga bo prevedel ter napisal lep tutorial za uporabo .. ce tega ni ni pogojev za uradno podporo)
- slovenska mozilla 1.4 :)
- se velik ostalga..


Download link: ST-20031208.iso
MD5: ST-20031208.iso.md5

Hvala DarkoLordu ter hokej.si za hosting! :))

mja.. ce vas motjo kaksne malenkosti zdej povejte, da bom sprot popravljal.. :)

root987 ::

Gandalfar: Imaš kakšno sliko dizajna?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Sims ::

Sem sprobal novo različico. Moji predlogi,težave ...

- pogrešam plug-in za Macromedia Flash; [DONE]
- pri odjavi, bi se moral računalnik izklopit, meni se izklopi samo disk, ostalo ostane na zaslonu(sekvenca ugašananja), pri prejšni različici, se je računalnik izklopil; [WONTFIX]
- lepšo ikono za Mozilla; [DONE]
- ozadje pri ikonah na namizju naj bo črno, da ne bo tke očitne razlike med barvama.; [DONE]
- na net sem se povezal brez problema, imam kabel; [DONE]

Mogoče bi namesto Mozille dal za Brskalnik Mozilla Firebird x.x za mail pa
Mozilla Thunderbird x.x. [WONTFIX]

To je zaenkrat vse :))

LP,

Sims

Zgodovina sprememb…

ank ::

Tudi jaz sem probal novo različico.
Še moji predlogi:
Ozadje se mi zdi presvetlo (ampak to si lahko sam menjam
:) )
Pisava v Mozilli je premajhna (se tudi da pomagat z povečava besedila na 120%)

Drugače pa je v redu (Knoppix kot Knoppix pač)

Sims: meni ugasne računalnik tako kot v prejšnji verziji - do konca:D

Tero ::

OK jaz pa sem naletel na en problem pri tej verziji..
Namrec noce se mi dat na vecjo frekvenco osvezevanja kot 60HZ;(
(Imam Radeon 9200)
Oči so mi skoraj odpadl... Poleg tega pa al sem jaz neumen ali kaj v glavnem nisem nikjer našel irc klienta?:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
««
4 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351946 (1436) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131761 (1529) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533314 (2695) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795333 (4559) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395592 (4187) TICKO

Več podobnih tem