» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
37 / 39
»»

Gapi ::

tunček
Za slepe in slabovidne poznamo umesnike ki kumunicerajo z uporabnikom. Ker pa ti to verjetno nisi si preberi par postov nazaj v katerem ti vse piše kaj nardiš.

Moderatorjem:
Nisem se mogu upret skušnjavi da ne bi tega uporabnika slo-techa mal podučil da je treba kda pa kdaj tudi prebrat.
No person is rich enough,to buy back his past.

Jan987 ::

živjo.
jest sem si downloadov slo-tech linux, pa sem mi vedno ko ga hocem zalaufat najprej vse naloži, potem nekaj časa čaka, zatem pa si sistem ponovno zažene. to se pojavlja v nedogled.
Probav sm si dovnloadat tud is druge povezave pa je še vedno isto.
Zo napako sem opazu že tud pr drugih uporabnikih, ki so pisal zgorej, pa pol ko ste jim rekl da naj si dol potegnejo drug cd so bli tih. men pa to ne dela.
Kaj bi bilo lahko narobe?

Gandalfar ::

zrihtaj si knoppix 3.8

Jan987 ::

kje pa ga dobim?
A je slo?

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Jan987 ::

jest bi rad da bib bil slovenski.
A ta je?

CCfly ::

Mislim da moraš na začetku pri bootloaderju dopisati lang=sl.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Screamboy ::

ko sem lepo mountal ntfs particijo pa dam v xmms natoteko kjer man mp3 san video da mi najde malo več kot 2k mp3 drugače pa man mal več kot 3k. Kaka napaka bi lahko to bla mogoče ne podpira katere formate glazbe?

Jan987 ::

a kdo ve zakaj se mi slo-tech linux z novega racunalnika ne zalaufa s cd-ja, s satrega pa.
Pr novem kr ugasne ko bi se mogli zalaufat, pr starem pa dela vse ok, pa je isti cd

Gandalfar ::

Prevec nov racunalnik. Poskusi se z Knoppix 3.8

Jan987 ::

isto je tud z knoppix-om

Racinalnikje star ze pol leta, sam je novejši od tadruzga.

panda ::

zrihtaj si knoppix 3.8

Democracy is when 2 wolves and sheep meet to decide who is for dinner.
Liberty is when the sheep have a gun.


ali ni tu slo-tech linux tema :D

Nerdor ::

jani123: a bi nam lahko povedal kaj več o tem novem računalniku!? Kakšen procesor, koliko rama, kater čip set na mama-platu, katera grafična, maš kakašno mrežno, ki je priklopljena na tvoj lokalno lan. Pač malo več povej o svojem računalniku, da vidimo, kaj je tako zelo narobe.
... for lifetime!

Jan987 ::

kot sam že reku računalnik NI nov, sam je novejši od tadruzga.
Star je že eno leto.ž

amd anthlo xp 2400+
ge force 5700
plata: neka ausus
prek mrežne pa sm prkloplen v rutar, tko kot drug racunalnik.
win xp


če še kej rabte povejte

hruske ::

a je plata slučajno Asus P4P800?
Rad imam tole državico. <3

Jan987 ::

ne

PrimozR ::

hruske močno dvomm glede na to da je P4P800 plata za Intel proce, on ma pa AMD ;) :D

Nerdor ::

jani123: kaj natanko ti ne deluje in kaj natanko se izpiše/zgodi!? Daj poizkusi veliko bolj podrobno opisati problem, da dobimo "širšo sliko", da vidimo kje začeti.
Bojda so zadnje čase krive raznorazne podpore za IPv6. Men je pozerska Ubutu distro zmešala rač in ruter. Potem sem prebral, da so nespretni razvijalci pri Ubutu, že dali podporo za IPv6. Ampak, ta podpora bolj škoduje kot koristi!! ;((
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Jan987 ::

dam notri cd, in se normalno zažene. Potem se pojavi okno, kjer izberem, da zaženem slo-tech linux. potem se normalno nalaga, in ko pride do konca, nekaj časa čaka, potem zaslon enkrat utripne (pri starem računalniku je šlo naprej, pri meni pa gre spet na tisto sliko, kjer nalaga) potem še nekaj časa čaka, potem pa se sistem ponovno zažene.
To lahko ponavljam v nedogled, a je vedno sito.


Sedaj sem vam opisal vse kar se mi zgodi

Nerdor ::

Gandalfar: sumim na tisti nvidin x strežnik, da noče sodelovati s GF5700. Kateri je privzeti x strežnik pri ST linux distro. Ali je od XFree86 ali od nVidie?
... for lifetime!

Nerdor ::

jani123: ti, nekaj strani nazaj (12 stran od začetka) sem opisal, kako poženeš od nVidie xstrežnik namesto xfree86 strežnik. Na tej strani, moj drugi post. Upam, da ti bo kej pomagal.
... for lifetime!

zigi ::

Zdravo,

zakaj se mi pri zagonu izpiše: "You passed an undefined mode number"?

Imam pa:
plata: MS K7T PRO
proc: AMD XP 1800+ PALOMINO
graficna: GEFORCE4 MX440 64MB

Nerdor ::

zigi: nisi pravilno izbral vga mode pri zagonu live cd ozr. zagonu linuxa pri lilo ali grub. Namreč grafični način (vga mode) ni podprt, zato moraš na začetku, kot te vpraša pri bootu vpisati "vga=9" ali "vga=788" ali pa "vga=791" . Bolj podrobne odgovore sem našel s pomočjo googla: LinuxQuestions.org in lists.debian.org (povezavici direkt kažejo na oedgovore, zato sam klikn).
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

hruske ::

vga=normal je najbolj ziher varianta.
Rad imam tole državico. <3

miroB ::

Hočem instalirat pingo 3.1 na isti disk kot winxp, disk mam že razdeljen saj bi ga inštaliral namesto mandrakea. Namestilnik za pingo mi vedno javi, da razdelitvena tabela za hda ni berljiva in da jo je potrebno inicializirat, pri tem pa bodo izgibljeni vsi podatki. Kaj mi je storiti?

miroB ::

any1 ???

grim_ ::

Če vprašaš pod kakšno drugo temo (o Pingo GNU/Linuxu) boš pomoje prej dobil odgovor (kot pa v tej temi o Slo-Tech GNU/Linuxu)... :)

Nerdor ::

miroB: kakšne vrste particije!? A to od linux-a, kot so ext2,ext3,RaiserFS in itd. ali od windowsev ntfs !? Hm, a si mu dodal mount point v smislu "/" in "/home" linux particijam!? Za /swap ni treba dodajat mount pointov. Ker tista particija s "/" je pomembna, ker se bo gor inštaliral sistem. "/home" je pa za uporabniške podatke, če zbrišeš "/" in daš že spet neko drugo distribucijo.
Torej katere particije uporabljaš, da začnemo tvoj primer reševat.
... for lifetime!

babylon9 ::

kdaj boste zrihtal satelitsko na slo-techu tko da lahko direktno ganjas skystar 2.

miroB ::

Na disku sem imel: primarno ntfs particijo, razširjeno particijo in na njej dva logična ntfs pogona, eno fat particijo in dva linux razdelka(ext3 in swap). Druid pa mi je pokazal samo prazen hda, kot da ga sploh ne bi imel particioniranega. Disk sem zjebal(izguba podatkov) že s tem, da sem samo zagnal druid - nastavljal nisem nič. Na pingo strani sem gledal slikice v navodilih in tam je druid lepo prepoznal particioniran disk, pri meni pa ne.
hardware: Epox 8RDA Pro(nf2 ultra400), 120 GB WD, Mobile Barton 2450 MHz.

MKrmec ::

Ziv en problem hocem pod LIVE bootom zapect CD oziroma DVD v K3b in mi napise:

Unable to find cdrecord executable
K3b uses cdrecord to actually write CDs.
Solution: Install the cdrtools package which contains cdrecord.

Unable to find growisofs executable
K3b uses growisofs to actually write dvds. Without growisofs you won't be able to write dvds. Make sure to install at least version 5.10.
Solution: Install the dvd+rw-tools package.

Unable to find dvd+rw-format executable
K3b uses dvd+rw-format to format DVD-RWs and DVD+RWs.
Solution: Install the dvd+rw-tools package.

Trenutno bi NUJNO mogu zapect par stvari tko da ce se to da zrihtat PLIS cim prej odgovorte.

Nerdor ::

Kolikor je meni znano niti pod Knoppix live CD ni možno pečt cdjev v k3b. Nujno je potrebna inštalacija na trdi disk. Lahko, da se motim, sam nebi reku..

Live CD v cd pogonu (četudi sta fizično 2 ali 3 pogoni), pa četudi v drugem pogonu prazen cd in csebina na trdem disku, to NE bo šlo nikakor! Ker problem je v temu, da je live cd distribucija tolko rama požrla zase, da to ni mogoče, pa še problemi so z povezavami dtotek, ki jih k3b rabi za začasne..
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Vlady ::

Pa če maš recimo 1,5GB RAM-a??? :\ :D >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

MKrmec ::

Jao upam da se nekak da zapect k jest res nujno rabm zapect. Instalerat pa po en stran ne morem ker mi disk neki jebe in noce prebrat MBRja prov (ja sm ze probu z fdisk /mbr pa tut ze ene 100 stvari) mam gor podatke k jih morm dobit nujno.

Set ta K3b pece cdje s pomocjo cdrecord fajla ane. A se da iz command line pect cdje z tem programom? Pa se to a je se ksn program k bi mogoce delu na temu LIVE linuxu pa da pece u redu?

hruske ::

Nerdor, ne bi verjel, ampak možno je pečt.

Samo nucaš en k3b, ki dela, en cdrom, ki dela, in en pekač, ki tudi dela.
Rad imam tole državico. <3

Nerdor ::

hruske: sem probal pred časom s knoppixom 3.3 pa ni možno z dvemi pogoni (eden navaden in eden pekač) pečt s k3b. Ker problem je v začasnih direktorijih, v katere k3b ne more pisat. Pa še vs ram mu zasede Knoppix. Tako takrat to ni bilo izvedljivo. Nevem, kako je sedaj.

MKrmec: Nevem niti, kateri live cd linux uporabljaš. :)
OK, moj nasvet, pod delujočim računalnikom si downloadaj Knoppix 3.8 verzijo (ker vsebuje UnionFS). Potem, ko se ti bo ta distribucija naložila vpiši "sudo apt-get update" in "sudo apt-get install cd-record" ozr. posodobi program za peko cdjev. Finta novega knoppixa je v temu, da ustvari particijo v pomnilniku (UnionFS) ma katero je možno začasno pisati po njej ozr. updatat programe. Potem, ko bi začasno v ram posodobil s cd-record toolsi bi lahko pognal k3b in zapekel CD s podatki, ki jih potrebuješ. :) O'ReillyNet WebBlog Knoppix 3.8 Cebit 2005
... for lifetime!

Tr0n ::

Torej Knoppix je trenutno priporocljiva distribucija, ce bi zelel live Linux za hitro testiranje dolocenih zadev?

Gandalfar ::

ja

Mr_Globus ::

Pred kratkim sem šol na linux a bi rad nekaj vprašal (mam Suse):
1. dodal sem particije linuxa v /windows, problem je da so pri userju zaklenjeni, v rootu pa mi javi da ne morem spremenit dostopa. kaj nardit?
2. ne zazna mi Firewire diska. kaj morem nardit?

christooss ::

Prvic tole je tema namenjena neki drugi distribuciji imenuje se Slo-tech GNU/Linux vprasanje, problemi, predlogi

Drugic tukaj mas odgovor na prvo vprasanje. Ce mas NTFS pa nej ti povem da ni dobr mountat te particije ker ne mors pisat nanjo ce se le da mountej FAT32 particijo.

Ce pa ze res hoces pa probej vpisat tole v datoteko terminal
mount /dev/hda1 /media/windows/ -t ntfs -o umask=0222

Ce jo pa hoces ob zagonu potem pa v /etc/fstab datoteko vpisi

/dev/hda1 /windows ntfs umask=0222 0 0

Mogoce se da rest tud v yastu tole

Ce mas particijo v HDA1. Gotov ti to pise kje v yastu.

Za firewire pa raj drugo temo odpri
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Mr_Globus ::

Se opravičujem

ivek12 ::

js sem neki se igral in hotu naložit na disk (vmes sem prekinil...), pa mi zdej noče winse zagnat in napiše hard disk boot sectore invalid. kako bi to popravil, saj v recoveryu od winsov to ne morem zrihrar. če lahko kdo pomaga kako bi popravu disk.

Skrat ::

Ce ti ni slucajno ratalo zbrisat particije, kjer mas winse in je res problem samo v MBRju, das not CD od winsov, zbootas v recovery console in napises fixmbr

To bi moglo resit vse tezave.
Free software is a matter of liberty, not price.

HoBiT ::

mi lahko kdo pošlje na tadej.888@gmail.com torrent fajl, da bi si jaz te linuxe dol potegno preko torrenta (link na strani mi ne dela). prvo sem si jih dol potegno z firefoxom, samo mi jih je potegnlo le 300mb (zdi se mi da je to malo premalo ;(( )

SFfreak ::

A bo kaka nova verzija, ker drugače vas bodo Računalniške novice prehitele kot ferrari proti fičeku :D

Gandalfar ::

Iz moje stran bo kaksen splosnonamenski livecd padel mogoce jeseni/pozimi. Odvisno kako vroce in dolgo bo poletje.

M.B. ::

Mene pa zanima, če mi lahko kdo pošlje slo. datoteko za Ktouch. Tisto datoteko, ki se v Slo-tech Linuxu uporablja za učenje tipkanja v slovenskem jeziku. Nisem je pa našel nikjer.
Lepo bi proso.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

aVToV|S|On ::

skratka namen mam naložt ST Linux...

ozr sm ga probu naložt... use je qll dokler ne začne bootat in se napiše tole:


Verifying DMI Pool Data
GRUB Loading stage2...... Geam Error


ka je narobe? :\
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

Gandalfar ::

ST linux ima broken installer. Nalozi kaj drugega. Priporocam Ubuntu.

PrimozR ::

Gandalfar :D
««
37 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351945 (1435) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131760 (1528) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533311 (2692) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795333 (4559) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395588 (4183) TICKO

Več podobnih tem