» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
11 / 39
»»

Jeebs ::

View, Text zoom?:(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

MasterMind ::

Men se zdi, d misl za Mozillo. Daš Control + (al pa view\pogled\->Incriese text size). Jaz sem probal Slo-Tech Linux destribucijo. In rečem samo to. Če bo podpora za NForce 2 čipovje (zvočna in mrežna) bom uporablu za recovery disk:D (no mogoče ste že dal not...)

Popravek:
Sm mal pogledu JeebSov post in ugotovu, d je že on to povedu :D

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

v -d od morphixa je menda podpora .. tko, da .. boste dobil en lustkan gnustep cd za probat.. ;)

mamamia ::

Hm no sem snel zadevo dol in danes probal... Me je presenetil linux.

Ampak sem po 5 min sel dol, ker nisem nasel gonilnikov za nforce2 mrezno..

Se da kej narest, al je treba cakat da boste novo verzijo izdal?

Gandalfar ::

mal bos mogu se pocakat .. zal

hruske ::

Pocaki na novo verzijo, ki bo (upam) kmalu nared.

Za mrežno na nforce2 je potreben drug modul za jedro, ki ga v trenutni verziji, ki je žal že zelo stara, ni.

MasterMind ::

Aha, a to pomen, d boste dal not kernel 2.6? (upam, d bo notr alsa...) :)

hruske ::

Ne, jedro ostaje iz 2.4 družine, ker ni potrebe po 2.6. Itak zdaj obstaja ze vse tudi za 2.4.

MasterMind ::

Samo alsa ni integrirana v 2.4. Čeprav se da posnet Also tudi na 2.4 kernel. (sam morš use driverje posnet... medtem, ko ma pa 2.6 use driverje že v sebi...)


[dovolil sem si popravit eno zelo očitno napakico ;)--- moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Gandalfar ::

seveda obstaja alsa za 2.4 .. kar poglej prejsnji knoppix

Gandalfar ::

torej .. forcedeth oz. nforce2 podpora je notr ..

pa nvidia 3d pospesevanje tudi dela .. tako, da je mogoce ustvarjat l33t stvari v blenderju (pa mogoce kaksn spil odigraT)

moj_nick ::

In kdaj bo priložnost za testiranje?
110111001001010001010000

Vlady ::

nvidia 3D pospeševanje tud za FX kartice??? :D >:D

root987 ::

nvidia == nvidia a ne? Torej je vseen kolkr vem...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

Verjetno. Brat mi ne pusti zraven njegove kiste tko, da ne morm probat.

Muzo ::

Torej tale STlinux..

zadeva se fajn naloada s CDja, sam to je pa tut use kar sem uspel imeti od njega :(

Iz neznanih razlogov mi ni uspel postavit mreže.. mrežna kartica je Addtron AEF-380TXD PCI 10/100, driver na začetku je tulip, insmod de4x5 ki je alternativa za to mrežno se pa ne naloži, tut ne vem točno zakaj. No, stvar niti ne uspe zaprosit za dhcp signal :( Tudi po tem ko sem mrežno kartico ročno nastavil, stvar pač ni delala :(

Naslednja stvar ki se zgodi je, ko hočem dodati tiskalnik, se enostavno obesi, ne morem premakniti niti miške... skor windows style :)

TV tunerja ne bom omenju, all in wonder z ati rage-om, ne pridem skozi konfiguracijo, modprobe bttv ne dela, xawtv pa javlja no video device.

Uglavnem ful sem bil navdušen ko se je vse skupaj tko lepo naložilo, ušeč mi je bil izgled, ikonce, ozadje, lepa urca, pol sm pa ugotovu da ne morem čist nič s tem in zdj čakam na naslednjo verzijo in upam :) No ja,če ne druzga bom šu po drugo mrežno in se lotil usposobit TV tuner, če bo volja in kdo, ki se na to vsaj malo spozna, ker z ničle je pač težko začet :)

Če ma pa kdo še kakšne ideje, se pa priporočam :)



.

Vlady ::

@root987 ja nvidia = nvidia, samo je razlika med GF2, GF3, GF4 in FX serijami. Ker sem probaval en linux, ki naj bi imel podprto linux GF pa mi na FX kartici ni delalo strojno 3D pospeševanje... Prav tako ne OpenGL.

OwcA ::

Od TNT2 dalje bi naj bili eni gonilniki za vse.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

root987 ::

gandalfar: objavi na internetu pa ti bodo uporabniki sami povedali ali dela ali ne... saj je smiselno kajne? Publika je po navadi najboljši tester...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tero ::

Mene pa zanima če bodo zaj delali driverji za radeone? Namreč ne glede kaj naredim imam osvezevanje monitorja 60 hz,:'( ker je sicer mala ampak "veilka" napaka, saj zaradi glavobola ne morem dolgo bit v st linux.>:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gandalfar ::

Vcer sem sprobu nov installer in z veseljem sporocam, da ceprav full hudo zgleda vseeno ne deluje ;)

Vlady ::

Ja naj bi bili enaki gonilniki, samo FX kartice majo zgleda ene velike probleme z linux-om. Ker men niti ne zazna 128MB RAM-a ki je gor na grafični... ampak samo 64MB dela. :\

Gandalfar ::

Ce si imel stare gonilnike pac ni delal z novejso kartico. Zdej menda dela. Avtorju tezim kako popravt installer.. :>

Trubadur ::

zakaj miš mx 700 ne dela?je podprta?
Berite Thomasa!

~Panter~ ::

Jest bi pa lepo prosu če bi mi lahko neki povedal. Sej sm že iskou pa nekak ne najdem v tej temi, kako bi Slo-tech linux nastavitve spravu na disk? Nekak sm pršou do tega da sm disku določu da se lahko gor piše pa nekje v enih nastavitvah sm tud dau save, sam to ni blo to :8) Če bi lohka step by step povedal. Pa še kje se nastav pa shran resolucija gfrefične karte? Delam pr kolegu pa ma neki od Nvidie, mislm da 4200 al 4400. Hvala
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Gandalfar ::

Katere podatkovne formate zelite, da zadeva podpira?

OpenOffice.org in Ms Office
MP3
.avi / .mpg


se kaj posebnega?

moj_nick ::

V mplayer dodaj vse formate in kodeke, ki jih podpira (razne qt, realplayer) pa ne pozabi na mplayerplug-in
110111001001010001010000

Gandalfar ::

kolikor bodo licencna pravila dovolila...

Poldi112 ::

Ravno par dni nazaj sem delal recovery sistema, in sem imel tezave z disketarjem. SLO-tech linux in Slix ga nista nasla. Delal je prvih par disket, nato pa kao crknil. Ceprav z njim ni nic narobe (lepo je delal ce je rabil bootat dos in zdaj v pingotu tudi ok dela. To pa pisem ker me vseeno zanima kje bi lahko bil problem.

hruske ::

Pogledas kable v disketnik, preveris da delajo, pogledas da so prov obrnjeni, pogledas če so stabilno namesceni oz. ce imajo dober stik, poskusis ponovno.

Ce vse ok in se vedno ne dela, probas z drugim disketnikom. Ce dela, pogledas ce zgleda tvoj kej skurjen al pa poskodovan.

Ce je poskodovan, pač vržeš stran disketnik in laufas samo s cdroma. Sj je bil že čas. :>

Poldi112 ::

Sem zamenjal disketar (kabla niso imeli v trgovini), a je problem ostal. Sploh pa ne more bit kriv disketar, ce zdaj super dela v Pingotu. Plus da je bootal dos, ce sem mu dal sistemsko od dosa. Verjetno je nekaj narobe z linux distribucijo, na kateri sta zgrajena slotech in slix.
Snemat cd-je je pa rahlo tezko, ker distribucija noce zapustit cd-ja.
Vseeno je pa zelo prav prisla.

MasterMind ::

Če hočš dobit CD vn iz CD-ROM-a morš v konzoli napisat eject /mnt/cdrom . (al pa desn klik na cd-rom enoto in izbereš eject opcijo).

r5r ::

Po dolgem času še eno moje sporočilo:
No Slo-Tech Linux 1.0.0 sem hotel dati na trdi disk z ukazom knoppix-install, vendar se postopek zatakne. Ko razdelim disk na particije 6GB in 400MB(swap) in ko izberem Write in nato Quit, me vrže v meni, ki se je že pojavil na začetku, ukaz Quit v tem meniju ne dela(na začetku tudi ne).
Kako namestiti Linux ? Obstaja še kakšna druga pot, če nimaš sistema na disku ?
And it makes me wonder.

Gandalfar ::

pocakas do 9. aprila in si das novo verzijo gor :)))

r5r ::

Ne bom čakal. :D Obstaja še kaksna fora oz. ukaz, ki ti da linux na disk ? >:D Razen tega knoppix-installer
And it makes me wonder.

Gandalfar ::

instaliri si navadn debian .. saj imas dovolj znanja

r5r ::

Jah. To mam, samo ves kako nas je grafika Xserver jeb*** v Mariboru(potem si to ti zrihu pa razkopiru na ostale compe). Od grafike jst nisem nic kapiral, niti ne znam konfigurirat graficne + slovenski KDE nismo gor dal. Slo-Tech Linux pa to vse avtomaticno dela ... :) .Glih zarad tega je kul :D Bom tisto temo o Debianu prebral pa nekak mi bo le uspel ;)
And it makes me wonder.

MasterMind ::

Vse kar ti more delat je Xfree. (ga lahk posnameš že na začetku.) Potlej pa sam posnameš KDE in je...

moj_nick ::

Pogledaš kak /etc/X11/XF86Config je knoppix generiral in ga potem kopiraš v navadno distribucijo.
110111001001010001010000

MasterMind ::

No sej Debian ma pri inštalaciji XFree86 en namestitveni čarovnik (če bi se temu lahk rekl :D). Tko, d sploh nebi smel imeti problemov. Kar se tiče pa Debiana, je pa Gandalfar napisal kako inštalerat in kako konfigurerat Debiana.

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

Kaj pa kaka podpora za win modeme?:\

MasterMind ::

To pa upam, d nkol noujo. (že zarad imena)>:D

bf4ed ::

>:D

Ali še dolgo časa ne bom mel drugega kot dial-up.;((

Paramedic ::

Upam, da ko bo izšel ST Linux 2, da boste dali iso tudi na torrent omrežje, da si ne bojo na začetku prenašali samo tisti s 8MB+ povezavami, šele potem pa ostali na navadnem ADSL >:D.
End transmission.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

bandwitha je bilo se vedno dovolj za vse...

r5r ::

A je final build slo-tech linux 2 ze za privat dolpoteg ? :D
And it makes me wonder.

hruske ::

There is no final build slo-tech linux 2.

CaqKa ::

kaj bo v konzolnem delu kakšen pozdravni slotech ascii art?
torej v prijavi tam, ko morš napisat username in geslo?

Gandalfar ::

nikjer ti ni treba u/p pisat..

CaqKa ::

vem ja..
kot pozdravno sporočilo sem mislil..
torej ko si v xih in greš z ctrl+alt+f1 recimo na prvi tty, da se ti takrat en ascii art prikaže?
««
11 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351939 (1429) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131754 (1522) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533292 (2673) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795315 (4541) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395561 (4156) TICKO

Več podobnih tem