» »

www.udba.net

www.udba.net

««
9 / 13
»»

Thomas ::

Bom odpru. V Z&T, kamor IMHO še najbolj spada.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

darh ::

Pravilno. Dejmo se mal držat teme tukej.
Excuses are useless! Results are priceless!

bodom ::

sam zakaj pa stran www.udba.net ne dela vec?

pride stari ata do mene pa pravi "dej najdi da vidm kaj sm gresil...":D

Marjan ::

bodom: >:D
Lej, instaliri si KaZaA in vpiši "udba". Zdej je gor že kakih 500 fajlov. Če imeš srečo boš že zdej našu grehe svojga starga ata ;)
Čez kak mesec bojo pa že vse črke!

wishmaster ::

stran udba dela še vedno.Lahko jo še najdete na www.udba.org.Sam obstaja še en problemčič (zahtevajo geslo).Hackerji čaka vas delo:D :D :D :D :D

Zgodovina sprememb…

agentcie ::

www.udba.org

dosjeji
tito9999

Zgodovina sprememb…

Kolos ::

Izogibajte se Udba-akta drnovšek na Kazaa, ker vsebuje neprimeren mpg. (posebej če se zraven prehranjuješ)

Zgodovina sprememb…

wishmaster ::

:D :D :D :D ...še kaj bolj grozljivega sem videl:D :D

Dr_M ::

no...pa smo brez udbe ostal:D :D :D :D >:D >:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Udba-akta drnovšek - Tu noter je mpg na katerem enemu ruskemu vojaku prerežejo vrat in zgleda prekleto resnično in grozno.


UDBA - dokaz o drnovskovem in jelincicevem sodelovanju pri ilegalnih operacijah.zip - tu sta pa dva homoseksualca na posnetku. Drnovsek ma vecjega>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

ssokec ::

ma sem s kazaa par pdf fajlov dol potegnu pa mi jih noče odpret javi mi:
" There was an error opening this document. Could not repair file "

Kva pa zdej???

Mercier ::

Beli zanikajo, prvijo, da so bili rdeči. Ampak oni konzul je beli. Da niso bili roza?

Kakšna teorija, kdo nas je blagoslovil s pdf-ji?

jjohny ::

Sem slišal, da naj bi Brejc te dokumente dal onemu konzolu. Se spomnite nekaj let nazaj ko je bil Brejc minister in je bila neka afera, ker je imel pri sebi spravljene neke dokumente in jih ni hotel nobenemu dati. Morda so to tejle dokumenti?

Mercier ::

Ja, ampak ravno danes je tip reku, da on tega ni naredil, ni(so) imeli niti dostopa do tega in da je to grdo, grdo.

Ertl pa je deloval, kot da mu ni čisto jasno zakaj gre.

Marjan ::

Brejc ima ziher neki vmes ker se vid kolk se ven vleče.

Sej skor vsi politiki so proti, da se dokumente pokaže javnosti, ker so sami notr.

Mediji (budale) so jim pa nasedl in za njimi ponavljajo.

Mediji so res take budale. Če bi bil jest novinar, bi vse politike, ki so notr napisani po medijih vlaču ko največje zločince, najhujše afere bi ble!!!

Te budale pa verjamejo kakemu Brejcu, ko jim v faco laže.

Jest ne vem no... A novinarka ne zna stopt do Janše, Drnovška,... pa mu rečt "Kako pa to da ste vi tam noter zapisani?" in se mu še lepo nasmehnit zraven....




Aja, če še nisem povedu - Slo novinarji so budale.

Marjan ::

Ob takih aferah spoznaš kako daleč je Slovenija od demokracije.

MadMax ::

Če smo že ravno pri imenih:
Meni osebno se J.J. ne dopade, toda v teh arhivih je zapisan kot "opazovan", kar pomeni, da se ni ravno strinjal s takratnim režimom, ne pa da je udbovec.
Malo drugače pa je pri J.D. - ki je delal za udbo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tr0n ::

Marjan: Ne vem. Mogoce so mnenja, da to ne bo koristilo nikomur.

Luka Percic ::

Marjan, to da brejc ni imel dostopa do teh arhivov je potrdil tudi Ertl..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

DSmidgy ::

Lažejo tko al tko vsi politiki. Nobeden ne govori po pravici pred TVjam. Če pa že, pa zamolči tisto, kar bi njega potunkalo. Si res naiven, če misiš, da ima brejc čiste roko, ostali pa umazane.
Marjan pa verjetno ne podaja dejstev ampak svoje zazmišljanje. Tako da tukaj laganje ne pride v poštev.

robinzon ::

a ve kdo ce se dela stran? jaz sem probal danes preko 20 razlicnih proxyev pa nisem mogu prit gor!!!

ce komu dela, naj prosim napise proxy preko kerga gre gor

Luka Percic ::

Po mkojem mnenju sicer je čist, vendar tega ne trdim.
Trdim pa, da je imel prekleto malo časa da si je umazal roke..

Jackass ::

Ja men se stran tut noče odpret, pa lohk probam prek kergakoli proxy-ja!? A je sploh še na strežniku, al so jo že ukinl?

Ta www.udba.org je pa tut en velk k...!

Sam, da se zabavajo...

Zdej grem pa gledat, kva sm s KaZaa-ja dol potegnu!
jAcKaSS

bloodcross ::

meni je uspelo prist danes samo na naslovno stran

ow ma kej napišeste v kazaju da dobiste fajle

Marjan ::

Tron:
> Ne vem. Mogoce so mnenja, da to ne bo koristilo nikomur.

Sej ni važno, če bi komu koristilo. Dejstvo je da država pred nami nekaj skriva. In to že 10 let. Čas je da pride resnica na dan. Mediji bi moral biti še posebno tega mnenja.


Luka Veliki:
> Marjan, to da brejc ni imel dostopa do teh arhivov je potrdil tudi Ertl..
Tak da nevem kdo zdaj laže.. mogoče ti?

Mani se pač zdi, da Brejc nekaj skriva, se izmika. Ne vem... a ste ga najdli notr v udbi?

Sploh tele starine v parlamentu... se mi zdi da bi se moral parlament malo spucat.

MadMicka ::

Tukaj nekateri v takem tonu govorijo, kot da bi npr. Kučan ali pa Drnovšek nekoga ubila oz. naročila umor. Dejte no mal razščisti pojme kaj točno bi radi. Če bi radi, da pride Janša na oblast, se to zgolj zaradi nekih papirjev izpred več deset let ne bo zgodilo.

Tarzan ::

Ja, Brejc je notri.

Jackass ::

MadMicka: Dejstvo je, da nekdo, ki je nekoč ubijal, naročal umore ali pa je imel prste vmes pri umazanih udbovskih poslih, NI PRIMEREN ZA NA VLADAJOČE STOLČKE!

Prej so taki primerni za zapor, oz. danes bi taki šli se zagovarjat v Haag, ampak, ker je blo pa to 15-50 let nazaj se nej pa kr pozab in se živi naprej??!!

[umsko stanje posameznikov je povsem irelavantno za to debato -OwcA]

Lajovic je največji "car" delč naokol, še posebi pa med tem slovenskim gnojem.

Da se mi po tem, k si lahko vsi ogledate, vsaj delno, kakšne pizdarije so delal naši politiki, še upa trdit, da so primerni za oblast, ima pa mal zmedene predstave!!

Sicer pa, a ma dko slučajno kej proti Janši?? Če je kdo primeren za oblast, je to zihr Janša pa Bajuk!!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

jjohny ::

No comment!:D :D

Ikarus ::

MadMicka

Če bi radi, da pride Janša na oblast, se to zgolj zaradi nekih papirjev izpred več deset let ne bo zgodilo.


Bi bilo tudi narobe. Kadriranje per exclusionem je zelo slaba možnost.

Ampak imaš napačen vtis: če se odpovemo zgolj udbovcem na levi ali desni, jih ostane še dovolj za zdrav konkurenčen boj - brez šlepanja na info iz udbo kartotek in vez.

Tr0n ::

Sedaj na SLO1, Aktualno.

Maria ::

Pozdravljeni

Ob spremljanju dogajanja okoli udba.net v medijih (TV, časopisih, forumih...) opažam, da je relativno malo diskusije o tem, kaj ti podatki (tisti v vezi s sodelavci udbe in tisti v vezi z nadzorovanimi) dejansko pomenijo za Slovenijo in za njeno prihodnost.

Glede na to, da je trenutno na forumu kar nekaj pravnikov in kar nekaj odprtih tem, ki se delno dotikajo problema prava, etike, morale in resnice, se mi zdi smiselno postaviti ta trenutek zelo realno dilemo:

1. Kaj lahko in naj stori človek, za katerega sosed (pa tudi bližnja okolica) iz teh dokumentov izve, da je on tisti sodelavec udbe, ki mu je (sosed je sumil, da bi to lahko bilo tako, vendar ni imel dokaza) v preteklem obdobju resno grenil življenje? Kako naj razloži to dejstvo svojemu otroku, ki o teh črnih lisah svojega očeta ne ve nič ali skoraj nič?

Naj nekaj časa ne hodi iz hiše, naj se opraviči, naj se dela, da se preprosto nič ni zgodilo. Kako naj ravna, ko mu bo njegov sin razložil, da mu je njegov dober prijatelj - sosedov sin povedal zgoraj opisano zgodbo?

2. Kaj naj stori sosed, ki je zaradi takšnih in podobnih informacijskih uslug soseda ''sistemu'', trpel kar nekaj let, morda izgubil službo ali bil šikaniran?

Naj vse pozabi, naj pove sosedu, da mu vse odpušča, naj ga toži za preživeto trpljenje...?

Dilema torej je: kako naj Slovenija v svojem mikro svetu živi s tem novim odstrtim dejstvom? Sama odgovora ne vem, se mi pa zdi, da so odgovori na ta vprašanja bistveno bolj pomembni, kot nekatera druga vprašanja, okoli katerih pretežno teče na TV in časopisih govor.

Zanima me tudi mnenje kakšnega pravnika v vezi s tem problemom, seveda tudi etični in moralni aspekt tega na novo spoznanega stanja?

Mogoč je seveda naslednji izhod, ki temelji na aksiomu: resnica ni ena, resnic je več. Vendar se mi zdi, da ta pot vodi v ''paralelna vesolja'';) . Bomo morda že v bližnji prihodnosti izvedeli (celo pred fiziki), da nujna konvergentnost k resnici izključuje paralelizem ''mnogoterosti''? In da izhodiščni aksiom dejansko korenini v dogmatičnem temelju: cilj posvečuje sredstvo.

Kakšna so vaša mnenja?

Maria

p.s. Izhajam iz prepričanja, da podatki na serverju držijo. Če tega prepričanja ne delite z menoj, prosim, ne sodelujte v diskusiji z namenom rušenja prepričanja. Gre predvsem za teoretični eksperiment.

RamOne ::

Konec koncev a ni fajn da majo novinarji pa cela Slovenija spet kost da jo bojo lahko vsi skupaj glodali se dolgo casa...

;)
too tought to die!

Maria ::

RamOne

Lahko gledaš na problem tudi z aspekta kulinarične zanimivosti.

Vendar s presojami o takšnih in podobnih vprašanjih gradimo svojo državnost in svojo družbeno (nacionalno) zavest. In zanjo bomo pred sabo in svetom odgovorni le sami. In neresen odnos pri teh vprašanjih, nujno vodi v prepoznano ''neresnost'' pri enako zahtevnih vprašanjih, ki kulminirajo na relaciji Slovenija - ostali svet.

Maria

Tarzan ::

Sicer pa, a ma dko slučajno kej proti Janši?? Če je kdo primeren za oblast, je to zihr Janša pa Bajuk!!


Ta štos sploh ni smešen!
Bajuk? wtf?

Če bolje pomislim je pa res smešno, neke vrste črni humor>:D

OwcA ::

@Jackass: nikar ne zajadrajmo v "volitvene" vode. V kolikor te ta tematika teži, odpri novo temo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Ikarus ::

Maria

Vendar s presojami o takšnih in podobnih vprašanjih gradimo svojo državnost in svojo družbeno (nacionalno) zavest.


Touche.

Skrivanje s stališča, da to pa tako ni pomembno in je stvar preteklosti - ne zdrži logične presoje.

Skrivanje s stališča, da je to del zgodovine in nas zato ne sme več zanimati - ne zdrži logične presoje.

Skrivanje s stališča, da bo odkritje seznamov povrzočilo nove travme in delitve - ne zdrži logične presoje.

Ravno narobe: to je pomembno (ne zveličavno pomembno ampak pomembno); ker je del zgodovine, nas mora zanimati; travme se ne razčistijo s pozabo ampak z refleksijo in pomiritvijo.

Da je treba temne točke zgodovine enostavno pozabiti - je lahko argument samo aktivnih soudeležencev.

:-)

DSmidgy ::

Pomoje s telimi dosjeji poskušajo tabeli zamajati vladujoče stranke. Samo prebivalci še kar raje zaupamo Slovencem kot pa Argentincem.

Verjetno se mal sekirajo ker tale afera udba ni imela željenega učinka - mogoče večina misli, da so bivši belogardisti pač še slabši kot pa sedanja oblast, ki je naslednik komunistične.

sebastjan v ::

Mogoče bi pa morali kdaj zaupati Argentincu(om), bi bilo mogoče bolje za nas...



:|

DSmidgy ::

Seveda. K jim gre tako dobr ane :)

sebastjan v ::

Katerga argentinca misliš ti- ali onega v naši vladi ali one, ki so v Argentini?

:D

DSmidgy ::

Bajuka. Zgleda je v Argentini poštimou gospodarstvo v red. Potem se je pa še k nam odpravu da ga bo še pri nas.

sebastjan v ::

Drnovšek&co ga bodo "zrihtal" prej, preden bosta Janša in Bajuk sploh prišla na oblast...


jjohny ::

Bajuk, no thanks.
Ko je v Argentini zagustilo je pa stisnil rep med noge. Sedaj bi tu rad modroval...:O |O

Maria ::

Zanimivo, očitno nihče nima resnih problemov s tem vprašanjem.

Le to se je porodilo predvsem iz osebnega razmišljanja in perspektive. Namreč, nihče v moji družini ni bil ''bel'. Ali so bili nevtralni (veslali izven političnih struj) ali pa bili ''rdeči''. Razmišljala sem o klimi ob naslednjih širših družinskih srečanjih. Kar nekaj ''otrok'' nas je, ki bi si lahko te spiske ogledali in to naši starši vedo. Zanimalo me je, kako se soočiti s tem dejstvom.

Maria

p.s. Ne vem, zakaj nekateri vse razmisleke in pomisleke takoj zreducirajo v torišče boja političnih strank za oblast.

Mercier ::

Kaj pravzaprav pomeni biti sodelavec udbe? Da so tipa "povabili" na razgovor in ga poindeksirali? (v danes najugodnejšem primeru seveda)

Lahko kdo pove iz prve roke? >:D :D >:D Ma, ja, je zabavno, no. Kaj morem? 0:)

sebastjan v ::

Drnovšek, no thanks!
Vse kar je pokazal je to, da ni nič pokazal....

Oziroma je : to da njegove "uspehe" čuti 3/4 slovencev....


Sicer je pa poleg LDS-a edina sposobna vodit državo SDS in nobena druga...

Čas je že, da se vlada malo zamenja, tudi v našo korist...

Jackass ::

Drnovšek ni naredu nč druzga kt da je hodu dobesedno lizat rit Hrvatom pa ostalim Evropskim voditeljem! Sam sline pa ma!>:D>:D ,

In šol je Drnovšek, prišel je Rop in ohranil sloves LDS-a! Poosebljena nesposobnost!

Ja kako nej se držim stran od političnih debat, če pa je to politična tema, ti dokumenti so najožje povezani z nekaterimi našimi politiki, zato mislm, da se to še kako tiče politike!

Ja Bajuk je stisnu rep med noge? Kaj a si ni dost uspel po LDS-ovsko nakrast al kaj?

Js napovedujm razkol stranke LDS v 3 letih! Ker majo vsi tolk masla nad glavo, da še sami ne vejo kolk!

Drnovšk jih je še držu skp, sam Rop pa ni tok odločn!

Pa še neki:
V argentini, pa posvetu so Slovenci vlik bl zavedni lastnega naroda kt pa naša oblast!
jAcKaSS

DSmidgy ::

Le Bajuku bo zmerej slabše šlo. Če pogledaš zadnji popis prebivalstva, je sedaj kristjanov 57,8%, napram letu 1991, ko jih je bilo 71,6%. Tako da se jim volilna baza samo zmanjšuje. Z naslednjim popisou lahko cerkvi vse previlegije ukinejo. Oni bi pa vatikanski sporazum radi :)

Tarzan ::

DSmidgy, tako je. Res je, da ne bo Rode (ali kdo drug) nikoli priznal, saj se sklicuje na to, da popis ni bil korekten, blah, blah,..., ampak dejstvo je, da je vse več mladih, ki niso verni. Poznam celo nekaj primerov, ko so neverni rekli, da verujejo v krščansko samo zato, da nebi imeli problemov s starši oziroma starimi starši.
Poleg tega ima SDS zelo majhen delež volivcev, NSi pa še manjšega, tako da je kakršnokoli namigovanje, da sta te dve stranki "zreli" vladati državi neutemeljeno in neresnično. Več šans ima Barbika, kot pa Bajuk!
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Abotno nasedanje Leljaku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18628895 (24131) Mavrik
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510762 (8643) Mipe

UDBA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20327293 (25190) kuglvinkl
»

Novodobna UDBA (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8123051 (21314) Double_J
»

www.udba.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7419632 (19632) NoUse4AName

Več podobnih tem