» »

program Birokrat

program Birokrat

toktok ::

program Birokrat

Pozdravljeni

Menjam programsko opremo. Oklevam med Birokratom in Phanteonom. Vodim trgovino in servis kjer se vrši vele in malo prodaja, tako davčnim kot ne davčnim zavezancem.
Veliko slabe volje sem prebral o Birokratu, res pa da so mnenja izpred nekaj let. Me zanima, kako je situacija danes ? Ali je program stabilen ? Kako je s servisno službo? Jim je še vedno prioriteta "ožemanja" ? Čas gre naprej in me zanima, ali se je kvaliteta popravila? Vesel bom vsake kritike oz. predloga.

Heavy ::

Leto dni nazaj sem uporabljal Birokrat (trgovina + servis). Že samo to, da so porihtali prehod na novo davčno stopnjo so potrebovali en mesec po spremembi zakon (čeprav je bilo to napovedano že mesece prej).

Kot sem govoril z ITjevci iz različnih firm, vsi pljuvajo po Birokratu, saj z vsako novo verzijo samo dodajajo reči v njegovo kodo, stare pa ne brišejo ven. Tako, da je postala zadeva že skoraj nemogoča za vzdrževanje.

Skrat2510 ::

Kar se tiče Birokrata imaš možno preiskusne verzije, da vidiš kako in kaj deluje in če ti ustreza. Kar se tiče pa pantheona pa sem ga uporabljal ene 5 let nazaj in je bila njihova podpora nemogoča. Skoraj eno leto so rabili da so mi uštimali tiskanje posebnih položnic tako da ...

SL-500 ::

Stran od birokrata(že to da ima podpora 090 številka ti dosti pove)

poglej še za Vasco programom.

Goran's Blog ::

Kaj pa kakšen Minimax si pogledal?

solatko ::

Delo krepa človeka

toktok ::

hvala vam vsem za vaše vtise in odgovore.

Tavher ::

Birokrat je poden od podna, Minimax tako tako, Phanteon pa drag in zakompliciran.

Goran's Blog ::

Tavher je izjavil:

Birokrat je poden od podna, Minimax tako tako, Phanteon pa drag in zakompliciran.

Se pravi Minimax zmaga po tvojem opisu...

dukedl ::

lp dukedl

mat xxl ::

Sam imam Birokrata od leta 1996 od začetke, vsi ostali programi mu po funkcionalnosti in možnostih ne sežejo, do kolen, žal je pa res, da je predvsem uvajanje načeloma bolj kompleksno, kot pri ostalih programih, ki razno raznih možnosti ne ponujajo. Tudi cena programa in nadgradnje so zelo pošteno ocenjene, je pa tako, da se načeloma obnaša bolj napredno od butastih DOS programov, ki so jih potem nadgrajevali v nekaj več. Tudi ni nujna uporaba 090 linije, saj lahko zakupiš redno pomoč pač ustrezen paket. Mojemu podjetju zadeva zelo odgovarja, bistveno je le, da se prvo postavitev šifrantov, artiklov naredi nekdo, ki že nekaj časa uporablja program, saj ta ve, katere stvari v šifrantih dati nižje ...., da kasneje vse špila , kar najhitreje. O ostalih programih, pa nihče ne ponuja toliko možnosti variant in ja je potem vse bolj enostavno, čeprav vas nihče tudi pri Birokratu ne sili, da uporabljate vse zadeve, lahko samo osnovo .... Je pa res, da ima vsak svoj pristop, sam bi Vaskota priporočil, nekomu, ki ga že pozna, Saopa ne bi nobenemu priporočil, Phanteona sem testiral nekaj let nazaj, pa je bil takrat še zelo zadaj, napram Birokratu.... tako, da odločite se sami. Za Birokrata se lahko dogovorite za test, predstavitev, kar vas nič ne stane .....

SaXsIm ::

Pantheon, samo stran od tega. Drago, prezaseden support, nič ne moreš narediti brez supporta (recimo inštalirati printerja v touch POSu ali narediti glave in noge). Po treh mesecih in skoraj 500 EUR dodatnega računa za tehnično podporo zadeva še vedno ne razknjižuje robe iz skladišč, potem včasih se mu zmeša in noče sinhronizirati baze iz terminalov na server, skratka svašta. Za tako drago licenčnino, kot jo računajo, je program polom.
SaXsIm

SeMiNeSanja ::

Čez Vasco še nisem slišal nikogar kaj slabega govoriti, velja kot 'bolj profesionalen' - taka pa mu je tudi cena.
Pantheon, Birokrat in podobni izdelki imajo širšo bazo uporabnikov, pogosto tudi manj veščih in če na koncu še podpora odpove, potem so pritožbe predprogramirane.
Dejstvo je, da so pritožbe 3x bolj slišne kot pohvale. Seveda obstajajo tudi uporabniki, ki so zadovoljni tako z Birokratom, kot tudi s Pantheonom, vendar vedno se zadeva ne izide. Tam kjer pa so težave, so te za podjetje lahko zelo boleče.

Tako Pantheon, kot Birokrat mislim, da se prodajata preko raznih partnerjev, ki ti zadevo pomagajo spraviti v pogon. V veliki meri ti lahko izbira pravega partnerja prepreči kopico težav, ki bi jih lahko sicer imel.

goldrake ::

Minimax preprost,up to date... .Imel Birokrata vse lepo in prav do prve nadgradnje(spremembe davčne stopnje ali podobno) ali težave z printanjem... 090 za odgovor kako v nogi dodam podpis..

mat xxl ::

goldrake ja je pač tako, Birokrat ponuja tako pdf navodila, tiskana, pa še video navodila, njihova podpora ti praviloma v enem dnevu odgovori na vsako vprašanje, res pa je, da če želiš ti neko sekundo nasvet in ne želiš brati navodil, in tega nisi vprašal ali razčistil med uvajanjem, ti potem v kolikor nimaš pogodbe o vzdrževanju, res ostane samo še 090 linija, samo sam raje par krat na leto plačam 090 linijo morda na leto skupaj 10 minut, kot pa da se ure in ure davim in tolčem za tel linijo v stilu, ste 11 v čakalni vrsti .......... sicer pa pojdite na njihovo spletno stran pa se prepričajte.

Sicer pa, zadeva z nobenim programom ni enostavna in za vsak program si je treba čas vzeti, da se uvede ...............

Pozabljate pa še nekaj, da pri Birokratu, kot vem obstajajo tudi light (nekompletne) verzije, ki so celo zastonj...... morda samo za del vašega poslovanja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

radmannsdorf ::

sicer ne vem če ti kaj pomaga, ampak ravno danes sem poleg reklame za birokrat, prejel tudi reklamo za TRONpos.

l0g1t3ch ::

mat xxl je izjavil:

Sam imam Birokrata od leta 1996 od začetke, vsi ostali programi mu po funkcionalnosti in možnostih ne sežejo, do kolen, žal je pa res, da je predvsem uvajanje načeloma bolj kompleksno, kot pri ostalih programih, ki razno raznih možnosti ne ponujajo. Tudi cena programa in nadgradnje so zelo pošteno ocenjene, je pa tako, da se načeloma obnaša bolj napredno od butastih DOS programov, ki so jih potem nadgrajevali v nekaj več. Tudi ni nujna uporaba 090 linije, saj lahko zakupiš redno pomoč pač ustrezen paket. Mojemu podjetju zadeva zelo odgovarja, bistveno je le, da se prvo postavitev šifrantov, artiklov naredi nekdo, ki že nekaj časa uporablja program, saj ta ve, katere stvari v šifrantih dati nižje ...., da kasneje vse špila , kar najhitreje. O ostalih programih, pa nihče ne ponuja toliko možnosti variant in ja je potem vse bolj enostavno, čeprav vas nihče tudi pri Birokratu ne sili, da uporabljate vse zadeve, lahko samo osnovo .... Je pa res, da ima vsak svoj pristop, sam bi Vaskota priporočil, nekomu, ki ga že pozna, Saopa ne bi nobenemu priporočil, Phanteona sem testiral nekaj let nazaj, pa je bil takrat še zelo zadaj, napram Birokratu.... tako, da odločite se sami. Za Birokrata se lahko dogovorite za test, predstavitev, kar vas nič ne stane .....


To se bere kot EPP :)
Od naših strank so nekoč štiri uporabljale Birokrata in so do danes že vsi presedlali na konkurenco. In niti eden ni imel o programu povedati kaj lepega ...

mirkuma ::

Moja uporablja tole (majhna trgovina, servis in skaldišče) 3 zaposleni.
http://www.pointer-it.si/index.php?opti...
Pa imam občutek da je še kar zadovoljna. Mislim, da obstaja tudi demo.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mzakelj ::

Mi ga uporabljamo v firmi pa do sedaj kakih problemov z birokratom nismo imeli. Je pa res da jim moraš včasih malo težiti. Drugače pa dela solidno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za izdelavo računa, fakture (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5832449 (14026) krneki0001
»

Blagajniški programi - ocene in priporočila

Oddelek: Programska oprema
103614 (2676) LuminaPOS
»

Skrajno enostaven program za fakturiranje?

Oddelek: Programska oprema
96504 (4452) uroszo
»

BIROKRAT

Oddelek: Programska oprema
142082 (1835) knesz
»

Računovodski programi

Oddelek: Programska oprema
294151 (2819) segi

Več podobnih tem