» »

Teac CD-ROM in firmware

Teac CD-ROM in firmware

Hojne ::

Imam Teac CD-Rom 540E, kateremu sem update-al firmware, vendar mi je ravno sredi tega zmanjkalo elektrike. Sedaj mi bios CD-Rom-a ne prepozna in ga ne morem uporabljati. Obstaja kakšna rešitev, da ga še obudim k življenju?

Hojne ::

Sem že rešil zadevo.
Sedaj imam pa drug problem. Ko hočem snemat direktno iz cd-ja na cd traja 6 minut preden začne brat in snemat. Če izklopim DMA za Teac-a, potem začne takoj snemat. Obstaja kakšna rešitev za ta problem? Izgleda, da je problem v Teac-u in WinXP.

Tr0n ::

Kako si resil zadevo s firmwarom?

tihi ::

Ja, kako si rešu tisto zadevo s firmwerom?

Dead_Eye ::

meni se zdi ful čudno s teac-om to: če vklopim dma, cdrom ne bere prav cd-jev - v xp-jih mu je vsak cd Audio-cd - ko izklopim dma, je vse spet normalno..vtf!!??
The one and only

Dr_M ::

ze pred casom se je kle govoril da teli teaci ne delajo z DMA...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hojne ::

Vsepovsod nastavil na PIO mode zato, da mi ga je zaznalo in sem ga nato lahko ponovno flash-al.
Teac-i delajo v DMA načinu pod XP-i, vendar se vedejo zelo čudno. Pri Vii-nem čipovju se je to rešilo z idetool programčkom. Kaj naj pa naredim pri intel-ovem čipovju???

Tr0n ::

Hmm, meni laufa Teac 48x pekac na XPjih z UDMA2 brez blema. Kje je catch? :)

Han ::

Na nekaterih ploščah (npr. ABIT BF6) deluje omenjeni TEAC, priključen kot "suženj" zraven trdega diska (Seagate), v DMA načinu tako kot mora.

Maxtor ::

Točno tako. Tudi meni je delal na MSI 6163 kot suženj zraven diska na DMA čisto normalno. Nato sem menjal disk in se z diskom ni mogel. Priklopil sem ga na svoj kabel, kjer je delal samo na PIO oz. se naj popravim, delal je na DMA, vendar zeloooooo čudno, posebej so štekali programi kot so mediaplayer, audiograbber,... Sedaj imam spet nov disk in še nisem probal, kako se sedaj obnaša zraven diska.

LP

tihi ::

Men dela pa vse b.p.!!!
Mam Teaca 524E k dela v DMA, disk je Seagate, in VIA chipset(Abit VL6). Nikol nobenih problemov, al je TEAC na slave al pa na master. Tut z IBM-ovim diskom je delal OK.

Hojne ::

***************************************************da vam dela b.p., če pa ne veste kaj nardit. A je treba post-at, če ne veš rešitve? Od vseh odgovorov niti ene uporabne informacije.



edit by tp: malce lepše se izraži

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

mirkuma ::

Upam da si pred flashanjem firmware-a dal IDE kanale na PIO mode (pise v navodilih pri firmware-u in na spletni strani TEAC, prav tako ne smes imeti CDja v enoti)...

Poizkusi odstranit vse IDE naprave v WinXP in ponovno zaženi računalnik, da se nanovo namestijo IDE gonilniki, potem ponovno nastavi DMA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131077 (1000) neki123
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81509 (1352) q:-p
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
182004 (1641) Eagel
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91540 (1280) rockeye
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111249 (1062) Maxtor

Več podobnih tem