» »

Objava moje fotografije v tisku!

Objava moje fotografije v tisku!

s1m0n ::

Kako naj ukrepam?

V občinskem tisku je bila objavljena pod člankom moja fotografija, ki je dostopna na spletu.
Jim pisat? Ali kako? Odstranit je ne gre :). Nisem pa privolil na uporabo fotografije in tudi na spletu kjer jo gostujem njena uporaba ni dovoljena brez moje privolitve.

nikolahodin ::

Pozanimaj se na sazas. Oni ti bojo strokovno svetovali. Imaš pravico zahtevati plačilo od te občine za sliko.

BigWhale ::

s1m0n je izjavil:

Kako naj ukrepam?

V občinskem tisku je bila objavljena pod člankom moja fotografija, ki je dostopna na spletu.
Jim pisat? Ali kako? Odstranit je ne gre :). Nisem pa privolil na uporabo fotografije in tudi na spletu kjer jo gostujem njena uporaba ni dovoljena brez moje privolitve.


Racun jim poslji.

Ziga Dolhar ::

Če so pri SAZASU vsaj malo strokovni, mu bodo najprej pojasnili, da fotografija nima veze z glasbo.

Načeloma imaš od izdajatelja pravico zahtevati prenehanje kršitev, predvsem pa odškodnino ("honorar"). Če so pri svoji kršitvi (objavi fotografije brez tvojega dovoljenja) ravnali namerno ali s hudo malomarnostjo, lahko zahtevaš dvakratnik honorarja (tudi če dejansko nisi utrpel nikakršne škode). Gl. 168. člen Zakona o avtorski in sorodnih pravicah.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

In kako to zahtevam ?
Nimes še imel takšnega primera tako, da sem popoln laik na tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Janac ::

email na izdajatelja ane

Yohan del Sud ::

Kot pravi g. Dolhar. Zahtevaš lahko oralno, verbalno ali pa telefonsko. Pismeno, preko odvetnika, z e-certifikatom ali osebno. Če boš res kaj dobil, je druga zgodba. Poročaj. Me zanima.
www.strancar.com

s1m0n ::

Drugače ne gre za kakšno posebno fotografijo. Slikal sem jo nekje 2009 je pa fotografija šole (arhitekture). Objavljena je bila na spletnem portalu Panoramio. Pravila portala tudi pravijo, da se fotografije brez privolitve avtorja ne smejo uporabljati.

Irbis ::

Je pa potem še vprašanje, ali je ta fotografija sploh avtorsko delo, ker za razliko od besedil pri fotografijah očitno ni avtomatike:
"Avtorskopravno nezaščitene so na primer t.i. predmetne fotografije kot mehanske preslikave določenih predmetov ali avtorskih del na ravni obrtnega znanja, avtomatizirani rutinski posnetki (npr.: fotografski avtomati), rutinski portreti za dokumente, povprečne amaterske fotografije (družinski, počitniški posnetki) in rutinski fotoreporterski posnetki (tiskovna poročila)."
http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od...

s1m0n ::

Sem jim pisno preko elektronske pošte napisal, da v naslednji izdaji glasila pričakujem objavo/popravo članka z avtorjem fotografije.
Ne, da se mi drugače ubadat s tem. Če se še kakšna not pojavi bomo pa drugače.


Hvala za informacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sodišče Evropske unije: ponovna objava že objavljenih avtorskih del ni dovoljena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10428340 (21874) St235
»

GDPR - objava fotografij

Oddelek: Loža
152378 (1836) no comment
»

Slikanje otrok, soglasje da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516050 (13840) sisemen
»

Facebooku se v Nemčiji obeta globa

Oddelek: Novice / Zasebnost
3010786 (8800) cegu

Več podobnih tem