» »

Nakup LCD monitorja

Nakup LCD monitorja

alexv ::

Zanima me na katere karakteristike moraš biti pozoren, ko kupuješ LCD monitor in kakšne morajo biti, da je monitor boljši od konkurence.
Zanimam se za 15'' ali pa 17'' LCD monitor, v tej debati sem veliko prebral, da so Samsung monitorji the best pa me vseeno zanima na katere karakteristike moraš pazit, pomeni kakšne naj bi bile in kaj je pri posamezni karakteristiki boljše večje ali manjše.

kontrast,
odzivni čas,
div- kaj sploh to je,
velikost pike,
mrtve točke,
resulucija,
frekvenca,
horizontalen/vertikalen kot vidljivosti
itd..)

Kdo se spozna na te zadeve, bi ga prosil, da mi svetuje kakšne karakteristike so optimalne za LCD monitor in kateri monitorji so za priporočljivi. Res, da je veliko zapisangea že v debati VSE O LCD OD A-Ž,vendar nikjer vse na enem mestu.
Lep pozdrav ! Alex
  • zaklenil: boštjan ()

c3R4R ::

Kupi si 17" Lcd monitor... Da o firmi ne govorimo... PHILIPS je zakon!!!

alexv ::

S tem si premalo povedal prvo odgovori na zastavljeno vprašanje, da sploh nekdo vidi a se spoznaš na te stvari!

Pol pa se lahko začnemo pogovarjat o firmi proizvajalca monitorjev.

Prepričaj nas, da je ta monitor res tako dober in zakaj tako misliš.
Lep pozdrav ! Alex

dexter_II ::

-kupi cim novejso stvar, tehnologija gre zlo hitro

-glej predvsem odzivni cas, pa kontrast,pa mogoce svetilnost,dvi ne rabis oz. je zlo malo razlike (digitalni vhod),frekv. ni vazna oz. je 60Hz pa nic vec ne rabis

-17 niso uporabne zaradi velikosti destopa 1280-x1024, bolj je 15 ker ima 1024x768 na gor pa potem sele 18 ali vec za 1280x1024

-mal si se teste na googlu najdi, pa izberi, pri LCDjih je itak ene 5 proizvajalcev matrik ostalo pa ime+elektronika, tko da zvenece ime ni vse (npr. Samsung na Monitorjevih testi je zlo razocaral,povsod na netu pa same dobre ocene???)

-kupi z ocmi ne samo na podatke, poglej ce ima kako mrtvo piko,poglej kaka je enakomernost osvetljenosti ekrana (nekateri imajo svetlejsi zgornji del),estetski izgled...

-jest mam LG L1510s za male pare pa sem zadovoljen z njim

-
pa ne da se mi vec:|


jurre ::

-odzivn cas more bit cim manjsi (da ne steka pri filmih in igrah)
-za kontrast je najbol da ce se da da se v trgovin prepricas da vids v igrcah al pa pr filmh ce je temno al se se vid kaj je na sliki al je sama tema
-pika naj bo cim manjsa, kolikor vem je nekak najmanjsa za lcd-je 0,26
-div mi ni jasno kaj si mislil s tem, ce si hotu napisat DVI je to priklucek s katerim priklops monitor na graficno, poglej ce imas na kartici ta priklucek (bel, podolgovat),ce ne bos mogel kupiti adapter vga-DVI
-resolucijo majo ponavadi 1024x768 novejsi ze 1280x1024
-vidni kot je bolje da je cim vecji, npr tisti lcdji za ene 80k majo ponavad 90°kar pomen da mors skoz naravnost gledat v monitor, ce ksn gleda od strani ne bo cist nc vidu, k da mas ti izkloplen lcd
-frekvenca je pa tud bol da je cim visja, mal poglej da je vsaj ene 75hz
-mrtve tocke se pa pojavlajo s casoma, ker crkne en kristal not, pri nekaterih firmah ti zamenajo monitor ce mas vec kot 3 al 5 pik

zlo dobr lcd je necov 18", 16ms odzivn cas, vidni kot 170° v vse smeri, dobis ga pa za ene slabh 150k,al se clo ene 10-20k mn

upam da bos dobro kupil, ce ti pa se kaj ni jasno pa vprasaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Marjan ::

Se strinjam z Dexterjem glede velikosti.

18" je trenutno najboljši nakup.

boštjan ::

alexv, tema o LCD že obstaja in fino bi bilo če bi tam nadaljeval, ker bo nekdo spet spraševal isto kot ti, tvoje teme ne bo več na začetku, kjer je lepo vse razloženo, v stari temi pa ne bo najdo željenega odgovora. Tako da bom zdaj jaz to malo uredil.
Lažje bi bilo da bi v sticky temi vprašo in bi bilo na enem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373986782 (4182) crnski0
»

lcd 19 monitor razlike

Oddelek: Zvok in slika
141220 (892) podtalje
»

17" lcd vs. 19" lcd - bistvene razlike?

Oddelek: Zvok in slika
222285 (1772) Grey
»

Lg 1915s

Oddelek: Kaj kupiti
433708 (2348) Oldi
»

Nakup monitorja CRT ali LCD- svetujte

Oddelek: Kaj kupiti
332018 (1503) matej123

Več podobnih tem