» »

Varstvo narave. Kdo bo pa pred svojim pragom pometal?

Varstvo narave. Kdo bo pa pred svojim pragom pometal?

1 2 3
4
»

username ::


Z dobro genetsko tehnologijo lahko skreiraš milijardo bilijonov vrst. Leteči prašiči included. Ampak zakaj bi sploh karkoli delali iz DNA?

zakaj pa ne pravzaprav? že iz čiste zabave bi bilo zanimivo...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

To je tako, da bi Tutsijem rekel: kaj se pritožujete, Židov je v drugi svetovni vojni še veliko več umrlo.

ta primerjava je pri tej temi (govorimo o biologiji!) povsem mimo.

Pa vseeno 99% ljudi tega noče in enako je z biodiverziteto.

in kaj pol če folk tega noče? ko so se pojavili računalniki, so se jih skoraj vsi bali, pa poglej danes. sicer pa - če bi jaz imel na voljo denar in tehnologijo za ustvarjanje bizarnih novih vrst, kdo bi mi to lahko preprečil? predvsem pa zakaj?
(krastača z netopirjevo glavo press) :D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

pa še nekaj sem se spomnil.

zadnjič sem na TV gledal nekaj o Aljaski in so kazali posnetke narave itd.

pa sem si mislil: ta pokrajina izgleda prav neprivlačno, mrzla je in povsem zabačena. če tam črpajo nafto, je vsaj ena korist od tiste puščobe. za ptiče in druge živali je itak še več kot preveč prostora (koliko ga pa zavzamejo vrtine in druge naprave?)

zakaj je potem tako grozno, če se tam črpa nafta?

drugo bi bilo, če bi npr. kdo postavil rafinerijo na blejskem otoku - to bi res pokvarilo lep kraj in kvaliteto življenja tamkajšnjih ljudi. sredi neprivlačne divjine pa se ni kaj sekirati. am I right or am I right?8-)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

You are right. Ampak Zeleni so nedovzetni in imuni za vse racionalne argumente. Niti ne znajo definirati kaj je to vrsta - pa vseeno stalno tupijo, kako jih je premalo ... itd. Niso (sposobni?) za racionalni dialog.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Hm, Thomas?

Kdo od tukajsnjih 'zelenih' ni sposoben racionalnega dialoga? Saj vendar ti ob vsakem komentarju, ki ga kdo poslje sem ze tulis in nergas cez zelene... :) Vecina jih pove svoje mnenje, ti pa takoj zacnes o zaplankanih zelenih... :)

Vrsta = nekaj kar se lahko razmnozuje samo med sabo, torej ni vec krizanja, to je striktna definicija vrste ampak so odstopanja, recimo pritlikavi pudelj in afganistanski hrt se tezko med sabo parita, pa sta se vedno ista vrsta.

Mogoce pa to vem, ker se nimam za 'zelenega' :P

Thomas ::

Križata se lahko tudi kamela in lama. Ali pa konj in vosu (osel) in imata vsake toliko plodne potomce. Za vsako muho, ki izumirajo dnevno, pač tudi ni jasno, če ni ogranek ene druge muhe, ki še letajo. Ko mi Zeleni (ali kdorkoli) razjasni pojem vrste - bom začel še jest tuliti, da hočem več biodiverzitete. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

attackiko ::

Traparija tale biodivetziteta.


Ah, če ti tako praviš bo že držalo. Imam občutek, da pri vsaki veji znanosti
najprej pogledaš kaj pravi večina in potem zagovarjaš točno kontra teorijo. [cenzura -- m.] biologe, jaz sem najpamentejši na svetu.

ta primerjava je pri tej temi (govorimo o biologiji!) povsem mimo


Ne samo, da je primerjava, čisto na mestu. Lahko jo še razširimo. Kdo pravi, da nebi smel kdo tebi narediti luknjo v glavo z kakšnim Glockom? Kaj ne veš, da bi s tem samo zmanjšali preveliko poseljenost in onesnaženost? No vidiš, tako logiko zagovarjate "kill them all" teoretiki.

Niti ne znajo definirati kaj je to vrsta


A biological species is defined as a group of natural populations that mate and produce offspring with one another, but do not breed with other populations. This definition includes genealogical relationships as well as physical properties, and emphasizes that species evolve independently of one another.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

snow ::

Kva? A fizične lastnosti določajo vrsto? Hm.. spet smo pri konju in oslu. Meni se zdita osel in konj bolj podobna kot konj in konj brez ene noge.

Ja pa neodvisno se je vsaka vrsta razvijala?! Ok...whatever.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Thomas ::

Cross-species mating may be evolutionarily important and lead to rapid change, say IUB researchers

Tole naj si prebere, kdor bi MENE rad učil, kaj je to definicija vrste. V resnici je to tako, da verjetnost oploditve pada, čimdlej v preteklost imata samec in samica vse skupne prednike.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

attackiko ::

To, da obstajajo tudi izjeme so ugotovili že davno, definicija pa ostaja ista. Skratka, ni treba odkrivat tople vode. Tukaj je še definicija iz Britannice: "biological classification comprising related organisms that share common characteristics and are capable of interbreeding".

Današnji članek BBCja, da so tudi levi na poti izumrtja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Thomas ::

To je en tak pojem - biološka vrsta - ki najmanj nima take definicije kot si maloprej trdil da je tvoja. Razmnoževanje izven "vrste" je evolucijsko pomembno! In največ sploh ni smiselno, da še opletamo s pojmom "biološka vrsta". [Pa ne se stalno spravljat name osebno, kakšen da sem in kakšen da nisem. To je v nasprotju s pravili Slo-techa, če drugega ne!]
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Nekega dne je Platon definiral človeka kot dvonožca brez perja. Naslednji dan ga je obiskal Diogen - skupaj z do golega oskubljenim petelinom.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Zadnjih nekaj postov je kvaliteta dialoga zelo padla.

Prosim vzdržite se sodb o vašem sogovorniku.

Debata naj teče o naslovni temi.

username ::

Ne samo, da je primerjava, čisto na mestu. Lahko jo še razširimo.

glej: to ni isto, kot če ubijem piščanca. ali deset tjulenjčkov (čeprav tega ne bi hotel). ali če lev ujame zebro. ali trop šimpanzov ulovi opico druge vrste ter jo skoraj pri živem telesu požre.

[opozoril sem da se izogibajte sodb o sogovorniku -- m.]
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

attackiko ::

To je en tak pojem - biološka vrsta - ki najmanj nima take definicije kot si maloprej trdil da je tvoja


obakrat sem citiral, če bi si sam zmislil definicijo najbrž ne bi pisal v angleščini :D

Razmnoževanje izven "vrste" je evolucijsko pomembno!


Ja in? Je kdo rekel, da ni? To morda spremeni dejstvo, da vrste izjemno hitro izginjajo? Lahko namesto "vrste izginjajo" rečemo "zmanjšuje se biodiverziteta", ampak bistvo ostane isto.

glej: če jaz tebe potolčem z mačeto, to ni isto, kot če ubijem piščanca.


Aja, tebi pa ni treba pisat "raciolanih dokazov". Napišeš, da "ni isto", in to je to? Jaz bi ti pa moral razlagat, zakaj je ohranitev vrst v interesu ljudi.
No, potem pa še razmisli zakaj 99% ljudi hodi na morje in gleda sončne zahode, čeprav je sonce na voljo cel dan. Preference ljudi so pač take, da želimo ohranit čimvečjo biodiverziteto, če ima posameznik drugačne preference kot družba, ni nič narobe. Ampak večina bo seveda prevladala. Bolj racionalne razloge imaš na spodnjem linku.

Revijo NewScientist se tukaj dostikrat citira. Kot kaže pa se je v nekdaj ugledno revijo prikradla "zelena" miselnost:

Why the fuss? Does it really matter if there are fewer species of snail or beetle in the world, if some unknown plant species ceases to exist or if the gene pool of a rare species is shrinking? In short, yes. Biodiversity is the basis of a healthy, balanced global ecology capable of sustaining life on Earth.

In the second half of the 20th century, the Earth lost 300,000 species. Humanity has created its own mass extinction

Thomas ::

Najprej - attacicko - pogovarjaš se z dvema, nekoliko različnima. Ki sicer zelo podobno mislita o Zelenem nakladanju - ampak vseeno.

Ni važno, od kod tvoja definicija vrste - če si jo spesnilsam ali si jo prebral v Angleščini. Definicija ne zdrži. Sicer sem pa o tem odprl posebno temo.

Da je Zelena ideologija priljubljena v Sciam in v NS - pa nič novega. Nazadnje se moraš zanesti le na svojo pamet, ki brska po VSEH argumentih. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

username ::

Aja, tebi pa ni treba pisat "raciolanih dokazov". Napišeš, da "ni isto", in to je to? Jaz bi ti pa moral razlagat, zakaj je ohranitev vrst v interesu ljudi.

saj jaz ne zagovarjam zmanjševanja števila vrst. je čisto v redu, če se vrsto na robu izumrtja preuči ter poskuša par primerkov umetno vzdrževati ter zapisati DNA itd... ampak če izumre, pač izumre. se pač ni bila sposobna prilagoditi na spremenjeno okolje.

v interesu ljudi je pa okolje, ki ljudem omogoča čim boljše in udobnejše življenje. npr hipotetično: če bi bilo tehnološko (in finančno) možno ustvariti v Sloveniji klimo, kjer bi bilo vse leto poletje ter pod 30 stopinj z ustrezno količino padavin, bi se mi zdelo neumno in zločinsko, če tega ne bi izkoristili. ampak kakšen greenpeace pacient bi pa jokal zaradi polhov*.


te pa ne bom še izpustil: spet mešaš jabolka in hruške. prej si v biološko razpravo vrinil genocid, sedaj pa romantiko sončnega zahoda. oboje pa nima nobene veze z biodiverziteto.:\

ja, tudi jaz ne verjamem v eko-modrovanje. edini reciklažni center, ki učinkuje, je v Civ3. :D

* - to sem kar tako navrgel. ne vem veliko o polhih, mogoče je poletje tudi njim bolj všeč. no, bi pa pacienti že našli kakšnega obskurnega žužka, zaradi katerega bi poskušali zajebati življenje soljudem.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

attackiko ::

Najprej - attacicko - pogovarjaš se z dvema, nekoliko različnima.


vem, samo se mi ne da 2 posta posebej pisat

Da je Zelena ideologija priljubljena v Sciam in v NS - pa nič novega. Nazadnje se moraš zanesti le na svojo pamet, ki brska po VSEH argumentih.


No argumenti so prepričali tam okoli 100% znanstvenikov, ki se z zadevo ukvarjajo. Seveda pa ne bo nihče pri debatah na internetu priznal poraza.. |O
Tako da lahko izvedemo EoD.

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Zanimivo tudi zame.



"For $200 billion - which is the cost of implementing the Kyoto Agreement [in which the industrial nations pledged to cut their emissions of greenhouse gases] for one year - you could permanently provide clean drinking water for everyone. That would save two million people dying and half a billion people becoming seriously ill every year."
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Seveda se pa Nature ne more nonstop it Zelene politike. Ponavadi le mora predočati dejstva. Klima je spremenljiva reč. Ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Največji udarec, ki so ga zadnje čase pretrpeli Zeleni, o katerem je bilo pa seveda spodobno malo ali celo spodobno nič govora, je ponekod očitno padanje morske gladine. Od kod zdaj to? Saj ledeniki se topijo, in toplejše morje se razširja? Jah no, zgleda da je več padavin nad Antarktiko, ki so pa le sneg. V hladnejšem času je padlo manj padavin tudi nad Antarktiko, ki je imela v bistvu puščavski padavinski režim. Zdaj pade morda dvakrat toliko - še vedno skoraj nič - ampak površine so ogromne.

:) Link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Najhujši udarec zelenim je ponovno rekordno velika ozonska luknja nad Antarktiko.
So mislili da se bo zmanjšala.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Double_J ::

Zelenim je všeč, da gre na slabše. Ker potem zgleda, da je njihov obstoj upravičen.:\ :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

Seveda da je. Uveljavili so takoimenovani Montrealski protokol, ki je prepovedal uporabo ozonu neprijaznih plinov povsod po svetu. Lani so se še hvalili kako je to dalo rezultate, letos bodo pa nemara morali priznati, da je to precej bolj naraven pojav in ne maslo hudobnega človeka, ki se žene samo za dobičkom. Sej res - kaj če je s Kyotom ista?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Ok, dokazali ste, da se zeleni motijo v teh predpostavkah.

Kot moderator opozarjam, da prišparajte svoje argumente proti njihovim stališčem (in ne proti njim samim!) dokler ne pridejo nazaj sem. Če sploh še pridejo...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neokrnjena narava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20211355 (8787) Karaya 52
»

Ogrožene živalske vrste (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1468357 (6694) Pyr0Beast
»

(Samo)mori žab ?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1377891 (6331) gzibret
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711835 (9938) Thomas
»

Top predators (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188709 (7324) Airskull

Več podobnih tem