» »

nevihta in grafična

nevihta in grafična

edi123 ::

Imam Powercolor 7950 pcs+

Pravkar je nevihta mimo in ko vklopim računalnik laufata ventilatorja na 100% in no signal na monitor.

Odpad ne?

pviran3 ::

verjetno je kaj drugega...

opeter ::

A UPS oz. kakšno zaščito proti strelam nimaš?

Sicer pa, če si že fasal kakšen udar oz. nihanje, dvomim, da bi se ti računalnik sploh vklopil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AapocalypseE ::

Strela gre zelo redko po eletričnih vtičnicah.

Če gre, gre po internetnemu kablu in po utp kablu v računalnik.

Heavy ::

To se mi je enkrat zgodilo po izpadu elektrike. Sem odklopil računalnik iz vtičnice, kakšno uro kasneje priklopil in je začel nazaj delovati.

chucki ::

Slab napajalnik potem. Je v šoku
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

edi123 ::

Saj dvomim da je bil direkten udar strele ker potem bi crknilo še marsikaj druga. Je pa bil nihaj napetosti ker je TV in vse "zjebalo" ampak dela ok. Modem od Amisa je pa totalno hin, nobena lučka ne dela.

Rippy ::

Hm ja najverjetneje ti je šlo po telefonskem kablu in ven skozi napajalnik. Moral boš ugotoviti kaj je crknilo, matična skoraj gotovo, grafična ponavadi ne - razen če je šlo čez monitor ven.

Če je pa nevihta se pa vedno potegne linija iz modema, ker ko prebije se res ponavadi odloči narediti še kakšen "drag" krog po ostali opremi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

AapocalypseE ::

Po liniji v modem in ven po utp kablu do računalnika in ostalih zadev, ki so na utp kablu, to je to...

Pri nevihti moreš vedno izklopit naprave iz vtičnice in glavno linijo iz modema.

Dosti je takih, ki kličejo in se bunijo kako je lahko skurlo, če pa sem odklopil vse naprave iz vtičnic. Iz modema pa ni izklopil glavne linije...

Dela punca na Telekomu, tako da nič novega glede tega.

Machete ::

Meni je šlo enkrat modem -> ruter (dobesedno ga je odprlo) -> pc -> tv + domači kino. Skurilo je mrežno, ruter + modem itak, tv, centralno enoto kina. Vse je bilo iz štroma izštekano. Vsaj matična in ostalo v pcju je ostalo celo. Kar draga lekcija, je bil pa vsaj razlog za nove komponente, ker dokler je delalo mi je blo škoda menjavat, sem mel pa tiho željo da bi tv že enkrat crknil, da ga zamenjam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

GTX970 ::

Tudi če imaš lan kabel izštekan, ne sme biti preblizu modema, lahko preskoči po zraku...
Živa jeba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

radmannsdorf ::

vzemi grafično ven iz slota, daj jo nazaj noter. meni je pomagalo že večkrat. ne vem pa kaj je fora točna.

BorutK-73 ::

Lahko probaš: izklopi elektriko, pritiskaj on gumb +- 10 sekund, priklopi nazaj. Lahko pustiš izklopljeno iz elektrike čez noč.
Najbolje bo da daš vse ven iz ohišja in odklopiš vse kar ni nujno za boot (pustiš 1 palčko rama, cpu in grafa če matična nima vga izhoda - disk ni potreben za bios)

Zgodovina sprememb…

theBill ::

Eno vprašanje, če imaš do T2 modema/routerja optiko in od tam naprej utp kable, je tak udar strele preko optike sploh možen? Pride to v poštev samo pri kabelskem internetu ali tudi pri optiki?

Spajky ::

tudi optični switc/router ima napajanje, to marsikdo pozablja zaščitit ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

c3p0 ::

Zanimivo, meni je v soboto strela skurila napajalnik od VDSL modema (priklopljen preko online UPS), sam modem pa deluje bp naprej. Druga žrtev je LAN port omrežnega printerja. Ostalih posledic k sreči ni.

Vsekalo je pa nekje zelo blizu, vsem bajtam v okolici je zmetalo ven FID stikala.

Spajky ::

modem trenutno še dela, lahko pa kmalu začne zezat, pa se ne bo dalo ugotovit, kaj je na stvari. Lahko pretečejo meseci preden se mu začne fuzlat ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela skurila modem in en LAN port routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142760 (2251) BorutK-73
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939728 (7173) gregor
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636747 (4930) klemenSLO
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638641 (7043) AngelOfDeath
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472591 (1716) neoto

Več podobnih tem