» »

Odpihnilo prometno kazen

Odpihnilo prometno kazen

Mabosaha ::

Lep pozdrav,

imam težavo, odpihnilo mi je namreč prometno kazen/položnico, ki sem jo imel danes zjutraj pod brisalci avta.
V Domžalah sem parkiral pred pričetkom trajanja eno urne omejitve parkiranja v modri coni (potrebna parkirna ura). Ker sem se nahitro vstavil sem napačno sklenil, da jo ne potrebujem, saj sem odšel že ob 8:10 (ob 8. uri je potrebno imeti že parkirno uro).

Ampak problem imam zaradi tega:
Ne vem katero podjetje oz. institucija mi je izročila kazen. Vrečka je imela bel papirnat račun in položnico, ovitek je bil popolnoma prozoren, ni bil moder (policija), rdeč (redarstvo) ali zelen (JP-LPT ali nekaj podobnega). Prav tako pa ni bil prilepljen na steklo avta ampak dosti malomarno zatlačen pod brisalce avta na desni strani. Položnico sem opazil na obvoznici šele, in nemočno gledal kako počasi leze izpod brisalca dokler je ni odpihnilo v avte za mano -.-' Nemogoče se je bilo varno ustaviti.

Kako lahko izvem kdo mi je izdal kazen za kaj? Je sploh možno, da so kazni v neoznačenih prozornih vrečkah in neprilepljene temveč le zataknjene pod brisalec?

Nimam dosti izkušenj s tem saj ponavadi pustim avto pravilno parkiran in označen s parkirno uro...
Tako, da so kakršnekoli informacije ali napotki izredno dobrodošle. Tudi, če se vam zdijo precej laične ali nepomembne.

Hvala za karkoli in lep dan vam želim.

šernk ::

Ne sekiraj se, tisto je kvečjemu samo obvestilo o prekršku z dodano položnico. Če ne plačaš, pride prava kazen šele na dom po pošti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Domobrancek ::

no ja men so enkrat ko sm napačno parkiru dal samo na listu sprintan obvestilo da naj tam ne parkiram več ker imajo rezervirano za stranke..brez položnice in brez kazni..tko da mogoče niti ni blo nč.

Machete ::

šernk je izjavil:

Ne sekiraj se, tisto je kvečjemu samo obvestilo o prekršku z dodano položnico. Če ne plačaš, pride prava kazen šele na dom po pošti.


Samo redarstva imajo tudi t.i. 'polovičko', tako da se je vseeno fajn pozanimat, da ne plačaš po nepotrebnem celotnega zneska.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

šernk ::

In kako mi bodo dokazali prejetje kazni? nekdo slika za vogalom? Tist papir ti lahko VSAK mimoidoči pobere iz stekla. Kar vem mora biti pa kazen vročena osebno, torej ali ti jo da redar, policaj...čunga lunga v roke ali pa ti pustijo obvestilo in ti kazen naknadno pošljejo po pošti, če ne plačaš na podlagi obvestila.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

Machete je izjavil:

šernk je izjavil:

Ne sekiraj se, tisto je kvečjemu samo obvestilo o prekršku z dodano položnico. Če ne plačaš, pride prava kazen šele na dom po pošti.


Samo redarstva imajo tudi t.i. 'polovičko', tako da se je vseeno fajn pozanimat, da ne plačaš po nepotrebnem celotnega zneska.

Ni res. Tisto kar dobiš zataknjeno za brisalec je totalno nepomembno. Važno je to, kar dobiš po pošti. Zgolj in samo tisto. Karkoli za brisalcem je zgolj OBVESTILO!

Roadkill ::

Tisto kar Machete in verjetno OPa skrbi je osemdnevna polovička.

Brez panike, osem dni začne teči od takrat ko prejmeš položnico po pošti.
Ü

Mabosaha ::

Hvala vsem, ki ste si vzeli čas za odgovor! :)

Tako je, sem precej cvikal, ker se je zadeva izgubila, ko jo je odpihnilo.
Nisem bil prepričan ali bo, če počakam, priletela kakšna dodatna denarna kazen zaradi nepravočasnega plačila kazni, itd,... Odlično tudi, da očitno 8-dnevna doba začne veljati šele po prejemu pošte na domu.

Za vsak slučaj bom v ponedeljek preveril pri redarjih in podobno, če je moj avto v registru.
Kar je zanimivo - vrečka je bila prozorna (brez npr. "OBVESTILO REDARSTVA")! Čisto možno, da sploh ne gre za kazen ampak za kakšno donacijo... Ampak sem se moral prepričati kaj pa kako v primeru da je vseeno kazen.

Super ste.

MoRp ::

Ne se veselit prehitro. Polovičko boš lahko plačal ker boš dobil globo po pošti. Bilo je v prozorni vrečki ker v Domžalah nimajo redarstva ampak KOMUNALNI NADZOR (kaj naj bi to bilo ne vem, zakonske podlage nisem našel). Ko sem sam dobil zadevo sem jo vrgel v predal kot brezpredmetno, potem pa po pošti od inšpektorata in redarstva globa?! Takrat sem razmišljal o ugovoru zaradi stvarne nepristojnosti, pa sem se na podlagi Ljubljanskega LPT, vseeno odločil poravnati polovičko.

GTX970 ::

http://www.domzale.si/s1a105/oddelek-za...

Verjetno je zapisano v kakšnem občinskem odloku.
http://vestnik.domzale.si/index.php/com...

Prej bi rekel da gre za občinsko redarstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Spajky ::

Si siguren, da ti je kazen odpihnilo? Možno, da ti ga je kdo "ukradel" (obvestilo redarstva nalimal na svoj = redarji, ko vidijo že obvestilo, IMHO ne gredo preverjat ponovno, če je na tapravem avtu >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

stb ::

Preden plačate položnico, ki jo predmete v takem obvestili skrbno preveriti, če je res namenjena vam. Zgodilo se mi je že, da je na prijateljevem avtu bilo obvestilo redarstva namenjeno avtomobilu, ki ga tam v okolici ni bilo več. Podel trik je zamenjati svojo plastično vrečko s tisto s sosednjega avtomobila (ali pa svojo podtakniti nekomu, ki je parkiral dvomljivo) in upati, da nepozorni neznanec plača tujo globo.

Machete ::

Al si pa kakšno kanto za smeti zaparkiral. Vsaj v lj se tudi komunalci že pripravljajo biti šerifi inkasantje. Trenutno talajo opozorila, če si zaparkiral dostop do smetnjaka, imaš neočiščeno rastlinje , itd..
Ps. Menda res obvestilo ni uraden sklep o prekršku. Ko si spraševal kako vejo.. Ko napišejo obvestilo\kazen itak avto poslikajo, in zapišejo info v zapisnik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MoRp ::

GTX970 je izjavil:

http://www.domzale.si/s1a105/oddelek-za...

Verjetno je zapisano v kakšnem občinskem odloku.
http://vestnik.domzale.si/index.php/com...

Prej bi rekel da gre za občinsko redarstvo.


Ne najdem fotke plastične ovojnice - ampak piše komunalni nadzor ali nekaj takega... Pa ko smo že pri tem občina sme v odlok zapisati nekaj kar v zakonu ni že določeno, Domžale pa imajo v odloku dodana (in prepisana iz zakona) pooblastila redarjev, ter določena pooblastila komunalnega nadzorstva. Vsak odlok mora biti sprejet na podlagi zakona, Domžalski odlok o pooblastilih redarjev je sprejet na podlagi Na podlagi 21. in 50.a člena Zakona o lokalni samoupravi (Ur. list RS, štev. 72/93, 6/94, 45/94, 57/94, 14/95, 20/95, 63/95, 73/95 , 9/96, 39/96, 44/96, 26/97, 70/97, 10/98, 68/98, 74/98, 12/99, 16/99, 59/99 in 70/00), 83. do 98. člena Zakona o upravi (Ur. list RS, štev. 67/94, 20/95) in 20. člena Statuta Občine Domžale (Uradni vestnik Občine Domžale, štev. 7/99) je Občinski svet Občine Domžale na svoji 20. seji dne 25.10.2000 sprejel

O D L O K
O OBČINSKI INŠPEKCIJI, KOMUNALNEM NADZORU IN OBČINSKEM REDARSTVU V OBČINI DOMŽALE


Kje je zakon o prekrških, kje je zakon o občinskem redarstvu... Prepričan sem (95%) da je tale odlok če ne nezakonit pa vsaj, neskladen z veljavno zakonodajo. Mogoče bi Lakotnik lahko kako navrgel na to temo.

St235 ::

Zakaj ocenjuješ, da je odlok nezakonit?

To, da mora odlok temeljit na zakonu je res, in če pogledaš je zato tudi v preambuli zakona napisano na podlagi česa ga sprejemajo. Se pa strinjam, da je tale preabula bolj boga. Pa si prepričan, da gledamo sploh aktulen odlok? Ker zakon o upravi že 15 let ne obstaja.

Druugače pa temelje predstavljata tale dva člena:

21. člen zakona o lokalni samoupravi, med drugim določa:
Občina za zadovoljevanje potreb svojih prebivalcev opravlja zlasti naslednje naloge:
- določa prekrške in denarne kazni za prekrške, s katerimi se kršijo predpisi občine in opravlja inšpekcijsko nadzorstvo nad izvajanjem občinskih predpisov in drugih aktov, s katerimi ureja zadeve iz svoje pristojnosti, če ni z zakonom drugače določeno;


50a pa:
Občinska uprava opravlja nadzorstvo nad izvajanjem občinskih predpisov in drugih aktov, s katerimi občina ureja zadeve iz svoje pristojnosti.
Za opravljanje nadzorstva iz prejšnjega odstavka se lahko v okviru občinske uprave ustanovi občinska inšpekcija.
Inšpekcijsko nadzorstvo neposredno opravljajo občinski inšpektorji kot uradne osebe s posebnimi pooblastili in odgovornostmi, v skladu z zakonom, s katerim je urejen inšpekcijski nadzor.

Gogyto ::

Bi tule dodal samo eno malenkost, ki se je marsikdo ne zaveda; potrdili pa so mi jo na policiji.
Kar se tiče polovičke, imaš dejansko 23 dni časa, da kazen plačaš po polovični ceni. Ko namreč ti prejmeš kazen/odločbo o prekršku, začne najprej teči 15 dnevni rok za morebiten ugovor in šele nato kazen postane pravnomočna in s tem začne teči 8-dnevni rok za uveljavitev polovičke.;)

Preverjeno iz prve roke, ko me je pred parimi leti cepil radar pa zaradi takratne finančne krize nisem bil v stanju plačati praktično takoj po prejetju položnice. ;)

St235 ::

dodatnih 15 dni pa si lahko kupiš s tem, da ne dvigneš pošte do zadnjega dneva.

šernk ::

A 15 dni je za ugovor? Ni 8 dni?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gogyto ::

šernk je izjavil:

A 15 dni je za ugovor? Ni 8 dni?


Huh, sem šel čekirat in imaš prav:| 8dni od vročitve je zadeva pravnomočna in potem imaš še 8 dni za plačilo. ;)

Se opravičujem za napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

MoRp ::

St235 je izjavil:

Zakaj ocenjuješ, da je odlok nezakonit?

To, da mora odlok temeljit na zakonu je res, in če pogledaš je zato tudi v preambuli zakona napisano na podlagi česa ga sprejemajo. Se pa strinjam, da je tale preabula bolj boga. Pa si prepričan, da gledamo sploh aktulen odlok? Ker zakon o upravi že 15 let ne obstaja.

Druugače pa temelje predstavljata tale dva člena:

21. člen zakona o lokalni samoupravi, med drugim določa:
Občina za zadovoljevanje potreb svojih prebivalcev opravlja zlasti naslednje naloge:
- določa prekrške in denarne kazni za prekrške, s katerimi se kršijo predpisi občine in opravlja inšpekcijsko nadzorstvo nad izvajanjem občinskih predpisov in drugih aktov, s katerimi ureja zadeve iz svoje pristojnosti, če ni z zakonom drugače določeno;


50a pa:
Občinska uprava opravlja nadzorstvo nad izvajanjem občinskih predpisov in drugih aktov, s katerimi občina ureja zadeve iz svoje pristojnosti.
Za opravljanje nadzorstva iz prejšnjega odstavka se lahko v okviru občinske uprave ustanovi občinska inšpekcija.

Inšpekcijsko nadzorstvo neposredno opravljajo občinski inšpektorji kot uradne osebe s posebnimi pooblastili in odgovornostmi, v skladu z zakonom, s katerim je urejen inšpekcijski nadzor.


Ampak URADNA POOBLAŠČENA OSEBA (je oseba, ki ji je država podelila pooblastilo da deluje v njenem imenu). A mi pomagaš razumeti od kje so se v tej zgodbi našli KOMUNALNI NADZORNIKI, ki pišejo globe za napačno parkiranje po Domžalah?! Zakon o pravilih v cestnem prometu, določa pooblastila policije, redarjev, carinikov in DARS nadzornikov, nikjer pa ne omenja komunalnih nadzornikov. Ne more občina kar ustanoviti neko službo po svoje (ki ni regulirana s strani države) za pobiranje denarja iz prekrškov. Kaj jih potem zadržuje (komunalne nadzornike), da v roke primejo ZPPPD ali pa ZOro ali pa ... Mah ne razumem, v sloveniji imamo 212 občin - ko se odpravljam na izlet moram najprej ugotoviti koliko občin bom prevozil in kje sebom ustavil, ko to pogruntam, moram v roke vzeti odloke da ugotovim kaj smem in kaj ne, po tem pa na kraju ugotavljati ali se prerekam z lokalnim kmetom ali PUO, ki ima neko specijalno uniformo za katero še živi dan nisem slišal (ali jo bogsigavedi celo videl).

darkolord ::

Saj je že lakotnik citiral:

Za opravljanje nadzorstva iz prejšnjega odstavka se lahko v okviru občinske uprave ustanovi občinska inšpekcija.
Inšpekcijsko nadzorstvo neposredno opravljajo občinski inšpektorji kot uradne osebe s posebnimi pooblastili in odgovornostmi, v skladu z zakonom, s katerim je urejen inšpekcijski nadzor.

St235 ::

MoRp je izjavil:

St235 je izjavil:

Zakaj ocenjuješ, da je odlok nezakonit?

To, da mora odlok temeljit na zakonu je res, in če pogledaš je zato tudi v preambuli zakona napisano na podlagi česa ga sprejemajo. Se pa strinjam, da je tale preabula bolj boga. Pa si prepričan, da gledamo sploh aktulen odlok? Ker zakon o upravi že 15 let ne obstaja.

Druugače pa temelje predstavljata tale dva člena:

21. člen zakona o lokalni samoupravi, med drugim določa:
Občina za zadovoljevanje potreb svojih prebivalcev opravlja zlasti naslednje naloge:
- določa prekrške in denarne kazni za prekrške, s katerimi se kršijo predpisi občine in opravlja inšpekcijsko nadzorstvo nad izvajanjem občinskih predpisov in drugih aktov, s katerimi ureja zadeve iz svoje pristojnosti, če ni z zakonom drugače določeno;


50a pa:
Občinska uprava opravlja nadzorstvo nad izvajanjem občinskih predpisov in drugih aktov, s katerimi občina ureja zadeve iz svoje pristojnosti.
Za opravljanje nadzorstva iz prejšnjega odstavka se lahko v okviru občinske uprave ustanovi občinska inšpekcija.

Inšpekcijsko nadzorstvo neposredno opravljajo občinski inšpektorji kot uradne osebe s posebnimi pooblastili in odgovornostmi, v skladu z zakonom, s katerim je urejen inšpekcijski nadzor.


Ampak URADNA POOBLAŠČENA OSEBA (je oseba, ki ji je država podelila pooblastilo da deluje v njenem imenu). A mi pomagaš razumeti od kje so se v tej zgodbi našli KOMUNALNI NADZORNIKI, ki pišejo globe za napačno parkiranje po Domžalah?! Zakon o pravilih v cestnem prometu, določa pooblastila policije, redarjev, carinikov in DARS nadzornikov, nikjer pa ne omenja komunalnih nadzornikov. Ne more občina kar ustanoviti neko službo po svoje (ki ni regulirana s strani države) za pobiranje denarja iz prekrškov. Kaj jih potem zadržuje (komunalne nadzornike), da v roke primejo ZPPPD ali pa ZOro ali pa ... Mah ne razumem, v sloveniji imamo 212 občin - ko se odpravljam na izlet moram najprej ugotoviti koliko občin bom prevozil in kje sebom ustavil, ko to pogruntam, moram v roke vzeti odloke da ugotovim kaj smem in kaj ne, po tem pa na kraju ugotavljati ali se prerekam z lokalnim kmetom ali PUO, ki ima neko specijalno uniformo za katero še živi dan nisem slišal (ali jo bogsigavedi celo videl).


Če prebereš (in razumeš, kar bo precej težje) zakon o pravilih v cestnem prometu potem nimaš nikakršne težave s tem kdo v kateri občini izvaja nadzor nad mirujočim prometom. In ponovno, od kje ti ideja da redarska služba in izvajanje teh pooblastil s strani občine ni regulirano na državnem nivoju? Če bi namesto pizdenja v tri dni prebral kaj sem napisal potem bi tudi vedel zakaj ne morejo sankcionirat kršitev ZPPPD in ZoRo. Prav tako ne vem po kaki logiki Komunalni nadzornik ne more bit uradna pooblaščena oseba in kaj točno ima tukaj država zraven?

MoRp ::

OK, priznam, da vse zgleda, da se "pizdim" neupravičeno ali pa ne znam konstruktivno argumentirati svojega stališča. Zatorej se posipam s pepelom in opravičujem za pizdenje!

St235 ::

Če prebereš (in razumeš, kar bo precej težje) zakon o pravilih v cestnem prometu potem nimaš nikakršne težave s tem kdo v kateri občini izvaja nadzor nad mirujočim prometom.

tole se ne nanaša na to, dav tem zakonu piše kdo ima pooblastila v kateri občini ampaka na to, da dokler spoštiješ zakon o pravilih v cestnem prometu nimaš težav s mestnim redarstvom, kakorkoli se mu v posamezni občini reče. Če pa dobiš kazen pa je vedno tudi jasno kdo in na kateri podlagi ti jo je izdal. Kreganje z inšpektorjem/redarjem/nadzornikom je v vsakem primeru precej jalovo početje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397863 (15729) UganiKdo
»

Redarska zalega (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14522646 (17362) Mehmed
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50945174 (33439) Mehmed
»

Bodo redarji tudi policisti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
767529 (6189) Ziga Dolhar
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609717 (8233) Matev

Več podobnih tem