» »

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro

«
1
2

Oblivion ::

No, najprej bi te rad samo malce popravil Crilin15, tistega o ramih in kondenzatorjih nism jst rekel. Me pa zanima, ce bi se dalo kaj takega gor dat, potem bi se graficna mislim da dobro hladila. Bom pa probal se jst kej Gpu navit, me prov zanima do koliko gre. Pol pa se s termalno pasto (AS2 ali AS3) pa kot je reku asPeter se malce privit gor cooler. Al bi se splacalo nrdit kaksno tako varjanto, kot je modifikacija iz GF4 ti 4200 v GF4 ti 4600 ko so popolnoma cooler zamenjal?

asPeteR ::

Lej, jaz sem Vulcano (en vem vec, katera serija) modificiral tako, da sem zvrtal luknje vanj, tako, da se prilega luknjam na graficni, v luknje v hladilniku sem uvil se navoje, tako, da zdej hladilnik pritrdim na graficno z vijaki.

Mh, proizvajalci, lahko bi nal na graficno tak sistem kot je na socketih za proce!!

Oblivion ::

Ja, bi blo zanimivo, da bi kaksen tak patent izumili. A je nevarnost, da ti gre garancija zaradi takega posega? Si bom omislil tudi jst ksn nov ventilator za na graficno, pol pa upam da bo sekalo.
Mam pa eno vprasanje malo Ot, slika se mi zaustavlja oz. prekinja vsake tolko casa v igrah. V 3dmarkih pa kar pogosto. Kaksna ideja kaj bi blo?

OwcA ::

@Oblivion: garancijo zgubiš takoj, ko odstraniš originalen hladilnik.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Oblivion ::

Shit ja. Pa mislim da se splaca riskirat za tak podvig al ne. Hmmm.

c3R4R ::

Itak, da se splača... Hitr delat mod:D!!
Sicer tale asPetrov načrt sploh ni slab.... Mam en originalen kuler od P4, pa bom modificiru tko, da bo pasu na grafo... good idea8-)

Mam pa eno vprasanje malo Ot, slika se mi zaustavlja oz. prekinja vsake tolko casa v igrah. V 3dmarkih pa kar pogosto. Kaksna ideja kaj bi blo?

Če maš navito grafo je to zaradi pregrevanja ramov ali pa gpu-ja... Skoraj vedno...
Če pa nimaš navite grafe, pol pa nebi vedu...:8)

@asPeter
Kolk PCI rež ti pa zavzame tist kuler na grafi?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Oblivion ::

Ne, nism se nc navijal, ker bi rad dubu prvo hladilna rebra. Je mogoce zaradi tega, ker sem poizkusal razlicne driverje in so se kaj zapacali med sabo?

c3R4R ::

@Oblivion
To ni vzrok temu. Če ene driverje inštaliraš ti prejšne driverji povozi. Če so novejši ti jih na nek način upload-a!
Povej ostali sistem, ki si ga lastiš... Mogoče je tu vzrok..

Oblivion ::

Dvomim, ker mi je do 2 dni nazaj delalo normalno brez problema. Pa sm mel catalyst 3.2 pa sm menjal na 3.1 pol sm pa nekaj poizkusal in spet dal 3.2 in nato spet 3.1! Malo sm pretiraval, zdej pa malce cudno dela vse skupaj.

Mislim da ce das en navaden cooler od procesorja vzame kar dosti prostora po moje. Najbrz celo 2 pci slota.

c3R4R ::

@Oblivion
Dvomn, če so vzrok temu driverji...

Kva si še delu s compom, poleg tega z driverji??
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

asPeteR ::

criLin15: Kaj jazst vem kolk slotov?:D Kaksne tri ...

:)

c3R4R ::

A sam tri:D?? Pol sploh ne morš nič met v slotih....|O

Oblivion ::

Edina stvar ki sm jo zamenjal je ta, da je blo v smartgart napisano da je fastwrite na on sam obkljukana je bla off in sm dal na on pa restartal comp. To je vse kar sm delal, ostalo je vse kot je blo.

boštjan ::

oblivion,a se ti mogoče kaj malo preveč segreva karta?al pa defragmentiraj disk. No za 9500pro je Morphling v tejtemi predlagal ta cooler + 80mm vent.
zelo dobro ma rešeno glede hlajenja ramov ta 9500pro, ki ma napajalni konektor na koncu.

Oblivion ::

Ja, graficna se kar posteno greje, in to mi ni vsec. Zato bi rad to zadevco ustimal, da bo tekla posteno.
Teme in ideje od morpha pa zal nisem videl, je pa zanimiva ideja za gpu. Kje pa se dobi ta rebra? Jst pa mam konektor na zacetku ramov, tko da bi bla bolj tezka varjanta da bi tista hladilna rebra gor dal, ceprav bi blo zelo fajn. Kaj takega bi rabu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oblivion ()

boštjan ::

za cooler bi še jaz rad vedel.glede napajalnega konektora pa mislim da majo vse 9500pro enako,razen pri tej tyan tycoon

Oblivion ::

@Morphling1:
A ves ti mogoce kje bi se dalo ta rebra za Gpu dobit?

@bostjan:
Kako mislis hladiti gpu oz. kartico? Ce imas ta namen seveda

boštjan ::

zaenkrat še je vse v zraku,ker kljub temu da je GPU po ogranju vroč prav tako rami,ne bom nič prčkal. Bi pa razmislo o tistem cooleru od thermaltake.Samo ne vem kako je z luknjami pri 9500pro,ker je še nisem narazen jemal

Oblivion ::

Ja, potem sva na istem. Upam da mi bo kmalu uspelo vse to izvest.

THX ::

mam r 9500@9500 pro (371/330) od saphira, z original hlajenjem.
sm tud jst mal razmišlu, kako bi stvar mal dodatno hladil. kar se gpuja tiče ni tolk problem, maš lukne pa plac pa vse. stvar se rahlo zakomplicera pr ramih. 1. maš un priključek za napajanje čist zravn 1. rama. to sm rešu tko, da sm ga enostavn za 90° navzgor zakrivu. mal je treba pazt pa ne preveč na hitr krivit pa gre. 2. problem so pa oni elementi med rami, ki so mal višji od ramov. maš dve šanse: al kupš cooler v ploščici pa ploščico tko predelaš (povrtaš al pa kej tazga) da ne dela stika. je pa precej zahtevno po moje to, da točn na pravem mestu luknje nardiš. druga, dost bl na izi šansa je pa da ram enostavn na kvadratke nažagaš pa na vsak ram posebi nalepš...
morm še mal razmislt kaj bom naredu okol tega, sam predvsem rame je treba zrihtat, ker se že nenaviti precej grejejo, pol pa sploh.

aja... če bo kdo kej polomu itd. jst nč kriv. jst sm sam povedu kwa sm jst naredu.

edit:
če kdo slučajno ve, kje dobit une coolerje za ram od tyan 9500 pro(post od boštjana, mal višje v tej temi) , nej javi, ker je zadeva zlo lepo spelana. če na druzga, bom pa sam pilu. enkrat, ko nabavm coolerje, seveda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX ()

asPeteR ::

THX:

Ej, kako mas 9500@9500pro? A si flashnu BIOS od grafe?

Dej, ce mas kaksen link, bi bil zelo vesel!:D

boštjan ::

to je isto naredo kot se je dalo 9500@9700.prvo une shekane drivere,pol pa še BIOS.vsaj misli da je tako THX naredo.

asPeteR ::

Hmm, folk, potem pa malo vec preciznosti prosim!;)

Jaz, pa ze skor pol neta preiscem, pa nc!;((

THX ::

se opravičujem za zmedo...
sm pač mislu da je to splošno znano da se da modat 9500 non pro na 9500 pcbju na 9500 pro
drgač je pa to u bistvu r 9700 soft mod(by riva tuner), ki odpre dodatne 4 pipeline, 256-bitnega vodila pa pač ni. na radeonih 9500 na 9700 pcbju je 256 bitno vodilo že original prisotno, sam ga zaklenjeni 4 pipelini tolk "zabremzajo", da ti nč ne korist, če ne odkleneš še 4-ih
mam pa namen tud preštrihat une kontakte z prevodno pasto pa fleshat na 9500 pro, sam jo morm kupt, pa termalno pasto tud. pol bom seveda tud proc odklenu.
sam si morm čs vzet, da to nabavm pa zrihtam.

overman ::

Jaz sem pravkar na mojega radeona 9500 Pro zmontiral en predelan hladilnik za amd-ja. Stvar zavzame 3 PCI reze (zato pa jih je pet>:D). Karica je mrzla ko v hladilnici! Zdaj me pa samo zanima s katerim programom vi to navijate? Poskusil sem riva tuner pa mi nastavitve vedno vrze nazaj na stare (nastavim-zaprem program-odprem program in spet vidim stare nastavitve!;( )! Kateri program naj uporabim (pri rage 3d je ista fora!;(

boštjan ::

vrže ti nazaj,ker nisi flešal biosa s takim ki lahko navijaš

overman ::

A mi lahko kdo opise postopek flesanja biosov in katere rabim za mojo graficno? za vsak odgovor bom zelo hvalezen! :D

boštjan ::

Na tem linku maš vse.kako se to dela in keri bios moraš vzet,če ma tvoj 9500pro 3.3ns ali 3.0ns rame samo registrirat se bo treba še prej

overman ::

OK. Zdaj imam ustrezen bios za mojega radeona, zanima me samo kako zdaj flasat ta bios. A mi lahko kdo natancno opise ta postopek? :))

boštjan ::

a si šel pogledat na link?:\ verjetno ne
You will need to make a bootable DOS disk. Once you have that done, copy all of the atiflash files over to the bootable DOS disk. When you reboot your computer with the bootable floppy disk at the A:\ prompt type:

atiflash -s 0 original.bin (That is a ZERO not an "o". This will backup your original BIOS).

Once you have your original BIOS saved, type:

atiflash -f -p 0 9500_30.BIN (That is a ZERO not an "o". This will flash the new BIOS. If you had a card with 3.3ns Infineon memory, you would use 9500_33.BIN instead of 9500_30.BIN).

Once this is completed, power down your system for a couple of second and then back up again. You should now be able to overclock. I use the latest version of Rage3D Tweak .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

overman ::

Saj sem pogledal in zdaj postopek tudi poskusil, ampak tisti link ki je tam ne deluje in zgleda da nimam pravih biosov. A mi lahko prosim kdo poslje biose za radeona 9500 pro z 3.0 ns rami? Jaz nikakor ne pridem do tapravih. Moj e.mail: aljaz.primozic@siol.net

boštjan ::

poslano,poročaj pol in kero karto maš,proizvajalca mislim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

overman ::

Kaj delam narobe:

1. sem naredil zagonsko disketo ter nanjo shranil se tisti en fajl:9500_30
2.Ponovno zagnal racunalnik
3. Pojavi se A:/
4. vpisem A:/atiflash -s 0 original.bin
5. on mi pa napise :bad command or file name
6. poskusim takole: A:/atiflash -f -p 0 9500_30.bin
7. spet ista pesem!

Prosim pomagajte mi, jaz sem ze cisto obupal. Bostjan hvala za bios-ampak jaz-al pa racunalnik sem tko nor da ga nevem uporabit! Imam radeona z tistim klasicnim crnim hladilnikom (zdaj je gor en AMD hladilnik) in 3.0 ns infeneon al nekaj takega.

boštjan ::

pa ATI flash utility si shrano na disketo?Pa tam v comandah je nula ne črka O

overman ::

kaksen flash ulity? jaz sem shranu samo tisti en fajl, ki si mi ga poslal. A mi lahko poves kje dobim se te druge fajle? al pa mi jih prosim poslji. Sorry ko ti ze eno uro tezim! :8)

boštjan ::

ja se mi je kar zdelo da nimaš tega programčka.dobiš ga tukaj-www.radeon2.ru/bios/util/aflash2.rar->tega dol potegni.
Nič hudega,pač mam cajt. Aja naj ti povem da tega še jaz nisem delal,zato ne mene klet če bo šlo kaj po napačni poti. Zapomni si samo da prvo shrani originalen BIOS in pol za vsak slučaj še en dodaten back up tega biosa.

overman ::

Sem dolpotegnu. To je ena RAR datoteka, sem jo na disketo dal pa spet isto. Zdaj ma na disketi : zagonske podatke, bios in flash. Kaj naj naredim? Tisti ukazi ko so jih napisal nic ne delujejo. ;((

boštjan ::

pa si to datoteko ki je v rar razpakiral?

overman ::

Saj ni stisnjena. A jo morem mogoce prvo na kak nacin odpret al kaj? Sorry prvic pocnem to z graficno. Procesor pa te stvari so mi znane, graficna pa je v temi. Ami lahko mogoce posljes vse datoteke ki jih moram dat na disketo-mozno da imam jaz napacne, sicer nevem kako. Jaz sem suzenj tega racunala! ;((

boštjan ::

kak te ni stisnjena,ča pa pri meni je. ti pošlem po mailu ta cel utility.

overman ::

jaz nisem nobenega majla potem vec dobu. A si siguren da si poslal?

boštjan ::

zdaj sem ti še 1X poslal

overman ::

hvala! zdaj bom vidu ce bo slo. Ce ne pa bom moral to nekako drugace izpeljat.:D

boštjan ::

a si dobo zdaj

overman ::

dobu sem ampak spet ne deluje. Verjetno morajo bit kaksni drugi ukazi al pa kaj. Bom malo povprasal se tiste, ki so to ze delal. Hvala za tvoj cas :D

boštjan ::

zdaj al je fora da ta atiflash utility je za en drek, al pa si ga ti kaj pri ukazih zjebo.recimo si pri tem ukazu napiso NULO atiflash -s 0 original.bin in ne črke O.

overman ::

Siher sem napisal nula-saj tam lepo pise da je to nula in ne o. Jaz vec ne vidim resitve!;(

boštjan ::

ukazi so ziher pravi.finta je mogoče le v tem programčku za flešanje biosa.Mogoče še kaj koristnega najdeš tukaj.

Oblivion ::

@ boštjan: do kolko si navil ti tvojo graficno? Sm dal gpu na 325 MHz je zadevca ze posteno pekla. Pol sm se ram dal na 310 in 2 ventilatorja da sta pihala na vrh graficne in je blo malce boljse. Sam se mi je poznalo samo v 3dmark-u v igrah je bla ista pasta al je navita al ne. Si opazil mogoce dosti razlike?

boštjan ::

jaz je še nisem navijal,ker se mi zaenkart še ne mudi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041269 (23667) sharp
»

do koliko ste navili svojega ati radeon 9500 pro

Oddelek: Navijanje
6928 (876) Fury
»

Radeon 9700 ne pro

Oddelek: Navijanje
301776 (1499) Caligula
»

Heatsinks za rame na r9500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161053 (869) freejack
»

flešanje

Oddelek: Navijanje
5886 (791) OwcA

Več podobnih tem