» »

Kje kupiti spalnico?

Kje kupiti spalnico?

MrBrdo ::

Katero trgovino priporočate?
Najprej sem gledal v Ikei vendar mi izbor ni pretirano všeč, pa nimajo na voljo kaj dosti kombinacij postelj s pripadajočo omaro, nočno omarico (aka "komplet" spalnica).
Gledal sem tudi Rutar kjer sem našel par zanimivih variant, ampak po drugi strani ne bi čakal ravno 3 mesece na dobavo in večina komentarjev ki sem jih uspel najti glede trgovine niso ravno vzpodbudni. Ampak še ostaja kot opcija.
Nekdo mi je omenil tudi Momax vendar se mi zdi da imajo preveč poceni nekvalitetno robo tam. Lesnina se mi zdi da je podobno.
Ciljam pa drugače 200x160 ali 200x180 z vzmetnico (na vzmeti). To mi je nekdo priporočal iz Ikee, da je baje vredu.

Hvala za nasvete in opis vaših izkušenj
MrBrdo
  • spremenilo: MrBrdo ()

AmaranthK ::

Za kakšno ceno pa iščeš?

MrBrdo ::

Ciljam na okoli 1000 EUR, bi pa dal do 2000 EUR. Vključno z vzmetnico (to bom verjetno kupil kar v Ikei za ~350 EUR).
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

AmaranthK ::

Harvey Norman ima nekaj lepih spalnic, evo https://www.harveynorman.si/oddelki/spa..., sicer ne vem glede njihove kvalitete ampak cene so sprejemljive. Alples bi tudi znal imeti kaj pametnega, se spomnim, da so imeli poceni mladinske sobe (okoli 1200 €) in zelo kvalitetne. :)

Drugače pa kar se tiče vzmetnic, za Ikeo ne vem kakšne so, ampak sama imam Dormeo in je fantastičen..ker pri teh stvareh se lahko hitro zafrkneš, ti priporočam, da še malo pri njih pogledaš - gledam recimo vzmetnico Aloe vera (180×200) za 311 €..se splača malo prebrskati.:)

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

Ja res je, tudi te v Harvey Norman zgledajo kar lepo. Me pa zanima kako je s kvaliteto in z dobavnimi roki.
Hvala za nasvet.
MrBrdo

AmaranthK ::

Ni problema.;)

jonystar ::

Jest mam Alplesovo spalnico(Harmonija), ki sem jo kupu v Lesnini za vse elemente skupaj sem pa dal 1100€. Po 3 letih vsi elementi še vedno kot prvi dan, kljub temu, da sem vmes že 2X sobo prebelil in sem mogu omare, postlo in omarco za TV premaknt.

lonewolf_ ::

Pri vzmetnici ne šparat... vsaj če se imaš malo rad.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

MrBrdo ::

lonewolf_: Nimam namena ravno šparat pri vzmetnici, ampak kolega je imel prej eno dražjo ki jo je pri nas kupil pa mu je recimo ta iz Ikee bolj všeč.
MrBrdo

avani ::

Tudi sam imam alples spalinco in sem zelo zadovoljen. Smo pa kupovali vsaj ene 7-8 let nazaj, lahko da se je vmes kaj spremenilo

MrBrdo ::

Ja veliko dobrega je slišat o Alplesu. Sedaj vidim da ima trenutno Rutar 45% popust na vse pohištvo, pa vidim da imajo tudi spalnice od Alplesa.
Tako da me zanima, če je imel kdo vredu izkušnje z Rutarjem :)
MrBrdo

Scorpia ::

V Rutarju ne kupuj. Pohistvo je z razlogom poceni, tudi sam sem nasedel tej akciji. Postelja se zvija, to morem se urediti, ker so stranice pretanke. Omara isto, se je posedala pod tezo, stranice zvijale (vredil na svoj nacin). Edino nocne omarice se lepo drzijo. Tako da iskat spalnico, ki je masivna. Sicer nekak ugidijo reklamaciji, ampak z novimi stranicami bi se omara spet posedala. Tako da sem, na koncu sam predelal omaro in ojacal. Zdaj pa se posteljo. Sem pa dal, nekaj cez 1k za srot spalnico, ki je bila itk v akciji...
////

MrBrdo ::

Hja saj če bi kupil pri njih bi kupil artikle ki jih proizvaja Alples. Mika me ker je ugodna cena, me pa malo odvrača ker slišim samo slabe stvari glede Rutarja. :8)
MrBrdo

St235 ::

MrBrdo je izjavil:

Katero trgovino priporočate?
Najprej sem gledal v Ikei vendar mi izbor ni pretirano všeč, pa nimajo na voljo kaj dosti kombinacij postelj s pripadajočo omaro, nočno omarico (aka "komplet" spalnica).
Gledal sem tudi Rutar kjer sem našel par zanimivih variant, ampak po drugi strani ne bi čakal ravno 3 mesece na dobavo in večina komentarjev ki sem jih uspel najti glede trgovine niso ravno vzpodbudni. Ampak še ostaja kot opcija.
Nekdo mi je omenil tudi Momax vendar se mi zdi da imajo preveč poceni nekvalitetno robo tam. Lesnina se mi zdi da je podobno.
Ciljam pa drugače 200x160 ali 200x180 z vzmetnico (na vzmeti). To mi je nekdo priporočal iz Ikee, da je baje vredu.

Hvala za nasvete in opis vaših izkušenj


Osebna izkušnja z Momaxom (sicer v avstriji) je bila, da pohištvo samo po sebi ni nič slabše od Ikeje. Konkretno govorim za splanico, jedilno mizo in par omar za predsobo. Edino kar ima Ikea res boljše so navodila.

ssitcm ::

LIP Bled si gledal ? Vse masiven les.

fikus_ ::

mitjau ::

fikus_ je izjavil:

Če si blizu AT mogoče
http://www.xxxlutz.at/schlafen/schlafzi...


XXXLutz je itak lastnik in dobavitelj Momaxa in Lesnine... roba je ista. Samo ponavadi imaš v AT več izbire...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitjau ()

Utk ::

Če je komu alples lep in kvaliteten, bi pa res rad videl kaj je potem grdo in zanič. Design je iz 70ih ostal, o kvaliteti pa itak škoda jokat.

mujek ::

Pred parimi leti, ko sem iskal posteljo je edina pametna izbira bila dormeo. Edini so imeli enostavno posteljo, brez nekih okraskov, ki je konkretno narejena (debele stranice). Sedaj lahko skočim na njo, in ni treba da me je strah kaj se bo zgodilo z njo.
Vzmetnica pa vsakemu paše drugačna.

GabrieLeo ::

Za alples dam tudi jaz +1. Če koga moti malo retro pa naj hodi še naprej v Ikeo

tupee ::

Utk ::

GabrieLeo je izjavil:

Za alples dam tudi jaz +1. Če koga moti malo retro pa naj hodi še naprej v Ikeo

Aha, to je naša taktika, 100 let delat isto, ni hudič, da bo slej ko prej spet "moderno". Ni čudno, da je tričetrt te industrije propadlo. Bolj je čudno, da četrtina še obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

680x0 ::

Pri Alplesu je najbolje zaobit posrednike in it neposredno v njihov salon v Železnike.

Invictus ::

Zanimivo da podjetja kot je Alples sploh lahko poslujejo.

Glede na njihovo odzivnost na nivoju crknjene krave. Ampak zgleda jugosnostalgija in slovenska miselnost o trpljenju pri tem precej pomagata ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

680x0 ::

Invictus je izjavil:

Zanimivo da podjetja kot je Alples sploh lahko poslujejo.

Glede na njihovo odzivnost na nivoju crknjene krave. Ampak zgleda jugosnostalgija in slovenska miselnost o trpljenju pri tem precej pomagata ...


Osebne izkušnje? Moje so namreč ravno nasprotne: v zadnjih 2 letih sem imel opravka z reklamacijama v Lesnini in Alplesu. Alples je po enem emailu s fotodokumentacijo poslal serviserja (poklicali so me sami in predlagali termin), ki je napako odpravil. Lesnina emailov ne bere. Telefone dviguje občasno. Po približno 6 telefonskih klicih so nato poslali serviserja - 2 meseca po prijavi napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

root987 ::

Za vzmetnice osebno priporočam ko-si. Ti imaš sicer standardne dimenzije, pri meni je bil glavni use-case izdelava po meri (210 višina), cena IIRC je bila linearno povečana, pa dobava je bila v enem tednu (dormeo ima 45 dnevni dobavni rok za custom made).

Ne vem koliko si visok, ampak načeloma se priporoča postelja dolžine tvoje višine + 20cm...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Ganon ::

Zakaj pa ne bi šel do mizarja?

root987 ::

Ganon je izjavil:

Zakaj pa ne bi šel do mizarja?

Al pa to ja (no, do lesarja :D ) - mene je po meri narejena postelja stala manj pri enem od lokalnih lesarjev kot postelja standardnih dimenzij pri Ikei / jysku / lesnini (ostalih potem niti nisem gledal), dobavni rok en teden.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Ganon ::

Saj to. Točno tako bo narejeno, kot sam želiš in vse bo pravih mer. Pa ni nič dražje.

Invictus ::

Če kdo rabi mizarja/lesarja, mu lahko pošljem kontakte na ZS. Meni je naredil kuhinjo in kopalnico, pa bo še kaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrBrdo ::

Mizar je ok če maš kakšne svoje ideje kako bi rad mel. Jaz bi rad nekaj videl in potem to kupil :)

Sem se odločil kar za eno spalnico od Alplesa, ki sem jo po daljšem premisleku naročil v Rutarju, ker je bila 33% ceneje (http://www.rutar.com/sl/node/37658?tid=... do pon. je v akciji).

Vzmetnico pa še moram izbrat. Mogoče bom eno s fedri iz Ikee, še ne vem. Pozna kdo kakšno štacuno pri nas ki ima možnost zamenjave če ti zadeva ne odgovarja po npr. 1 tednu?

Ko mi bodo spalnico dostavili, se bom moral še odločit ali bi sam sestavljal ali bi komu plačal. Rutarju ne bom, ker se folk pritožuje. Ima kdo kakšne dobre izkušnje s kakšno firmo ki to dela? Če se mi sploh splača za eno spalnico to naročevat.
MrBrdo

Ganon ::

Saj ti da lahko mizar svoje ideje. No ja, zdaj si se že odločil.

Kar se tiče ležišča, pa dam svoj glas za Slovensko posteljo. Zelo sem zadovoljen.

Metulj-1 ::

Imam alples spalnico staro 15 let katera je se danes videti kot nova. Izjemen dizajn in kvaliteta. Zato je tudi ena redkih slovenskih firm, ki se danes odlicno posluje.

fikus_ ::

"Vzmetnico pa še moram izbrat. Mogoče bom eno s fedri iz Ikee, še ne vem. Pozna kdo kakšno štacuno pri nas ki ima možnost zamenjave če ti zadeva ne odgovarja po npr. 1 tednu?"

Dobra varianta je trša vzmetnica in pa nadvložek iz spominske pene vsaj 10+ cm debel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

klekej ::

Rabi se eno "začasno" spalnico. Je kdo zasledil še kje drugje kaj podobnega? Baje so bile en čas celo 199€. :) Postelja je lahko tudi 140.

https://www.harveynorman.si/celotna-spa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142729 (20327) matobeli
»

Kaj paziti pri nakupu kuhinje / spalnice? (izkušnje, mnenja, priporočila)

Oddelek: Loža
75845 (5396) krho
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346927 (5494) NikolormousB
»

jogi Meblo Dinamic-ima kdo?

Oddelek: Loža
119957 (9546) MrStein

Več podobnih tem