» »

ventilator

ventilator

«
1
2

tx-z ::

ker ventilator bi kupu? vsi se mi zdijo nekam dragi sploh pa pr mlacomu.. velikost je 8cm*8cm--dobr bi blo pa da je tih
tx-z

mato22 ::

Zalman ZM F1 je zlo tih pri nizkih obratih. Sam jih mam 5 in so zlo tihi, stanejo pa 1000 sit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

alien-w ::

Sunoni so poceni -- tisti s ščetkami, medtem ko so krogljični sunoni zelo tihi a zato malce dražji.

pele-on ::

Kje pa lahko kupim Sunone, ki jih iščem že dolgo časa pa jih ne najdem:(

alien-w ::

IC elektronika, TSP elektornika - to je vse v LJ, za druga mesta pa ne bi vedel.

tx-z ::

na tejle strani
http://www.zalman.co.kr/english/product...
sm vidu, da ma ta ventilator une čudne prključke ..a ma ta tut merilec vrtljajev?

na motherboardu mam sam še en tak prključek (procesor+sistem):(
keri ventilatorji so pa pocen pa dobri za na molex prklopt al krkol že je tisto belo?
tx-z

pele-on ::

aline-w:Najlepša hvala.

goku :) ::

Samo tale zalman se priklopi samo na plato, na ne?

mato22 ::

Zalman ima priključek za na plato, drugače sem pa jaz tist priključek precvikal in sem zvezal v molex konektor in stvar je rešena.

Fury ::

guzman... samo NE kupit slucajno sleeve bearing sunone.. ker so za en drek ;) kar se glasnosti tice seveda :) za ball pa ne vem :)

SkIDiver ::

Jz sm pa v Conradu zanč mal šnofu, če majo kj pamtnga pa so mel ventilatorje na polički. Pa sem si prilastu enega 92mm in zadeva na 12V hudu piha pa še kr zgledno tih je za tak prepih. Ma pa kroglične ližaje. Jz bom šel ponovno v nabavo v ponedeljek, če bo cajt.

goku :) ::

Kok keša praviš, da si dal zanj?

jurcek ::

Hi!
Vidim da mate pravo debato okol ventilatorjev. Zanima me...iz napajalnika starega compjutera sem vzel 80x80 sunonov ventilator pa ma črno pa rdečo žičko...lahko to kr na molex gor priklopim? Rdeča gre na rdečo al na rumeno od molexa? Je vlka poraba ventilatorja ..piše na njem 1.6W????

Prosim za odg.!

Hvala

Pudding ::

Crna zicka Sunon-a gre v crno molex-a. Rdeca pa v rumeno za 12V, kar je verjetno nazivna napetost.

Rdeca gre lahko tudi v rdeco za 5V, a se mogoce ventilator vec ne vrti. Poleg tega pa gre tudi crna ventilatorja v rdeco molex-a in rdeca ventilatorja v rumeno molexa, tako dobis 7V.

Oznaka 1.6W je povprecna za ventilator in velja za 12V...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

goku :) ::

A kdo ve kje bi dobil ene lepe vente 120mm. Naj imajo kakšne diode ali pa naj bojo kaj posebnega?

c3R4R ::

Ene hude vente prodajajo v mlacomu... glih dons sm bil tm:D
Sicer pa sploh ni važn kakšne barve je, važn da dobr hladi... barvni venti so za BABE:D :D

jurcek ::

@ Pudding

Torej ga lahko priklopim na molex,ne? Ker sta mi neka frika bluzla da lahko skurim napajalnik,...!Pa sem si mislo, da ne vem če je to možno, da bi z ventilatorjem napajalnik uničo.

Hvala

frenk ::

jurcek:unedva frika te mau podcenjujeta...na gobc jih dej:D

crilin15:se popolnoma strinjam:)

goku :) ::

Kaj se strinjaš. Če že kupujem in če že se nekaj trudim eno modifikacijo skupi spravt res ne vem zakaj nebi bili malce lepši??????? Eni pač hočemo svoj komp malce zmodificirat. čemu bi potem dajali pleksi. Zakaj ne damo compa namesto v eno lepo ohišje kr v eno zarjevelo železno omarico..... Če je itak vseeno kakšen je.

c3R4R ::

@goku16
Kdo ti pa brani nakup barvnih ventov, pa mod kište?? Jst sm sam povedu svoje mnenje (čeprov so mi bli kr neki časa všeč barvni venti:8), pa ne VEČ) poleg mene se je s tem strinjal še frenk... Kva je tle narobe?

Zakaj ne damo compa namesto v eno lepo ohišje kr v eno zarjevelo železno omarico..... Če je itak vseeno kakšen je.
Ni res... Od česa bi potem imela zaslužek podjetja ki izdelujejo ohišja??
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Pudding ::

@jurcek

Vedno! lahko kaj skuris ;) Probaj ne zvezat direktno kake 240V zice pa mase in bo slo...

Pudding ::

Ne se kregat otroci :) Tista 'za BABE' je bla pa ja dobra fora :)

tx-z ::

tx-z

jurcek ::

Eno vprašanje še. Za kolko bi se zmanjšala temperatura v ohišju če bi vgradil ta sunonov vent. Sedaj je temp. ohišja 38C, proca pa okoli 57C. Mam 2600XP Athlon pa TT cooler z 3000obr max.

C_maniak ::

proca pa okoli 57C

Uf, mu je pa kr vroč.


Hja, kej več ko par stopnj ne bo šlo (če prov vem od 5 do max max 10°). Sam ne me za besedo držat, kr nism 100%, kr nimam izkušenj. Mislim pa tud sam dat enga 60 mm zadi, pa 80 spredi.

frenk ::

k jest še nism meu vodnga sm meu notr 7 8cm ventou...temperatura je padla za nekaj več kot deset stopinj...poj je biu procesor na 35 stopinj(idle)...za full load se pa ne spomnem

C_maniak ::

Če je blo tulk, je kr dost to. Kje si ga pa meu?

ali3n ::

C_maniak - od tistega 60mm ventilatorčka bo več hrupa kot pretoka; večji vent na manjši napetosti obrne veliko več zraka, pa še tišji je.
Bližajo se počitnice - naredite si načrt, kako zmodificirat kišto - ko bo konec šole pa vbodne žage in dremle v roke! :D
Jaz sem ravno včeraj napol končal mojo novo kišto - Črno vdovo>:D . Ni še končana, pa na hitrco je skup dana. Luknje za ventilatorje so 120mm.

original je zgledala takole:

sedaj pa takole:




- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

C_maniak ::

Lepo zrihtano, lepo. Problem je v tem, da mam jez zadi plac sam za 60 mm vent;( , vbondo žago pa ne vem kje nej dobim. Drgač ga ne bi jez s tistimi malimi venti sral. Bi pač zvrtal zadi za 80 al pa 120, pa še zgori eno 80-ko, pa je. Sam tk ko pa ni žagice, bo treba pa s tem potrpet. Žal.

tx-z ::

pr men je pa problem k nevem kere bi kupu,, zadi grsta 2 - 8cm, ob strani1 - 8cm ,zgori 1 -8cm, pa spredi 1 - 12cm :) ENERMAX CS-3171 SILVER WIZARD II
tx-z

C_maniak ::

Zadi enga, spredi enga, zgori enga. To bo optimalno. Zarad mene lhk daš pa še tadrugega zadi. Pa še kako lukno zvrti.;)

goku :) ::

Poglejte ljudje, ni fora da daš ti v comp 300 ventov samo zato da zgleda lepo(no tud ampak ni to bistveno) Bistveno je da ti daš v računalnik vente tako da zrak vesčas kroži v kateri smeri pa podiš zrak po compu pa je 999 načinov.:D

C_maniak ::

Ja sej če bo dal spredi enga, pa zadi enga bo lep pretok, right?? Prepih je pa vse kar rabi. Za tistega na vrhu sm pa reku zato, da če že ma možnost, nej še tm vleče topel dvigajoč se zrak vn iz kište.

tx-z ::

js bom dl tko: ob strani enga not, zgori enga not, zadi dva ven (usi 8cm).

pa pol enkrat 12cm spredi not
tx-z

C_maniak ::

Hmmm, it's your choice, sam jez bi raj dal tazgornga tk, da bi vn pihu. Ob upoštevanju, da se vroč zrak dviguje, bi blo to po mojem optimalno. Pa raj namest tistga tadrugega zadi, tega spredi not, da bo razmerje vpihan:izpihan zrak 2:2.

ali3n ::

Osnovni princip luftanja kušte: vpihuj svež zrak spodaj in ga izpihuj zgoraj - topel zrak se dviguje...
se skica za lažjo predstavo:
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

C_maniak ::

Just as I said!

ali3n ::

saj je blo mišljeno zgolj kot pojasnilo (podlrepitev) tvojega odgovora zigam-ju :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

C_maniak ::

Ja ja, sej nism tk mislu. Jez sm sam s tvojo slikco podprl mojo tezo. Torej sma že dva. To sm hotu jez povedat.

goku :) ::

torej sma že trije

C_maniak ::

In upajmo, da nas bo zigam upošteval...

Macro ::

Ja...res je poletje...zagce v roke!!!! :D Tud jast se strinjam...s tem!!! Pametno!
Nimam kaj rect!!!Swaka cast pametnim ljudem in njihovim dusham!!!!!Svaka cast...


4 Ever & 4 Always........I'll be INSANE!!!!!!!!!

frenk ::

mene pa zanima kašne kroge loh izrežeš z vbodnimi žagami...kašn radij?:\

ali3n:al je to tist o čemer si govoru??...dobr si tole izvedu:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

C_maniak ::

dobr si tole izvedu

Res 1A.
Delaš slučajn še za druge??

tx-z ::

al3n,, kako si vedu da mam zgori cd, spodi pa rw? :)

za ventilator ob strani je že zravn ohišja, tko da ga nam stran daju.
torej: 2zadi ven, 1 ob strani not, 1 spredi not. skupaj: 16cm ven, 20cm not al pa dam še zgori ven pa je 24cm ven, 20cm not
tx-z

C_maniak ::

Sej ni une slikce zdej narisu, kr že ful doug obstaja tuki nekje na slo-techu.

ali3n ::

Hja - tko kot je na skici mam jest ta staro gajbo poštimano - po novem služi kot server;
glede razmerja ven-not: ob predpostavki, da je zrak ki vstopa filtriran je pametno poskrbeti, da je v ohišju malo "nadtlaka" (več zraka not kot ven), saj se tako znebimo vsesavanja prahu skozi vse reže v ohišju (le-te je praktično nemogoče zatesniti); jaz načrtujem, da bom mel 2x120 + 1x80 not in 1x80 + 1x120 ven;

@ C_maniak: ne, ne delam za druge, ker je šlo že za tole preveč živcev in časa... :D če hočeš da je narejeno natančno, si je pač treba vzet čas...

@frenk: glede radija lukenj z vbodno žago: da se tudi rezat 40mm luknje (premer).


trik je v roki >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

frenk ::

40mm premera??...to je pa zakon...mogoče si bom pa še nabavu kšno žagco:D

C_maniak ::

In kok ta žaga zgleda? Pa kulk rečmo stane taka stvarca??

frenk ::

baje da je žaga ukol 10k...jest si jo bom pr frendu sposodu:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mugen 2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191768 (1480) axee
»

Montaža ventov...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81125 (993) Klemzz
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241820 (1203) Nejc Pintar
»

Modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261881 (1483) kuglvinkl
»

Shladiti OHIŠJE + info glede stabilnosti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191331 (1150) OldSkul

Več podobnih tem