» »

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Temo vidijo: vsi
««
192 / 373
»»

harmony ::

AC_DC je izjavil:


80% migrantov je torej uporabnih za nič, razen enostavna fizična dela (pod pogojem da se jih prej nauči jezika države / angleščine). In to iz "napredne Sirije", kakšni so šele procenti pri ljudeh ki prihajajo iz zaostalega Afganistana, Pakistana, Somalije...

Jah, ce je tako potem pa bodo Nemci morali pucati drek svojih sodrzavljanov, pa pometati ceste, prazniti kanalizacije, pometati ulice, cistiti sneg. Tako kot to delajo Slovenci v Sloveniji...aja ups to delajo bosanski in albanski migranti.

pecorin ::

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

fartman> česa se bojiš?

Ničesar!

Zato pa ne nakladam o tem, kako mi na vsakem koraku grozi naraščajoča nevarnost stekline. Pardon, islama.

zmaugy> Še en, ki trdi da je ateizem religija?

Ne, nikakor. Vaša religija je krščanstvo. Ni odvisna od tega, kakšno je vaše osebno prepričanje, samo od tega, v kakšni družbi živite.


Misliš reči da živimo v državi s krščansko kulturo? Res je. In del tega je tudi ločitev cerkve od države. Priborjeno v nekaj stoletjih bojev proti RKC.
Ti bi to ponavljal od začetka? V tem glede na izhodišča aktivistov ni nobenega smisla ali logike. Pa se menda vsi po vrsti imate za pametne ljudi.


Pa kaj ni jasno? Ta napredek se je zgodil na strani države, ne religije. Zato lahko zdaj v to državo vržeš muslimane, budiste ali hindujce pa ne bo postala verska država. Seveda je pogoj, da država deluje.

AC_DC ::

AndrejO je izjavil:

Axbcd je izjavil:

Meni en bradač, ki verjame v namišljena bitja ne bo govoril, da ne smem pit alkohola v 'muslim area'. Vsa mesta so državna last, pijem lahko kjer hočem, obnašam se lahko kakor želim, oblačim se lahko kakor se hočem, in govorim lahko kar hočem. Bradači naj gredo svoje sharia zakone izvajat v arabski svet.

Odsvetujem ti obisk ZDA, kjer ti bo en golobradi sodnik odredil pošteno kazen, če ga boš v javnosti sral s takšnimi.

Drinking in public @ Wikipedia

Čestitam za off course smer.


Sedaj prilepi še sodno prakso iz Uzbekistana in Nove Kaledonije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

pecorin ::

AndrejO je izjavil:

Axbcd je izjavil:

Meni en bradač, ki verjame v namišljena bitja ne bo govoril, da ne smem pit alkohola v 'muslim area'. Vsa mesta so državna last, pijem lahko kjer hočem, obnašam se lahko kakor želim, oblačim se lahko kakor se hočem, in govorim lahko kar hočem. Bradači naj gredo svoje sharia zakone izvajat v arabski svet.

Odsvetujem ti obisk ZDA, kjer ti bo en golobradi sodnik odredil pošteno kazen, če ga boš v javnosti sral s takšnimi.

Drinking in public @ Wikipedia


Ni treba tako daleč :)
http://www.siol.net/novice/slovenija/20...

ohnowhy ::

harmony je izjavil:

Jah, ce je tako potem pa bodo Nemci morali pucati drek svojih sodrzavljanov, pa pometati ceste, prazniti kanalizacije, pometati ulice, cistiti sneg. Tako kot to delajo Slovenci v Sloveniji...aja ups to delajo bosanski in albanski migranti.

Kako pa so reševali to v Nemčiji do sedaj, da zdaj naenkrat pa potrebujejo druge. Sem sicer mislil, da gre povečini za visoko izobražene migrante in begunce...


pecorin je izjavil:

...

Posledica česa je to? So levičarji kaj protestirali, da jim je kratena kakšna svoboščina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

3p ::

invisuu je izjavil:

3p je izjavil:


Perverzna logika.

Ta stanovanja bi že lahko zgradili. Lani. Predlani. Pred 10 leti. Če bi bila za to volja.

Lani smo kihnili 100 milijard v jamstveni sklad. Iz Grškega brodoloma smo izvlekli banke.

Pravkar ECB tiska denar, ki ga meče v banke. Lahko bi ga vrgli v gradnjo neprofitnih stanovanj, pa se raje grejo "trickle down".

Si kaj naredil za to, da bi bilo drugače? (Ne, to da voliš stranko, ki nas bo rešila čifurjev in znižala davke ne bo pravi način.)


Mislim, da ne veš kaj pomenijo besede, ki jih uporabljaš. Podobno kot ljudje, ki uporabljajo izraz "patetično", ker so preleni, da bi pogledali v SSKJ kaj ta beseda dejansko pomeni v slovenščini (hint: nekaj popolnoma drugega, kot v angleščini). Poleg tega nisem odobraval uporabo denarja, kot se ga je koristilo v preteklosti, pri drugih težavah. Koga voliš je v bistvu v celoti nerelevantno, ker svinje pri koritu delajo z denarjem kot z drekom, kdorkoli že "spoštovane" svinje so. Če ne delaš s svojim denarjem, zakaj bi ti bilo mar, konec koncev?


No, naj ima forum tudi izobraževalno noto. Katere besede ne razumem?
---
Prepričanje, da je nerelevantno koga voliš, vodi še v večjo razsulo, kot ga že imamo. Če ne nerelevantno koga voliš, so vsi enaki. Pa dajmo vsi vsakič volit prvega na seznamu. Tudi, če mu je ime S. Vinja.

Zakaj bi ti bilo "svinjam pri koritu" mar?

1) Zato ker je denar naš. Ni od nekoga drugega. Država smo mi.
2) Ker boš v državi, ki jo soustvarjaš živel ti (tudi, ko ne boš več pri koritu), in najbrž tudi tvoje potomstvo.

zmaugy ::

pecorin je izjavil:

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

fartman> česa se bojiš?

Ničesar!

Zato pa ne nakladam o tem, kako mi na vsakem koraku grozi naraščajoča nevarnost stekline. Pardon, islama.

zmaugy> Še en, ki trdi da je ateizem religija?

Ne, nikakor. Vaša religija je krščanstvo. Ni odvisna od tega, kakšno je vaše osebno prepričanje, samo od tega, v kakšni družbi živite.


Misliš reči da živimo v državi s krščansko kulturo? Res je. In del tega je tudi ločitev cerkve od države. Priborjeno v nekaj stoletjih bojev proti RKC.
Ti bi to ponavljal od začetka? V tem glede na izhodišča aktivistov ni nobenega smisla ali logike. Pa se menda vsi po vrsti imate za pametne ljudi.


Pa kaj ni jasno? Ta napredek se je zgodil na strani države, ne religije. Zato lahko zdaj v to državo vržeš muslimane, budiste ali hindujce pa ne bo postala verska država. Seveda je pogoj, da država deluje.


Država pa je kdo ali kaj? Skupek stavb in fasciklov? Vsi aktivisti pozabljate, da smo država ljudje, ki tukaj živimo. V bistvu njen najpomembnejši del. V demokraciji ljudje na volitvah in referendumih postavljajo pravila igre v državi in če zamenjaš ljudi, se lahko po njihovi voljo popolnoma zamenjajo tudi vsi zakoni in pravila v državi.
Uvažanje ljudi, ki prihajajo s področij, kjer so temeljne vrednote in pravila tako drugačna od naših, po enostavni logiki v državo vnaša tudi te posebnosti. Glede na izkušnje iz tujine je nataliteta ljudi iz teh področij tudi v sekulariziranih zahodnih državah precej višja od natalitete staroselcev, torej obstaja nezanemarljiva verjetnost da se na srednji in dolgi rok spreminja sestava prebivalstva. S tem pa se spreminja država, saj so prebivalci njen najpomebnejši del.
Torej se z uvozom ljudi, ki prihajajo iz nekaterih kulturno zelo drugačnih področij, povečuje možnost za trajne spremembe zakonov in pravil v na primer naši državi in to v smeri, ki je povsem v nasprotju z našimi obstoječimi zakoni in pravili.
Zakaj bi kdorkoli v imenu človekovih pravic zagovarjal takšne tvegane eksperimente (ki povečujejo možnost dolgoročnega zmanjšanja človekovih pravic) na lastni koži? Iz slepega sovraštva do družbe v kateri živi? Iz nepremišljenosti? Iz kratkoročnih koristoljubnih motivov? Ne vem.

pecorin ::

ohnowhy je izjavil:



pecorin je izjavil:

...

Posledica česa je to? So levičarji kaj protestirali, da jim je kratena kakšna svoboščina?


1. Mogoče so hoteli pripraviti teren za muslimane ;)
2. Ne vem. Mogoče ti veš če so desničarji kaj protestirali? Ker nekateri tu zelo zavzeto protestirajo že nad nekimi pravljičimi scenariji, tole pa se je dejansko zgodilo in po naključju gre še za isto stvar.

ohnowhy ::

pecorin je izjavil:

2. Ne vem. Mogoče ti veš če so desničarji kaj protestirali?

Ne vem, verjetno ne, ne spremljam, itak se mi zdi pit ob cesti malo preveč mladostniško, če že, potem kakšen lokal ali kaj.
Razumem sicer, da je pitje ponarodela slovenska desničarska vrednota, ampak saj ni edina takšna reč.

          ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj bi kdorkoli v imenu človekovih pravic zagovarjal takšne tvegane eksperimente (ki povečujejo možnost dolgoročnega zmanjšanja človekovih pravic) na lastni koži? Iz slepega sovraštva do družbe v kateri živi? Iz nepremišljenosti? Iz kratkoročnih koristoljubnih motivov? Ne vem.


Le zakaj neki?

Madžarska:
Za vladajočo stranko bi glasovala večina v vseh starostnih skupinah, razen mlajših od 30 let, ki bi večinoma volili za še bolj radikalno desničarsko stranko Jobbik.


Nemčija:
Skoraj osemsto tisoč beguncev, ki so že v Nemčiji, pa vladajoči krščansko demokratski in krščansko socialni uniji povzroča vse hujše politične težave, lahko pa ni niti socialdemokratom. Prvim glasove vse bolj odvzema Alternativa za Nemčijo,ki nasprotuje tudi skupni evropski valuti


Kot kaže si beguncov najbol želijo skrajni desničari.

Axbcd ::

harmony je izjavil:


Samo to besedo sem hotel od tebe dobiti. Hvala za sodelovanje. Torej le nisi svoboden in se pravzaprav ne mores obnasati in delati kar TI zelis.


Seveda sem. Glede na to, da nimam ambicij po kriminalu me te omejitve ne ovirajo pri mojem kakršnem koli že obnašanju.

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:


Odsvetujem ti obisk ZDA, kjer ti bo en golobradi sodnik odredil pošteno kazen, če ga boš v javnosti sral s takšnimi.

Se strinjam. Ampak jaz živim v Sloveniji, kjer teh zakonov ni, najverjetneje jih tudi v VB ni. Zato si posamezniki ne morejo vzeti pravice in te 'kaznovat'. Če nekdo krši zakon ga prijaviš policiji, ne pa da sam špilaš policaja. Verjamem da bi bil enak odziv bradatih, če bi sedel v lokalu in se nacejal z alkoholom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

MrStein ::

Axbcd je izjavil:


Ampak jaz živim v Sloveniji, kjer teh zakonov ni

-----> Novo mesto brez pitja alkohola na javnih mestih

"pitje alkoholnih pijač na javnih mestih prepovedano"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Axbcd ::

MrStein je izjavil:

Axbcd je izjavil:


Ampak jaz živim v Sloveniji, kjer teh zakonov ni

-----> Novo mesto brez pitja alkohola na javnih mestih

"pitje alkoholnih pijač na javnih mestih prepovedano"


Novo mesto ni država. Jaz vem, da te v LJ policaj ne bo kaznoval. Preverjeno. Ko smo bili srednješolci smo se nalivali na javnih površinah policist je samo preveril če smo vsi 18.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

AnitaTrump ::

harmony je izjavil:


Od mnozice ljudi, ki hrli v Evropo (Nemcijo) jih je veliko izobrazenih in ti se bodo zagotovo hitro integrirali in take Nemcija sedaj silno potrebuje.


Seveda, nemci rabijo delovno silo in so preverili statistiko delovnih navad muslimanov v Franciji, UK, na Švedskem… in se na podlagi tega odlocili da sprejmejo nepismene afganistanske pastirje, raje kot ruse, poljake, slovence… Sploh ker nemcija slavi po temu da ni sposobna avtomatizacije, robotizacije ali pozitivnr natalitete. Seveda jim niti ne manjka praznih stanovanj da bi naselili te bodoco uspesno delovno silo. Saj ni da jih pro 0C pospravljajo v sotore.
Eni boste vecno ovce.

harmony ::

Axbcd je izjavil:


Novo mesto ni država. Jaz vem, da te v LJ policaj ne bo kaznoval. Preverjeno. Ko smo bili srednješolci smo se nalivali na javnih površinah policist je samo preveril če smo vsi 18.

Vseeno. Torej morajo prebivalci Novega mesta trpeti, ker jim neko "bitje" narekuje, da nesmejo piti v javnosti, ker bodo kaznovani.

Torej kaksna je razlika med "pravljicnimi zakoni" ter "zakoni" neke drzave? Jaz jih ne vidim. Se zmeraj sem omejen in ne smem poceti kar zelim kadarkoli na bilo katerem mestu!

ohnowhy ::

harmony je izjavil:

Se zmeraj sem omejen in ne smem poceti kar zelim kadarkoli na bilo katerem mestu!

V vsaki družbi sicer veljajo neke omejitve, katerim večina ne nasprotuje.

PS: Jype, oprosti, malo sem bil pregrob, vidim :) Si verjetno čisto fajn in uspešen, ko ne trolaš in ne posplošuješ :)

AndrejO ::

AC_DC je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Axbcd je izjavil:

Meni en bradač, ki verjame v namišljena bitja ne bo govoril, da ne smem pit alkohola v 'muslim area'. Vsa mesta so državna last, pijem lahko kjer hočem, obnašam se lahko kakor želim, oblačim se lahko kakor se hočem, in govorim lahko kar hočem. Bradači naj gredo svoje sharia zakone izvajat v arabski svet.

Odsvetujem ti obisk ZDA, kjer ti bo en golobradi sodnik odredil pošteno kazen, če ga boš v javnosti sral s takšnimi.

Drinking in public @ Wikipedia

Čestitam za off course smer.

Sedaj prilepi še sodno prakso iz Uzbekistana in Nove Kaledonije.

Ne, lahko pa prilepim kakšno iz Walesa.

Če človek nekaj lapa o temu, da so "mesta državna last" in, da lahko "pije, kjer hoče", potem bolje, da se ne pojavi v kakšni trdnjavi krščanstva, kjer mu bo sodnik (sicer ne nujdo z brado) izrekel kazen, ker ga serje.

Mislim, da je kar on-topic, če se pokaže zblojenost nekaterih tukaj, ki poskušajo na vsak način nekaj dokazati, pa hkrati nimajo pojma o svetu izven meja njihove mentalne vasice.

Spajky ::

          je izjavil:

Če mal pogledamo zgodovino vidimo da so tudi med 2. svetovno vojno nekateri sprejeli okupatorje odprtih rok ter se jim na vsakem koraku klanjali....


Ma kaj ni v mednarodnih pravilih, da si dolžan upoštevati navodila okupatorskih oblasti, dokler okupacija traja? hm, ...

zmaugy je izjavil:

...Zakaj bi kdorkoli v imenu človekovih pravic zagovarjal takšne tvegane eksperimente (ki povečujejo možnost dolgoročnega zmanjšanja človekovih pravic) na lastni koži? Iz slepega sovraštva do družbe v kateri živi? Iz nepremišljenosti? Iz kratkoročnih koristoljubnih motivov? Ne vem.


Bo treba malo preštudirat teorije zarote o NWO ciljih ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:

Mislim, da je kar on-topic, če se pokaže zblojenost nekaterih tukaj, ki poskušajo na vsak način nekaj dokazati, pa hkrati nimajo pojma o svetu izven meja njihove mentalne vasice.


Bom ponovil, ker očitno ne razumeš. Pil na javnih površinah, prišel policaj, pregledal dokumente, in odšel. Nobene kazni. To je bilo sicer pred mnogimi leti. Kaj točno tukaj ne razumeš? Lahko pa podam primer še izpred enega meseca, s kolegi smo pili na neki zabavi, pred ograjo so bili policisti. Noter šli s flašami, ven prišli s flašami, nihče nam ni rekel ničesar, nihče nas ni kaznoval ker smo pili na javnih površinah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

pecorin ::

NLight2:
"Vsa mesta so državna last, pijem lahko kjer hočem"

"Novo mesto ni država."

Kaj zdaj? Treba se bo za eno odločiti.

Axbcd ::

pecorin je izjavil:

NLight2:
"Vsa mesta so državna last, pijem lahko kjer hočem"

"Novo mesto ni država."

Kaj zdaj? Treba se bo za eno odločiti.


Priznam, narobe sem vse skupaj zastavil. Nisem vedel da nekatera mesta v SLO tudi imajo prepoved pitja na javnih površinah. Kakorkoli, point je bil, da bradač ne more špilat policaja v 'muslim area', ker 1. to ni 'muslim area' ampak mesto, kamor lahko vstopi vsak državljan, 2. ker ni kompetenten, da bi kaznoval kršitelje. To nalogo lahko opravlja zgolj policija, ti kot držaljan imaš pravico zadeve prijavit, nikakor ne ukrepat.

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Mislim, da je kar on-topic, če se pokaže zblojenost nekaterih tukaj, ki poskušajo na vsak način nekaj dokazati, pa hkrati nimajo pojma o svetu izven meja njihove mentalne vasice.


Bom ponovil, ker očitno ne razumeš. Pil na javnih površinah, prišel policaj, pregledal dokumente, in odšel. Nobene kazni. To je bilo sicer pred mnogimi leti. Kaj točno tukaj ne razumeš? Lahko pa podam primer še izpred enega meseca, s kolegi smo pili na neki zabavi, pred ograjo so bili policisti. Noter šli s flašami, ven prišli s flašami, nihče nam ni rekel ničesar, nihče nas ni kaznoval ker smo pili na javnih površinah.

Bom še jaz ponovil, ker tudi ti očitno ne razumeš: marsikje v razvitem, sekularnem ali pa krščanskem zahodnem svetu je na odprtij javnih površinah prepovedano piti alkohol.

Ti pa nekaj opletaš na temo kako je to "problematično", in menda povezano z neko čisto določeno vero.

pecorin ::

AndrejO je izjavil:

Mislim, da je kar on-topic, če se pokaže zblojenost nekaterih tukaj, ki poskušajo na vsak način nekaj dokazati, pa hkrati nimajo pojma o svetu izven meja njihove mentalne vasice.


Nekateri te hočejo prepričati, da relativnostna teorija ne drži, ampak po par stavkih vidiš, da jim dela težave že poštevanka do 100. Kaj ti potem ostane? Lahko obupaš ali pa se zabavaš :) In se eni čudijo zakaj jype trola..:)

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:


Ti pa nekaj opletaš na temo kako je to "problematično", in menda povezano z neko čisto določeno vero.

Zato ker JE povezano z vero. Če bi pogledal posnetek bi vedel, da je musliman prodajal zgodbice o škodljivosti alkohola, da je žensko kurcal v glavo ker je bila v minici, češ da to ni primerno. Saj je sam večkrat izrekel 'this is muslim area ...'.

pecorin je izjavil:


Nekateri te hočejo prepričati, da relativnostna teorija ne drži, ampak po par stavkih vidiš, da jim dela težave že poštevanka do 100. Kaj ti potem ostane? Lahko obupaš ali pa se zabavaš :) In se eni čudijo zakaj jype trola..:)


Ponovim še tretjič. Iz izkušenj, v Sloveniji še nikoli nisem bil kaznovan zaradi pitja alkohola na javnih površinah. Torej 'relativnostna teorija' ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

mtosev ::

mi lahko kdp reče zakaj namesto ograje nimamo na zeleni meji prostovoljce/policijo/vojsko in da usmerjajo begunce na uradne mejne prehode?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:

pecorin je izjavil:

NLight2:
"Vsa mesta so državna last, pijem lahko kjer hočem"

"Novo mesto ni država."

Kaj zdaj? Treba se bo za eno odločiti.


Priznam, narobe sem vse skupaj zastavil. Nisem vedel da nekatera mesta v SLO tudi imajo prepoved pitja na javnih površinah. Kakorkoli, point je bil, da bradač ne more špilat policaja v 'muslim area', ker 1. to ni 'muslim area' ampak mesto, kamor lahko vstopi vsak državljan, 2. ker ni kompetenten, da bi kaznoval kršitelje. To nalogo lahko opravlja zgolj policija, ti kot držaljan imaš pravico zadeve prijavit, nikakor ne ukrepat.

1.a "muslim area" je tako relevanten pojem, kot je Slovenija "krščanska država". Nekateri so s tem čisto preveč obsedeni in želijo še na referendumih dokazovati, da imajo "od boga dano pravico", da drugim serjejo po glavi.
1.b "mesto kamor vstopi"? WTF je pa to nek nov izum. Odkar mesta več nimajo obzidij, je ta pojem precej arhaičen. Ali sluačjno impliciraš, da je to neko čisto posebno mesto?
2. seveda ni kompetenten in seveda tudi ne more kaznovati nikogar, ki ni v tej zgodbi pripravljen sodelovati. Ali si morda preobremenjen s kakšno travmo iz lokalne veselice, kjer je lokalni pijanček preveč zavzeto igral policaja in poskušal usmerjati promet po svoje?

Heavy ::

mtosev je izjavil:

mi lahko kdp reče zakaj namesto ograje nimamo na zeleni meji prostovoljce/policijo/vojsko in da usmerjajo begunce na uradne mejne prehode?



Ker ograje ni treba hranit, jo imet v toplih in suhih oblačilih, menjat vsake 8 ur...

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Ti pa nekaj opletaš na temo kako je to "problematično", in menda povezano z neko čisto določeno vero.

Zato ker JE povezano z vero. Če bi pogledal posnetek bi vedel, da je musliman prodajal zgodbice o škodljivosti alkohola, da je žensko kurcal v glavo ker je bila v minici, češ da to ni primerno. Saj je sam večkrat izrekel 'this is muslim area ...'.


Brez zamere, ampak to je iz nekaj malega distance zelo podobno Primcu, ki nekaj kurca o krščanskih vrednotah in večkrat izreče, da si nekateri državljani ne zaslužijo nikakršne enakopravnosti.

V Sloveniji to še celo javna TV predvaja.

pecorin je izjavil:


Ponovim še tretjič. Iz izkušenj, v Sloveniji še nikoli nisem bil kaznovan zaradi pitja alkohola na javnih površinah. Torej 'relativnostna teorija' ne drži.

Jaz pa v sloveniji nisem doživel še nikakršnega napada nekoga za kogar bi posumil, da je slučajno muslimanske veroizpovedi. Sem pa imel kar nekaj problemov s prepotentnimi župnikom RKC.

Če praviš, da šteje samo to, kar je v Sloveniji, potem b.v., da vlečeš ven izpade nekoga v UK. Če pa je tisto relevantno, potem pa ne moreš lapati o temu, kaj ti si ali pa nisi v Sloveniji.

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:

1.b "mesto kamor vstopi"? WTF je pa to nek nov izum. Odkar mesta več nimajo obzidij, je ta pojem precej arhaičen. Ali sluačjno impliciraš, da je to neko čisto posebno mesto?
2. seveda ni kompetenten in seveda tudi ne more kaznovati nikogar, ki ni v tej zgodbi pripravljen sodelovati. Ali si morda preobremenjen s kakšno travmo iz lokalne veselice, kjer je lokalni pijanček preveč zavzeto igral policaja in poskušal usmerjati promet po svoje?


1.b - Impliciram na 'posebno' mesto, saj so si muslimani ustvarili svoje navidezne meje. Torej 'vstopiš' v 'muslim area'. Kje točno se ta meja nahaja boš moral njih vprašat.

2. Če ni kompetenten se naj ne pametuje folku kaj smejo počet in česar ne smejo.

3. Osredotočil si se na alkohol, kako pa komentiraš prepoved minic? Ta isti osebek je namreč ženski pridigal o oblačenju, seveda vse povezano z njegovo religijo.

AndrejO je izjavil:


Jaz pa v sloveniji nisem doživel še nikakršnega napada nekoga za kogar bi posumil, da je slučajno muslimanske veroizpovedi. Sem pa imel kar nekaj problemov s prepotentnimi župnikom RKC.

Če praviš, da šteje samo to, kar je v Sloveniji, potem b.v., da vlečeš ven izpade nekoga v UK. Če pa je tisto relevantno, potem pa ne moreš lapati o temu, kaj ti si ali pa nisi v Sloveniji.


Vidim kam pes taco moli. Ne pripadam nobeni veri, če te to skrbi. V namišljene osebke ne verjamem.

Je relativno, ker migrantje iz teh krajev prihajajo tudi k nam. Lahko pogledamo k 'sosedom' Britancem, Švedom in Francozom, kakšni so ti ljudje, kakšna sranja povzročajo, in se od teh držav kaj naučimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:

AndrejO je izjavil:

1.b "mesto kamor vstopi"? WTF je pa to nek nov izum. Odkar mesta več nimajo obzidij, je ta pojem precej arhaičen. Ali sluačjno impliciraš, da je to neko čisto posebno mesto?
2. seveda ni kompetenten in seveda tudi ne more kaznovati nikogar, ki ni v tej zgodbi pripravljen sodelovati. Ali si morda preobremenjen s kakšno travmo iz lokalne veselice, kjer je lokalni pijanček preveč zavzeto igral policaja in poskušal usmerjati promet po svoje?


1.b - Impliciram na 'posebno' mesto, saj so si muslimani ustvarili svoje navidezne meje. Torej 'vstopiš' v 'muslim area'. Kje točno se ta meja nahaja boš moral njih vprašat.

Tako kot ostale fiktivne stvari, ki si jih nekateri ustvarjate v svojih glavah, je to samo in izključno vaš problem.

Axbcd je izjavil:

2. Če ni kompetenten se naj ne pametuje folku kaj smejo počet in česar ne smejo.

Njegove ideje me ne zanimajo, se me ne tičejo in nimajo nikakršnega vpliva name. Zakaj bi jim torej posvečal kakršnokoli pozornosti. Ali ti morda posvečaš pozornost čisto vsakomur na tem planetu, ki ima neke svoje fiksne ideje?

Axbcd je izjavil:

3. Osredotočil si se na alkohol, kako pa komentiraš prepoved minic? Ta isti osebek je namreč ženski pridigal o oblačenju, seveda vse povezano z njegovo religijo.

Prepoved? Nikjer nisem videl nobene prepovedi. Vse, kar sem videl je neka žalostna, nekoliko izgubljena oseba.

Bolj me skrbiš ti, ker misliš, da samo zato, ker je nekdo nekaj rekel nekdo na drugem koncu kontinenta, to sedaj pomeni neke meje in prepovedi.

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:

Njegove ideje me ne zanimajo, se me ne tičejo in nimajo nikakršnega vpliva name. Zakaj bi jim torej posvečal kakršnokoli pozornosti. Ali ti morda posvečaš pozornost čisto vsakomur na tem planetu, ki ima neke svoje fiksne ideje?

Fiksne ideje niso problem dokler ostanejo le to, fiksne ideje. Ko nastopi nasilje zaradi fiksnih idej je pa potrebno ukrepati. Tu se sklicujem na Švedsko. Streljanje na gasilce, rešvalce, kamenjanje policistov, ipd... Zanimivo je, da b nobenem ŠVEDSKEM mestu (kjer živijo Švedi) zgoraj omenjene skupine nimajo nobenih težav. Težave le nastopijo ko se te skupine znajdejo v 'muslim areas'. Te 'no go zones', kot so jih poimenovali celo švedski policisti, so nevarna območja za vse, ki niso muslimani. Verjel ali ne, tudi policija ne hodi več v te kraje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:


Vidim kam pes taco moli. Ne pripadam nobeni veri, če te to skrbi. V namišljene osebke ne verjamem.

Ne samo, da me ne skrbi, sploh me ne zanima. Kot primerjavo pa podam primer osebka čigar obnašanje me skrbi in to zato, ker mu še celo nezanemarljivo število poslance v Državnem zboru daje prav, nacionalna TV pa pripravlja prispevke na temo njegovih homofobnih stališč v prime-time času.

Za razliko nekega neznanca iz UK, ki nekaj razlaga mimoidočim.

Axbcd je izjavil:

Je relativno, ker migrantje iz teh krajev prihajajo tudi k nam. Lahko pogledamo k 'sosedom' Britance, Švedom in Francozom, kakšni so ti ljudje, kakšna sranja povzročajo, in se od teh držav kaj naučimo.

V tem trenutku je v Sloveniji več sranja s tistimi, ki so že tukaj. Zanimo tudi, da je med njimi veliko takšnih, ki vidijo sranje pri vseh drugih, samo pri sebi ne.

In še, da bo popolnoma jasno. Že v srednji šoli sem začel z rednim konzumiranjem burekov, čevapov, turške kave in baklave, če izdam nekatere najbolj škodljive stvari, ki so jih osebe večinoma muslimanske vere prinesle v Slovenijo že za časa Juge. Kar pomeni, da sem zelo očitno že kontaminiran.

MasterTade ::

mtosev je izjavil:

mi lahko kdp reče zakaj namesto ograje nimamo na zeleni meji prostovoljce/policijo/vojsko in da usmerjajo begunce na uradne mejne prehode?


Ker se radio študent za to funkcijo ni javil..
Mors omnia aequat

Axbcd ::

Citiram švedskega policaja.
"The situation is slipping from our grasp," he says about infamous enclaves Tensta and Rinkeby. "If we're in pursuit of a vehicle, it can evade us by driving to certain neighborhoods where a lone patrol car simply cannot follow, because we'll get pelted by rocks and even face riots. These are No-Go Zones. We simply can't go there."

"Yes, it is pretty sensational that there are enclaves where Swedish law no longer applies," Korsell replied slowly and ponderously.


http://www.svd.se/55-no-go-zoner-i-sver...
Odstavek preveden z Google Translaterjem.
We're about to lose traction. The last bank moved when someone sent the rockets so that the fire-damaged. The pharmacy was robbed again and again, and they got tired in the end. Insurance Agency has moved away. The thrown stones at the police, ambulance and firefighters several times a month - but there will be no news of stuff anymore.



Andrej in tebi podobni pa še kar naprej filozofirajte o miroljubnih priseljencih. Živite v zablodah in mislite, da pa so ti migrantje kaj drugačni od svojih že naseljenih bratov po veri.

bluefish ::

Problem je v policiji, ker ne vzdržuje reda. Citirana izjava policista temu pritrjuje.

AnitaTrump ::

AndrejO je izjavil:

Že v srednji šoli sem začel z rednim konzumiranjem burekov, čevapov, turške kave in baklave, če izdam nekatere najbolj škodljive stvari, ki so jih osebe večinoma muslimanske vere prinesle v Slovenijo že za časa Juge. Kar pomeni, da sem zelo očitno že kontaminiran.


Torej opravicujes na tisoce muslimanskih posilstev in napadov s tem, da sam nisi sposoben kuhati? Koliko mladih punc si pripravljen zrtvovati, da si lahko privoscis kebab?

Axbcd ::

bluefish je izjavil:

Problem je v policiji, ker ne vzdržuje reda. Citirana izjava policista temu pritrjuje.

Problem je ker Evropa preveč sanja o človekovih pravicah. Vojski in policiji je potrebno dati pooblastila za uporabo strelnega orožja in problem bo rešen. Če se ne motim švedski policisti ne nosijo pištol na terenu. Kako naj potem tak policist vstopi v te kraje in zavaruje državljane, če pa še sebe ne more zavarovati pred hordo napadalcev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:

Težave le nastopijo ko se te skupine znajdejo v 'muslim areas'.

Da, getoizacija je problem povsod na svetu, od ZDA do Pariza.

To je dobra lekcija zakaj je potrebno te ljudi sprejeti z odprtimi rokami, jim pomagati, da se vključijo v lokalno družbo in jih nikakor ne odrivati na rob ter diskriminirati. Populistični ukrepi so zato najčistejša oblika samoizpolnjujočih preprkb. Zaradi neracionalnega strahu bi presrani populisti te ljudi diskriminirali in omejevali. S tem jih potisnejo v izolacijo, v izolaciji pa se bodo seveda povezali skupaj, tako kot se ljudje s skupno zgodovino v stiski vedno povežemo skupaj. To bo vedno privedlo do konfliktov z okolico. Te konflikte pa bodo potem taisti populisti, ki so problem dejansko povzročili, psremenili v izgovor za še več zatiranja.

Axbcd je izjavil:

Te 'no go zones', kot so jih poimenovali celo švedski policisti, so nevarna območja za vse, ki niso muslimani. Verjel ali ne, tudi policija ne hodi več v te kraje.

To je samo tvoja fikcija, ki jo ponavljaš za paničnimi populisti, ki prodajajo svoje pravljice.
Policija še kako zelo hodi v "te kraje" in te kriminalne združbe so samo to: kriminalne združbe, ki nimajo nič s kakšno vero, še zlasti ne s kakšno, ki odsvetuje pitje alkohola, da o drogah sploh ne bi.

Axbcd je izjavil:

Andrej in tebi podobni pa še kar naprej filozofirajte o miroljubnih priseljencih. Živite v zablodah in mislite, da pa so ti migrantje kaj drugačni od svojih že naseljenih bratov po veri.

Kar si citiral ni bil švedski policist, ampak kreativno razpredanje ameriškega rasista.

Ali te ni malo zbodla razlika med tem, kar dejansko piše v švedščini in tem, kar nekdo razlaga v izborni angleščini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

harmony ::

Axbcd je izjavil:

Če bi pogledal posnetek bi vedel, da je musliman prodajal zgodbice o škodljivosti alkohola, da je žensko kurcal v glavo ker je bila v minici, češ da to ni primerno. Saj


Joj tile muslimani, ki verujejo v "pravljicna bitja". Aja ups tole niso muslimani.
http://metro.co.uk/2015/09/12/council-w...

AndrejO ::

AnitaTrump je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Že v srednji šoli sem začel z rednim konzumiranjem burekov, čevapov, turške kave in baklave, če izdam nekatere najbolj škodljive stvari, ki so jih osebe večinoma muslimanske vere prinesle v Slovenijo že za časa Juge. Kar pomeni, da sem zelo očitno že kontaminiran.


Torej opravicujes na tisoce muslimanskih posilstev in napadov s tem, da sam nisi sposoben kuhati? Koliko mladih punc si pripravljen zrtvovati, da si lahko privoscis kebab?

Tisoče muslimanskih posilstev in napdov? Tam, kjer sem redno jedel svoj burek? Kje je ta statistika, da jo vidim. Nisem vedel, da je bila pri Zmaju ali pa sedaj pri Nobel bureku neko središče versko motiviranega nasilja!

Očitno se mi sploh ne sanja, kaj se je dogajalo koli mene na ulicah Ljubljane v preteklih 20 letih!!!

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:


To je dobra lekcija zakaj je potrebno te ljudi sprejeti z odprtimi rokami, jim pomagati, da se vključijo v lokalno družbo in jih nikakor ne odrivati na rob ter diskriminirati. Populistični ukrepi so zato najčistejša oblika samoizpolnjujočih preprkb. Zaradi neracionalnega strahu bi presrani populisti te ljudi diskriminirali in omejevali. S tem jih potisnejo v izolacijo, v izolaciji pa se bodo seveda povezali skupaj, tako kot se ljudje s skupno zgodovino v stiski vedno povežemo skupaj. To bo vedno privedlo do konfliktov z okolico. Te konflikte pa bodo potem taisti populisti, ki so problem dejansko povzročili, psremenili v izgovor za še več zatiranja.


Pišeš neumnosti. A jih Švedi niso sprejeli z dovolj odprtimi rokami? Brezplačna stanovanja, socialna pomoč kakršno v Sloveniji lahko samo sanjamo, brezplačno zdravstvo, brezplačno šolanje. Kaj naj jim še nudijo? Švedi so bili sprva zelo odprti do teh ljudi, za sovraštvo ki raste iz dneva v dan so krivi priseljenci sami. S svojim početjem so se zamerili Švedom.

AndrejO je izjavil:


To je samo tvoja fikcija, ki jo ponavljaš za paničnimi populisti, ki prodajajo svoje pravljice.
Policija še kako zelo hodi v "te kraje" in te kriminalne združbe so samo to: kriminalne združbe, ki nimajo nič s kakšno vero, še zlasti ne s kakšno, ki odsvetuje pitje alkohola, da o drogah sploh ne bi.


http://lmgtfy.com/?q=no+go+zones+sweden

AnitaTrump ::

Andrejo upa da bo pod islamom lahko porocil kaksno 9 letnico, kot njegov prerok, ker sedaj nima ravno srece pri puncah.

          ::

AndrejO je izjavil:

Jaz pa v sloveniji nisem doživel še nikakršnega napada nekoga za kogar bi posumil, da je slučajno muslimanske veroizpovedi. Sem pa imel kar nekaj problemov s prepotentnimi župnikom RKC.


he he mene tudi stalno napizdeva naš vaški župnik zaradi mojih dolgih lasov pa nimam ničesar z njim

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:

Ali te ni malo zbodla razlika med tem, kar dejansko piše v švedščini in tem, kar nekdo razlaga v izborni angleščini?


A si nepismen? Evo ti še v švedščini. http://fof.se/tidning/2015/5/artikel/da...

harmony ::

AnitaTrump je izjavil:

Andrejo upa da bo pod islamom lahko porocil kaksno 9 letnico, kot njegov prerok, ker sedaj nima ravno srece pri puncah.

Cakaj malo. V to verjames neverjames pa v ostalo drugo. Voham dvolicneze tu na forumu?

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:


Pišeš neumnosti. A jih Švedi niso sprejeli z dovolj odprtimi rokami? Brezplačna stanovanja, socialna pomoč kakršno v Sloveniji lahko samo sanjamo, brezplačno zdravstvo, brezplačno šolanje. Kaj naj jim še nudijo? Švedi so bili sprva zelo odprti do teh ljudi, za sovraštvo ki raste iz dneva v dan so krivi priseljenci sami. S svojim početjem so se zamerili Švedom.

Švedi predvsem vedo kje so naredili napake in razumejo, da navkljub naporom države, še vedno obstaja veliko t.i. latentnega rasizma, ki ima tudi posledice.

Tale latentni rasizem je tudi nekaj, kar ima v Sloveniji praktično domovinsko pravico in ti bi že zato moral biti zelo znan.

Axbcd je izjavil:


AndrejO je izjavil:


To je samo tvoja fikcija, ki jo ponavljaš za paničnimi populisti, ki prodajajo svoje pravljice.
Policija še kako zelo hodi v "te kraje" in te kriminalne združbe so samo to: kriminalne združbe, ki nimajo nič s kakšno vero, še zlasti ne s kakšno, ki odsvetuje pitje alkohola, da o drogah sploh ne bi.


http://lmgtfy.com/?q=no+go+zones+sweden

Namesto ponavljanja urbane meme (vem nekaj malega o takšnih memih, glede na to, da poznam delovanje spletnih iskalnikov), bi bilo bolje, če se bi v Göteborgu vsedel z nekaj domačini in med klepetom vprašal tudi o teh zadevah. Priporočam. Prav šokiran boš, ko boš izvedel kakšna je dejanska resnica. Še zlasti potem, ko ti bodo med režanjem pojasnili, da ravnokar sediš sredi ene takšne "no go" zone. Pa še mrak je zunaj.

Vse te zgodbice boš lahko sledil nazaj do Fox TV. Od njih pa do nekega ameriškega rasista, ki iz Švedske prodaja svoje pravljice. Zanimivo, da notranji minister Švedske te zgodbice zavrača in, da mu je iskreno žal, da na drugi strani Atlantika tako poudarjajo svoje predsodke.

AnitaTrump je izjavil:

Andrejo upa da bo pod islamom lahko porocil kaksno 9 letnico, kot njegov prerok, ker sedaj nima ravno srece pri puncah.

Od tega, da sem "asimiliral" kulinarične dobrote, ki so nam jih iz BiH, Kosova in Makedonije prinašali naši takratni bratje (in si dobil batine ljudskega miličnika, če ti je slučajno padlo na pamet, da to slučajno niso bratje) smo sedaj prišli do takšnih izjav?

Ali je res, da je neumnost lahko tako neomejena? Ali pa je to samo nek neokusen trol? Od tega, da nekdo preprosto pove, da so ti prišleki na svoj način Slovenijo spremenili tudi tako, da ima sedaj bogatejšo kulturo, kot bi jo sicer imela, smo prišli do tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

bluefish ::

Axbcd je izjavil:

Vojski in policiji je potrebno dati pooblastila za uporabo strelnega orožja in problem bo rešen.
Korak do črnih uniform z rdečimi poudarki torej. Super.

Axbcd je izjavil:

Če jaz natisnem nekaj nalepk in jih polepim naokrog po mestu, se me boš tudi bal?

Mimogrede. Še vedno nimam kontakta folka, ki menda ponuja 500EUR mesečno za brado. Svojevrsten UTD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Axbcd ::

bluefish je izjavil:

Če jaz natisnem nekaj nalepk in jih polepim naokrog po mestu, se me boš tudi bal?

Ne, ker ne prihajaš iz tretjega sveta. Kultura ima precejšen pomen. Če nekoga 20 let vzgajaš v duhu kriminala ne moreš pričakovat da se bo ob vstopu v EU spreobrnil v zglednega državljana. Vzorci obnašanja se navadno ustvarijo v otroštvu in jih kasneje ni možno spremeniti.

bluefish ::

Morda sem pa tudi jaz vzgojen v duhu kriminala. Glede na vzor politike in folka, ki nenehno voli kriminalce, to verjetno še bolj drži kot za neke naključne prišleke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()
««
192 / 373
»»